Český svaz bobistů a skeletonistů

Webové stránky: http://www.bobteam.cz/

Kontakt:
Zátopkova 100/2
Břevnov
169 00 Praha 
E-mail: info@bobteam.cz 


14. listopadu 2018 • 09:15

Sezona IBSF 2018/2019 zahájena

Něco přes 8 měsíců uběhlo od korejského vrcholu čtyřletého úsilí našich posádek a je tu opět zbrusu nová sezona IBSF 2018/2019. Naši reprezentanti ji po pár tréninkových jízdách v Lillehammeru (kde po dvou dnech prostě odtála dráha) a Oberhofu na ostro odstartovali v Americe. Po 5 letech finančního půstu se tak české posádky mohly podívat na dráhy, kde probíhá pravidelně část SP a v závěru února 2019 zde (v kanadském Whistleru) bude i zahájeno MS. A právě v dějišti ZOH 2010 proběhly úvodní závody Severoamerického poháru, ale vlastně i celé letošní sezony . Dominik Dvořák se pustil na nejrychlejší dráhu světa (154,5 km/h - Ch. Spring (CAN), 2017) nejprve s respektem a zapůjčeným dvojbobem, který bylo nejprve třeba trochu posvařovat a poslepovat. Se superstarty s Kubou Noskem, ale také chybou na startu, si dojeli pro 11. místo. Ve druhém závodu s Honzou Šindelářem, opět se slušnými starty, již z toho byla TOP 10. Úvodní závod 4bobů (prozatím na našem starém singeru; wallner bude mít premiéru až na SP ve Winterbergu v prosinci) naší posádce ve složení Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek vyšel opět na startu (4,86; 4,89s.), jízdy však nebyly ideální a tak z toho bylo shodně jak ve dvojkách 11. místo. Sobotní závod se však povedl na startu i ve všech 16 zatáčkách a Dominik s Jardou Kopřivou, Honzou Šindelářem a Kubou Noskem obsadili v super nabité konkurenci krásné 4. místo, když před nimi brali pozice pouze vítězové SP (domácí Kripps a Spring, resp. Američan Bascue). Tréninkových jízd ve Whistleru se zúčastnilo i naše skeletonové želízko v ohni úřadující juniorská mistryně světa Anna Fernstädtová, která závodní sezonu zahájí tento čtvrtek a pátek úvodními podniky Interkontinentálního poháru v rakouském Igls. Parťáky do týmu jí jsou dorostenec Timon Drahoňovský a junior Zbyšek Novák. Bobisti již hoblují další štaci jejich amerického turné – Park City, pro změnu dějiště ZOH 2002. Tak hodně štěstí!

31. října 2018 • 08:56

S novou 4kou na Olymp

Příznačně symbolicky 28. října 2018 byl do České republiky dopraven zbrusu nový čtyřbob, který byl pořízen tuzemskému reprezentačnímu týmu bobistů OLYMPEM - Centrem sportu Ministerstva vnitra. Je to poprvé ve více jak stoleté historii, co bude moci svádět česká posádka souboje se svými soupeři v opravdu špičkovém novém stroji, který není kompromisem nebo za sebou již nemá službu u nějakého cizozemského týmu. Nový čtyřbob se pro české barvy kupoval naposled před 13 lety u příležitosti ZOH v Turíně. Hlavním kritériem však byla cena…a možnost vzít stroj na splátky. Technika tohoto stroje navíc bohužel rychle zastarala a stroj zn. DSG Dresden měl své poslední velké vystoupení už po čtyřech letech provozu na ZOH ve Vancouveru, kde na něm posádka Vrba, Veselý, Bohman, Kozlovský získala překvapivé 16. místo. Roky před tím i potom naši ledové dráhy „hoblovali“ na buď zapůjčeném materiálu, nebo na strojích tzv. z druhé roky. V poslední dekádě šlo o stroje zn. Singer od našich přátel ze Slovenska či Polska. Nový čtyřbob zn. Wallner je opravdový hi-tech, což dokazuje mimo jiné tím, že na posledních Hrách v Koreji bylo v TOP 20 přes 10 strojů tohoto výrobce, včetně vítěze Friedricha z Německa a stříbrného Korejce Wona s posádkami. Cesta k tomuto sportovnímu vybavení byla dlouhá a trnitá, ale pevně věříme, že nyní výrazně pomůže našim borcům, držitelům mnoha medailí z MS juniorů nebo z letních startů, promluvit do pořadí i v seniorské kategorii této královské olympijské disciplíny ledového koryta. Hodně štěstí a bobu zdar!

9. října 2018 • 13:53

Nominace ČSBS na 1. polovinu sezony 2018/19

Podle výsledků testů v Oberhofu 6.-7.10. a v Siguldě 8.10. byla šéftrenérem státní reprezentace ČSBS Mgr. Dawidem Kupczykem stanovena následující nominace sportovců pro 1. polovinu sezony 2018/19: Boby M - posádka A (SP/SAP): Dvojka: Dvořák Dominik/ Jakub Nosek; náhr. Jan Šindelář (J) Čtyrka: Dominik Dvořák/ Dominik Suchý/ Jan Šindelář/ Jakub Nosek; náhr. Jaroslav Kopřiva Boby M - posádky (EP) Adam Dobeš Pavel Jordán (J) Jakub Havlín Michal Dobeš Lukáš Podstata Skeleton Ž (IKP, EP): Anna Fernstädtová (J) Skeleton M (IKP, EP): Timon Drahoňovský (J) Philipp Mölter Zbyšek Novák (J) Hodně štěstí a bobu a skeletonu zdar!

10. září 2018 • 15:43

Mezinárodní MČR 2018 v letních bobových a skeletonových startech

Již tradičně na sklonku léta se rozezněly kolejnice libereckého trenažéru pod tíhou našich nejlepších atletů a jejich bobů a skeletonů. Na mezinárodním Mistrovství České republiky 2018 padl rekord trenažéru v kategorii monoboby-senioři, a to v podání Kuby Noska (5,26s., tedy o celých 6 setin!). Došlo tak k důstojnému sesazení v posledních čtyřech letech neohroženého krále této disciplíny Kuby Havlína z trůnu. Navíc padl rekord i v kategorii 2bobů, kde Dvořák s Noskem zaběhli čas velmi hluboko pod 5 sekund! K vidění byla spousta osobáků, nových talentů a fanoušků obou sportů pro ocelové závodníky. Vítězové jednotlivých kategorií: Skeleton ženy: Fernstädtová – 6,42 s. Skeleton muži: Drahoňovský – 6,22 s. Boby mono dorostenci: Kaisler – 5,83 s. Boby mono dorostenky: Dorňáková – 6,69 s. Boby mono junioři: Šindelář – 5,48 s. Boby mono senioři: Nosek – 5,26 s. (TR) 2boby junioři: Dobeš-Šindelář – 5,07 s. 2boby senioři: Dvořák-Nosek – 4,86 s. (TR)

29. června 2018 • 13:28

Ivo Ferriani potřetí zvolen presidentem

Ivo Ferriani byl i pro olympijský cyklus 2018-2022 zvolen presidentem Mezinárodní bobové a skeletonové federace (International Bobsleigh & Skeleton Federation, IBSF). Stalo se tak na 89. kongresu IBSF, který hostil italský Řím ve dnech 25.-28.6.2018 a kde měla Česká republika zastoupení v osobě presidenta a delegáta ČSBS Martina Bohmana, vice-presidenta Jana Mottla a hospodáře Jana Šindeláře. Šaramantního Itala zvolilo 38 ze 43 delegátů. Švýcarský protikandidát Fritz Burkard, člen Výboru pro Parasport a vice-president St. Moritz Bobsleigh Club, dostal 5 hlasů. "Cítím se být velmi poctěný a chtěl bych poděkovat vám všem, kteří jste mi dali šanci sloužit vám a federaci další čtyři roky", sdělil staronový president bezprostředně po svém znovuzvolení. V inauguračním projevu vedle Koreje za skvělou organizaci Olympijských her a výsledky na ní ocenil mimo jiné i ČSBS za velmi efektivní práci s omezenými zdroji malého národa. IBSF vice-presidenti pro období 2018-2022: Vice President Financial & Corporate Affairs: Andreas Trautvetter, GER, Vice President Sport: Darrin Steele, USA, Vice President Marketing & Events: David Tomatis, MON, Vice President International Affairs: Stefaan Freeling, BEL, Vice President Communication: Przemyslaw Piesiewicz, POL, Vice President Legal Affairs: Martins Dambergs, LAT.

25. června 2018 • 08:09

Červen plný akce

Ve znamení dalšího reprezentačního soustředění, tentokrát konaného v perfektním areálu Olympu CS Ministerstva vnitra, se odehrála první polovina měsíce června. Stejně tak v tomto období proběhla i prezentace bobů a skeletonu na Pražském festivalu sportu a volného času na Letné. Že se obě akce vydařily je koneckonců patrné i z přiložených fotografií. Pohodové léto Vám přejí čeští bobisté a skeletonisté!

5. června 2018 • 15:41

Bohman opět předsedou ČSBS

V sobotu 2.6.2018 se uskutečnila volební Valná hromada Českého svazu bobistů a skeletonistů, z.s. 2018, kterou tentokrát hostilo Sportovní centrum Nymburk. Post předsedy svazu na další čtyři roky obhájil se 100 % hlasů JUDr. Martin Bohman, Ph.D., který již v letech 2010 – 2014 zastával funkci místopředsedy bobové sekce. V inauguračním projevu, ve kterém zhodnotil uplynulé čtyři roky, poděkoval všem členům realizačního týmu a sportovcům, kteří šíří dobré jméno českého bobového a skeletonového sportu v tuzemsku i zahraničí. Připomněl skvělé výsledky juniorské reprezentace, která v letech 2016 a 2017 získala poprvé v historii cenné kovy na MSJ, jakož i titul mistrů a vicemistrů světa na MS v letních startech 2016 v čele s pilotem D. Dvořákem. Zmínil též historicky nejvyšší počet kvalifikovaných posádek na ZOH v Koreji. Zdůraznil skutečnost, že byl v tomto roce konečně doplacen více jak milionový dluh z roku 2008, jakož i to, že svaz hospodařil v uplynulých 4 letech celkově s mírně pozitivní bilancí. Vyzdvihl skvělou spolupráci s Olympem CS MV, jakož i ČOV, dále s FTVS UK při rozvoji vzdělávání trenérů či TU Liberec ohledně technologického rozvoje a ocenil podporu ze strany všech privátních partnerů (Rieder Beton, Atex, Alpine Pro, Klokočka Autosalon, Lula, Wrap Style a dalších). Zdůraznil rovněž obrovský progres ohledně zviditelnění obou sportů na veřejnosti (web, youtube kanál, FB, přenosy SP na ČT Sport od roku 2015, kdy sledovanost dosáhla i přes 660 tisíc diváků). Mezi hlavní cíle dalšího olympijského cyklu zařadil finanční stabilizaci, udržení a výkonnostní rozvoj členské základny či rozvoj materiálně technického vybavení, stejně jako týmovou koherenci. Mezi výkonnostními cíli uvedl bobovou seniorskou medaili na soutěži IBSF v olympijské disciplíně a TOP 10 na ZOH 2022 a u skeletonu medaili na MSJ, jakož i seniorskou medaili na MS či ZOH 2022. K dosažení těchto nelehkých úkolů a met budou staronovému předsedovi pomáhat Ing. Jan Mottl, MBA, Bc. Jan Šindelář, Mgr. Ivo Danilevič a Bc. Jaroslav Kopřiva, coby nově zvolení členové výkonného výboru. Kontrolním inspektorem byl zvolen Pavel Puškár. Intenzivní práci a výsledky celého svazu ocenil i president Mezinárodní bobové a skeletonové federace a člen Mezinárodního olympijského výboru pan Ivo Ferriani, se kterým se zástupci svazu setkají osobně koncem června na 89. kongresu IBSF v Římě. “Dear Mr. President, Dear Martin, I congratulate you for the success of your Athletes that are the result of your great work. The Czech Federation is a model of capacity, efficiency and professionalism... See you Dear Martin in the Eternal city of Rome. Sincerely yours, Ivo president International Bobsleigh & Skeleton Federation (IBSF)”

1. června 2018 • 11:46

Volební valná hromada ČSBS, z.s. 2018

Tuto sobotu 2.6.2018 od 10.00 hodin se koná volební Valná hromada Českého svazu bobistů a skeletonistů, z.s. 2018 a to v kinosálu Sportovního centra Nymburk, Sportovní 1801/2, 288 02.

22. května 2018 • 07:41

Na reprezentačním soustředění se sjela světová juniorská elita

Na právě probíhajícím květnovém reprezentačním soustředění v polských Kowarech se pod dohledem šéftrenéra Mgr. Dawida Kupczyka sjela jak bobová, tak skeletonová juniorská nebo ještě nedávno juniorská špička. Za boby byli přítomni například medailisté z MSJ 2016, 2017 Jaroslav Kopřiva, Jakub Nosek či Dominik Dvořák, který své úspěšné tažení mládežnickou kategorií završil v letošním roce na juniorském šampionátu v St. Moritz 5. místem v závodě 2bobů (s Janem Šindelářem, který se aktuálně úspěšně zotavuje z plánovaného drobného zákroku) a 10. místem se čtyřkou, v posádce s Pavlem Jordánem, který se jako juniorská pilotní naděje rovněž účastní tréninkového kempu, a Adamem Dobešem. Skeletonový sport pak zde zastupuje a zároveň růží v trní je Anna Fernstädt, juniorská mistryně světa z roku 2018 a bronzová z roku 2016. Anna již je z jednou nohou z BSD v českém týmu a těší se na v podstatě domácí MSJ 2019 v Königssee. V malebném prostředí pod Sněžkou panuje příjemná atmosféra, při níž se absorbují tréninkové kilometry, stovky odrazů a tuny na čince skoro samy. Jen tak dál!

2. května 2018 • 14:53

Volno končí, příprava začíná

Bobisté si po dlouhé a náročné sezoně dopřáli o poznání delší oraz, ale od poloviny dubna byla zahájena opět tvrdá práce na další sezonu. Součástí byly např. i náborové a výkonnostní testy mladých (i těch nejmenších) a nadějných bobistů i skeletonistů, na nichž byla největší hvězdou Anna Fernstaedt, úřadující juniorská mistryně světa a 6. na ZOH v Koreji, která koketuje s myšlenkou začít závodit za svou rodnou zemi. Krom sportovních aktivit ČSBS, z.s. zorganizoval v uplnynulém týdnu také letošní první školení trenérů. V pátek 27.4. byla také již tradičně symbolicky ukončena sezona 2017/18, a to akcí Poslední šturz, kterou hostil sympatický podnik na Malé Straně Jo´ s bar. Relax končí, dřina začíná, tak ať se v nastávající sezoně našim bobistům a skeletonistům daří!

27. února 2018 • 20:55

Nenaplněné naděje i hořké loučení

Po čtyřech jízdách olympijského závodu 2bobů mužů se stejným časem 3:16.86 se z vítězství radovaly posádky Justin Kripps, Alexander Kopacz a Francesco Friedrich, Thorsten Margis. Posádka Dominik Dvořák a Jakub Nosek předvedla zejména skvělé starty, kdy všechny stačily na první desítku (3., 4., 8., 10.). Nepodařilo se však bohužel udržet 14. místo z prvního dne a premiérový olympijský závod v roli pilota Dominik zakončil na solidní 17. příčce. Posádka Jan Vrba, Jakub Havlín se naopak ani jedním startem nedostala mezi TOP 20, a byť se každou jízdou zlepšovala, na lepší než celkové 23. místo to nestačilo. V závodě čtyřek se souhrnným časem 3:15.85 zvítězila posádka Francesco Friedrich, Candy Bauer, Martin Grothkopp, Thorsten Margis. Stejně jako v závodě dvojbobů i ve čtyřkách bylo dělené umístění na stupních vítězů, tentokrát na druhém místě s čase 3:16.38, o které se překvapivě dělí domácí posádka Yunjong Won, Junglin Jun, Youngwoo Seo, Donghyun Kim a německá posádka Nico Walther, Kevin Kuske, Alexander Roediger, Eric Franke. Posádka Dominik Dvořák, Jaroslav Kopřiva, Jan Šindelář, Jakub Nosek zajela sice skvělou první jízdu pouhou setinu od TOP 10, nicméně ve druhé a ve třetí jízdě 26., resp. 25. čas a o desetinu sekundy nepostoupila do finálové jízdy. Zklamáním pak byly u juniorského týmu zejména starty (15.-21.). V celkovém pořadí patřilo posádce tedy 21. místo. Posádka Jan Vrba, Jan Stokláska, Dominik Suchý, David Egydy předvedla podprůměrné starty a na zkušenosti pilota, který nastoupil již ke svým třetím ZOH, i jízdy, což v součtu nestačilo na lepší než celkové 24. místo. Pro Honzu Vrbu to tak bylo hořké rozloučení s jeho 12 let trvající kariérou. Pro české barvy to tak bylo nejhorší umístění bobových posádek od ZOH v Albertville 1992. Natvrdo se projevil fakt, že světová konkurence jde velmi rychle dopředu výkonnostně a materiálově a posádky, které nejsou stoprocentně fit, nemají nejlepší možný materiál či nepředvedou stabilní výkon v obou závodních dnech prostě končí (hluboko) v poli poražených. Před celým reprezentačním týmem je tak hodně práce. Generace těch nejstarších odchází do sportovního důchodu a nastupující perspektivní část má jen ve svých rukách, jak důsledně a poctivě svůj potenciál využije.

9. února 2018 • 23:19

Dvořákova čestná rozlučka s juniorskou kategorií

Dominik Dvořák se v letošním roce nejen nominoval s dvojkou i čtyřkou na ZOH v Koreji, ale zároveň se i v Mekce bobového sportu švýcarském Sv. Mořici rozloučil s kategorií juniorů. Po 13. a 6. místě v roce 2015, 8. a 3. místě v roce 2016 a 3. a 9. pozici vloni, Dominik nejprve v závodě 2bobů s Janem Šindelářem obsadil podiové 5. místo (1. a 2. start) z celkem 27 bobů, vč. posádek z USA, Číny aj.Vítězství bral Němec Oelsner, stříbro jeho krajan Hafer, bronz Rakušan Maier. V nedělním závodě čtyřbobů ještě společně s Adamem Dobešem a Pavlem Jordánem brali naši místo 10. (s 12. starty v obou jízdách). Prvních pět pozic přitom brali Němci. V ženských bobech vyhrála překvapivě Rumunka Grecu. Mezi skeletonisty triumfoval Rus Tregubov, mezi skeletonistkami Němka Fernstaedt.

30. ledna 2018 • 11:23

V Königssee ve znamení kvalifikačních oslav i závodní únavy

Osmý závod světového poháru dvojbobů v německém Königssee ovládl německý tým Francesco Friedrich-Thorsten Margis. Obě naše posádky prošly do druhého kola, po kterém posádka Dominik Dvořák-Jakub Nosek obsadila 18. místo a posádka Jan Vrba-Jakub Havlín konečné 20. místo. Závěrečný závod světového poháru čtyřbobů ovládla německá posádka Nico Walther-Kevin Kuske-Alexander Roediger-Eric Franke. Po prvních jízdách se obě naše posádky dělily o na setinu stejný cílový čas, který jim stačil na průběžné 20. místo. Posádka Jan Vrba-David Egydy-Dominik Suchý-Jan Stokláska však nebyla vpuštěna na start druhého kola pro přesváhu a byla diskvalifikována. Bude tak mít šanci se na ZOH přes los dostat k lepšímu startovnímu číslu. Posádka Dominik Dvořák-Jaroslav Kopřiva-Honza Šindelář-Jakub Nosek obsadila i po druhých jízdách konečné 20. místo s pro ní nevýraznými starty, zato se zcela novým zapůjčeným bobem BTC. Po MSJ ve Sv. Mořici, které se uskuteční ve dnech 22.-28.1., se naše posádky mohou už jen koncentrovat na vrchol sezony, neřku-li čtyř sezon, na olympijské závody.

29. ledna 2018 • 09:53

Boby, saně a skeleton v rámci Olympijského festivalu

Olympijský festival 2018 u příležitosti XXIII. zimních olympijských her v Pchjongčchangu bude probíhat v Brně a Ostravě od 9. do 25. února. Návštěvníci se mohou těšit na více než 30 sportů, 17 dní aktivního sportování i fandění českým reprezentantům prostřednictvím přímých přenosů z dějiště her. Boby, saně a skeleton patří mezi tradiční olympijské disciplíny. Cílem závodníků je projet co nejrychleji úzkým ledovým korytem plným zatáček, počítá se vždy součet časů ze všech absolvovaných jízd. Ve všech třech sportovních odvětvích dosahují závodníci rychlosti až 130km/h, jedná se tak o velmi adrenalinové a atraktivní disciplíny. Saně se od bobů a skeletonu liší startem, kdy závodníci startují vsedě a odpichují pomocí rukavic se speciálními hroty. V Brně i Ostravě vyroste T-mobile Sliding Centrum, kde si mohou příznivci těchto olympijských disciplín vyzkoušet správná zalehnutí na saně a skeleton, prohlédnout si čtyřbob nebo se do něj přímo pokusit naskládat. Nácviky startů se uskuteční jak na kolejnicovém trenažeru, tak přímo na ledu a zájemci se mohou zúčastnit dlouhodobé soutěže o nejlepší start. Součástí programu budou také exhibice v jednotlivých disciplínách. Program se rozšíří i do lyžařského areálu v Bílé, kde se mohou zájemci projet na přírodních saních po připravené dráze (10. a 11. února). Sportoviště v Brně vyrostou v pavilonu Z na Výstavišti Brno a v jeho okolí. V Ostravě bude centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA a její okolí. Na Masarykově náměstí vyroste „Korejská vesnička“ a program Olympijského festivalu se přenese také do čtyř horských středisek: Bílé, Mostů u Jablunkova, Karlova pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem. Slavnostní zahájení je v obou areálech naplánováno na pátek 9. února, 11.00 hodin. Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma. V Brně i Ostravě probíhají finální přípravy Olympijských festivalů – ladí se detaily sportovního programu, probíhá nábor dobrovolníků prostřednictvím oficiálních webových stránek www.olympijskyfestival.cz.

18. ledna 2018 • 09:22

Nominace ČSBS pro XXIII. ZOH v Koreji

Podařilo se nám to, o čem jsme čtyři roky snili a tajně v to doufali. Čtyři posádky (2 x 2bob,2 x 4bob) na ZOH jsou historicky nejlepší výsledek českého bobismu! Po třech bobových supervelmocích Německu, Kanadě a USA se co do počtu kvalifikovaných mužských týmů dělíme o 4. pozici spolu s Lotyšskem, Ruskem, Rakouskem a Švýcarskem. Se státy s vlastními drahami a násobnými rozpočty. Mezi 180 nejlepšími bobisty světa bude 9 Čechů. Článek o našem úspěchu najdete zde. Finální nominace je tedy následující: - sportovci: Dominik Dvořák, Jan Vrba, Jakub Nosek, Jakub Havlín, Dominik Suchý, Jan Šindelář, David Egydy, Jaroslav Kopřiva, Jan Stokláska - technický personál: Dawid Kupczyk, Čestmír Novák, Václav Vrchovský, Martin Bohman “Wishing the CZE and your athletes all the best for the Olympic Winter Games 2018! We are very proud to have two 2-men and two 4-men from your Federation on site.” Kind regards Heike IBSF Secretary General

18. ledna 2018 • 09:16

Úspěšný závěrečný kvalifikační víkend

Dva dny plné nervů, stresu, očekávání a nakonec i radosti. Takový byl víkend 13.-14.1.2018, poslední, který se započítával do rankingu IBSF v rámci kvalifikace na ZOH. Vrba, byť na SP ve sv. Mořici s lepším materiálem a inovovanými posádkami (ve dvojce s Dominikem Suchým a ve čtyřce místo Honzy Stoklásky s Kubou Havlínem), nenaplnil mírné očekávání v ofous lepší výsledek oproti Altenbergu a se starty kolem dvacítky obsadil místa ke konci startovního pole (25., resp. 24. místo). Honzovi "Luckyman" Vrbovi to však v souboji ve dvojkách na dálku s Brazilcem Paesem, který jel NAC v Lake Placid, stačilo. Jihoameričan totiž závod nedokončil. Oba závody až s nechutnou německou precizností ovládli Němci. O něco dramatičtější byl souboj druhé posádky Dominika Dvořáka, kterému šlo pro změnu o postup 4bobu, o nějž se bil přes oceán s Číňanem Jinem. Pro možnost vyššího bodového zisku byl zvolen dvojzávod EP ve Winterbergu, který se DK spolu s Šindelářem, Noskem a Dobešem, resp. Kopřivou podařil, a s prvními starty si hoši dojeli pro 4. a 5. místo a o 10 bodů tak v součtu 7 nejlepších závodů skončili v rankingu IBSF před Asiatem. Na ZOH do Koreje tak pojede historicky nejvyšší počet českých bobových posádek, a to v počtu čtyř!

9. ledna 2018 • 11:10

Krůček za očekáváním, k ZOH však podstatně blíž

Dalším podnikem SP v německém Altenbergu pokračovaly boje o účast na ZOH, resp. co možná nejlepší startovní číslo na ní. V závodě dvojek i čtyřek se představily dvě české posádky – pilotů Dvořáka a Vrby. Dominik s Kubou Noskem předvedli již tradičně kvalitní starty v nejlepší desítce, po drobných chybkách v řízení to v konečném součtu stačilo s 15. a 12. jízdou na celkové 15. místo. Honza s Kubou Havlínem předvedli na 14 let starém singeru mazácký výkon, zejm. v podobě bezchybného řízení, a brali body za 19. místo. Vítězství získal fantasticky a navíc se startovním rekordem 5,11s. Kanaďan Kripps a dal si tak hezký dárek ke svým 31. narozeninám, následován domácím Friedrichem a Lotyšem Kibermanisem. Zajímavým poznatkem se jeví rychlost bobů ve startovním poli. Hned za nejrychlejším Andrianovem (126,02 km/h) byl Lotyš Melbardis (125,55), který se zraněním odstartoval zhruba o půl vteřiny pomaleji, než zbytek startovního pole. Naši dosáhli rychlostí 123,35, resp. 123,95 km/h. Ve čtyřkách Čechům přál los a počasí. Po prvních jízdách tak naše posádky byly na skvělém 13., resp. 15. místě. Druhé kolo trochu zamíchalo pořadím a Vrba, Stokláska, Suchý, Egydy tak nakonec brali 16. příčku, Dvořák, Šindelář, Kopřiva, Nosek byli 17. Dvořákovu posádku je třeba pochválit za skvělé (7. a 8.) starty, pouhou desetinku za nejlepšími. Vítězem se stal Nico Walther, pozice na 2. a 3. místě kopírovali závod sobotní. Skvělý Kripps bral bramborovou. V současné chvíli by tak české boby měly mít dvojnásobné zastoupení na ZOH. Definitivně rozhodnuto však bude 14.1. Vrba jel sbírat body na SP do Mořice, Dvořák využije dvojzávod EP ve Winterbergu. Bobu zdar! PS: Kvalifikační kritéria naleznete zde.

8. ledna 2018 • 09:25

Video z IBSF Summer Push World Championships Bob + Skeleton 2016

Abychom navnadili naše fanoušky na výkony českého bobového týmu na nadcházejících olympijských hrách v Koreji, nechali jsme vytvořit úžasné video z Mistrovství světa v letním roztlačování bobů v rumunské Mamaie v roce 2016, kde posádka Dvořák-Havlín získala titul mistrů světa. Vide najdete zde.

2. ledna 2018 • 09:50

Vyvedený víkend na dvou frontách

Naše posádky se na poslední závod v roce 2017 rozdělily. Na SP a zároveň ME do rakouského Igls jeli mládežníci v čele s Dominikem Dvořákem, Old Bullets (jak by pravděpodobně přeložil Jakub Bažant „Staré Koule“J) si to namířily za body na EP do La Plagne. A nutno dodat, že si to následně Honza Vrba namířil znamenitě i francouzským tobogánem. Podpořen skvělými starty svých brzdařů – Kubou Havlínem, resp. Suchým, Stokláskou a Egydym, kteří předvedli při všech třech závodech nejlepší starty – dovezl posádku s dvojbobem na 4. místo a čtyřku na 5. a posléze 3. pozici a posbíral tak pěkných pár kvalifikačních bodů do souboje s Čínou a Brazílií. Dominik Dvořák s Kubou Noskem zas po druhém startu drželi po prvním kole v soutěži dvojbobů na ME 6. místo! Ve finále však jízda nevyšla úplně dokonale a kluci nakonec brali i tak krásné 8. místo, od titulu Danileviče a Gomoly v roce 2007 nejlepší český výsledek na šampionátu starého kontinentu. V závodu čtyřek byly k vidění slabší starty kvarteta doplněného o Šindeláře a Dobeše, ne tak dokonalé řízení, a technika téměř starší než závodníci a tak po 16. a 18. startu a 18. a 19. jízdě vyšlo na náš tým celkové 20. místo, resp. 15. v rámci ME, totožně jak vloni ve Winterbergu. V novém roce nás čekají ještě dva kvalifikační víkendy, ve kterých půjde o každý bod. Šťastné a veselé Vánoce, jakož i spokojenost a hodně životních bodů v roce 2018! Vám přeje CZE BOB TEAM

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud