Ode mne je to z dnešního zápasu vše. Dobrou noc přeje Tomáš Lysý.
Milan Michálek (OTT): 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:25.
Tři hvězdy utkání:
1. Ryan Johansen (CBJ) 1+1
2. Fjodor Tjutin (CBJ) 1+1
3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 29 zás.
V závěrečné části pak přidali Modrokabátníci ještě další gól. Za Ottawu už stihl jen snížit při dvounásobné přesilové hře dě minuty před koncem Karlsson.
Columbus poprvé v historii vyhrává v Ottawě po šedesáti minutách hry, když položil základ výhře po dvou třetinách. Columbus totiž vedl po dvaceti minutách o gól a po šedesáti minutách již o tři branky, když se pokaždé prosadil v početní převaze.
60:00
59:43
Utkání se dohrává před branou Bobrovského.
59:20
Neil se pokoušel z pravé strany prostřelit Bobrovského, který vyrazil přímo před Smitha, ale i ten si dorážkou na Rusa nepřišel.
59:03
Columbus Blue Jackets je v plném počtu.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.
57:34
Pokračuje tak přesilovka Ottawy pět na čtyři.
57:33
Ottawa právě vstřelila branku!
Po dvaceti vteřinách Ottawa přesilovou hru využívá a Sergej Bobrovskij jen naštvaně plácl hokejkou o led, protože dvě a půl minuty před koncem přichází o čisté konto. Po kombinaci Michálka a Philipse se puk dostal na ERIKA KARLSSONA, který od modré prostřeluje všechno a všechny a připisuje si tak svůj padesátý gól v NHL. Asistence: Chris Phillips, Milan Michálek.
57:13
Přesilovka pět na tři pro Ottawu, která potrvá 43 vteřin. Za držení je vyloučen David Savard.
57:00
Ottawa to zkouší bez gólmana.
56:29
Columbus se dobře brání a nepouští Ottawu k zakončení.
55:56
Pátá přesilovka Ottawy v zápase. Michael Chaput (CBJ) dostává dvě minuty za hrubost. Na vyloučení: 4:5. Využítí: 0.3.
55:12
Necelých pět minut před koncem stále drží Bobrovskij čisté konto.
55:08
Chris Neil pokusem z bezprostřední blízkosti nastřeluje pouze gólmana hostů Bobrovského.
54:50
V situaci dva na jednoho vyrazil střelu Foligna Sergej Bobrovskij.
54:32
Karlsson se připravoval na střelu, ale obětavá obrana hostů mu to nedovolila.
53:58
Columbus kontroluje před Bobrovským puk a Ottawa se k němu nemůže dostat.
53:03
Znovu to byl velmi ofenzivní Karlsson, ale ani tentokrát nebyl s nahozením nebo se střílenou přihrávkou úspěšný.
52:53
Karlsson pálii od modré, ale úspěšný nebyl.
52:24
Následuje komerční přestávka.
52:24
Nahození Methota schoval Anderson raději v lapačce.
51:47
Střelu Spezzy vyrazil dnes výborný Bobrovskij.
51:06
Za stavu 0:4 to však nemusí Columbus až tak mrzet. Myslím si, že nyní je pro hosty důležité udržet čisté konto pro Bobrovského.
50:44
Ottawa Senators je v plném počtu a Columbus tentokrát Andersona příliš neohrozil.
50:28
Ottawa se osvobozuje.
49:58
Derek MacKenzie se před Andersonem dost vehementně hlásil o finální přihrávku, ale nebyl vyslyšen.
49:20
Columbus se v přesilovce nikam nehrne, hlídá si vedení a stejně tak čisté konto pro Bobrovského, který by v pozitivním případě vychytal první shot-out v sezoně.
47:44
Začíná tříminutová přesilovka Columbusu Blue Jackets.
46:23
Při hře ve čtyřech sice vidíme hokej ze strany na stranu, ale bez vážnějších šancí.
45:44
Jak Mark Borowiecki tak James Wisniewski nejsou na ledě ani na střídačkách, oba odcházejí rovnou do sprch a jejich tresty odykají jejich spoluhráči. Wishiewski je potrestán za vyvolání bitky a za nesportovní chování, stejně tak jako Mark Borowiecki, který ještě dostává navrch pět minut za úder loktem.
45:44
Musím dodat, že Jared Boll je po ataku Borowieckiho v pořádku, což je asi v tuto chvíli nejdůležitější. Nejprve to vypadalo, že ani neví, kde se nachází.
45:44
No, nevím, kdo měl nyní v bitce navrchl, ale zdá se mi, že fighterský souboj vyhrál James Wisniewski, který stáhl Marka Borowieckiho na led. Střídačka Columbusu Blue Jackets aplauduje.
45:41
Borowiecki naprosto nemístně atakoval úderem do oblasti hlavy Jareda Bolla a spoluhráče jede nyní pomstít James Wisniewski.
45:27
Columbus právě vstřelil branku!
Blake Comeau poslal puk zpoza branky před Andersona, kde nevěděl, zda mu někdo najede nebo ne. První možnost vyšla, DEREK MACKENZIE totiž byl před Andersonem důrazný a nadvakrát překonal gólmana Ottawy. Asistence: Blake Comeau.
45:08
V boji o puk za branou Bobrovského je sice úspěšnější Turris, pokusil se vystřelit, ale jeho pokus byl zblokován a u puku je opět Columbus.
44:52
A Jansen jede nyní na lavičku, protože byl spoluhráčem RJ Umbergerem trefen do obličeje.
44:41
Ryan Johansen předvedl fantastickou akci, když získal ve středním pásmu na Zibanejadovi puk, prokličkoval až k Andersonovi, jenže tam zvedl bekhend příliš vysoko.
44:29
Pokus Colina Greeninga zblokoval před Bobrovským jeden z hráčů hostů.
43:58
Dubinsky nahodil puk za Andersonem, kde ho po pár odrazech sebral Cowen.
43:01
Anderson rozehrál z vlastní branky dlouhý puk na Michálka a ukázal tak, že práci s holí má zvládnutou výborně. Jenže Michálek měl k puku déle, než potřeboval a ten sebral Tjutin.
42:47
Odpískaný ofsajd při přechodu do útoku v podání Anisimova, který za sebou nechal puk.
42:24
Karlsson střílel od modré, jenže trefil přesně hůl Nikitina, kterému následně zlomil hokejku.
42:02
Karlsson našel na útočné modré Zibanejadovi, ale ten po chvíli puk ztratil.
41:30
Zibanejad sice vyhrál buly před Bobrovským, ale následně puk sebral Foligno a hraje se tak opět před Andersonem.
40:40
Ve vlasním obranném pásmu se k puku dostal Michálek, ale díky dobře napadajícímu MacKenziemu se nedostal k rozehrávce.
40:01
Další třetina začne přibližně v 21:00.
Ve druhé třetině zvýšil Columbus svoje vedení už na tři branky, když se Modrokabátníci trefili dvakrát z přesilové hry. Ze čtyř přesilovek tak dnes využili již tři. Ottawa hrozila v závěru druhé třetiny při svojí přesilové hře, ale Derek MacKenzie zblokoval několik střel domácích a zabránil jim tak ke skórování.
40:00
39:33
Po střele Smitha si Neil sjížděl před branku k teči, ale Bobrovskij ho k ní nepustil, protože lapí puk.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Vyloučený RJ Umberger už je na ledě a Columbus je v plném počtu.
37:46
To je neuvěřitelné, opět fantastický Derek MacKenzie, který znovu zblokoval střelu Turrise a Bobrovskij tak nemusel zasahovat. Pokud se dívá Jan Suchý, měl by jistě radost.
37:33
Další pokus Turrise, který opět trefil jen napadajícího hráče, tentokrát jeho střelu zblokoval MacKenzie.
36:59
Ottawa je u puku, na modré se o střelu pokusil Turris, ale trefil jen clonícího hráče Colubmusu.
36:49
RJ Umberger (CBJ) putuje na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.
35:56
Michálek posouval před Bobrovským puk na Cowena, ale Rus opět vyrazil puk.
35:36
Zadovka Atkinsona nikoho nenašla a do přečíslení jde Ottawa.
35:26
Methot střílel od modré čáry, ale Bobrovskij je zatím dnes nepřekonatelný.
35:12
Jenner ztratil ve středním pásmu puk a to je voda na mlýn pro Ottawu.
34:51
Při vhazování před Andersonem je úspěšnější Columbus, ale Ottawa vzápětí vyhazuje puk.
34:01
Klasická přesilovka se hostům sice nepodařila využít, ale to je nemusí vůbec mrzet. Vedou totiž již o tři góly, když využili předcházející dvojnásobnou početní výhodu. Ottawa bude moct nabrat síly na závěr druhé třetiny nyní při komerční přestávce.
33:43
Ottawa v plném počtu.
33:09
A stále je obrana Ottawy pozorná, Columbusu se nedaří dostat se před Andersona.
32:47
Ottawa zhruba minutu před koncem oslabení vyhazuje.
32:07
Využitá přesilovka Columbusu pět na tři a hosté budou hrát ještě téměř minutu a půl klasickou přesilovku. Nick Foligno našel na modré čáře FJODORA TJUTINA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Anderson asi neměl zrovna nejlepší výhled, navíc jeden z hráčů Ottawy zlomil hokejku a nemohl pořádně bránit. Asistence: Nick Foligno.
31:50
Columbus vyhrál buly a je před Andersonem.
31:43
Nutno podotknout, že Anderson byl při zakončení podražen Markem Borowieckim a hosté budou hrát přesilovku pět na tři, která potrvá 27 vteřin.
31:43
Jenže nyní se skvěle uvolnil Cam Atkinson, dostal se až před Andersona a tam natropil spoustu neplechy. Anderson tak tak kryje.
31:23
A Ottawa znovu vyhazuje.
30:30
Nyní se ale hostům zatím nedaří, nemohou se dostat před Andersona.
30:10
Třetí přesilovka pro Columbus Blue Jackets. Eric Gryba je vyloučen za napadení. Nemusím asi připomínat, jak dopadly předchozí dvě přesilovky Columbusu.
30:05
Přečíslení Columbusu tři na dva zakončuje Johansen střelou z ostrého úhlu, která nadělala Andersonovi spoustu potíží.
29:44
Krátce po přesilovce naznačil na pravém kruhu Spezza střelu. Místo toho přihrál puk na druhý kruh, kde byl Kyle Turris, jenže Bobrovskij se fantasticky přesunul.
29:42
29:04
Spezza zkusil přihrát nazdařbůh před branku, jenže puk nenašel nikoho z hráčů Ottawy a Columbus tak opět pohodlně vyhazuje.
28:21
Zibanejad ještě udržel puk na útočné modré a nahazoval před branku Bobrovského, ale ohrožení pro ruského gólmana to neznamenalo a nyní už Columbus vyhazuje.
27:42
Na trestnou lavici odjíždí Cam Atkinson (CBJ). Hosté jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Na vyloučení: 2:3.
27:39
Marc Methot vyváží puk zpoza branky Andersona, ale kombinace Ottawy končí.
27:04
Zakázané uvolnění Columbusu znamená, že se opět bude vzahovat před Bobrovským.
26:58
Ryan Johansen vyhrál vzahování proti Zachu Smithovi, ale puk je nyní opět před brankou Bobrovského.
Vyloučení v dnešním zápase: 2-2.
Využití: 0-2.
26:35
Kotouč je na střídačce Ottawy, hra je přerušena a následuje i komerční přestávka.
26:27
Wisniewski srazil u mantinelu Milana Mcihálka, vylučovat se ale nebude.
25:59
A znovu střela Methota, kterou nyní chytil Bobrovskij do lapačky a zabránil tak dorážce hráčů Ottawy.
25:57
Mark Methot střílel tvrdě od modré. Jeho dělovou střelu vyrazil pravým betonem Bobrovskij.
24:55
A Fjodor Tjutin, který asistoval u druhého gólu Ottawy, je při chuti. Nyní musel po jeho střele zasahovat Anderson.
24:13
A Columbus bleskově využívá i druhou přesilovou hru v zápase, tentokráte ne po dvanácti, ale už po osmi vteřinách. Fjodor Tjutin zakombinoval na útočné modré s Ryanem Johansenem, který vystřelil a jeho pokus následně doklepl ze vzduchu za záda Andersona RJ UMBERGER. Asistence: Ryan Johansen, Fjodor Tjutin.
24:05
Mark Borowiecki (OTT) tvrdě narazil rukama nahoře na mantinel Michaela Chaputa a dostává tak dvě minuty za hrubost. Druhá přesilovka Columbusu v zápase. Tu první využili hosté po pár vteřinách.
22:26
Proti střele Nikitina nemusel zasahovat Anderson, pokus beka hostů šel vedle.
23:10
22:21
Jason Spezza netrefil z dobré pozice branku a následně nebyl úspěšný ani Zibanejad.
22:11
Další vyhození Columbusu, Ottawě se zatím v přesilovce nedaří.
21:28
Ale Columbus po chvíli vyhazuje puk až k Andersonovi.
21:10
Ve stejném času je za držení vyloučen Brandon Dubinsky (CBJ), a to už podruhé v dnešním zápase. Přesilovka pro Ottawu.
21:10
A následně Grant se Zibanejadem doráželi před brankou, ale Bobrovskij kryje.
21:03
Derek Grant vystřelil na branku, ale nebyl přesný.
20:34
Hra je v úvodu druhé třetiny často kouskována, nyní puk vyletěl až do ochranné sítě.
20:14
Jason Spezza opět vyhrál buly, tentokrát proti Letestuovi.
20:14
Zakázané uvolnění Ottawy po tom, co měl k puku daleko Milan Michálek.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Jason Spezza.
20:01
Střely: 5-9.
Zásahy gólmanů: 8-5.
Druhá třetina začne přibližně ve 20:00.
V první třetině byli aktivnější hosté z Columbusu, kteří také zaslouženě vedou. Ottawa nebyla příliš nebezpečná a může děkovat svému gólmanovi, že je stav pouze 1:0 pro Columbus po gólu Johansena v páté minutě.
20:00
19:58
Dvě vteřiny před koncem to ještě zkusil Savart, ale Anderson je na místě.
19:21
Také Atkinson byl v dobré pozici a vystřelil. Anderson měl co dělat, aby střelu zlikvidoval
19:01
Na druhé straně si Conacher nevšiml najíždějícího Spezzy, vystřelil, ale nebyl přesný.
18:40
U pravé tyče svojí branky musel zasahovat Anderson.
18:24
Útoky Ottawy zatím nejsou příliš nebezpečné, Columbus je v první třetině lepší.
18:08
Conacher zastavuje útok Ottawy, když se srazil s Bobby Ryanem.
17:27
Karlsson ho ale na chvíli odzbrojil a následně chytá nahození Atkinsona Bobrovskij. Informace ohledně Chrise Neila – pravé křídlo Ottawy už je znovu na střídačce.
17:08
Atkinson motá soupeře u pravého mantinelu před brankou Andersona.
16:55
Colubmus kombinuje před brankou Andersona.
16:28
Díky chybě hostů v rozehrávce se dostal k puku na modré Grant, ale ani ten nepředvedl žádnou zázračnou akci.
15:52
Vhazování na útočné modré dopadlo lépe pro Ottawu. Columbus tak bude zakládat útok od svého gólmana.
15:57
Puk se dostal mimo hrací plochu a hra je tak přerušena.
15:43
No, tohle nebyl zrovna šetrný zákrok Ryana Johansena, který trefil hokejkou do obličeje Chrise Neila. Ten odchází do kabiny a uvidíme, zda bude moct pokračovat. Neil padl k zemi jak podťatý, úmyslný zákrok to ale nejspíš nebyl.
15:28
Michael Chaput nevybojoval na útočné modré puk a má ho v držení Ottawa.
14:58
Za brankou Bobrovského se upravuje plexisklo, za chvilku se opět bude hrát.
14:58
Následuje reklamní přestávka.
14:43
Chris Neil bojoval za brankou proti přesile hostů, puk aleproti třem hráčům hostů neudržel.
14:03
Columbus přestál oslabení bez úhony.
13:58
Michálek si vyměnil na pravém kruhu puk se Zibanejadem, centr domácích vystřelil z první, ale Bobrovskij byl dobře postavený.
13:13
Minuta z přesilovky Ottawy je pryč.
12:48
Spezza se snažil najít u pravé tyče zcela volného Bobby Ryana, ale ten na poslední chvíli promáchl.
12:23
Columbus vyhazuje.
12:03
Ještě předtím se však dopustil podražení Brandon Dubinsky (CBJ) a také domácí si vyzkouší první hru v početní převaze.
12:01
Zibanejad se neprosadil proti čtveřici hostů.
11:30
Johnson se snažil vyhodit puk a najít na modré číhajícího Atkinsona, jenže to se mu nepodařilo.
11:08
Ale to se kapitánovi Ottawy nepodařilo. Jenže ani následná kombinace hostů nebyla přesná.
11:00
Spezza se snaží vybojovat v rohu útočného pásma puk.
Střely na branku: 3-6.
Zásahy gólmanů: 5-3.
10:48
10:32
Columbus střídá. R.J. Umbergem nahodil pouze puk za branku Andersona.
09:58
Po střele Methota střílel se ocitl v těsné blízkosti Bobrovského Neil. Gólman Columbusu si celou situaci pohlídal.
09:50
Michálek pálil z mezikruží bez přípravy po přihrávce Spezzy, Bobrovskij ale dobře chytá.
09:29
Jared Boll se po přihrávce Tjutina dostal mezi kruhy ke střele, Anderson proti jeho pokusu zasáhl dobře betonem.
09:16
Další ofsajd Senátorů, bude se vzahovat ve středím pásmu.
08:35
Craig Anderson si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát po střelel MacKenzieho.
07:49
Mohlo být vyrovnáno, ale Derek Grant z jasné pozice minul branku.
07:20
Foligno vyzkoušel pozornost Andersona střelou z levého kruhu, ale gólman Ottawy byl pozorný.
07:02
Carlsson našel na levé straně Michálka, jenže Columbus si situaci pohlídal.
06:48
Přesný ale nebyl, bude se vhazovat ve středním pásmu.
06:44
Columbus vyhrál vhazování a Jack Johnson rozehrává útok.
06:41
Kyle Turris byl s Bobbym Ryanem příliš rychlý a je tak pískán ofsajd Ottawy.
06:16
Komerční přestávka.
05:16
Na druhé straně to vypadalo, že Columbus stále hraje v početní převaze. Střelu Marka Letesta po hezké kombinaci ale chytá Craig Anderson.
05:12
Ottawa se dostávala do prvního pořádného útoku, ale zadovka Spezzy na Karlssona švédského ofenzivního beka nenašla.
04:50
Modrokabátníci svoji přesilovou hru bleskově využívají, konkrétně po dvanácti vteřinách. Murray nabil napoprvé Johansenovi, jehož pokus ale Anderson vyrazil. Puk se ale opět dostal k Murraymu, který ho znovu poslal na RYANA JOHANSENA. Ten tentokrát nebyl na modré, ale střílel z pravého kruhu a posílá Columbus do vedení. Asistence: Ryan Murray, James Wisniewski.
04:38
První vyloučení. Dvě minuty dostává Marc Method (OTT), který dostává dvě minuty za držení. Bývalý bek Columbusu, který nyní byl před sezonou vyměněn do Ottawy, tak usedá na trestnou lavici.
04:34
Karlsson bojuje o puk u mantinelu před svojí brankou.
04:13
Chris Neil napadal rozehrávku Columbusu. To se mu povedlo, takže další útok Columbusu končí jen zakázaným uvolněním.
03:45
Brandon Dubinsky najel po levé straně do útočného pásma jako drak, ale pokus z úhlu si Anderson pohlídal.
03:12
Conacher nahazoval puk do rohu kluziště, kde ho nevybojoval Spezza.
02:50
Následná potyčka Jareda Bolla s obránci Ottawy neměla vážnějšího trvání a vylučovat se nebude.
02:42
Anisomov se nakonec za brankou uvolnil a směřoval puk před branku, kde si ale situaci pohlídal Graig Anderson.
02:30
Anisimov kombinuje za brankou a hledá některého ze svých spoluhráčů.
00:42
Karlsson není nebyl příliš důrazný a Columus tak zůstal před Andersonem.
00:01
Úvodní buly vyšlo lépe Columbusu, Mart Letescu byl úspěšnější než Zach Smith.
00:01

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Methot, Karlsson, Borowiecki, Phillips (A), Cowen, Gryba – Michálek, Spezza (C), Conacher – MacArtur, Turris, Ryan – Greening, Smith, Neil (A) – Zibanejad, Grant, Condra. Trenér: Paul MacLean.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Nikitin, Johnson, Wisniewski, Murray, Tjutin, Savard – Atkinson, Comeau, Dubinsky (C), Umberger, Johansen, MacKenzie, Jenner, Chaput, Boll (A), Anisimov, Letestu (A), Foligno. Trenér: Todd Richards

Rozhodčí: Chris Rooney, Francois St. Laurent – Scott Driscoll, Matt MacPherson.
Milan Michálek (OTT) – 19 zápasů, 11 bodů (3+8).
Marián Gáborík (CBJ) – 17 zápasů, 11 bodů (5+6).
Columbus Blue Jackets:
Modrokabátníkům se v posledních zápasech nedaří jistě tak, jak by chtěli. Z posledních pěti zápasů totiž čtyřikrát prohráli (i když vždy až v prodloužení či v samostatnách nájezdech) a jen jednou ochutnali pocit vítězství. V tabulce Východní konference jim tak patří až 14. místo s patnácti získanými body. V tabulce své Metropolitní divize je Columbus na posledním osmém místě.

Oporami týmu jsou jistě Američané Brandon Dubinsky a James Wisniewski. Levé křídlo Dubinsky je nejproduktivnějším hráčem týmu (5+10) a Wisniewski zase sbírá body v obraně (2+13). Columbusu hlavně chybí gólový útočník, v devatenácti zápasech je s pěti góly nejlepším střelcem týmu právě Dubinsky. Pět branek ještě dali také Marián Gáborík, Ryan Johansen, Arťom Anisimov a Cam Atkinson.

Ottawa Senators
zatím zaujímá v tabulce Východní konference deváté místo z šestnácti týmů a v tabulce své Atlantické divize šesté místo z osmi celků. O tom, že se Senátoři pohybují na hraně postupu do play-off svědčí i to, že na první místo Tampy Bay ztrácejí osm bodů a na poslední místo Buffala mají náskok bodů devíti.

Oporou týmu je jistě americké levé křídlo Bobby Ryan, kterému svědčí přestup z Anaheimu. V 19 zápasech nasbíral 20 bodů za 10 gólů a deset asistencí. Tradiční oporou obranných řad i podporou ofenzívy Senátorů je bek Erik Karlsson, který má v 19 zápasech stejný počet bodů (6+13).

Posledních pět zápasů Ottawy Senators:
Ottawa – Boston 4:2.
Ottawa – Philadelphia 0:5.
Ottawa – Florida 3:2.
Ottawa – Montreal 4:1.
Columbus – Ottawa 1:4.
Dobrý den, ještě jednou vítejte při dalším utkání z kanadsko-americké Národní hokejové ligy. Dnes se proti sobě postaví celky Ottawa Senators a Columbus Blue Jackets. V souboji týmů z Východní konference je na tom zatím lépe Ottawa, tak uvidíme, jestli se jí podaří náskok na rivala zvýšit, anebo se Modrokabátníci přiblíží Senátorům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.