Český svaz cyklistiky - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Český svaz cyklistiky

Webové stránky: http://www.ceskysvazcyklistiky.cz

Cyklistika je jedním z nejnáročnějších sportů, ale také jedna z nejoblíbenějších rekreačních a turistických aktivit. Pokud jde o sport, více než dráhová či sálová je populární silniční cyklistika (závody jako Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta). První závody na kolech se konaly už roku 1868 ve Francii.

Cyklistika dnes vyžaduje investice do kvalitního vybavení, nejde jen o silniční kolo, ale také speciální oblečení a další příslušenství. Na profesionální úrovni zastřešuje v ČR tento sport Český svaz cyklistiky.

Kontakt
Nad Hliníkem 4
Praha 5 - Motol, 150 00
Telefon: +420 257 214 613
E-mail: silnicnikolo@seznam.cz


31. května 2020 • 20:28

Úřadující mistři vyhráli první bikové závody

Prvního závodu v olympijském cross country v České republice se po dlouhém půstu zhostil šumavský Zadov. Mistrovství Jihočeského kraje, kde však startovala prakticky celá domácí špička, ukázal, že hlad po závodech byl značný. Prvními vítězi se stali úřadující šampioni ČR Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix MTB racing team) a Ondřej Cink (Kross Racing Team).

29. května 2020 • 11:28

Techniserv Cup 2020

Techniserv Cup 2020 se rozjede již o víkendu 20.6. a 21.6.2020 a to Olomouckým kritériem a Hanáckými okruhy. Podařilo se s pořadatel domluvit posunutí termínu do dřívějšího data vzhledem ke kolizi se začátkem Strabag MTB Cupu.

29. května 2020 • 08:42

Josef Krch slaví šedesátiny

U zrodu zlaté generace táborské cyklistiky, především cyklokrosové, stál vedle Čestmíra Kalaše i Josef Krch. A právě dnes se spolumajitel Agentury Cyklistika slaví kulaté jubileum, v pátek 29. května vstoupí do klubu šedesátníků.

28. května 2020 • 12:14

Šumavský pohár startuje

Tým Rouvy Specialized pořádá o tomto víkendu první ze závodů Šumavského poháru horských kol, a to na Zadově na trati Českého Strabag poháru MTB. Bude to první závod v cross country v této sezóně a tomu i odpovídá startovní listina.

27. května 2020 • 16:21

Registrace ŠKODA TOMKET Pražského poháru startuje

Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května v 11:00. Pořadatelé žádají všechny zájemce o start v červnových termínech poháru, aby prioritně volili online formu registrace s ohledem na bezpečnostní opatření, která v České republice panují v souvislosti s pandemií koronaviru.

26. května 2020 • 22:49

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Český, ale i světový cyklokros vstoupí do nové sezony s řadou změn, v mnoha případech zásadních. Na setkání manažerů týmů a pořadatelů cyklokrosových závodů v roce 2020 byly tyto novinky představeny a diskutovány.

23. května 2020 • 13:56

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Druhý virtuální závod pod záštitou Českého svazu cyklistiky eGP ČSC – Mount Ventoux se opět těšil velkému zájmu. Registrováno bylo přes dvě stě závodníků se zástupci ze zemí napříč kontinenty v čele s našimi předními profesionály v silniční cyklistice i MTB. Legendární stoupání, které je známo zejména zásluhou Tour de France, nejrychleji zdolal Daniel Turek z Israel Academy Teamu.

23. května 2020 • 12:49

Daniel Turek ovládl i druhou eGP ČSC

Druhý virtuální závod pod záštitou Českého svazu cyklistiky eGP ČSC – Mt. Ventoux se opět těšil velkému zájmu. Registrováno bylo přes dvě stě účastníků se zástupci ze zemí napříč kontinenty v čele s našimi předními profesionály v silniční cyklistice i MTB. Legendární stoupání, které je známo zejména zásluhou Tour de France, nejrychleji zdolal Daniel Turek.

23. května 2020 • 08:42

Kulhavý zdolal Everest za deset hodin

Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.

22. května 2020 • 12:36

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

Po mistrovství Olomouckého kraje mládežnických kategorií v silniční časovce se pojede po uvolnění sportování i mistrovství Olomouckého kraje na dráze a zároveň i dva závody Moravského poháru. Závod se hodnotí jako omnium body. Celkovým vítězem se stává jezdec s největším počtem bodů, v případě rovnosti bodů rozhoduje lepší umístění v bodovacím závodě.

22. května 2020 • 12:36

Závody se rozjedou naplno v červenci

Se značným zpožděním, jehož příčinou je pandemie coronaviru, se na přelomu června a července rozjedou cyklistické závody napříč jednotlivými disciplínami. Plno závodů má přesto stále požádáno o přeložení termínu a čeká se na definitivní potvrzení UCI jako třeba v případě Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa či V4 Brno - Mikulov - Brno.

20. května 2020 • 20:49

ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár odstartuje v červnu

Osmý ročník ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár zahájí novou sezonu pro coronavirovou epidemii letos později. První podnik se uskuteční v neděli 7. června v Beckově. Registrace k tomuto závodu bude spuštěna ve čtvrtek 28. května v 11:00 hodin.

20. května 2020 • 16:07

Mistrovství olomouckého kraje v silniční časovce

Jedním z prvních cyklistických závodů byla silniční časovka jednotlivců - Mistrovství olomouckého kraje pro mládežnické kategorie. V obci Velká Kraš na Jesenicku, téměř na Česko-polských hranicích dosáhl absolutně nejlepšího času na 11,9 kilometru napříč všemi věkovými kategoriemi kadet Daniel Mráz z klubu Mapei Merida Kaňkovský 15:35,371.

18. května 2020 • 11:29

ČSC vypisuje výběrové řízení - investice

Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště: https://www.vhodne-uverejneni.cz/zakazka/dodavka-kameroveho-systemu-pro-zabezpeceni-sportoviste

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud