To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Jakub VORÁČEK (PHI) – 0+1, 5 střel, účast na ledě 0, čas na ledě 19:58, rozhodující nájezd, 1. hvězda zápasu
Radko GUDAS (PHI) – 0+0, 3 střely, účast na ledě 0, čas na ledě 18:25, 2 trestné minuty

Jaromír JÁGR (FLA) – 0+0, 2 střely, účast na ledě 0, čas na ledě 16:24, 2 trestné minuty
Tři hvězdy utkání:

1. Jakub VORÁČEK (PHI) – 0+1, 5 střel, účast na ledě 0, čas na ledě 19:58, rozhodující nájezd

Největší čas na ledě: Ivan Provorov 24:43 – Aaron Ekblad 24:41

Branky a nahrávky: 51. Filppula (B. Schenn, Voráček), rozh. náj. Voráček – 32. Ekblad. Diváci: 19650. Rozhodčí: Charron, McCauley – MacPherson, Mills.
Vynikající zápas jsme dnes měli možnost sledovat mezi Philadelphií a Floridou. Oba týmy si rozhodně zasloužili uspět, a tak je koneční vítězství Flyers 2:1 po nájezdech opravdu zasloužené pro oba týmy, které předvedly parádní ofenzivní podívanou se spoustou střel.

Po bezbrankové první třetině šli jako první do vedení hosté z Floridy, když se při vlastním oslabení ve 32. minutě prosadil po krásné individuální akci obránce Aaron Ekblad. Panthers pak hráli výborně a už to vypadalo, že by si mohli dokráčet k důležité výhře.

James Reimer, který po první třetině nahradil zraněného Luonga, ale čisté konto nakonec nedokázal udržet. V 51. minutě ho po pěkné akci domácích překonal Valtteri Filppula, hrající první zápas za Letce po včerejší výměně z Tampy Bay.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ani to ale vítěze nepřineslo. Rozhodnout se tak muselo v nájezdech. Wealův gól ještě ve druhé sérii smazal Aleksander Barkov. Na gól Jakuba Voráčka už ale ve třetí sérii Jonathan Huberdeau odpověď nenašel.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
Autorem vítězné branky je JAKUB VORÁČEK.
Jonathan Huberdeau byl v těžké pozici, musel proměnit. A neproměnil. Mason jeho záměr přečetl, celou dobu s ním postupoval, až úspěšné zakročil!
Jakub Voráček překvapil Reimera rychlou střelou mezi betony!
Vyhlášený hračička při nájezdech Aleksander Barkov předvedl další výborný bekhendový blafák. A hlavně úspěšný!
Claude Giroux zkusil podobný blafák jako Trocheck, Reimer proti němu vytasil hokejku.
Vincent Trocheck postupoval hodně pomalu a střelou mezi betony neuspěl.
Jordan Weal svým vůbec prvním nájezdem v kariéře v NHL uspěl, Reimera překonal rychlou střelou!
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního výborného utkání, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:37
Aaron Ekblad po rychlém brejku se svou střelou neuspěl, neprosadil se ani Shayne Gostisbehere. Vypadá to na nájezdy.
64:20
Claude Giroux vyslal do samostatného úniku Jakuba Voráčka, který ani nadvakrát nepřekonal fantastického Reimera!
63:38
Jakub Voráček nabil na ránu Claudu Girouxovi, jehož bomba skončila mimo branku.
63:17
Michael Matheson zaměstnal další střelou Masona a následně byl zasažen vysokou holí do obličeje, rozhodčí ani v tomto případě nebudou vylučovat.
63:05
Wayne Simmonds se proti dvěma protihráčům neprosadil, na druhé straně mihli hosté postupovat do přečíslení, ale rozmysleli si to.
62:33
Po Trocheckově přihrávce se dostal do velké šance Thomas Vanek, puk ale znovu nedokázal zamést do branky!
62:06
U kotouče jsou hosté, kteří navíc i dostřídávají hráče do útočného pásma.
61:33
Jakub Voráček to nyní zkusil individuálně a byl podražen, rozhodčí však vylučovat nebudou.
61:18
Voráček, Giroux a Gostisbehere se snažili rozpohybovat hru v útočném pásmu, následně ale narazili.
60:52
Na druhé straně pálil z levého kruhu Wayne Simmonds, Reimer jeho projektil vyrazil maskou!
60:30
Aleksander Barkov se zkusil prosadit individuálně, po pravém křídle se neprosadil.
60:01
Šedesát minut parádního hokeje o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přijde prodloužení tří proti třem. Pokud se ani během nastavených pěti minut nerozhodne, na řadu přijdou samostatné nájezdy.
60:00
59:42
Obrovská šance na samém konci třetí třetiny! Colton Sceviour vytvořil parádní střeleckou pozici pro Aleksandera Barkova, jehož ale fantastickým zákrokem lapačkou vychytal Steve Mason!
59:31
V závěru základní hrací doby po vítězství více sahají domácí hokejisté. Po MacDonaldově střele se k dorážce cpal Jordan Weal. Reimer už měl ale kotouč pod kontrolou, a tak se strhla znovu menší potyčka.
59:07
Zakázané uvolnění na straně Panthers, vhazovat se bude po pravé ruce Jamese Reimera.
58:49
Po obrovské chybě v obraně Floridy se do velké šance dostal Jakub Voráček. Český útočník jako kdyby ani takovou příležitost nečekal a zblízka jen napálil Reimera!
58:34
Po Yandleově nahození skončil kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude v prostoru mezi modrými čarami.
58:13
Flyers se dostali do menšího tlaku, ze kterého vyplynula slušná střela Ivana Provorova, Reimer si dokázal poradit.
57:50
James Reimer neriskoval rozehrávku a kotouč raději podržel v lapačce, vhazovat se bude v obranné třetině Panthers.
57:32
Steve Mason měl před sebou odkrytý prostor, a tak pro něj zákrok proti střele Alexe Petrovice nebyl žádný problém.
57:17
Znovu se hraje delší pasáž hry bez přerušení, v útoku se drží hosté z Floridy.
56:45
Nick Bjugstad sebral kotouč Gostisbeherovi a po rychlém brejku napálil tvrdou ranou brankovou konstrukci Masonovy branky!
56:02
Gostisbeherova střela z dobré pozice neskončila mezi třemi tyčemi, stejně se nevedlo ani Nicku Schultzovi.
55:26
Třetí útok Flyers se dlouho držel v útočném pásmu, střílená přihrávka Ivana Provorova adresáta před brankou nenašla.
54:55
Radko Gudas vyslal další nahození na Reimera, který si s ním bez problémů poradil.
54:38
James Reimer si připsal další velmi těžký a důležitý zákrok proti skryté střele Ivana Provorova.
54:20
Nick Schultz nepustil ke kotouči Jaromíra Jágra, dopředu znovu mohou mířit domácí hokejisté.
53:41
Domácí se z ničeho nic vyřítili do přečíslení dvou na jednoho, Filppulova přihrávka na Braydena Schenna byla ale až příliš čitelná.
53:00
Icing na straně Philadelphie, vhazovat se bude po pravé ruce Steva Masona.
52:43
James Reimer zkrotil kotouč po přihrávce od Jordana Weala. Následně se před hostující brankou strhla mela, po které rozhodčí nebudou vylučovat.
52:21
Oba týmy střídají, Andrew MacDonald tak nikam nespěchá s rozehrávkou domácích.
51:45
Ještě nás čeká určitě hodně zajímavý závěr zápasu, první útok Floridy se nyní snaží něco vymyslet v útočné třetině.
51:27
Na druhé straně vyslal štiplavou střelu Derek MacKenzie, kotouč skončil těsně nad brankou.
51:00
Nabuzení domácí se snaží skóre rychle překlopit na svou stranu, Roman Ljubimov nahozením z úhlu Reimera nepřekvapil.
50:38
Philadelphia právě vstřelila branku!
Domácí se konečně dočkali a srovnávají na 1:1! Jakub Voráček zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej přenechal Braydenu Schennovi a ten střílenou přihrávkou našel před brankou VALTTERIHO FILPPULU, který hned ve svém prvním utkání v dresu Flyers skóruje! Asistence: Brayden Schenn a Jakub Voráček.
50:16
Pysykova nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Reimerovou brankou.
49:44
Claude Giroux výbornou přihrávkou napříč celým pásmem našel Shayna Gostisbehera, jehož střelu zastavil opět skvělý Reimer.
49:10
James Reimer raději pokryl kotouč pod svou lapačkou před nebezpečně dojíždějícím Mattem Readem.
48:31
Rychlý brejk hostů zakončil Alex Petrovic, střela mu ovšem příliš nesedla. Steve Mason neměl moc problémů kotouč lapit.
48:13
Philadelphia postupem času stupňuje svou aktivitu, stále ji dnes ale není přáno.
47:35
James Reimer zůstává dnes bezchybný, dalším pokusem od modré čáry ho nepřekonal ani Shayne Gostisbehere.
47:04
Jussi Jokinen si nepohlídal přechod přes červenou čáru a puk vyhodil příliš brzy. Píská se tak zakázané uvolnění Floridy.
46:31
Michael Del Zotto byl u kotouče rychleji než Jonathan Huberdeau, puku se tak zmocnili domácí, kteří se rychle snaží založit nový útok.
45:56
I tak si čtvrtý útok Panthers naplno splnil své střídání, které strávil celé v útočném pásmu.
45:30
Shawn Thornton navezl kotouč do brankoviště a snažil se jej dotlačit za Masonova záda, to se mu nepovedlo.
44:53
Claude Giroux nedokázal u mantinelu vydolovat puk pro své barvy, hrát mohou hosté.
44:10
Andrew MacDonald zkusil překvapit Reimera rychlou střelou z ostrého úhlu, brankář Floridy byl na svém místě.
43:48
Vincent Trocheck obkroužil s kotoučem na holi branku a snažil se zasunout kotouč u druhé tyče. To se mu nepovedlo, Mason ale musel vzápětí likvidovat ještě střelu Jokinena a následně se srazil s Reilly Smithem. Chvíli se brankář domácích válel v křeči po zemi, ve hře ale bude pokračovat dál.
43:01
Jaromír Jágr čekal na podporu z druhé vlny od Aleksandera Barkova, přihrávka na o generaci mladšího spoluhráče neprošla.
42:23
Zakázané uvolnění na straně Panthers, hra se stěhuje před Reimerovu branku.
42:05
Nick Bjugstad nadělal rozruch v obraně Flyers a připravil šanci pro Thomase Vaneka, který nedokázal kotouč zamést do branky!
41:34
Práci má také na druhé straně Steve Mason, který musel pokrýt střelu Jasona Demerse.
41:16
Reimer si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát proti střele Jordana Weala.
40:42
Na konci parádní kombinace domácích byl Matt Read, jehož dobrou střelu bekhendem zlikvidoval dalším famózním zákrokem James Reimer!

Největší čas na ledě: Ivan Provorov 14:33 – Vincent Trocheck 14:50
Také druhá třetina se nesla v podobném duchu jako první část hry. Hosté museli kvůli zranění Luonga prostřídat brankáře. Flyers zřejmě cítili možnost zaskočit nového muže v brance, a tak si v úvodu druhé třetiny připsali hned několik střel, z žádné se ale neprosadili.

Naopak udeřili na druhé straně Panthers. Ve 32. minutě se při vlastním oslabení prosadil obránce Aaron Ekblad, který předvedl krásnou individuální akci. Ve druhé polovině prostřední části hry byla jasně aktivnějším týmem Florida.

Panthers tak po 40 minutách hry vedou na ledě Philadelphii těsným rozdílem 1:0.
40:00
39:36
Po vzájemné potyčce několika hráčů inkasují menší tresty za hrubost Radko Gudas a Michael Del Zotto na domácí straně a Jaromír Jágr a Alex Petrovic na straně hostů. Pokračovat se bude v pěti.
39:36
39:36
39:36
39:36
Brayden Schenn se po pravém křídle neprosadil, na druhé straně nadělal pořádný rozruch Jaromír Jágr, který lehce zajel do Masonovy lapačky, ačkoliv již měl domácí brankář kotouč pod kontrolou.
38:56
Vincent Trocheck se dostal do další výborné šance, střela do Masonova protipohybu se však s úspěchem nesetkala!
38:37
Zakázané uvolnění na straně Philadelphie, vhazovat se bude po levé ruce Steva Masona.
37:48
Na druhé straně po delší době nadělal menší rozruch Sean Couturier, ani jeho nenápadná přihrávka před branku s výsledkem nic nezměnila.
37:17
Elitní formace Panthers si nyní příliš neporozuměla v kombinaci a musí vyklidit útočné pásmo, jelikož se nachází v ofsajdu.
36:44
Panthers jsou nadále aktivnějším týmem, jejich snahu ovšem nyní zastavilo postavení mimo hru.
36:21
V další zajímavé šanci se objevil netradiční střelec, obránce Mark Pysyk zamířil mimo tři tyče.
35:36
Thomas Vanek se dostal do samostatného úniku, Masona ale neprostřelil! Do další šance se dostal Michael Matheson, ani on nenašel recept na domácího brankáře!
35:14
Kotouč skončil až mezi diváky. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Flyers.
34:40
Jakub Voráček vyslal do útoku Matta Reada, jehož výbornou střelu zastavil ještě lepším zákrokem James Reimer!
34:09
Steve Mason vyrazil Mathesonovu střelu hodně nejistě, kotouč nakonec skončil v rohu.
33:35
Flyers se ani po skončení přesilové hry neprosadili v útočném pásmu, po dobrém vstupu do druhého dějství nyní domácí tahají za kratší konec provazu.
32:55
Michael Matheson je zpátky z trestné lavice ve hře. Florida zvládla oslabení bravurně, dokonce se v něm ujala vedení.
32:33
Panterům se znovu podařilo vyhodit, Smith s Barkovem navíc ušetřili ještě několik vteřin v útočném pásmu.
32:00
Přesilová hra Flyers samozřejmě pokračuje. Jako kdyby domácí ale inkasovaná branka při oslabení rozhodila, ani se nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.
31:34
Florida právě vstřelila branku!
To jsou věci, hosté se při vlastním oslabení ujímají vedení! Skóre otevírá obránce AARON EKBLAD, který vystihl nepřesnou rozehrávku domácího kapitána Girouxe, následně si ho krásnou kličkou obhodil a svou parádní akci zakončil přesnou střelou! Bez asistence.
30:55
Philadelphia si zahraje další přesilovou hru. Za faul vysokou holí na Jakuba Voráčka je vyloučen obránce Michael Matheson.
30:40
Po chybě v defenzivě Flyers se k tvrdé střele dostal Thomas Vanek, dělovkou jen vyprášil Masonův beton. Vzápětí domácí posílají kotouč na zakázané uvolnění.
30:06
Philadelphia jen nahazuje kotouč do útočného pásma a míří kompletně střídat, nyní je to Florida, kdo určuje tempo hry.
29:37
V posledních minutách se zase zvedla Florida, další nahození Aarona Ekblada musel likvidovat Mason.
29:18
Jaromír Jágr se dostal do zajímavé šance, Steve Mason si dokázal s jeho ranou poradit, stejně tak s další střelou Aarona Ekblada!
29:01
Stevu Masonovi přistál nahozený kotouč přímo na hrudi, odkud bylo těžké jakkoliv kotouč rozehrát.
28:38
Na druhé straně vypálil od modré čáry ve druhé třetině zatím hodně aktivní Radko Gudas, Reimer zasáhl betonem.
28:09
Jason Demers napřáhl k tvrdé střele, nevydržela však jeho hokejka.
27:42
Z nepřehledné situace u Masonovy branky se hosté málem radovali z branky, Jaromír Jágr byl blízko gólu.
27:13
Sean Couturier se snažil s kotoučem natlačit před branku, výborné vypíchnutí ale předvedl Mark Pysyk.
26:46
Aaron Ekblad to zkusil ihned po vyhraném vhazování, Steve Mason byl na jeho střelu připraven.
26:20
Philadelphia je v úvodu druhého dějství hodně aktivní. Na první střelecký zápis se v dnešním utkání ovšem nadále čeká.
25:44
Valtteri Filppula se objevil ve výborné šanci, Reimer jeho střelu ale znovu dokázal fantasticky zastavit!
25:17
Claude Giroux zpoza branky nabil do palebné pozici Jordanu Wealovi, ten zamířil těsně mimo tři tyče.
24:55
Michael Matheson hledal před brankou své spoluhráče, ti se puku nedočkali.
24:18
Reilly Smith se sám proti trojici protihráčů neprosadil, předtím si Radko Gudas hitem vyšlápl na Jussiho Jokinena.
23:53
Gudasovu střelu zastavil Jussi Jokinen, domácí hokejisté se ale nadále drží v útočné třetině.
23:29
James Reimer je stále pod palbou, hostující brankář musel likvidovat další střelecký pokus Ivana Provorova.
22:51
Hráči Floridy se řítili do zajímavého brejku, nepohlídali si ale přechod přes modrou čáru a píská se postavení mimo hru.
22:23
Nick Schultz vyslal propagační střelu od modré čáry, James Reimer si připisuje další zákrok.
21:41
Nahození Reillyho Smithe k Masonově brance neprošlo, kotouč zastavili domácí hráči.
21:10
A další úspěšný zákrok Jamese Reimera, který ihned ochutnal tempo zápasu. Tentokrát pálil Radko Gudas.
20:37
James Reimer si musel hned připsat výborný zákrok proti střele Ivana Provorova z mezikruží!
20:01
Komplikace pro Floridu! Kvůli zranění v dolní části těla ze zápasu odstoupil Roberto Luongo, jehož od druhé třetiny nahradil James Reimer!

Přesilové hry: 0/3-0/2

Nejvíce střel: Wayne Simmonds a Shayne Gostisbehere 3 – Vincent Trochek, Keith Yandle a Aaron Ekblad 2
Největší čas na ledě: Wayne Simmonds 7:43 – Aaron Ekblad 7:46
První třetina nabídla velmi svižný hokej s minimálním přerušením. Oba týmy měly k dispozici hned několik možností přesilových her, skóre se ale v úvodní dvacetiminutovce neměnilo. Philadelphia hrála dokonce více jak minutu proti třem, ani dvojnásobnou početní výhodu ale nevyužila.

Po dvaceti minutách hry tak hraje Philadelphia s Floridou v důležitém souboji o play off bez branek.
20:00
19:59
V samém závěru úvodního dějství se ve výborné střelecké pozici objevil Valtteri Filppula. Luongo si ale dokázal mezeru mezi betony pohlídat!
19:34
Jordan Weal v první třetině hýří pohybem, ani jeho aktivita ale zatím nevedla ke změně skóre.
19:08
Roberto Luongo si poradil i s následným výpadem Wayna Simmondse i nepříjemnou tečí stejného hráče o chvíli později.
18:45
Shayne Gostisebehere se krásně uvolnil u levého hrazení, jeho následnou střelu ale pokryl Roberto Luongo.
18:19
Jonathan Marchessault našel v mezikruží volného Thomase Vaneka, jehož střelu z těžké pozice v klidu zlikvidoval Steve Mason.
17:43
Panthers v útočném pásmu nic nevymysleli, probíhal jen boj o kotouč u mantinelu.
17:08
Pokračuje se ve hře bez přerušení, Philadelphia je i po skončení přesilovky více na kotouči.
16:32
Vincent Trocheck je zpátky ve hře, Florida ustála velmi dlouhé oslabení ve třech, což by mohl být jeden z klíčových momentů dnešního zápasu.
16:00
Philadelphii se proti čtveřici hostů nedaří, početní výhoda Flyers se chýlí ke svému konci.
15:37
Jason Demers už je na ledě, Panthers se brání ve čtyřech! Krátce před jeho příchodem se ke střele vytočil Wayne Simmonds, Luonga ale nepřekvapil.
15:12
Florida opět vyhazuje, domácím se dvojnásobná přesilovka zatím příliš nedaří.
14:57
Po vyhraném vhazování dokázal MacKenzie vyhodit. Následně se po výměně kotouče se Simmondsem dostal ke střele Shayne Gostisbehere, Luongo úspěšně zakročil.
14:32
Výbornou akci předvedl Shayne Gostisbehere, který předložil gólovou pozici Braydenu Schennovi. Ten by zřejmě skóroval do prázdné branky, jenže mu v tom zabránil faul Vincenta Trochecka. Flyers tak mají k dispozici 65 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3!
14:05
Philadelphii se ani napodruhé nepodařilo dostat se ke kombinaci v útočném pásmu.
13:37
Další přesilovou hru si zahrají Flyers. Za držení protihráče míří na trestnou lavici obránce Jason Demers.
13:10
Nick Cousins se vrací do hry, druhá část početní výhody Panthers už nebyla tak povedená.
12:22
Vincent Trocheck ještě předložil přihrávku Thomasi Vanekovi, který se v těžké pozici zády k brance nedokázal prosadit.
12:01
Aleksander Barkov se zkusil prosadit individuálně, jeho nepříliš tvrdou střelu zastavil Steve Mason.
11:39
Jonathan Huberdeau vypálil mimo branku, s následnou ránou Keitha Yandlea od modré čáry si poradil Mason.
11:10
A další vyloučení, tentokrát na straně Flyers. Faulem vysokou holí se provinil Nick Cousins.
10:45
Michael Matheson se vrací z trestné lavice, Florida hraje v plném počtu.
10:11
Jakub Voráček se pokusil o překvapivý výpad před branku, jeho střela byla zblokována a hostům se podařilo vyhodit.
09:55
Nůžky se více a více svírají, Panthers v čele s Luongem ale nadále odolávají. Zblízka neuspěli ani Simmonds se Schennem.
09:26
Tlak Philadelphie se stupňuje. Luongo si nicméně poradil i s bombou Shaynea Gostisbehera od modré čáry.
09:03
Po rychlé kombinaci domácích pálil z pravého kruhu Jakub Voráček, Luongo dokázal zasáhnout.
08:45
Přesilovou hru si zahraje také Philadelphia. Za faul vysokou holí je vyloučen hostující obránce Michael Matheson.
08:31
Hraje se delší dobu bez přerušení, Demersova rozehrávka nebyla přesná.
07:48
Jaromír Jágr přihrávkou vybídl ke střele Keitha Yandlea, který ale ještě zbytečnou zpětnou přihrávkou hledal českou legendu a Panthers přišli o puk.
07:10
Sražený pokus Jonathana Huberdaua se snášel směrem k Masonově brance, domácí brankář raději zasáhl vyrážečkou.
06:43
Jakub Voráček mířil s pukem po pravém křídle, jeho zpětná přihrávka ovšem nebyla přesná.
06:02
Trochu šťastně se dostali Panthers do přečíslení dvou na jednoho. Jonathan Marchessault našel ideálně Nicka Bjugstada, jehož střelu fantastickým zákrokem zastavil brankář Steve Mason!
05:26
Jokinen s Trocheckem už potřebovali vystřídat, a tak kotouč jen nahodili do útočného pásma.
04:57
A ještě jeden souboj při stejném střídání předvedl Jordan Weal proti Luongovi. Střela domácího útočníka z levé strany skončila v lapačce zkušeného brankáře.
04:28
Dravý průnik po levém křídle nyní předvedl Jordan Weal, jeho výpad před branku dokázal Luongo vyřešit.
03:56
Shayne Gostisbehere prokličkoval mezi několika soupeři a střelou dokonce zaměstnal Roberta Luonga, který kotouč vyrazil mimo tři tyče.
03:10
Jordan Weal se vrací z trestné lavice na led, Philadelphia hraje v plném počtu.
02:48
Do zajímavé střelecké pozice se nyní dostal Vincent Trocheck, s jeho štiplavou střelou si však bez větších problémů poradil Steve Mason.
02:27
Puk opět míří až k Luongově brance, přesilová hra Floridě zatím příliš nevychází.
01:59
Domácí se zmocnili kotouče a Pierre-Édouard Bellemare jej poslal přes všechny čáry do bezpečí.
01:34
Aaron Ekblad vypálil od modré čáry, jeho střela byla sražena jedním z bránících hráčů Flyers.
01:10
Florida si velmi rychle zahraje přesilovou hru. Za podražení míří na trestnou lavici Jordan Weal.
00:33
První střídání přineslo jen oťukávání z obou stran, domácí se v útoku neprosadili, Jaromír Jágr na druhé straně zase neměl podporu spoluhráčů.
00:01
Hráči obou týmů už nastupují na ledovou plochu Wells Fargo Center, zazní americká hymna.
Z českých hráčů by se dnes měli představit minimálně tři. Na domácí straně by to měli být Radko Gudas a Jakub Voráček, v hostujícím dresu pak legendární Jaromír Jágr. Domácí brankář Michal Neuvirth, který nedávno s klubem podepsal novou dvouletou smlouvu, začne na střídačce. U Panthers bude utkání jen z tribuny sledovat obránce Jakub Kindl.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Gostisbehere, N. Schultz, Del Zotto, Gudas – Weal, Giroux (C), Simmonds (A) – B. Schenn, Filppula, Voráček – Cousins, Couturier, Ljubimov – VandeVelde, Bellemare, Read (A).

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad (A), Pysyk, Petrovic, Matheson, Demers – Huberdeau, Barkov, Jágr – J. Jokinen (A), Trocheck, R. Smith – Vanek, Bjugstad, Marchessault – S. Thornton, MacKenzie (C), Sceviour.

Rozhodčí: Charron, McCauley – MacPherson, Mills.

Jakub VORÁČEK (PHI) – 62 zápasů, 51 bodů (17+34)
Radko GUDAS (PHI) – 51 zápasů, 15 bodů (3+12)
Michal NEUVIRTH (PHI) – 24 zápasů, 10 výher, úspěšnost zákroků 88,7%, průměr obdržených gólů 2,90

Jaromír JÁGR (FLA) – 62 zápasů, 35 bodů (12+23)
Jakub KINDL (FLA) – 28 zápasů, 4 body (0+4)
FLORIDA PANTHERS

Florida prochází sezonu plnou změn. Už před sezonou se změnily pozice ve vedení. Moc nad týmem dostal v pozici generálního manažera Tom Rowe, který následně i sesadil trenéra Galanta a postavil se na lavičku sám. Florida je ve Východní konferenci aktuálně na 10. místě, se ztrátou jednoho bodu na osmé Toronto.

Panterům nevyšla sérii domácích zápasů, ze čtyř utkání na vlastním ledě vydolovala Florida jedinou výhru nad Carolinou, a to ještě po nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 43 body (22+21) Vincent Trocheck. Jaromír Jágr je v týmovém bodování na 4. místě.

Panthers rozhodně myslí postup do play off vážně, což se potvrdilo i při uzávěrce přestupů. Z Detroitu na jihovýchod Spojených států přišel zkušený útočník Thomas Vanek. Florida byla ve středu hodně aktivní, další výměny se už ale netýkaly klíčových pozic.
PHILADELPHIA FLYERS

Philadelphia v prosinci prožila fantastickou sérii výher. Ani ta ji ale nepomohla ke klidnému zakončení základní části. Naopak, Flyers jsou aktuálně mimo postupové pozice. S 65 body na kontě jsou ve Východní konferenci na 11. místě, se čtyřbodovou ztrátou na postup.

V posledním zápase si Phily připsala povinné vítězství proti Coloradu, domácí utkání zvládla 4:0. Nejproduktivnějším hráčem týmu je český útočník Jakub Voráček s 51 body za 17 gólů a 34 asistencí. Úplně podle představ se naopak v letošní sezoně nedaří kapitánu Claudu Giroxouvi.

Během středeční uzávěrky výměn opustil Flyers švýcarský obránce Mark Streit, který v klubu odehrál čtyři sezony. Zamířil do Tampy Bay výměnou za finského útočníka Valtteriho Filppulu. Streit se následnou další výměnou ještě stěhoval do Pittsburghu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Základní část jubilejního 100. ročníku NHL míří do finiše, do konce zbývají už jen něco málo přes měsíc. Čtvrteční noc nabídne celkem deset zápasů, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Philadelphia Flyers a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.