Český svaz cyklistiky

Cyklistika je jedním z nejnáročnějších sportů, ale také jedna z nejoblíbenějších rekreačních a turistických aktivit. Pokud jde o sport, více než dráhová či sálová je populární silniční cyklistika (závody jako Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta). První závody na kolech se konaly už roku 1868 ve Francii.

Cyklistika dnes vyžaduje investice do kvalitního vybavení, nejde jen o silniční kolo, ale také speciální oblečení a další příslušenství. Na profesionální úrovni zastřešuje v ČR tento sport Český svaz cyklistiky.

Vítěz TOMKET Pražského MTB poháru odjede v Toyotě

Pražská společnost Emil Frey, prodejce vozů Toyota je dalším významným partnerem TOMKET Pražského MTB poháru. Pro vítěze některé z dospělých kategorií přichystal unikátní cenu, zapůjčení nového automobilu Toyota na čtvrt roku. A kdo vlastně může auto vyhrát?

25. dubna 2018 • 11:56

Mistrovství ČR v Enduro se pojede v Sušici

Mistrovství republiky v MTB Enduro se uskuteční 23. - 24. června v Sušici. Enduro je nejmodernější a rychle se rozvíjející disciplína ve světě soutěží horských kol. Na popularitě získává díky charakteristickým znakům jako je vytrvalost, rychlost a především technika v náročných sjezdových úsecích.

23. dubna 2018 • 17:35

Visegrádská 4 ve Valticích se vydařila

Letos podruhé se závod Visegradská 4 konal ve Valticích a jeho organizace, které se zhostil Český svaz cyklistiky, byla opět na skvělé úrovni. Netradiční okruh ve sluncem zalitém Lednicko-Valtickém kraji nabídl fanouškům skvělou cyklistiku, podobnou té, kterou jsou zvyklí sledovat na televizních obrazovkách. Samotní závodníci závod nazývali českou obdobou belgických jarních klasik.

Mladí jezdci Dukly vládli ČP na dráze

Mladí jezdci Dukly byli nejúspěšnější v závodu Českého poháru na dráze, který se o víkendu uskutečnil v Praze – Motole. Pouze sprintu dominovali závodníci Dukly Brno. Skvěle si vedl Petr Kelemen (Dukly Praha), který vyhrál stíhací závod, bodovačku spolu s Vonešem z Favoritu Brno madison a byl i členem vězného stíhacího kvarteta.

23. dubna 2018 • 17:28

Hačecký druhý na Visegrádské 4 v Polsku

Vojtěch Hačecký si v třetím díle série Visegrad4 Bicycle Race, která se jela v polské Sobotce, dojel pro výborné 2. místo. Matěj Zahálka skončil jedenáctý a v omniovém hodnocení série drží druhé místo.

23. dubna 2018 • 15:07

Deset juniorů pojede Světovou sérii v Heubachu

Po úvodním nedělním závodu seriálu Strabag Cupou v Praze - Řepích v cross country nominoval reprezentační kouč Viktor Zapletal deset juniorů na další závod Juniorské světové série. Ten se uskuteční 29. dubna v německém v Heubachu.

22. dubna 2018 • 18:07

Kulhavý a Štěpánová vítězi prvního dílu ČP bikerů

Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC) a Karla Štěpánová (N1 BMC Team) ovládli první díl Českého Strabag Cupu v olympijském cross country, který se jel dnes na 3,9 kilometrů dlouhém okruhu v Praze-Řepích. Oba tak obhájili své loňská prvenství na této trati.

21. dubna 2018 • 20:14

Kaňkovský vítězem třetího poháru a Visegradské 4

Třetí díl KALAS CUPu ve Valticích ovládl Alois Kaňkovský (Elkov Author). Závod Českého poháru na silnici byl navíc také součástí mezinárodního seriálu závodů Visegrádská 4 a na startu se tak vedle deseti českých týmů sešla i silná zahraniční konkurence.

19. dubna 2018 • 09:49

V Řepích startuje STRABAG ČP pohár horských

Trať v Praze - Řepích bude o víkendu 21. a 22. dubna hostit úvodní díl seriálu STRABAG Českého poháru horských kol v olympijském cross country. Celkem v letošní sezoně čeká na závodníky šest závodů, které vyvrcholí 20. – 22. července domácím šampionátem v Peci pod Sněžkou.

18. dubna 2018 • 22:07

Třetí díl KALAS CUPu už tuto sobotu ve Valticích

Historické centrum Valtic se už podruhé stane startem závodu Visegrádská 4, který je zároveň třetím dílem Českého poháru na silnici KALAS CUP 2018 pro kategorii mužů. Akce navíc figuruje také v kalendáři závodů Europe Tour, pořadatelé tedy, stejně jako v loňském roce, očekávají velmi nabitou konkurenci zahraničních i nejlepších českých týmů.

18. dubna 2018 • 15:21

Silniční mistrovství hledá dobrovolníky

Předposlední červnový týden proběhne v Plzni a Karlových Varech společné mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice. Očekává se účast Petera Sagana, Zdeňka Štybara, Romana Kreuzigera a dalších hvězd. Závodit budou i muži do 23 let, ženy, junioři a juniorky. Každá velká sportovní akce stojí na pomoci nezištných a schopných lidí, kteří se zapojí do dobrovolnického programu. Nejinak je tomu v tomto případě.

18. dubna 2018 • 08:42

Pozměněná sestava, stejné cíle

S výrazně pozměněnou sestavou, ale se stejnými ambicemi, vstupuje do nové sezony tým Expres-CZ Scott Team Kolín. „Naše strategie se výrazně změnila. Odešli Jan Nesvadba a Šimon Vaníček, na jejich místa přišli mladí a talentovaní jezdci ze zahraničí. Ale naše cíle nemohou být nižší jak v minulých sezonách jak v cross country, tak i cyklokrosu,“ tvrdí šéf kolínské stáje Jan Slavíček.

16. dubna 2018 • 17:42

SC Svitávka vyhrála 3. Kolo MČR U23 v kolové

Třetí kolo mistrovství ČR v kolové U23, které se odehrálo v Šitbořicích ovládl dvojice Jiří Hrdlička ml. a Roman Staněk z celku SC Svitavka I. Celým turnajem prošli vítězové bez zaváhání a vítězství si zajistili finálovou výhrou 3:2 nad Sokol Zlín-Prštné I (Radek Adam, Miroslav Gottfried).

16. dubna 2018 • 13:07

Bikerka Sásková pátá, Paprstka čtvrtý

Nejlepšího výsledku po české barvy vybojovala v úvodním závodu UCI Junior Series v italském Nales Tereza Sásková, která obsadila páté místo. Mezi juniory skončil František Honsa čtrnáctý a hned za ním dojel Samuel Jirouš.

16. dubna 2018 • 12:28

Handicapovaní cyklisté v nových dresech

Prezidium Českého svazu cyklistiky rozhodlo o novém výrobci reprezentačních dresů pro národní tým handicapovaných cyklistů. Důvodem změny je především výrazné zvýhodnění výrobních a dodavatelských podmínek a snaha Českého svazu cyklistiky více podpořit skupinu handicapovaných cyklistů, kteří patří k absolutní světové špičce s tituly mistrů světa, vítězů Světového poháru či paralympijských her jak na dráze, tak v silničních disciplínách.

16. dubna 2018 • 10:56

Informace k závodu STRABAG ČP v Řepích

Pražské Řepy budou o víkendu 21. a 22. dubna hostit úvodní podnik STRABAG Českého poháru horských kol v olympijském cross country. Prosíme věnujte pozornost několika důležitým informacím pro lepší koordinaci dopravy a parkování týmových vozidel.

15. dubna 2018 • 22:21

Roman Kreuziger druhý na Amstel Gold Race

Výborný výsledek dnes zaznamenal závodník z WorldTour pelotonu Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), když obsadil druhé místo na klasice Amstel Gold Race (1.UWT). Nestačil pouze na vítěze Michaela Valgrena (Astana Pro Team).