Český svaz cyklistiky - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Český svaz cyklistiky

Cyklistika je jedním z nejnáročnějších sportů, ale také jedna z nejoblíbenějších rekreačních a turistických aktivit. Pokud jde o sport, více než dráhová či sálová je populární silniční cyklistika (závody jako Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta). První závody na kolech se konaly už roku 1868 ve Francii.

Cyklistika dnes vyžaduje investice do kvalitního vybavení, nejde jen o silniční kolo, ale také speciální oblečení a další příslušenství. Na profesionální úrovni zastřešuje v ČR tento sport Český svaz cyklistiky.

Nostalgické připomenuti Tour de Bohemie

Poprvé odstartovala před padesáti lety. Bývala to slavná etapová cyklistika, když se v Novém Boru jezdila Tour de Bohemia. Poprvé se cyklisté vydali do kopců Lužických, Jizerských, Krušných hor a Českého středohoří či rovin Polabí před padesáti lety po děsivé okupaci Československa v roce 1968.

19. srpna 2018 • 19:35

Šťastný zkompletoval na MS medailovou sbírku

Český junior Jakub Štastný zkompletoval na světovém dráhovém šampionátu ve švýcarském Aigle svoji medailovou sbírku. Po zlatu z keirinu a bronzu ze sprintu dnes vybojoval stříbrnou medaili v závodu na 1 km s pevným startem.

19. srpna 2018 • 09:21

Handbiker Jahoda má další medaili

Handbiker Patrik Jahoda vybojoval ve finálovém závodu Světovém poháru v kanadském Baie Comeau další medaili. Po zisku stříbra ze čtvrteční časovky přidal český závodník do sbírky ještě bronzovou medaili ze silničního závodu.

18. srpna 2018 • 21:42

Junior Šťastný má na MS druhou medaili

Druhou medaili pro českou výpravu na světovém juniorském šampionátu na dráze ve švýcarském Aigle vybojoval Jakub Šťastný. Po zisku duhového trikotu v keirinu skončil třetí ve sprintu.

17. srpna 2018 • 23:49

Šťastný útočí na MS druhou medaili

Na druhou medaili útočí na juniorském dráhovém světovém šampionátu ve švýcarském Aigle Jakub Šťastný. Český reprezentant po zisku zlata v keirinu skvěle rozjel i soutěž ve sprintu.

17. srpna 2018 • 21:21

UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?

Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ...ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetnější skupiny na trase i jedince zajímavými cenami ...Veškeré informace o projektu a soutěžích jsou uvedeny na webu www.lvistopa.cz.

17. srpna 2018 • 21:07

Elkov Author pojede týmovou časovku na MS!

Cyklistický tým Elkov Author se kvalifikoval do týmové časovky mistrovství světa v silniční cyklistice. Elkov Author má zase sebou velmi úspěšnou loňskou sezonu, na kterou navázal i v letošním roce, kdy po celé Evropě úspěšně sbíral vítězství a také potřebné body do UCI rankingu. Mezinárodní cyklistická unie tuto neděli uzavřela bodování a oznámila nominaci na blížící se šampionát, který se uskuteční v rakouském Innsbrucku.

17. srpna 2018 • 17:21

BEZPEČNÝ PÁTEK ...

Český svaz cyklistiky se stal partnerem akce společnosti Škoda Auto BEZPEČNÝ PÁTEK ...

17. srpna 2018 • 14:35

Sedmnáct českých bikerů pojede na MS

Celkem sedmnáct jezdců nominoval český reprezentační kouč Viktor Zapletal na světový šampionát v cross country, který se uskuteční od 5. do 9. září ve švýcarském Lenzerheide.

16. srpna 2018 • 23:07

Handbiker Jahoda stříbrný v Baie Comeau

V kanadském Baie Comeau byl zahájen finálový závod světového poháru v cyklistice handicapovaných 2018 a hned úvodní den soutěže přinesl českým barvám úspěch v podobě stříbrné medaile z časovky jednotlivců zásluhou handbikera Patrika Jahody.

16. srpna 2018 • 22:35

Štybar třetí v etapě na Binck Bank Tour

Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) dospurtoval ve čtvrté etapě Binck Bank Tour, závodu kategorie WorldTour, pro třetí místo. Rovinatou etapu dlouhou 165 kilometrů ovládl Belgičan Jasper Stuyven (Trek – Segafredo).

16. srpna 2018 • 22:14

Junior Šťastný je mistrem světa v keirinu

Po dvou letech se český sprint opět raduje z juniorského světového titulu. Ve švýcarském Aigle vystoupil na nejvyšší stupeň v olympijské disciplíně keirinu Jakub Šťastný.

15. srpna 2018 • 23:42

Juniorští sprinteři šestí na světě

Trojice sprinterů David Grossmann, Jakub Šťastný a Jiží Luxík obsadila na světovém šampionátu ve švýcarském Aigle šesté místo v olympijském sprintu. Naopak loňská medailistka z ME Petra Ševčíková ve scratchi neuspěla a závod S přehledem jasně postoupila z kvalifikace, ale ve finál bohužel šest kol do cíle spadla a už se nemohla vrátit do závodu.

14. srpna 2018 • 21:49

Pardus-Tufo Prostějov na startu Okolo Maďarska

Kontinentální český tým Pardus-Tufo Prostějov dnes prologem zahájil své představení na etapovém závodě kategorie 2.1 Okolo Maďarska. Mladý tým v následujících dnech čeká pět etap ve velmi silné konkurenci kontinentálních i prokontinentálních stájí.

14. srpna 2018 • 21:14

Šestý díl KALAS CUPu odstartuje ve Slatině

Po záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje se uskuteční předposlední díl seriálu Českého poháru na silnici KALAS CUP 2018. Závodníci budou bojovat o další body do celkového hodnocení poháru 26. 8. 2018 ve Slatině na Ostravsku.

13. srpna 2018 • 17:49

Junioři myslí na dráhovém MS na medaile

Na medaile myslí čeští junioři na dráhovém světovém šampionátu, který se uskuteční od 15. do 19. srpna ve švýcarském Aigle. A medailových kandidátů je více, jak mezi , tak mezi dívkami.

13. srpna 2018 • 09:28

Cink dojel šestnáctý v Mont-Sainte-Anne

Ne příliš vydařený závod mají za sebou naši bikeři v kanadském Mont-Sainte-Anne. V předposledním dílu seriálu Světového poháru skončil nejlépe Ondřej Cink, ale cílen projel až šestnáctý, Jaroslav Kulhavý závod nedokončil a Jan Škarnitzl s Janem Vastlem skončili v páté desítce výsledkové listiny.

12. srpna 2018 • 21:07

Neffová vyhrála SP, Nash byla při návratu čtrnáctá

Skvělou formu potvrdila na závodu Světového poháru v kanadském Mont-Sainte-Anne švýcarská bikerka Jolanda Neffová. Pět dnů po triumfu na mistrovství Evropy v Glasgow vyhrála téměř o dvě minuty před Annika Langvadová z Dánska. Po dvou letech se představila v seriálu cross country čtyřicetiletá Kateřina Nash a po defektu obsadila čtrnáctou pozici.