Český svaz cyklistiky - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Český svaz cyklistiky

Cyklistika je jedním z nejnáročnějších sportů, ale také jedna z nejoblíbenějších rekreačních a turistických aktivit. Pokud jde o sport, více než dráhová či sálová je populární silniční cyklistika (závody jako Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta). První závody na kolech se konaly už roku 1868 ve Francii.

Cyklistika dnes vyžaduje investice do kvalitního vybavení, nejde jen o silniční kolo, ale také speciální oblečení a další příslušenství. Na profesionální úrovni zastřešuje v ČR tento sport Český svaz cyklistiky.

Jeden z vítězů TOMKET Pražského MTB odjede autem

Podobně jako tomu bylo v minulém roce i letos čekají na celkové vítěze TOMKET Pražského MTB poháru atraktivní ceny. Tou hlavní je zapůjčení nového vozu TOYOTA RAV 4 od společnosti Emil Frey na dobu tří měsíců. Šťastlivcem bude některý z celkových vítězů dospělých kategorií.

23. dubna 2019 • 15:56

Handbiker Jahoda vyhrál v Rosenau

Bohatý tréninkový a závodní program absolvovali v průběhu svátečních dní jezdci týmu NUTREND Specialized Racing. Handbiker Patrik Jahoda, patřící mezi současnou absolutní světovou špičku kategorie H1, dokázal vyhrát závod Evropské handbikové série EHC ve francouzském Rosenau.

23. dubna 2019 • 15:35

Úspěchy při získávání partnerů ČSC

Do funkce prezidenta Českého svazu cyklistiky byl Petr Marek zvolen v lednu loňského roku na mimořádné konferenci, před třemi měsíci jej delegáti našeho svazu na řádné konferenci potvrdili i na další volební období. To je již časový úsek, který stojí za ohlédnutím. Jedním z hlavních bodů práce Petra Marka je finanční zajištění a získání partnerů ČSC, potažmo české cyklistiky. A je čím se pochlubit.

20. dubna 2019 • 21:21

Kaňkovský třetí v etapě na Tour du Loir et Cher

Elkov Author má za sebou předposlední etapu Tour du Loir et Cher a v ní opět skvěle zvládnul týmovou taktiku a ustál tlak soupeřů. Z etapy navíc vytěžil Alois Kaňkovský 3. místo a Jan Bárta dál drží žlutý dres vedoucího závodníka.

19. dubna 2019 • 20:35

Bárta vede závod Tour de Loir et Cher

Jan Bárta se dnes po skvělé práci celého týmu v závodě Tour de Loir et Cher oblékl do žlutého dresu vedoucího závodníka a připsal si 2. místo v etapě.

17. dubna 2019 • 16:14

Trialová sezona začíná

Úvodní soutěží Českého poháru ve Veselí nad Moravou startuje týden po Velikonocích domácí cyklotrialová sezona.

16. dubna 2019 • 17:28

První start silniční juniorské reprezentace

44. ročník etapového závodu Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt (UCI 2.1) absolvoval v minulém týdnu český juniorský výběr. Pro národní tým to byl první start v reprezentačních dresech letošní sezóny. Tým ve složení Adam Křenek, Filip Řeha, Maxim Müller, Tomáš Ježek, Martin Voltr a Lukáš Runt absolvoval dvě etapy, kritérium a individuální časovku.

16. dubna 2019 • 13:56

Druhé kolo TOMKET MTB poháru vyhrál Kulhavý

Ani celodenní déšť a teplota nepřesahující pouhé 3 stupně nad nulou nebyly překážkou pro stovky bikerů ze všech částí republiky. Ti se postavili na start druhého kola TOMKET Pražského MTB poháru na Zličíně a bojovali o další důležité pohárové body. Dešťová voda zličínské trati neuškodila, všechny pasáže hravé a perfektně připravené trati byly sjízdné bez omezení.

16. dubna 2019 • 13:49

Czeczinkarová dojela druhá na Slovenském poháru

Druhé místo vybojovala v Turčianských Teplicích na Slovenském bikovém pohár Jana Czeczinkarová (Mitas Mercedes-Benz Trek). Ještě úspěšnější byl junior David Šulc (Ivar CS - Author), který ve své kategorii nenašel přemožitele. Druhá dojela i juniorka Zuzana Kadlecová, osmý skončil Tomáš Paprstka (Expres CZ Tufo Kolín).

16. dubna 2019 • 13:28

Prodej užitkového vozu

ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010,stav KM 260 700. Vaše nabídky prosím zasílejte na info@ceskysvazcyklistiky.cz do 30.4.2019 Auto je možné k vidění v sekretariátu ČSC v Motole.

15. dubna 2019 • 22:28

9. ročník Táborských okruhů startuje již ve středu

Dovolujeme si Vás pozvat na 1. závod devátého ročníku série cyklistických kritérií TÁBORSKÉ OKRUHY - Velká cena ČEZ, který se budeme i letos pořádat v areálu Komora v Táboře. První závod se uskuteční již ve středu 17.4. a další závody pak ve středu 15.5. a 29.5. Start závodu hlavní kategorie je v 17:40 hodin. V hlavním závodě startují muži elite a junioři na 50 okruhů.

15. dubna 2019 • 18:49

Mládež má za sebou druhý víkend TECHNISERV CUPu

Třetí a čtvrtý závod Českého poháru mládeže a žen se konal v Kyjově. V sobotu závodníci absolvovali kritérium, které má oproti silničnímu závodu poloviční příděl bodů. Ten přišel na řadu v neděli, když bojovali o medaile na stejně náročné trati jako elitní muži.

15. dubna 2019 • 12:42

Memoriál Jakuba Mrnky vyhrál Kaňkovský

Den před druhým dílem ŠKODA CUPu v Kyjově se konalo tradiční kritérium. Na startu závodu, který byl mužům vyměřen na 27 kol, se sešla mezinárodní konkurence včetně nejlepších českých týmů.

14. dubna 2019 • 22:49

ŠKODA CUP v Kyjově vyhrál Emanuel Piaskowy

Druhý díl Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019 se stal kořistí zahraničních závodníků. Ti obsadili kompletní stupně vítězů, když zvítězil Polák Emanuel Piaskowy (HUROM BDC Development), kterého na stupně vítězů doprovodili na druhém místě slovenský závodník Marek Čanecký (DUKLA Banská Bystrica) a na třetím Stephan Pöll (WSA KTM Graz Arbö).

13. dubna 2019 • 22:21

Škarnitzl s Adelem i přes defekt triumfovali

Ani technické problémy a šesté místo v poslední etapě na Lošinj už nic nezměnilo na celkovém vítězství Filipa Adela a Jana Škarnitzla na Mitas 4 Islands v Chorvatsku. Na závěr se radovala německo-švýcarská dvojice Texpa Simplon s Markem Stutzmannem, kteří dojeli těsně před Kristiánem Hynkem a Martinem Stoškem.

13. dubna 2019 • 17:42

Sisr třetí v etapě na Circuit des Ardennes

František Sisr si hned v první etapě skvěle obsazeného francouzského závodu 45th Circuit des Ardennes International UCI 2.2 dojel pro vynikající třetí místo, když mu závěrečný spurt rozjel na posledních 300m Michal Schlegel.

12. dubna 2019 • 21:42

ŠKODA CUP v Kyjově – jméno má už i v zahraničí

Za dva dny odstartuje druhý závod seriálu Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019. Místem, kde se závodníci opět po třech týdnech postaví na start, přitom bude obávaný Kyjov s bezesporu nejnáročnější trasou v celém kalendáři poháru. Kromě nedělního závodu se koná o den dříve kritérium ulicemi Kyjova Memoriál Jakub Mrnky. Jak finišují přípravy a jaké plány mají se závodem do budoucna poodhalil ředitel závodu Jakub Kratochvíla.

11. dubna 2019 • 23:56

Sedláček třetí ve Švýcarsku na GP L'Échappe

Mladý závodník a bývalý juniorský reprezentant Vojtěch Sedláček, který hájí barvy francouzského týmu CC Etupes, vybojoval své první letošní pódium. Po vleklých zdravotních problémech, kvůli kterým vynechal celou loňskou sezónu, dojel třetí v závodě s mezinárodní účastí GP Fully - L’Echappée.