Český svaz cyklistiky - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Český svaz cyklistiky

Webové stránky: http://www.ceskysvazcyklistiky.cz

Cyklistika je jedním z nejnáročnějších sportů, ale také jedna z nejoblíbenějších rekreačních a turistických aktivit. Pokud jde o sport, více než dráhová či sálová je populární silniční cyklistika (závody jako Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta). První závody na kolech se konaly už roku 1868 ve Francii.

Cyklistika dnes vyžaduje investice do kvalitního vybavení, nejde jen o silniční kolo, ale také speciální oblečení a další příslušenství. Na profesionální úrovni zastřešuje v ČR tento sport Český svaz cyklistiky.

Kontakt
Nad Hliníkem 4
Praha 5 - Motol, 150 00
Telefon: +420 257 214 613
E-mail: silnicnikolo@seznam.cz


20. října 2019 • 20:28

Jandová: Stáž v Aigle mi dala novou motivaci

Veronika Jandová (TJ Favorit Brno) v současnosti patří k největším nadějím české ženské cyklistiky. Po loňské velmi úspěšné sezóně, kdy se blýskla i na domácím ME (7. v silničním závodě, 13. v časovce), se rozhodla využít nabídky stáže v UCI centru ve Švýcarském Aigle. Dva měsíce se tak připravovala pod dohledem místních trenérů.V září se představila na světovém šampionátu, kde bez problémů držela krok s nejlepšími, než ji zbrzdil pád..

20. října 2019 • 19:28

Bábek šestý na ME na 1 km

Bez medaile se vrací čeští dráhoví reprezentanti z mistrovství Evropy v Apeldoornu a napodobili tak svoji loňskou bilanci z Glasgow. O nejlepší umístění šampionátu v Nizozemí se postaral Tomáš Bábek, po sobotním čtvrtém místu z keirinu dnes vybojoval šestou příčku v závodu na 1 km s pevným startem, když ob bronzu jej dělilo 82 tisícin sekundy, zvítězil Francouz Quentin Lafargue.

20. října 2019 • 19:07

Boroš a Nesvadba v Bernu ve třetí desítce

Ve svých prvních závodech současného seriálu Světového poháru v cyklokrosu čeští muži do pořadí nejlepších nepromluvili. Ve švýcarském Bernu ve třetím dílu seriálu dojel Michael Boroš na 22. místě a Jan Nesvadba o šest míst za ním.

20. října 2019 • 15:21

Nash udržela vedení v cyklokrosovém SP

Po druhém a prvním místě Kateřiny Nash v úvodních závodech Světového poháru v USA pokračoval dnes seriál prvním podnikem na evropské trati. Ve švýcarském Bernu tentokrát sice česká reprezentantka na stupně vítězů nedosáhla když skončila sedmá, přesto si udržela trikot vedoucí závodnice průběžného pořadí.

20. října 2019 • 14:56

Mladí cyklokrosaři do desítky na SP nepronikli

Ve třetím závodu Světového poháru cyklokrosařů zasáhli do bojů poprvé i junioři a jezdci kategorie U23. Ve švýcarském Bernu se ale nikdo z nich do elitní desítky nedostal, ale hlavně junioři zajeli poměrně dobře, ve druhé desítce skončili hned čtyři naši reprezentanti.

19. října 2019 • 22:35

Bábkovi těsně unikla na ME v keirinu

Zatím nejlepší umístění pro české barvy na evropském dráhovém šampionátu v nizozemském Apeldoornu vybojoval sprinter Tomáš Bábek. V keirinu mu unikla jen těsně medaile, když skončil na čtvrtém místě. Zlato vybojoval stříbrný ze sprintu, domácí jezdec Harrie Lavreysen.

18. října 2019 • 22:07

Sprinter Pavel Kelemen desátý na ME

Do závěrečných bojů o medaile se neprosadilo české duo sprinterů Pavel Kelemen a Martin Čechman. Oba sice postoupili z kvalifikace, když svůj čas stlačili pod deset vteřin, ale hned v prvním kole neuspěl Čechman, když nestačil na Poláka Rafala Sarneckého, v dalším kole skončil i Kelemen po souboji s Francouzem Rayanem Helalem a v konečném pořadí mu patří desátá pozice.

18. října 2019 • 13:49

Nash pojede cyklokrosový SP v Bernu

Po dvou odjetých závodech v USA a měsíční pauze pokračuje seriál Světového cyklokrosového poháru v neděli 20. října ve švýcarském Bernu. Na start závodu bylo nominováno devatenáct českých reprezentantů. Mezi nimi nechybí ani vedoucí jezdkyně průběžného pořadí Kateřina Nash. Reprezentační premiéra čeká mezi jezdci U23 Robert Hula a trio juniorů.

17. října 2019 • 22:49

Dráhaři Babor ani Hochman na ME neuspěli

Druhý den bojů dráhového evropského šampionátu v nizozemském Apeldoormu žádný úspěch českým barvám nepřinesl. Na oválu se představili pouze Daniel Babor ve scartchi, ale závod nedokončil a Lucie Hochman, která skončila ve vylučovacím závodu až šestnáctá.

17. října 2019 • 10:14

Posluchači CU absolvovali zátěžový test

Už tradičně zcela zaplněná konferenční Aula České unie sportu v Praze na Strahově byla dějištěm letos už čtvrtého cyklu seminářů Cycling University, vzdělávacího projektu Českého svazu cyklistiky.

16. října 2019 • 23:00

Sprinteři a Babor sedmí na ME

Dvě sedmá místa vybojovali čeští dráhaři na evropském šampionátu, který byl dnes zahájen v nizozemském Apeldoormu. Zasloužili se o ně ve vylučovacím závodu Daniel Babor a trojice Tomáš Bábek, Martin Čechman a Pavel Kelemen v týmovém sprintu.

16. října 2019 • 22:14

Ve Svitávce se rozdělí medaile MČR v sálovce

V sobotu 19. října se ve Svitávce uskuteční mistrovství České republiky v sálové cyklistice. Na programu budou boje v kolové a medaile si rozdělí i krasojezdci - v soutěžích jednotlivců a dvojic.

14. října 2019 • 19:14

Janošek a Wagner na stupních vítězů ve Vídni

Nejlépe si z českých dráhařů v posledním testu před odletem na evropský dráhový šampionát do nizozemského Apeldoornu vedli na vídeňské dráze Jiří Janošek a Robin Wagner. Ve sprintu obsadili druhé, resp. třetí místo, když z vítězství se radoval Maďar Sándor Szalontay, který vyhrál i keirin.

14. října 2019 • 18:42

Petr Kelemen se zranil a bude chybět na ME

Velký talent české dráhové i silniční cyklistiky Petr Kelemen z Dukly Praha se zranil a bude tak chybět v sestavě české reprezentace na evropském dráhovém šampionátu. Ten se uskuteční 16. - 20. října na nizozemském oválu v Apeldoormu. V českém výběru jej nahradí týmový kolega Jan Kraus.

13. října 2019 • 18:42

Čeští krosaři slavili úspěchy v Trnavě

Z devíti pódiových umístění v dalším závodu Slovenského cyklokrosového poháru na Grand Prix v Trnavě (2. kat.) obsadili osm čeští jezdci. Pouze kategorii mužů vyhrál Belgičan Lander Loockx, když za ním skončili Tomáš Paprstka a Jakub Říman.

12. října 2019 • 17:14

Boroš a Havlíková letos poprvé doma vyhráli

Michael Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor) a Pavla Havlíková (Kooperativa Jablonec Nad Nisou) ovládli třetí díl cyklokrosového TOI TOI Cupu, který se dnes jel na trati na Holých Vrších. Pro oba to bylo premiérové vítězství v tomto seriálu v letošní sezoně a Boroš si upevnil průběžné vedení. Havlíková obhajující loňské celkové prvenství, která první závod vynechala, je zatím až na 11. místě.

11. října 2019 • 09:49

Třináct Čechů pojede na dráhové ME

Na evropském dráhovém šampionátu v nizozemském Apeldoornu, který se uskuteční ve dnech 16. - 20. října, se představí celkem třináct českých jezdců. Do bojů o medaile zasáhne šest sprinterů a sedmička cyklistů ve vytrvalostních disciplínách.

9. října 2019 • 23:14

Čechman vyhrál Škoda Cup sprinterů

Vítězem Českého poháru - Škoda Cupu sprinterů se stal Martin Čechman z Dukly Brno. Sprinteři brněnské Dukly ovládli seriál naprosto jednoznačně, druhý skončil Jiří Janošek a třetí Robin Wagner. Nejlepší z dráhařů nejezdící v barvách Dukly Brno byl na devátém místě junior Václav Papík z KOVO Praha.

8. října 2019 • 18:07

Vydařená sezóna na Třebešíně

Sportovcům začíná říjnem nový roční tréninkový cyklus, je tedy ideální čas na bilancování. Vždy je těžké vybrat si největší úspěchy či neúspěchy, protože záběr je obrovský.

7. října 2019 • 00:42

V předolympijském testu skončil Cink sedmý

V dnešním předolympijském testovacím závodě, který se uskuteční za rok v Tokiu, skončil český reprezentant Ondřej Cink na sedmém místě. Nejrychlejší byl Švýcar Nino Schurter.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud