Český svaz bobistů a skeletonistů

Webové stránky: http://www.bobteam.cz/

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
169 00 Praha 
E-mail: info@bobteam.cz 


18. ledna 2018 • 09:22

Nominace ČSBS pro XXIII. ZOH v Koreji

Podařilo se nám to, o čem jsme čtyři roky snili a tajně v to doufali. Čtyři posádky (2 x 2bob,2 x 4bob) na ZOH jsou historicky nejlepší výsledek českého bobismu! Po třech bobových supervelmocích Německu, Kanadě a USA se co do počtu kvalifikovaných mužských týmů dělíme o 4. pozici spolu s Lotyšskem, Ruskem, Rakouskem a Švýcarskem. Se státy s vlastními drahami a násobnými rozpočty. Mezi 180 nejlepšími bobisty světa bude 9 Čechů. Článek o našem úspěchu najdete zde. Finální nominace je tedy následující: - sportovci: Dominik Dvořák, Jan Vrba, Jakub Nosek, Jakub Havlín, Dominik Suchý, Jan Šindelář, David Egydy, Jaroslav Kopřiva, Jan Stokláska - technický personál: Dawid Kupczyk, Čestmír Novák, Václav Vrchovský, Martin Bohman “Wishing the CZE and your athletes all the best for the Olympic Winter Games 2018! We are very proud to have two 2-men and two 4-men from your Federation on site.” Kind regards Heike IBSF Secretary General

18. ledna 2018 • 09:16

Úspěšný závěrečný kvalifikační víkend

Dva dny plné nervů, stresu, očekávání a nakonec i radosti. Takový byl víkend 13.-14.1.2018, poslední, který se započítával do rankingu IBSF v rámci kvalifikace na ZOH. Vrba, byť na SP ve sv. Mořici s lepším materiálem a inovovanými posádkami (ve dvojce s Dominikem Suchým a ve čtyřce místo Honzy Stoklásky s Kubou Havlínem), nenaplnil mírné očekávání v ofous lepší výsledek oproti Altenbergu a se starty kolem dvacítky obsadil místa ke konci startovního pole (25., resp. 24. místo). Honzovi "Luckyman" Vrbovi to však v souboji ve dvojkách na dálku s Brazilcem Paesem, který jel NAC v Lake Placid, stačilo. Jihoameričan totiž závod nedokončil. Oba závody až s nechutnou německou precizností ovládli Němci. O něco dramatičtější byl souboj druhé posádky Dominika Dvořáka, kterému šlo pro změnu o postup 4bobu, o nějž se bil přes oceán s Číňanem Jinem. Pro možnost vyššího bodového zisku byl zvolen dvojzávod EP ve Winterbergu, který se DK spolu s Šindelářem, Noskem a Dobešem, resp. Kopřivou podařil, a s prvními starty si hoši dojeli pro 4. a 5. místo a o 10 bodů tak v součtu 7 nejlepších závodů skončili v rankingu IBSF před Asiatem. Na ZOH do Koreje tak pojede historicky nejvyšší počet českých bobových posádek, a to v počtu čtyř!

9. ledna 2018 • 11:10

Krůček za očekáváním, k ZOH však podstatně blíž

Dalším podnikem SP v německém Altenbergu pokračovaly boje o účast na ZOH, resp. co možná nejlepší startovní číslo na ní. V závodě dvojek i čtyřek se představily dvě české posádky – pilotů Dvořáka a Vrby. Dominik s Kubou Noskem předvedli již tradičně kvalitní starty v nejlepší desítce, po drobných chybkách v řízení to v konečném součtu stačilo s 15. a 12. jízdou na celkové 15. místo. Honza s Kubou Havlínem předvedli na 14 let starém singeru mazácký výkon, zejm. v podobě bezchybného řízení, a brali body za 19. místo. Vítězství získal fantasticky a navíc se startovním rekordem 5,11s. Kanaďan Kripps a dal si tak hezký dárek ke svým 31. narozeninám, následován domácím Friedrichem a Lotyšem Kibermanisem. Zajímavým poznatkem se jeví rychlost bobů ve startovním poli. Hned za nejrychlejším Andrianovem (126,02 km/h) byl Lotyš Melbardis (125,55), který se zraněním odstartoval zhruba o půl vteřiny pomaleji, než zbytek startovního pole. Naši dosáhli rychlostí 123,35, resp. 123,95 km/h. Ve čtyřkách Čechům přál los a počasí. Po prvních jízdách tak naše posádky byly na skvělém 13., resp. 15. místě. Druhé kolo trochu zamíchalo pořadím a Vrba, Stokláska, Suchý, Egydy tak nakonec brali 16. příčku, Dvořák, Šindelář, Kopřiva, Nosek byli 17. Dvořákovu posádku je třeba pochválit za skvělé (7. a 8.) starty, pouhou desetinku za nejlepšími. Vítězem se stal Nico Walther, pozice na 2. a 3. místě kopírovali závod sobotní. Skvělý Kripps bral bramborovou. V současné chvíli by tak české boby měly mít dvojnásobné zastoupení na ZOH. Definitivně rozhodnuto však bude 14.1. Vrba jel sbírat body na SP do Mořice, Dvořák využije dvojzávod EP ve Winterbergu. Bobu zdar! PS: Kvalifikační kritéria naleznete zde.

8. ledna 2018 • 09:25

Video z IBSF Summer Push World Championships Bob + Skeleton 2016

Abychom navnadili naše fanoušky na výkony českého bobového týmu na nadcházejících olympijských hrách v Koreji, nechali jsme vytvořit úžasné video z Mistrovství světa v letním roztlačování bobů v rumunské Mamaie v roce 2016, kde posádka Dvořák-Havlín získala titul mistrů světa. Vide najdete zde.

2. ledna 2018 • 09:50

Vyvedený víkend na dvou frontách

Naše posádky se na poslední závod v roce 2017 rozdělily. Na SP a zároveň ME do rakouského Igls jeli mládežníci v čele s Dominikem Dvořákem, Old Bullets (jak by pravděpodobně přeložil Jakub Bažant „Staré Koule“J) si to namířily za body na EP do La Plagne. A nutno dodat, že si to následně Honza Vrba namířil znamenitě i francouzským tobogánem. Podpořen skvělými starty svých brzdařů – Kubou Havlínem, resp. Suchým, Stokláskou a Egydym, kteří předvedli při všech třech závodech nejlepší starty – dovezl posádku s dvojbobem na 4. místo a čtyřku na 5. a posléze 3. pozici a posbíral tak pěkných pár kvalifikačních bodů do souboje s Čínou a Brazílií. Dominik Dvořák s Kubou Noskem zas po druhém startu drželi po prvním kole v soutěži dvojbobů na ME 6. místo! Ve finále však jízda nevyšla úplně dokonale a kluci nakonec brali i tak krásné 8. místo, od titulu Danileviče a Gomoly v roce 2007 nejlepší český výsledek na šampionátu starého kontinentu. V závodu čtyřek byly k vidění slabší starty kvarteta doplněného o Šindeláře a Dobeše, ne tak dokonalé řízení, a technika téměř starší než závodníci a tak po 16. a 18. startu a 18. a 19. jízdě vyšlo na náš tým celkové 20. místo, resp. 15. v rámci ME, totožně jak vloni ve Winterbergu. V novém roce nás čekají ještě dva kvalifikační víkendy, ve kterých půjde o každý bod. Šťastné a veselé Vánoce, jakož i spokojenost a hodně životních bodů v roce 2018! Vám přeje CZE BOB TEAM

13. prosince 2017 • 13:28

Winterberské tažení – v materiálu je síla

Ve dnech 4.-10.12.2017 se české posádky poprvé v letošní sezoně zapojily do bojů o body v olympijském rankingu IBSF v rámci SP, a to v německém Winterbergu. Soutěžní dějství týdne by se dalo rozdělit na dvě části – úspěšnější v podobě závodu dvojek a tu méně úspěšnou v podobě klání čtyřbobů. V sobotu Češi nastoupili v podstatě se zbrusu novými stroji BTC. V případě Honzy Vrby to platilo doslova, když jeho zapůjčený stroj připutoval právě z výrobny v Lotyšsku. Honza dokázal s touto novinkou (která ihned po závodě putovala za valuty do LAT týmu) ve spojení s perfektním řízení zejm. v prvním kole, ale zároveň podprůměrnými starty na hranici 5,40s. vykouzlit po dlooouhé několik let trvající době zas umístění s dvojkou v TOP 20 a maximální rychlostí předčil i překvapivého vítězného ze Švýcarska Clemense Brachera. Posádce CZE I v podání Dvořák-Nosek nechyběly ani starty (4 setinky za nejlepšími) a tak si chlapci dojeli pro své druhé nejlepší umístění ve SP, a to 13. místo. Mezi skalpy patřila např. posádka úřadujícího mistra světa ve 4kách Lochnera, R. Petera či vítěze letošního SP v Lake Placid C. Bascua. Nedělní závod čtyřbobů už takové terno v podání českých barev nenabídl. Stroje, které v Koreji mohou zažít své třetí, resp. čtvrté olympijské tažení, naše dovezly ve složení Dvořák, Dobeš, Šindelář, Nosek s 12. startem na dělené 21. místo. Vrbu, Stoklásku, Suchého a Egydyho s 20. startem na místo 26. Chuť z nepovedeného závodu 2bobů si naopak spravil jasným vítězstvím Němec Lochner und seine manschaft. Tento týden se náš tým rozdělil. Vrba odjel sbírat body na EP do la Plagne. Českou stopu na SP a zároveň ME, které hostí rakouské Igls, bude hájit se svým týmem Dominik Dvořák.

4. prosince 2017 • 09:17

Dvořák si neporadil jen s úřadujícím mistrem světa

První prosincový víkend hostil EP v německém Königssee. Americká část SP přitom již skončila a tak v evropském seriálu trochu přituhlo. Konkurenci obohatil např. Rakušan Maier (bronzový z MSJ 2014 či MS 2016), Nizozemec de Bruin, Korejci Kim a Won (absolutní vítěz SP 2016/17) či úřadující mistr Evropy a světa Němec Lochner. Posádka Dominik Dvořák-Jakub Nosek si nakonec v závodě dvojek neporadila v poli 32 posádek pouze s posledně uvedeným, když Lochner s Bluhmem předveli v podstatě stejné starty a v cíli jízdy zhruba jen o 25 setin rychlejší. Solidního výsledku, 15. místa, dosáhla i druhá česká posádka Jan Vrba-Jakub Havlín. V následném dvojzávodě 4bobů dosáhly naše posádky na postarších bobech umístění kolem 10. místa, resp. Vrba, Stokláska, Suchý, Egydy byli 9. a 8. (s 12.-15. starty) a Dvořák, Dobeš/Kopřiva, Šindelář, Nosek 11. a 10. (s 2.-6. starty). Dvořák tak po úvodních závodech sezony průběžně vede pořadí EP ve 2 bobech (Vrba 12.), v celkovém rankingu je 20., Vrba 45. Se 4 bobem je na tom naopak lépe Honza, který je v EP 5. (Dominik 7., a další Čech Radek Matoušek jezdící letos za SVK je 9.!), v celkovém rankingu jsou naši 33., resp. 37.

28. listopadu 2017 • 15:17

Český uragán vlétl do sezony

Naše reprezentační posádky vstoupily do olympijské sezony a radikálně promluvily do pořadí úvodních podniků EP. Z pěti závodů obsadili čeští bobistů 5x pódiovou TOP 6 a z toho dokonce 2x brali pomyslný cenný kov. Konkrétně naši zabojovali již počátkem listopadu na EP v norském Lillehammeru, kde se pořádal dvojzávod 2bobů. Dvořák s Noskem, resp. Šindelářem bral 4. a 7. příčku a Vrba s Havlínem se umístili těsně za TOP 10. Uplynulý víkend naši úřadovali na EP v Altenbergu, kde byl rovněž na pořadu ve čtvrtek a pátek dvojzávod 2 bobů. Dvořák-Nosek brali 2. místo, Dvořák-Šindelář 4. místo a Vrba-Havlín 8. a 10. pozici. Sobota pak patřila prvnímu závodu 4bobů, v němž kvartet Vrba, Suchý, Stokláska, Egydy obsadil 3. příčku (o 11 setin za vítězným AUT 1 a pouhou setinu za druhou posádkou GER 1) a Dvořák, Dobeš, Šindelář, Nosek 5. příčku. Závody navíc téměř vždy ozdobily Dominikovi posádky nejlepšími starty. Vedle kontinentálních pohárů se naplno již rozběhl také pohár světový, v němž se odehrály již úvodní tři dějství v Lake Placid, Park City a Whistleru. Ve 2bobech zatím kralují Kanaďané, v čele s Krippsem (4., 2., 2.), jež je následován reprezentačním kolegou Springem (7., 5., 1.), třetí je Němec Walther (1., 9., 7.). Ve 4bobech si to oba národy prohodily, když první dvě příčky obsadili Němci Lochner (4., 1., 5.) a Walther (1., 9., 3.) a třetí je průběžně Kripps (2., 8., 4.). Mezi ženami vládne Kanaďanka Humphries (1., 2., 1.). Průběžné vedení ve SP v mužském skeletonu prozatím drží Korejec Yun (1., 1., 2.), mezi ženami pak Němka Löllingová (8., 3., 1.). Zatímco naše posádky čeká ještě tento týden poslední EP v německém Königssee, posádky ze SP se tento týden přesouvají z Kanady na evropskou část, která se bude ještě do vánoc konat 4.-10.12. ve Winterbergu (GER) a 11.-17.12. v Igls (AUT), kde už uvidíte i naše borce.

9. listopadu 2017 • 11:42

Rozhovor s předsedou ČSBS před nastávající olympijskou sezonou

Jak se těšíš na své čtvrté ZOH? Beru to tak, že olympiáda je jednou z největších událostí, které člověk kdy vymyslel a zrealizoval. Je to v prvé řadě vrchol sportu a sportovních snů, v poslední době (tak trochu i bohužel) pak obrovský marketingový a mediální ring. Vždyť jen zahájení OH sleduje pravidelně kolem miliardy lidí. Byť jsem na každé olympiádě zastával jinou roli, vždy si člověk uvědomí, že se jedná o něco opravdu výjimečného. Důležité je se z toho nepo… nebo nezpychnout. Podat nejlepší výkon a užít si to. V těchto dnech akorát ladíme s ČOV únorové odjezdy a přesnější složení týmu. Zkrátka těším se a moc. Podařilo se nakonec zajistit předolympijskou přípravu dle představ Tvých i celého týmu? Byl to letos strašný boj, nervy a emoce. České sportovní prostředí k celému dění přistoupilo dle mého názoru až nekriticky. Mně osobně to přijde přinejmenším divné. Pár měsíců po vypuknutí korupční kauzy se to už hodí leda k trvajícím mediálním přestřelkám. Dotační proces byl chaotický (žádosti o dotace na program V na rok 2018 se podávali v podstatě 3x), nepřehledný, řekl bych až neakceptovatelný. Odhalilo to rozhádanost a nekonzistentnost sportovního prostředí. Mj. se ukázalo i to, že držet slovo se v Čechách nenosí. Navíc výše konkrétně programu V – Organizace sportu – byla pro náš svaz nejnižší za posledních 6 let. A to je olympijská sezona a v rozpočtu MŠMT na sport údajně nejvíc peněz. Poděkování tak patří Karlu Kovářovi a Martinu Doktorovi za konstruktivní přístup. Díky reálné pomoci obou jmenovaných a úsilí vedení svazu se podařilo nakonec zkonstruovat přípravu a sezonu tak, že je solidní účast na ZOH možná a pravděpodobná. Podařilo se vám sehnat pro Hry v Koreji lepší materiál, který by vám mohl pomoct atakovat TOP 10? Tak investiční dotace letos nebyly MŠMT vypsány vůbec. Byť se nákup nového bobu pro olympijskou reprezentaci mohl tvářit zprvu jako priorita (a to již od Her v Soči), realita je bohužel nula. Dvojbob BTC je z loňska a jezdí dobře. Druhou slušnou dvojku pro Vrbu bohužel nemáme. Oba čtyřboby, staré 10 a 14 let, jsou alespoň po generálce kapoty. Od Olympu jsme dostali na nové nože na 4bob. Pokusíme se v rozpočtu, zejm. ze sponzoringu, najít ještě zhruba 150 tisíc Kč na nože pro 2bob. Je to necelá čtvrtina měsíčního platu trenéra fotbalové reprezentace, ale my na to šetříme celou sezonu… Ale což. V zápase McGregor vs. Mayweather se údajně na prize money rozdalo 13 miliard. Svět se zbláznil, tak to je. A je tedy i přes výše uvedené reálné pomýšlet na nejlepší desítku, resp. jak vidíš šance na umístění českých posádek? Zcela upřímně – budu vděčný za každou posádku, která se na ZOH dostane. Úspěch je už to, že se do Koreje nominuje Dominikova dvojka a čtyřka a Honzova čtyřka. Vyrovnali bychom tak nejpočetnější bobové OH družstvo, které jsme měli ve Vancouveru. Když k tomu přibude Honzova dvojka, bude to co do počtu historicky největší bobový tým pro ZOH. Ale i ty 3 posádky by byly pro stát s podmínkami, jaké máme, obrovský úspěch. Stejně tak bude výtečné jakékoliv umístění v TOP 15, což je reálné. TOP 10 je sen. Ale sny se občas vyplní :-). A bylo by takovéto vystoupení pro tebe, coby předsedu svazu v tomto OH cyklu, uspokojivé a odpovídající úsilí, které do zachování a rozvoje bobového sportu celý tým dává? Jak by mohly vypadat následné oslavy? Nominace na ZOH se musí vždy řádně zapít, to je již tradice. Stejně jako tematické tetování každého nominanta. Stejně tak bude v podstatě povinnost zapít i umístění v patnáctce. Bude-li desítka, vrátíme se do vlasti jak hokejky z Nagana :-). Můžeš nám popsat dráhu, kterou si měl možnost v průběhu jarního ITW okusit na vlastní kůži? Dráha je famózní už tím, že je olympijská. Navíc je v krásném prostředí Dračího údolí, ze kterého vybíhají paprskovitě další sportoviště. Korejci si dali s přípravami obecně hodně záležet. Dráha je krátká, jen s několika málo záludnostmi. Ale i tak se na ní spadnout dá. Je fajn, že trochu bolí. To k bobování patří. Věřím, že to bude skvělý a napínavý závod. Škoda, že si ho nebude moci užít i Steven Holcomb (pozn. : americký bobista, olympijský vítěz a mistr světa Steven Holcomb náhle zemřel v květnu t.r.). Jaké odhaduješ klimatické podmínky v době pořádání ZOH? A mohly by vyhovovat CZE BOB TEAMu? Od března, kdy jsme byli v Koreji na ITW, mám v telefonu nastavenu předpověď počasí a čas v Pyeongchang-gun. Zrovna teď je tam sluníčko a 15 C° :-). Závody 2bobů mužů a žen budou probíhat 18.-21.2. ve večerních hodinách. To bude skoro určitě zima a do pořadí by to promluvit moc nemělo. Samozřejmě s čím nižším startovním číslem vyrazíme, tím to bude lepší. Čtyřboby se pojedou 24.-25.2. 9.30-12.00 a tady by se přeci jen mohlo teplo a sluníčko podepsat na výsledcích víc, navíc vybrat nože na teplý led je vždycky složitější. Obzvlášť u nás, protože čtyřkové nože na teplo v podstatě nemáme. Ale to bych teď neřešil :-). Závěrem mi dovol jednu otázku spíše pro čtenářky bobistického webu - jak se ti líbí letošní OH kolekce a která z těch od Turína se ti líbila nejvíc? Aktuální olympijská kolekce tuším ještě oficiálně nebyla představena. Má se to odehrát v nejbližších dnech či týdnech, co jsem včera zaslechl na centrále Alpine. Jsem na to hodně zvědav. Rio mi přišlo jako dost velký úlet. Ale věřím, že Alpine na zimu vymyslí něco chytlavého. Bude mj. 100. výročí založení republiky. S tím se dá hezky pracovat. Navíc na sportovcích vypadá dobře skoro všechno. A na bobistech to platí dvojnásob :-). Díky za rozhovor a bobu zdar!

9. listopadu 2017 • 11:36

Od 45. týdne 2017 boby opět na obrazovkách ČT Sport

Již třetí sezonu budete moci vidět nejlepší bobové posádky v rámci klání světového poháru na ČT Sport. Konkrétně od čtvrtka 9.11. od 18.30hod. (ženy), resp. 21.30hod. (2bob muži) bude zahájeno vysílání mužských a ženských bobových soutěží. Za mikrofonem se budou střídat spolu s ostřílenými redaktory ČT Kubou Bažantem, Jirkou Kalembou či Ondrou Tomkem i bývalý a současní činovníci svazu – Petr Horn či Martin Bohman. České posádky uvidíte poprvé 49. týden (9.12. 13.30hod., 2bob muži z německého Winterbergu), kdy se po úvodních třech kolech v Americe přesouvá SP na starý kontinent. Naši zahajují sezonu příští týden, již tradičně z finančních důvodů na EP. Tentokrát v norském Lillehammeru.

24. října 2017 • 12:54

3,5 měsíce před ZOH Češi testují dráhu v Koreji

Hodně úsilí stojí za pozitivním faktem, že český tým je aktuálně v korejském Pyeongchangu a brousí techniku přímo na olympijské dráze. Dlouho to totiž v letošní sezoně vypadalo, že až na pár tréninkových jízd před sérií EP, půjde CZE BOB TEAM do sezony tak říkajíc z čisté vody. Nakonec se pomocí sponzorů, MŠMT a ČOV zdroje najít podařilo a tak Dominik Dvořák a další 4 mladí piloti již za sebou mají nejen desítky jízd v norském Lillehammeru, ale aktuálně je DK tým přímo v dějišti, kam mj. i za nimi na kontrolu přijela výprava právě ČOV v čele se sportovním ředitelem Martinem Doktorem a generálním sekretářem Petrem Graclíkem. Chlapcům to zatím jezdí slušně. Poměrně hezké počasí (sluníčko a kolem 15C) v místě využívají k početným posilovacím i běžeckým tréninkům přímo venku u dráhy. Matador Jan Vrba zvolil poklidnější verzi přípravy, která probíhá od tohoto týdne v německém Königssee. Oba ostré reprezentační týmy se pak počátkem listopadu potkají opět v Norsku, kde si odbydou svou závodní premiéru.

11. října 2017 • 10:10

Barevná podzimní mozaika bobové přípravy na XXIII. ZOH

Čas neúprosně letí i v olympijské sezoně a náročnou přípravu administrativně-finanční střídá konečně příprava sportovní, ba dokonce ledová. A tak po srpnových kontrolkách proběhlo o víkendu 16-17.9. v německém Oberhofu MČR v bobových startech, kde již počtvrté v řadě zvítězil Jakub Havlín. Mezi juniory dominoval Jan Šindelář. Nejlepším pilotem byl Jan Vrba, který před svou třetí Olympiádou prohnal i leckterého brzdaře profesionála. Další ledový podnik české reprezentace proběhl v rámci mezinárodního M SRN (v podstatě náhrada německou stranou zrušeného letního MS) 14 dnů po našich mistrákách a rovněž v Oberhofu. Dominik Dvořák opět potvrdil, že patří v této disciplíně mezi absolutní světovou špičku a Davidem Egydy obsadil v závodě 2bobů třetí příčku (zvítězil Rakušan Maier s brzdařem Sammerem). Vrba se 4kou (Egydy, Suchý, Stokláska) obsadil 8. příčku. Nyní část reprezentace (celkem CZE BOB TEAM vyslal v první vlně 5 pilotů!) testuje poprvé dráhu v norském Lillehammeru, kde by mělo dojít k podstatnému nájezdu (cca 50 jízd) před sezonou. Pro Dominika a jeho tým bude následovat koncem října mezinárodní tréninkáč přímo v Koreji, ostatní piloti vyrazí do Königssee. Celá reprezentační parta se pak shledá na závodní premiéře EP v Lillehammeru počátkem listopadu. Potěšující je v těchto dnech i potvrzení staronových partnerství s Autosalonem Klokočka a společností Rieder Beton. Bonbonkem na závěr pak v tomto infobloku může být fakt, že boby prošly generální údržbou a nyní vybíráme nejvhodnější olympijský design. Budeme rádi za Vaše názory, ale zejména za palce, aby se nám v následujících 4 měsících dařilo!

17. července 2017 • 16:01

23.6.2017 - Mezinárodní olympijský den

Mezinárodní olympijský den byl ustanoven roku 1948 na již dřívější podnět Pierra de Coubertina, který znovu obnovil olympijské hry. Prosadil jej Mezinárodní olympijský výbor, jako den, který připomíná podstatu olympijských her jako takových a hlavně fair play. Jako největší připomínka tohoto dne se uskutečnily po celé ČR již 21.6. T-Mobile olympijské běhy, které uspořádal ČOV pro více jak 70 tisíc účastníků. Mezi nimi byli např. olympijský vítěz z Ria Lukáš Krpálek či předseda ČSBS Martin Bohman. Více na: http://www.olympic.cz/clanek/2630--olympijsky-den-oslavilo-pri-t-mobile-olympijskem-behu-vice-nez-70-tisic-lidi https://www.olympic.org/olympic-day

17. července 2017 • 15:57

Letní atletické prověrky bobové reprezentace

O víkendu 15.-16.7.2017 proběhly v Liberci reprezentační testy bobového a skeletonového týmu. Bylo vidět, že někteří berou olympijskou přípravu vážně a nenechávají vše na poslední chvíli. Exceloval zejména náš nejlepší pilot Dominik Dvořák, který, kromě pozingu (viz foto) a sbírání medailí, umí předvést formu i v prověrkových sprintech a odrazech. Mezi konkurencí reprezentačních kolegů, mezi nimiž chyběl z top sestavy pouze Nosek a Egydy, dokázal DK zvítězit v žabáku (320 cm), 5ti žabáku (16,35m) i 5ti skoku (15,60m). Své kvality prokázal i na sprintech, kde se jako jediný dostal na 10ti metrech s pevným startem pod hranici 1,50 s. a letmou třicítku pod 3 sekundy. Ve sprintech bodovali další junioři Kopřiva (1,50; 3,09 s.), Šindelář (1,51; 3,07 s.) a matador Suchý (1,52 s.). Ten bral také spolu s Havlínem nejlepší výkon ve vrhu koulí. Mile překvapil i dorostenec Matěj Kašpar, který se s výkony 307 cm na žabák, 15,60 na 5ti žabák či s výkonem 1,53 s. na 10m z místa rozhodně mezi staršími a zkušenějšími kolegy neztratil! Kdo vydržel až do večerních hodin, odměnil se za výkony pořádnou grilovanou porcí proteinů. Následující víkend naše čeká první trénink na ledě v německém Oberhofu. Věřme, že to s ohledem na stále ještě nerozdělené dotace v programu V nebude jeden z mála ledů, který naše letos a zejména v příštím, olympijském roce čeká…

14. června 2017 • 14:00

Bobová stopa na O2 Pražské štafetě 4x5km

Předseda ČSBS se již tradičně zúčastní sportovně kondiční akce s charitativním podtextem, tentokrát s názvem O2 Pražská štafeta 4x5, která se koná 14. a 15.6.2017 ve Stromovce. Přijďte podpořit obě štafety ATEX AllStars, které poběží pro Společnost E, jež podporuje lidi s epilepsií. 14.6.2017, středa, start 18 hodin Dalibor Gondík Tomáš Kraus (skikros) Adéla Hanzlíčková (zápas) Filip Ospalý (triatlon) 15.6.2017, čtvrtek, start 18 hodin Michal Kulka (koloběh) Jiří Snítil (curling) Martin Bohman (boby) Markéta Davidová (biatlon)

13. června 2017 • 14:00

Bobový červen – dřina, trénink, kultura

V týdnu 5.-11.6.2017 bobisté skutečně nezaháleli. Průběžně totiž týmy pracovali na opravách a renovaci svých čtyřbobů, které by je měly dovést v únoru až na start XXIII. ZOH v Pchjongčchangu. Je pravda, že zejm. ten Dominikův to již notně potřeboval. Bude ve startovním poli patřit k nejstarším, vždyť byl vyroben již mezi ZOH v Salt Lake City a Turíně. Bohužel korupční kauza ve sportovních dotacích (která mj. zažívala v uvedeném týdnu jeden ze svých vrcholů, když se celé sportovní prostředí postavilo proti činnosti ministryně v demisi Valachové) českému týmu pravděpodobně k novější technice nepomůže ani pro Koreu. Však dáme nové výztuhy a lak a ono to zas pojede. A protože kvalitní technika je jen třetina úspěchu, repre tým se sjel v neděli na další společný trenažér. Mimo těchto standardních aktivit se konala ve čtvrtek 8.6. v Kulturním domě v Lidových sadech v Liberci beseda s 8násobným mistrem ČR v jízdě na bobech a mistrem sportu Vojtěchem Kaňkou. Akci spolupořádala Archa 13 (www.archa13.cz) a zúčastnilo se jí několik desítek posluchačů a v sále tak seděli pospolu generace našich úspěšných reprezentantů od 50. let 20. století, přes úspěšné obrozence našich sportů z 90. let 20. století Puškára, Kosáka, Chabady a dalších až po aktuální hvězdy Havlína, Šindeláře či Egydyho, jimž každému na krku visí minimálně jeden cenný kov z MS 2016 a 2017. V sobotu pak bobisté junioři úspěšně participovali na sportovním dnu České národní banky, který se konal ve spolupráci s ČOV v areálu Olympu - Centra sportu ministerstva vnitra.

30. května 2017 • 10:46

Beseda s mistrem sportu Vojtou Kaňkou - pozvánka

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání bobistů v rámci besedy se sedminásobným mistrem republiky v jízdě na bobech (1954 – 1960), 91letým Mistrem sportu VOJTĚCHEM KAŇKOU. Beseda se uskuteční dne 8. června 2017 od 17,00 hod. v Kulturním a společenském centru v Lidových Sadech v Liberci.

30. května 2017 • 10:44

Valná hromada ČSBS, z.s. 2017

V pátek 26. května 2017 se v Praze konala valná hromada Českého svazu bobistů a skeletonistů. Předseda Martin Bohman seznámil delegáty a hosty např. se současnou komplikovanou situací kolem dotací do sportu, kvůli které se má také v pondělí sejít s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem. Dále vyzvedl úspěchy českých bobistů a skeletonistů v sezoně 2016/17, zejména pak skvělou úroveň juniorské reprezentace v čele s pilotem a čtyřnásobným medailistou z různých MS v letech 2016 a 2017 Dominikem Dvořákem, který se stal v uplynulé sezoně mj. olympijským stipendistou a členem olympijského TOP TEAMu. Představena byla také ekonomická bilance svazu v roce 2016 a výhled pro rok 2017, nad kterým je však s ohledem na výše uvedené ještě řada otazníků. Priority pro sezonu 2017/18 jsou nasnadě – historický úspěch na ZOH 2018, zlepšení materiálně technického vybavení reprezentace, jehož nezbytnost je v ČR dlouhodobě ignorována a posílení mládežnické členské základny. Na závěr předseda popřál všem českým bobistům a skeletonistům mnoho zdaru, a to bez ohledu na české sportovní prostředí, jehož jedinou konstantou je permanentní změna a nestabilita.

30. května 2017 • 10:41

Letní MS v bobových a skeletonových startech 2017 zrušeno

Podle informace od IBSF z 24.5.2017 bylo pořadatelem (Německým bobovým a skeletonovým svazem) zrušeno letní mistrovství světa v bobových a skeletonových startech 2017, které bylo plánováno na závěr července na ledovém trenažéru v Oberhofu. ČSBS, z.s. obratem vyjádřilo znepokojení nad skutečností, že německý pořadatel opětovně, stejně jako v roce 2015, přistoupil ke zrušení vrcholu letní části sezony, a to zejména s ohledem na fakt, že Čechům se na letních MS mimořádně daří (např. vloni bral CZE BOB TEAM v rumunské Mamaie titul ve dvojkách a ve čtyřbobech stříbro). Zároveň bylo navrženo přesunutí pořádání šampionátu na po všech stránkách vhodnější měsíc září a IBSF byla vyzvána k větší péči ohledně letních MS, včetně propagace a podpory tohoto podniku. V následné reakci generální sekretářka IBSF Heike Größwang vyjádřila podporu českému postoji a přislíbila projednání věci na nejbližším výkonném výboru mezinárodní federace, viz níže: “Dear Martin, thank you for your reaction. We fully support your position and it is indeed a pity that the Summer Push World Championships have been cancelled. We will discuss the procedures for awarding events in the future with our Executive Committee. Again – we are sorry for this and are as much disappointed as you are.“

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze