Český svaz cyklistiky

Webové stránky: http://www.ceskysvazcyklistiky.cz

Cyklistika je jedním z nejnáročnějších sportů, ale také jedna z nejoblíbenějších rekreačních a turistických aktivit. Pokud jde o sport, více než dráhová či sálová je populární silniční cyklistika (závody jako Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta). První závody na kolech se konaly už roku 1868 ve Francii.

Cyklistika dnes vyžaduje investice do kvalitního vybavení, nejde jen o silniční kolo, ale také speciální oblečení a další příslušenství. Na profesionální úrovni zastřešuje v ČR tento sport Český svaz cyklistiky.

Kontakt
Nad Hliníkem 4
Praha 5 - Motol, 150 00
Telefon: +420 257 214 613
E-mail: silnicnikolo@seznam.cz


15. prosince 2018 • 17:07

Nesvadba a Havlíková ovládli Toi Toi Cup

Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) ovládli letošní sedmidílný seriál cyklokrosového Toi Toi Cupu. Závěrečný závod kategorie C1 se dnes v Mladé Boledlavi stal kořistí Belgičana Diethera Sweecka a nizozemské krosařky Yary Kastelijnové.

15. prosince 2018 • 14:56

Juniorským cyklokrosovým mistrem Zatloukal

V očekávaném souboji o titul domácího cyklokrosového šampiona mezi juniory v Mladé Boleslavi se dnes z vítězství radoval Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing). Využil malý náskok, který si vybudoval v posledním okruhu.

15. prosince 2018 • 11:14

Trio v týmovém sprintu v Londýně neuspělo

České trio sprinterů Jiří Fanta, Jakub Šťastný a David Sojka, kteří jediní zasáhli do bojů prvního dne čtvrtého dějství seriálu Světového poháru na dráze v Londýně, neuspělo. Mladí jezdci v kvalifikaci zajeli čas 45,240 což je zařadilo až na 13. místo.

13. prosince 2018 • 17:49

Komise mládeže ČSC začala nastolovat změny

V nedávné době byla nově ustanovena Komise mládeže ČSC. V jejím čele stojí trenér s bohatými zkušenostmi Miloslav Hollósi, mezi dalšími členy jsou zástupci jednotlivých disciplín a metodik Svatopluk Henke. Komise měla první schůzku teprve v listopadu, už ale stihla nastolit několik změn a rozhodně nezůstane jen u nich.

12. prosince 2018 • 20:56

Jan Stöhr celkově osmý na Tour of Panzhihua v Číně

Dlouhou závodní sezónu Sparta cycling v neděli ukončila dvoudenním etapovým závodem Tour of Panzhihua v kraji Sechuan v západní Číně ve výšce 1100 m.n.m. Závodu se zúčastnilo 18 týmů. Sparta startovala ve složení Petr Fiala, Jan Ryba, Petr Malán, Jan a Pavel Stöhrovi.

12. prosince 2018 • 14:07

Vyhlášení celkového pořadí KALAS CUP mládeže a žen

V rámci Mistrovství České republiky v omniu bude v Praze dne 16. 12. 2018 slavnostně vyhlášeno celkové pořadí Českého poháru na silnici KALAS CUP 2018 kategorií mládeže a žen.Mladé naděje obdrží pohár za celkové umístění jednotlivců i týmů, ceny převezmou tři nejlepší z každé kategorie.

12. prosince 2018 • 09:14

ČR na třetím místě žebříčku UEC

Čeští reprezentanti obsadili v žebříčku národů Evropské cyklistické unie (UEC) třetí místo. Do něj bylo hodnoceno celkem 26 zemí, kterým se započítávaly body z dráhy, MTB, cyklokrosu, BMX, silnice, trialu či sálové cyklistiky. Čeští jezdci s 487 body nestačili pouze na Francii (537) a Nizozemí (512). Na body ve všech disciplínách dosáhli vedle našich reprezentantů již jen Francie a Belgie.

11. prosince 2018 • 14:56

Cyklokrosový šampionát mládeže v Mladé Boleslavi

Cyklokrosová sezona vrcholí. V sobotu se uskuteční v Mladé Boleslavi mistrovství republiky v mládežnických kategoriích. V areálu na Štěpánce propuknou nejen boje o tituly, ale i o celkové pořadí v letošním ročníku Toi Toi Cupu. Pro závodníky jsou připraveny čtyři sady medailí i mistrovských dresů, známi budou šampioni ve společné kategorii starších a mladší žáků, kadetek a žákyň, kadetů a juniorů.

10. prosince 2018 • 19:14

Poslední medaile roku se rozdají v Motole

Následující víkend bude patřit hala v Motole poslednímu letošnímu cyklistickému šampionátu roku. Jde o klání v prestižní olympijské disciplíně omniu. V sobotu budou závodit muži a junioři, začíná se ve 13:00 a finále závodů je pak v 17:00.

10. prosince 2018 • 11:21

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019

Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete příručku k registraci.Případné dotazy smeřujte na mail: rackay@ceskysvazcyklistiky.cz

9. prosince 2018 • 20:56

Havlíková a Nesvadba drží na EKZ Cross třetí místa

Pavla Havlíková z KC Kooperativa Jablonec n.N. a Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor) si drží v průběžném pořadí EKZ Cross Tour třetí místa. V dnešním čtvrtém dílu švýcarského seriálu v Eschenbachu si vedl lépe Nesvadba, který skončil čtvrtý, Havlíková dojela šestá.

8. prosince 2018 • 23:07

V Jabkenicích nejlepší Paprstka a Havlíková

Předposlední závod Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Jabkenicích vyhráli Tomáš Paprstka (Expert CZ-Scott Kolín) a Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n/N). Paprstka si dojel pro první vítězství v tomto ročníku s náskokem dvou vteřin před Janem Nesvadbou (ČEZ Cyklo Tábor), který vede celkové pořadí právě před Paprstkou o 13 bodů.

8. prosince 2018 • 14:07

Nominace mládeže a žen na MČR v omniu

Pátý závod Českého poháru v Motolské hale rozhodl o konečné nominaci na mistrovství České republiky v omniu, které se uskuteční 15. – 16. prosince v Praze.

7. prosince 2018 • 22:28

Český pohár mládeže a žen na silnici 2019

Seriál závodů silničního Českého poháru čekají oproti minulým sezónám velké změny. Závodníky čeká nejen více závodů, ale také více disciplín, ve kterých budou moct sbírat body do celkového hodnocení.

7. prosince 2018 • 17:42

Chyba převzal hlavní cenu TOMKET Pražského poháru

Hlavní cenu TOMKET Pražského MTB poháru 2018, luxusní vůz TOYOTA RAV 4 Hybrid od společnosti EMIL FREY převzal z rukou marketingového ředitele společnosti Vlastimila Houšky biker týmu NUTREND Specialized Racing Jiří Chyba. O vítězi hodnotné ceny rozhodlo losování mezi celkovými vítězi dospělých kategorií v průběhu Slavnostního večera TOMKET Pražského MTB poháru 2018.

2. prosince 2018 • 21:56

Pavel Kelemen v Berlíně skončil sedmý ve sprintu

Skvělé sedmé místo vybojoval Pavel Kelemen ve sprintu na Světovém poháru v dráhové cyklistice v Berlíně. Ostatní naši jezdci do pořadí nejlepších nepromluvili. V průběžném pořadí SP patří Kelemenovi desáté místo.

1. prosince 2018 • 22:49

Bábek v Berlíně osmý, Kelemen dvanáctý

Osmé místo vybojoval Tomáš Bábek ve třetím dílu seriálu Světového poháru na dráze v Berlíně v závodu na 1 km s pevným startem. Pavel Kelemen obsail v keirinu dvanáctou pozici, ženy - Jarmila Machačová a Sára Kaňkovská neuspěly.

30. listopadu 2018 • 22:42

Trio týmového sprintu skončilo v Berlíně sedmé

Sedmou příčku vybojovalo české trio sprinterů Pavel Kelemen, Tomáš Bábek a Robin Wagner v úvodní den Světového poháru na dráze v Berlíně v týmovém sprintu. Po dvou osmých místech si o jednu příčku Češi polepšili a v průběžném pořadí seriálu jim patří šesté místo.

30. listopadu 2018 • 21:21

PARDUS-TUFO Prostějov zná svou sestavu na rok 2019

Letošní sezónu zahajoval PARDUS-TUFO Prostějov v téměř kompletně obměněné sestavě, když vsadil především na mladé talenty z kategorie do 23 let. Tato volba se v průběhu sezóny ukázala jako správná a do roku 2019 tak tým vstoupí pouze s několika málo změnami.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze