Tři třetiny ČEZ Arena branku neviděla a když se nerozhodlo ani v prodloužení, tak se muselo rozhodnout v nájezdech. V nich se jako jediný prosadil hostující útočník Petr Mrázek, a tak dva body míří do Brna. Pardubický tým se střelecky neprosadil již ve třetím utkání za sebou, a tak je opět bez výhry. Nejlepší hráči utkání: Václav Benák (PCE), Marek Čiliak (KOM).
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
TOMÁŠ MRÁZEK byl jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech, a tak slaví bod navíc Kometa.
0:1 – Prohru domácích mohl oddálit Lukáš Radil, jenže zakončení mu nevyšlo, když ho vychytal Čiliak. Radil zakončoval jednou rukou, ale pouze do lapačky připraveného brankáře Pardubic.
0:1 – Kometě mohl druhý bod přiřknout Tomáš Svoboda, ale zakončení mezi betony mu nevyšlo.
0:1 – Za domácí mohl srovnat Petr Sýkora, jenže blafák do forhendu poslal pouze na zadní mantinel.
0:1 – Jako první za hosty jel Petr Mrázek, který udělal parádní blafák do bekhendu a posílá Kometu do vedení.
0:0 – Domácí útočník zkusil zakončení mezi betony, jenže neproměnil.
Nájezdy začíná jako první Tomáš Zohorna z Pardubic.
Samostatné nájezdy začínají.
Když nám první branku dnešního duelu nepřineslo ani prodloužení, tak uvidíme samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:56
Po vhazování se celkem šťastně dostal před Hanzlíka Tomáš Zohorna, jenže zakončit z toho nedokázal. Uvidíme samostatné nájezdy.
64:52
Oddechový čas si vybírají i hosté z Brna.
64:52
Přišlo až teď, ale Benákovu střelu od modré Marek Čiliak dokázal udržet pod betonem.
64:31
Benák nedokázal zpracovat nahrávku od Sýkory, a tak se zakončení domácích oddaluje.
64:14
Snad poslední možná šance domácích ukončit zápas ještě před samostatnými nájezdy začne na levé straně útočné třetiny, kde se vhazuje.
64:14
Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si vybírá oddechový čas.
64:14
Za držení hole je vyloučen hostující Vojtěch Němec.
64:01
Na druhé se do zakončení dostala dvojice Němec-Hanzlík, avšak ani teď se ČEZ Arena branky nedočkala. Druhé střele Jana Hanzlíka od modré chybělo málo.
63:41
Pardubickou odpověď si nachystal Sýkora, jenže ani on nebyl úspěšný.
63:12
Jakub Svoboda najel z pravé strany do útočné třetiny sice rychle, jenže puk v rozhodující chvíli nechal za sebou, a tak z toho opět nic nebezpečného není.
62:47
Po znatelném ofsajdu Pardubic se bude vhazovat ve střední třetině.
62:38
Hraje se ve středním pásmu, kde převládají především nepřesnosti na obou stranách. Zakončení tak nevidíme.
61:47
Radilovo odvážné sólo nebylo zakončeno ani přesnou přihrávkou, a tak šla do brejku Kometa. Ten zakončit z druhé vlny Holec nad branku Dušana Salfického. Jelikož se jednalo o tečovanou střelu, tak Kometa zůstane v útočném pásmu.
61:08
Kometa je zatím aktivnější. Zakončení z levé strany ale Salfického nepřekvapilo, a ten tak chytá. Vhazovat se následně bude v útočné třetině Brna po jeho pravé ruce.
60:33
Jakub Svoboda mohl prodloužení ukončit celkem rychle. Z pravé strany najel ve velké rychlosti před Salfického, ale zakončit se mu díky dobré práci domácí obrany nepovedlo.
60:01
Ani ve třetí části dnešního utkání nebyla v ČEZ Areně k vidění jediná branka, a tak uvidíme prodloužení. Domácí celek třetí vyhrál třetí část na střely 8:4, jenže Čiliaka nepřekonal.
60:00
59:58
Po Žižkově zaváhání mohl ještě zakončit po nahrávce od Radila obránce Kočí, ale střela se mu nepovedla, a tak Čiliak chytá.
59:33
Ofsajd Komety znamená v závěru třetí třetiny vhazovaní ve střední třetině ČEZ Areny.
59:12
Puk se po souboji Hanzlíka se Somíkem dostal do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
58:52
Útok sice nebyl zakončen příliš důraznou střelou, ale i tak jej Salfický raději ukrývá pod lapačku. Následně se vhazuje po pravici domácího brankáře.
58:39
Ani těm se však nevedlo, a tak hraje opět Kometa. Zpoza branky rozjede útok Hanzlík.
58:19
Hostům z Brna se nepovedlo v útočné třetině zakombinovat, a tak jdou do útoku domácí Pardubice.
57:41
Kometa Brno již hraje v plném počtu.
57:15
Kousal si krásně vyměnil puk s Radilem, ale druhý jmenovaný po druhé nahrávce nedokázal před Čiliakem zakončit .
56:55
Teď navíc Pardubice brzdí ofsajd, který nastěhuje hru do středního pásma, kde se bude vhazovat.
56:42
Kometa se dobře brání a daří se ji už potřetí vyhodit kotouč do útočné třetiny.
55:57
Nahození Tomáše Zohorny z pravé strany Čiliak pouze vyrazil pro Ďalogu, který však bohužel pro domácí dobrou možnost k dorážce nevyužil, když netrefil puk.
55:18
Jedna z posledních velkých šancí Pardubic ukořištit tři body. Dvě minuty za hákování vidí zadák Komety Brno Milan Hruška.
54:13
Tlak domácích v útočné třetině zakončil z pravé strany Josef Marha, jenže ani teď z toho branka není. Nahození domácího útočníka nikdo v bílém dresu netečoval.
53:18
Nosek si sice za brankou udělal prostor a po vyjetí dokázal odcentrovat, jenže žádný z jeho spoluhráčů nedokázal dorazit.
52:41
Václav Benák z pravé strany nahazoval před branku, kde se sice k teči dostal Robert Kousal, jenže mířil mimo.
51:46
Domácí tým již hraje také v plném počtu.
51:35
Dlouhá kombinace hostů nakonec našla na levé straně kluziště Tomáše Svobodu, jehož nepovedená rána končí na helmě připraveného Salfického.
50:58
Tomáš Svoboda posunul v útočné třetině puk na Jana Hrušku, jenže ten zakončit nedokázal. Kometa i tak zůstává v útočné třetině.
50:24
Hosté hrají v plném počtu.
49:45
Nyní je dokonce přesilová hra Pardubic u konce. Dvě minuty za hrubost dostává Aleš Píša.
49:23
Ani po dalších třiceti vteřinách to není s domácími lepší. Brno se v pohodě brání a vyhazuje.
48:59
Kočí nedokázal nahrát na Benáka, a tak se Kometa celkem rychle osvobozuje.
48:23
Cetkovský dokázal po výjezdu z pravé strany zakončit, avšak Čiliak jeho prudké zakončení udržel ve výstroji. Jozef Kováčik následně ostře dohrál jednoho z domácích hráčů, a tak dostane dvě minuty za nedovolené bránění.
47:35
Domácí celek měl krátkou přesilovku, ale tu neproměnil ani v jedno zakončení, a tak už se hraje v pěti na obou stranách.
47:05
Benák dnes podruhé zlomil hůl a s domácími mohlo býti hodně zle. Dočekal ale v úniku vypálil z levé strany pouze nad branku Dušana Salfického.
46:18
Ďaloga pálil ihned po vhazování, jenže branku Komety netrefil. Pardubický výběr následně neudržel útočné pásmo, a tak se při hře čtyř na čtyři bude vhazovat ve střední třetině.
45:59
Znovu byl ve hře Tomáš Zohorna, který z pravé strany útočné třetiny nahrál na volného Kočího, jehož tečovaná rána Čiliaka neohrozila.
45:36
Přesilovka hostů vydržela jen krátkou chvíli. Tomáš Svoboda totiž v útočné třetině při snaze o napadání hákoval, a tak dostává dvě minuty i on.
45:06
Přesilovka pro Kometu Brno. Lukáš Radil dostává dvě minuty za hákování.
44:09
Tomáš Zohorna pěkně projel do útočné třetiny po pravém křídle a zpoza branky nahrál na sjíždějícího Ďalogu. Slovenský zadák však zakončit nedokázal, a tak musel vypálit až opět Zohorna. Ten ale napálil jen boční síť.
43:04
Nahození Milana Hrušky ze střední třetiny domácí brankář Salfický raději pozdržel v lapačce. Po přerušení hry se bude vhazovat po jeho pravici.
42:22
Tybor posunul na Noska, který objel branku a z otočky vypálil. Marek Čiliak však u své levé tyče skvěle vyráží nad!
41:37
Přesilovka Pardubic je u konce, Kometa hraje v plném počtu. Hostující výběr kouče Kýhose se bez větších problémů ubránil.
40:50
Benák zachyboval v rozehrávce a Jan Hruška mohl ujíždět s v souboji jeden na jednoho na obránce Pardubic. Zpoza jeho těla zkoušel svižnou střelou překvapit Salfického, ale ten dělovku vyrazil.
40:30
Přesilovkou kombinaci Pardubic poslal z pravé strany Petr Sýkora mimo Čiliakovu klec.
40:01
Domácí výběr začne třetí třetinou s přesilovou hrou v zádech. Tu bude hrát ještě přes minutu a půl po faulu Jakuba Svobody.
Ve druhé třetině byl k vidění o něco lepší hokej, ale na branku stále čekáme. Kometa byla o něco aktivnější, avšak ani v těch nejvyloženějších šancích selhala. Tu největší měl v závěrečné přesilovce Hynek Zohorna, ale neuspěl. Pardubickou superšanci měl na hokejce po nahrávce od Radila Kousal, jenže ani on nedokázal zakončit do odkryté branky. Třetí třetina začne v ČEZ Areně přibližně v 19:42.
40:00
39:49
Závěrečná snaha domácích o zakončení střelou neskončila, a tak se hosté vyhozením puku osvobozují.
39:37
Jen co se celek Pardubic dostal do pěti, tak si zahraje přesilovku. Jakub Svoboda totiž dostává dvě + deset minut za úder do oblasti hlavy a krku.
39:24
Po vhazování v útočném pásmu pálil nebezpečně na Salfického tvrdou ránou Jakub Svoboda, avšak domácí brankář udržel puk ve výstroji.
39:20
Němcova nemastná střela z pravé strany se po teči dostala pouze na zadní mantinel. Hostující tým sice zůstal v útočné třetině, ale k další šanci už se nedostal.
38:51
Teď se navíc Kometa provinila ofsajdem, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
38:43
Od šance Zohorny se domácím daří bránit a vyhazují puk za pukem.
37:41
Chybná rozehrávka domácích ve vlastní třetině dostala do obrovské šance Hynka Zohornu. Ten si z pravé strany sjel do středu, kde však na Salfického i přes opakované naznačení nevyzrál! Domácí brankář skvěle vyráží levým betonem.
37:30
Tybor dobře tečoval ránu z levé strany, ale v pokračující akci už Kousal zakončit nedokázal. Naopak, uvidíme totiž přesilovou hru Komety Brno. Jiří Vašíček dostává dvě minuty za vysokou hůl.
36:36
Útok hostů končí zakončením z levého křídla, které je ztečováno do horní ochranné sítě nad Salfickým. Ten tak mohl být celkem v klidu.
36:00
Zohorna posunul v útočné třetině na Noska, který přenechal zakončujícímu Benákovi. Zadák Pardubic ale bohužel pro domácí napálil jen blokujícího hráče Komety Brno.
34:54
Nepřesnou rozehrávku hostů v obranné třetině mohl pohotově potrestat Petr Sýkora. Domácí útočník sice pálil téměř ihned, avšak Čiliakovu branku netrefil.
33:44
Benák při snaze o založení útoku zlomil hůl, ale ohrožení domácí branky nenastalo. Kometa následně získala puk až později, ale Tomáš Svoboda z pravé strany Salfického nezaměstnal.
32:42
Povedené střídání druhé formace Pardubic zakončil výpadem do útočné třetiny Václav Benák. Prudká střela ale Čiliaka nezaskočila, když hostující brankář dělovku udržel ve výstroji.
31:28
Tybor nejprve v útočné třetině dobře našel Kousala, aby poté u pravé tyče dorážel puk do odkryté branky. V ní se ale zjevil zadák Hanzlík, který skvělý zákrokem vyráží mimo!
31:01
Blaž Gregorc vypálil po vyhraném vhazování téměř ihned, jenže ránu poslal jen do stojícího zadáka Komety Brno. Čiliak tak může být v pohodě.
30:24
Dočkalovu pumelici od levého mantinelu domácí brankář jistě vyráží do rohu kluziště, a tak mohou jíž domácí do útočného pásma.
29:51
Na druhé straně také obrovská šance! V brejku dva na jednoho dostal z pravé strany puk do ideální pozice Burian. Člen třetího útoku hostí kotouč ideálně zpracoval a udělal i rychlý blafák, jenže bekhendem pálí vedle Salfického branky!
28:48
Kousal ve dvou šancích neuspěl. V té první jej vychytal pohotový Čiliak, ale v té druhé už měl skórovat. Po nahrávce z levé strany před ním totiž stála zcela odkrytá klec Komety Brno, avšak domácí centr nedokázal rozvlnit síť a zakončuje mimo!
27:40
V posledních vteřinách se hrálo především ve středním pásmu, a tak šancí moc k vidění nebylo. To porušil až zakončením od levého mantinelu Marek Ďaloga, avšak Čiliak byl opět na místě a pohotově vyráží.
26:56
Dobrá rána Tomáše Svobody z levé strany nadělala Salfickému dost potíží, ale domácí brankář nakonec kotouč udržel ve výstroji a chytá. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
25:58
A do třetice snaha Komety. Z mezikruží vypálil na domácí branku Hynek Zohorna, jenže netrefil. Na straně druhé byl snad v první dobré šanci Pardubic ve druhé třetině Robert Kousal, ale ani on neuspěl. Střela z otočky skončila na připraveném Čiliakovi.
24:57
Dobře si počínal i další útočník hostí Vilém Burian, který se před Salfického dostal po pravé straně hřiště. Zakončení bekhendem domácí brankář vyráží.
23:57
Mrázek zabojoval v útočném pásmu a dokázal nahrát na Rašku. Ten ale zakončit v těsném obklíčení nedokázal, a tak hrají domácí.
22:45
Gregorc od modré nevypálil vůbec dobře, a tak může být rád, že nedobré kvality byla i následná nahrávka jednoho z hostujících beků na rozjetého útočníka. Slovinský zadák tak zůstává u kotouče a Pardubice střídají.
21:32
První už hokejovou akci měl na svědomí domácí Tomáš Zohorna. Ten sice na levém křídle Cetkovského nenašel, ale nepřesnou nahrávku si dojel a za útočnou modrou vypálil. Brankář Komety jeho ránu s pomocí helmy a lapačky chytá.
20:19
Hosté z Brna začínají druhou část nepřesnou rozehrávkou svého útoku. To má za následek zakázané uvolnění a vhazování po pravici Marka Čiliaka.
20:01
Aktivní úvod z obou stran zhruba po pěti minutách ustal a v ČEZ Areně se hrál opatrný hokej. Ten sice nabídl na obou stranách pár šancí, ale Salfický s Čiliakem zatím chytají ve velké pohodě, a tak tu máme po dvaceti minutách stav 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:47
A hned z toho mohla být branka do kabiny. Tomáš Nosek ale nenavázal na zatím povedený výkon a na Cetkovského nahrál špatně.
19:37
Domácí hrají v plném počtu.
19:27
Do výhodné pozice si sjel na pravé straně obránce Kováčik. Zadák Komety ale zakončoval z velké blízkosti, a tak jeho rána končí jen ve výstroji připraveného Salfického.
18:43
Kometa je zatím v přesilovce neškodná. Po tečované střele, která skončila v zámezí alespoň zůstane v útočné třetině, kde se bude po pravici Salfického vhazovat.
17:49
Domácí Tomáš Zohorna dobře atakoval hostujícího beka a při své odvážnosti puk vybojoval a dojel s ním až do zakončení. To plánoval zasunout za sedícího Čiliaka, jenže ten skvěle vyráží!
17:30
Přesilovka pro Kometu Brno. Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za sekání.
16:48
Salfický měl znovu dost práce, ale proti prvnímu pokusu dobře zasáhl a druhá rána Jana Hrušky skončila těsně vedle tyčky.
16:30
Nepřesnou rozehrávku domácích mohl potrestat po nahrávce na levé křídlo Vilém Burian, jenže svůj táhlý pokus poslal jen do připraveného Salfického.
15:49
Agilní Nosek se ve slušné pozici dral do lepšího zakončení, ale puk nedokázal zvednout, a tak jej ukořistil jistý Čiliak.
15:40
Čápova vysoká nahrávka se šťastně dostala na Somíka, který si puk posunul rukavicí a najednou byl sám před Čiliakem. Při úniku se ale dostal přeci jenom více k pravé straně, a tak jej při následném zakončení brankář hostů vychytal!
14:38
Řada nepřesností na obou stranách teď moc hokejové krásy nepřináší. Somíka zastavil ve středu hřiště Jan Hruška, ale ten o puk ihned přichází.
13:26
Vyloučení tedy zní takto: Aleš Píša (PCE) 2+2 minuty hrubost + 10 minut osobní trest, Jan Káňa (KOM) 2+2 minuty hrubost + 10 minut osobní trest.
13:26
Ve střední třetině nejprve došlo k lehké šarvátce mezi Píšou a Káňou, ale ta nakonec přešla do regulérní bitky. Tu vyhrál jasným stylem na body domácí zadák s číslem čtyřiadvacet.
13:09
Marha zpoza branky nalil k pravému mantinelu na Sýkoru, který napálil jen prvního stojícího hráče před sebou.
12:55
Hanzlík nepřesně rozehrál útok hostů, a tak tu máme icing. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po levici Marka Čiliaka v útočném pásmu Pardubic.
12:13
Střela Jana Hruška od levého mantinelu sice nevypadala moc nebezpečně, ale Salfický ji musel krotit helmou. Od ní se kotouč dostal do brankoviště, kde však úřadoval zadák domácích.
11:20
Tomáš Zohorna se v levém rohu kluziště krásně uvolnil přes obránce, ale jeho zpětnou nahrávku na Radila zblokoval další bek v modrém dresu Komety Brno.
10:53
Pardubické dvě příležitosti si připravil Tomáš Nosek. Nejprve po nahrávce z levé strany poslal přízemní pokus mimo tři tyče, a poté dorazil střelu Sýkory jen do výstroje připraveného Marka Čiliaka.
10:18
Po nahrávce z pravé strany se ke střele dostal i Holec, ale jemu skákající kotouč neudělal moc dobrou službu, když skončil hned na prvním obránci Pardubic.
09:44
Na druhé straně ohrozil Salfického prudkým pokusem Tomáš Žižka, ale ten bohužel pro Kometu trefil jen boční síť branky.
08:56
Nosek se za brankou dobře zorientoval a v brankovišti hledal přesnou nahrávkou Cetkovského. Mohutný bek Pardubic ale v dobré pozici netrefil kotouč.
07:58
Holec v útočné třetině nenahrál přesně na hokejku svého spoluhráče, a tak šel do útoku tým Pardubic. Somík navezl kotouč do pásma z levé strany, ale Sýkoru zpětnou nahrávkou nenašel.
07:08
Voženílek ze středu hřiště nahodil na Čiliaka, který přízemní pokus raději ukryl pod lapačku. Po následné reklamní přestávce se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
05:56
Pěknou akci načal šikovnou zadovkou na Kousala útočník Radil. Prvně jmenovaný následně našel na druhé straně Jana Starého, jehož táhlý pokus Čiliak chytá do lapačky.
04:43
Dlouhý interval hry bez zajímavější akce ukončil až po chybě domácí obrany Jan Hruška. Ten měl v mezikruží hodně času i prostoru, ale z dobré pozice netrefuje branku.
02:46
Milan Hruška nahodil ze středu hřiště na Salfického, ale ten si po chycení puku do lapačky rychle poradil a vyhodil. Kometa se už do třetiny nedostala, a tak musí bránit.
02:22
V závěru přesilovky Benák napálil jen hostujícího brankáře a Hanzlík vracející se z trestné lavice mohl ujíždět sám na Salfického. Ten ale jeho zakončení přečetl a skvěle vyrážečkou chytá!
01:46
Benák velmi chytře naznačil střelu a posléze nahodil na hůl Cetkovskému. Toho z bezprostřední blízkosti vychytal Čiliak.
01:00
Tlak Pardubic v útočné třetině zakončení nepřinesl, a tak se Kometa následně za cenu vyhození osvobozuje a odjíždí střídat.
00:15
Tak to byl start! Hned po vhazování najel Sýkora do útočné třetiny, kde se chytrou kličkou zbavil protihráče. V zakončení jej sice vychytal Čiliak, ale i tak mají domácí alespoň lehkou radost. Zahrají si totiž přesilovku, když dostává dvě minuty za hákování Hanzlík.
00:01
V sestavě domácího celku došlo oproti minulému utkání na Spartě k jedné změně. Nenastoupí útočník Rys a jeho místo ve čtvrté formaci Pardubic zaujme talentovaný mladík Daniel Voženílek, pro kterého to bude první extraligový start v kariéře. Hráč narozený až v roce 1996 by měl nastoupit vedle Radoslava Tybor a Patrika Poulíčka.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp – Sýkora, Marha, Somík – Cetkovský, Nosek, T. Zohorna – Radil, Kousal, Starý – Tybor, Poulíček, Voženílek.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, M. Hruška, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – H. Zohorna, Holec, J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, J. Hruška, Dočekal – Raška, Mrázek, Jenyš.

Trenéri: Vladimír Kýhos, Martin Pešout a Karel Beran

Rozhodčí: Homola, Wagner – Barvíř, Blümel.
Dnešní duel bude specifický především pro domácího kouče Zdeňka Veneru. Rodák z Hranic totiž v Brně ještě v minulé sezoně působil, ale jelikož tým nedotlačil do play off, tak musel lavičku Komety nedobrovolně opustit. Od letošní sezony tento uznávaný odborník trénuje Pardubice, a tak bude zajímavé sledovat, jak si dnes proti svému bývalému chlebodárci povede.
HC Kometa Brno

Na druhé straně tu je hostující Kometa Brno, která má přesně opačnou minisérii. Svěřencům trenéra Kýhose se povedlo v domácí Kajot Areně dvakrát zvítězit, když na ně nejprve v úterý nestačil Třinec a v pátek poté Karlovy Vary. Brňany to dostalo na druhé místo Tipsport extraligy a v případě dnešní výhry by se hostující tým dostal do bezprostředního kontaktu s vedoucí Spartou. Dnes to ale nebude mít vůbec jednoduché, když poslední dvě utkání Kometa prohrála v Pardubicích 5:3.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Domácí celek se propadl po dvou venkovních prohrách 3:0 na Spartě a v Třinci propadl na sedmé místo, avšak v domovské ČEZ Areně se mu daří. Ze šesti utkání prohrál jenom jednou, a tak by se dnes chtěl vrátit na vítěznou vlnu proti tradičnímu rivalovi Kometě Brno a posunout se tabulkou směrem vpřed. Proti Kometě se Pardubicím v poslední době daří. Z posledních osmi utkáních z toho pro Pardubice bylo hned sedm výher.
Hezký den při sledování dohrávky 14. kola Tipsport extraligy mezi domácí HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a HC Kometou Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.