Je za námi utkání, které skončilo jednoznačnou výhrou Montrealu v Calgary 2:6. Flames svého soupeře dlouho přehrávali, Condon ale jednoznačně zastínil svého protějška Ortia, který svému týmu příliš nepomohl, a když ve třetí třetině v oslabení zvýšil na rozdíl tří branek bývalý hráč Calgary Paul Byron, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Hvězdou zápasu se stal Dale Weise, který si dnes připsal první hattrick v kariéře, ke kterému mu pomohl asistencemi i český útočník Tomáš Fleischmann. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za Vaši přízeň.
59:16
Condon si připisuje ještě jeden zákrok po střele Stajana.
58:46
Oba týmy v plném počtu, zápas už se pouze dohrává.
56:41
Po menší rozmíšce míří na trestnou lavici Giordano a Beaulieu na dvě minuty za hrubost, bude se hrát čtyři na čtyři.
56:24
Tlak Bennettovy formace je ukončen Joorisovým zásahem puku vysokou holí.
55:15
Sedmý gól mohl přidat Galchenyuk, který trefil břevno.
54:30
Autor hattricku Weise teď odjel na střídačku s bolestivou grimasou poté, co zblokoval tvrdou ránu Russella.
53:36
Akci Bennetta přerušuje ofsajd.
51:44
Montreal právě vstřelil branku!
DALE WEISE střílí první hattrick v kariéře! Marnost domácích dovršilo podklouznutí Brodieho v obranném pásmu, Fleischmann si pak doslova povodil domácí obranu v čele s Ortiem a předložil puk nesobecky Weisemu před prázdnou branku, jenž už neměl problémy se zakončením.
Asistence: Tomáš Fleischmann, David Desharnais.
51:10
Monahan šikovně nabízel puk na teč Gaudreauovi, ten ale přizvedl puk příliš vysoko.
50:29
Fanoušci se teď sympaticky snaží probudit domácí tým, který je po gólu na 2:5 jako opařený. Flames se možná už šetří na zítřejší bitvu o Albertu na ledě Oilers.
49:17
Icing Calgary.
48:24
Ortio zatím aktivnímu Weisemu hattrick nedovoluje a jeho střelu chytá.
47:44
Colborne v pádu dorážel střelu od modré jen těsně mimo.
47:22
Habs teď na ledě dominují, na nějaký obrat to už dnes příliš nevypadá.
46:05
Ortio vyráží Flynnovu střelu lapačkou do rohu hřiště.
45:02
Byronův gól je další tvrdou ranou pro psychiku domácích hráčů, kteří teď působí rezignovaným dojmem.
43:52
Giordano nedokázal zpracovat skákající puk, toho využil PAUL BYRON, který předvedl své pověstné zrychlení a svůj samostatný únik v oslabení zakončil střelou do protipohybu Ortia. Stylový návrat útočníka na led Calgary, kde ještě loni hrával v dresu Flames.
Asistence: Torrey Mitchell, Jeff Petry.
43:06
Fleischmann nejprve vystihl rozehrávku Hudlera, poté prověřil Ortia a ještě stihl připravit skvělou pozici pro Petryho, který přestřelil domácí klec. Výborná práce českého útočníka.
42:38
Dougie Hamilton dostal prostor na pravé straně a vyprášil betony Mikea Condona.
42:07
Monahan nabil Hudlerovi, který byl v dobré pozici zastaven nedovoleně. Dvě minuty za sekání pro dánského útočníka Larse Ellera.
41:20
Zakázané uvolnění hostů posílá hru před Condona.
40:55
Hra je přerušena kvůli hře vysokou holí, buly před Ortiem.
40:32
Raymond špatnou přihrávkou vyhnal domácí z útočného pásma.
40:01
Calgary bylo zejména v první polovině druhé třetiny lepším týmem na hřišti, ale produktivní Habs dnes nemají potíže s překonáváním Ortia v brance domácích, když jim ve druhé části stačilo sedm střel na tři góly. Uvidíme, zda-li se domácím povede ve třetí třetině stav opět dorovnat, Montreal si do třetí periody přenáší dvoubrankový náskok.
40:00
39:55
Pacioretty mohl přidat pátý gól po špatné rozehrávce Giordana, ale přestřelil.
39:46
Ortio si připisuje dva zákroky po střelách Jeffa Petryho, Jooris se vrací na led.
39:25
Po zblokované ráně Galchenyuka se bude vhazovat v obranném pásmu Flames.
38:55
Plekanec šikovně tečoval nahození od modré, puk ale letí mimo branku.
38:20
Mark Giordano vyhazuje puk přes celé hřiště.
37:46
Další zbytečný faul domácích, Josh Jooris podrazil Weiseho u střídaček a nabízí Montrealu další přesilovou hru.
37:15
Brodie s Giordanem připravili dobrou střeleckou pozici pro Hudlera, Condon se ale stihl přesunout. Hosté přesilovku ustáli bez větších problémů.
36:19
Mizerná přesilovka Flames, kterým se nedaří dostat do útočného pásma.
35:06
Po zásahu vysokou holí se bude vhazovat před Ortiem.
34:49
Mitchell nestihl zareagovat na kličku Dougieho Hamiltona a za následné podražení domácí beka dostává dvě minuty. Druhá přesilovka pro Calgary.
33:45
Frolík zpátky na ledě a hned mohl snížit, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.
33:41
Zakázané uvolnění Montrealu.
32:22
Wideman chyboval v rozehrávce za vlastní brankou, puk se dostal k Paulu Byronovi, který perfektně viděl prostor, kde stál osamocený DEVANTE SMITH-PELLY a ten z blízkosti překonává Ortia počtvrté. Montreal je i nadále velice produktivní a odskakuje na rozdíl dvou branek.
Asistence: Paul Byron, Torrey Mitchell.
31:29
Spoustu prostoru teď dostal Josh Jooris, vyměnil si puk s Gaudreauem, ale nakonec byl zastaven obranou Habs. Ze zápasu pravděpodobně odstoupil český útočník Michael Frolík, místo něj ve druhé formaci nastupuje právě Jooris.
30:04
Domácí v plném počtu, puk ale nadále kontrolují Canadiens.
29:29
Beaulieu je dnes při chuti, tentokrát trefil v přesilovce tyčku!
29:07
Weise se pokoušel dokonat hattrick, Ortio byl ale tentokrát pozorný a připisuje si první zákrok ve druhé třetině.
27:57
Joe Colborne předvedl v útočném pásmu naprosto zbytečný faul, kterým nabízí Montrealu výhodu v podobě přesilovky. Tu první Habs využili, povede se jim to i podruhé?
27:48
Tomáš Plekanec vyhazuje puk z hlediště, bylo to ale s tečí a tak se vylučovat nebude.
26:57
Montreal jde potřetí v tomto zápase do vedení! DALE WEISE získal ztracený puk v útočném pásmu a prostřelil Ortia, který v této třetině ještě nepředvedl úspěšný zákrok. Hosté jsou pod tlakem, ale opět vedou.
Bez asistence.
25:59
Domácí teď tlačí svého soupeře, Condon si během krátké chvíle připsal tři dobré zákroky. Povedené střídání třetí lajny Flames končí zakázaným uvolněním hostů.
25:42
Ofsajd Calgary.
24:41
Calgary právě vstřelilo branku!
Je opět vyrovnáno. Condon ještě dokázal zakročit proti střele Gaudreaua, JOSH JOORIS ale puk dorazil za záda brankáře Montrealu. Divoký úvod druhé třetiny pokračuje.
Asistence: Johnny Gaudreau, Sam Bennett.
24:20
Weise vyhazuje puk po téměř minutovém tlaku ze strany domácí první lajny.
22:32
Brodie přišel o hokejku a s dvojnásobnou výhodou si Montreal věděl rady. Jeff Petry nabil na modrou, kde stál NATHAN BEAULIEU a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté si berou vedení rychle zpět.
Asistence: Jeff Petry, Tomáš Plekanec.
21:47
Konečně se ozývají i fanoušci, k čemuž pomohl i bezvadný obranný zákrok domácího kapitána Giordana, jenž zneškodnil přečíslení dva na jednoho.
21:01
Johnny Gaudreau si při backcheckingu pomohl rukama a jsou z toho dvě minuty za držení a první přesilovka pro Habs v dnešním zápase.
20:27
Domácí srovnávají stav po pohledné kombinaci. Sean Monahan krásně našel na pravé straně volného JIŘÍHO HUDLERA a český útočník neměl problém zavěsit za záda Condona.
Asistence: Sean Monahan, Mark Giordano.
20:01
Flames nevyužili své šance z úvodu třetiny, což potrestal po menším zaváhání Ortia Dale Weise a zařídil Montrealu jednobrankové vedení po první třetině. Uvidíme, co nám předvedou oba týmy ve druhé třetině, která by měla začít přibližně ve 3:03.
20:00
19:59
Gaudreau svým napadáním ještě připravil skvělou šanci pro Giordana, který pod časovou tísní už nedokázal přesně zamířit.
19:47
Plamenům se tato přesilovka nedaří, Russell nepřesnou rozehrávkou vyhazuje na icing.
19:27
Po střele Russella skončil v brance místo puku Joe Colborne.
18:53
Opět hraje Joni Ortio, tentokrát po špatné rozehrávce Monahana.
18:33
Hosté vyhazují puk až k Ortiovi.
18:22
Uvidíme první přesilovku v dnešním zápase. Pacioretty v útočném pásmu podrazil Brodieho a odsedí si dvě minuty za podražení.
17:58
Brodie předložil puk Hudlerovi před odkrytou branku, český útočník ale nedokázal skákající puk trefit.
17:09
Rychlé ruce Gaudreaua připravily výbornou střeleckou pozici pro Bennetta, ten měl ale potíže se zpracováním a Condon se tak stihl proti jeho střele přesunout.
16:08
Raymond ztratil puk a využít toho mohl Gallagher, jeho tvrdou ránu Ortio vyrazil ramenem.
15:31
Po dvou neúspěšných pokusech domácích o vyhození střílel z rohu Tomáš Fleischmann, Ortio pak nedovolil Weisemu dorážet.
14:44
Frolík dostal prostor v útočném pásmu, který využil ke střele. Condon pozorný.
13:52
Andrej Markov vyslal tvrdou ránu, kterou zblokoval Josh Jooris.
12:55
Po rozehrávce Condona skončil puk ve tváří Monahana, první centr Flames odjel rychle na střídačku.
12:28
Po nebezpečné teči Flynna prolétl puk jen těsně vedle domácí branky.
12:08
Další icing domácích, tentokrát se rozehrávka nepovedla Derryku Engellandovi.
11:10
Giordanova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
10:45
Mike Condon si po teči Colbornea připisuje další zákrok.
10:29
Po Backlundově nahození končí puk v hledišti, po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Condona.
09:46
Johnny Gaudreau teď prokličkoval obranou Montrealu a Condon měl s jeho rychlou otočkou kolem branky velké problémy, nakonec ale dokázal puk vytěsnit. Krásná akce amerického mladíka.
08:30
Menší zámek první formace Habs vedl pouze k neúspěšné střele Markova.
07:26
Backlund šikovně protečoval puk na najíždějícího Raymonda, jeho střelu ale Condon chytá.
06:23
Ortio chytá nahozený puk a přerušuje hru.
05:20
Po velkých šancích domácích jdou do vedení hosté. Tomáš Fleischmann zavezl puk, přenechal ho pro DALEA WEISEHO, který zaskočil Ortia tvrdou střelou mezi betony. Finský brankář by ale takové střely chytat měl.
04:30
Mason Raymond dostal puk krásně před prázdnou branku, nedokázal však puk dobře zpracovat a zajel s ním až za klec Montrealu, odkud už logicky skórovat nedokázal.
03:55
Sean Monahan z mezikruží trefuje tvrdou střelou tyčku!
03:45
Hudler nahazoval puk před Condona, kde stál Joe Colborne, nedokázal ale puk dorazit.
03:14
Po dobré práci Gaudreaua pálil těsně nad branku Dennis Wideman.
02:15
Ortio si teď dokázal poradit se dvěma nebezpečnými situacemi po střelách Dalea Weiseho.
01:10
Sean Monahan se prodral z levé strany do střelecké pozice, Condon jeho pokus vyráží ramenem.
00:15
První zákrok si Ortio připisuje po střele Jeffa Petryho.
00:01
Třetí starty v sezoně si dnes připíšou brankáři Mike Condon (MTL) a Joni Ortio (FIN).

Calgary Flames: Ortio (Rämö) – Giordano, Brodie – Russell, Wideman – Hamilton, Engelland – Colborne, Monahan, Hudler – Gaudreau, Bennett, Frolík – Raymond, Backlund, Jones – Grant, Stajan, Jooris. Trenér: Bob Hartley.

Montreal Canadiens: Condon (Price) – Markov, Subban – Jemelin, Petry – Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Eller, Galchenyuk, Flynn – Fleischmann, Desharnais, Weise – Byron, Mitchell, Smith-Pelly. Trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Skilliter, Hebert – Rody, Cameron..
Calgary Flames

Flames zažívají mizerný vstup do sezony, od které přitom veřejnost tolik očekávala. Z úvodních deseti zápasů vyhrálo Calgary pouhé dva, a to ještě po prodloužení, na první výhru v základní hrací době tedy Flames stále čekají. V brance se střídá trojice gólmanů, obranné dvojice se mění každým zápasem, spolehnout se tedy dá pouze na produktivní duo Hudler-Gaudreau, které posbíralo už dvacet kanadských bodů. Calgary bude chtít proti Montrealu navázat na poslední zápas v Ottawě, kde sice Plameny padly v nájezdech, herně to ale nebylo z jejich strany vůbec špatné.

Montreal Canadiens

Habs vstoupili do nové sezony fantasticky, když vyhráli úvodních devět zápasů, o vítěznou sérii přišli až na západě Kanady, kde nejprve podlehli Vancouveru a minulou noc i Edmontonu, přestože v hlavním městě provincie Alberta vedli už 0:3. I přes tyto dvě porážky však Canadiens stále vládnou NHL a dnes budou chtít na ledě Calgary vydolovat první body ze severozápadního tripu. Hlavním tahounem Montrealu je stejně jako v minulé sezoně fenomenální brankář Carey Price, v útoku mu pak zdatně sekunduje nový kapitán Max Pacioretty nebo český centr Tomáš Plekanec. Daří se také obraně v čele s P.K. Subbanem a Andrejem Markovem.

Bilance: 9-2-0, 1. místo v Atlantické divizi

Max Pacioretty 7+4
Tomáš Plekanec 5+6
Andrej Markov 1+10
P.K. Subban 1+10
Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu zápasu zámořské NHL mezi Calgary Flames a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.