Český svaz cyklistiky

Webové stránky: http://www.ceskysvazcyklistiky.cz

Cyklistika je jedním z nejnáročnějších sportů, ale také jedna z nejoblíbenějších rekreačních a turistických aktivit. Pokud jde o sport, více než dráhová či sálová je populární silniční cyklistika (závody jako Tour de France, Giro d´Italia, Vuelta). První závody na kolech se konaly už roku 1868 ve Francii.

Cyklistika dnes vyžaduje investice do kvalitního vybavení, nejde jen o silniční kolo, ale také speciální oblečení a další příslušenství. Na profesionální úrovni zastřešuje v ČR tento sport Český svaz cyklistiky.

Kontakt
Nad Hliníkem 4
Praha 5 - Motol, 150 00
Telefon: +420 257 214 613
E-mail: silnicnikolo@seznam.cz


20. října 2018 • 23:07

V Paříži dráhaři na SP dnes bez úspěchu

Bez úspěchu skončil pro české barvy druhý den Světového poháru dráhařů v Pažíži. Neuspěl Tomáš Bábek, který v keirinu obsadil až 21. místo když v první jízdě skončil na pátém místě a v opravě dojel čtvrtý.

19. října 2018 • 23:14

Machačová šestá v bodovačce na SP v Paříži

Vynikající šesté místo vybojovala Jarmila Machačová v úvodním závodu šestidílného dráhového seriálu Světového poháru v Paříži. V bodovacím závodě byla jednou ze sedmi závodnic, které získaly kolo náskoku, ale bodovat ve spurtech se jí nepodařilo ani jednou. Nejlepší ze všech byla Italka Maria Giulia Confalonieriová.

18. října 2018 • 12:35

V Paříži startuje SP dráhařů

Šestidílný seriál Světového poháru na dráze odstartuje třídenním závodem již v pátek 19. října na oválu v Saint Quentin v Paříži. A jde již i o body pro kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu v roce 2020. Česká výprava vkládá největší naděje do keirinu, ale i v dalších disciplínách mohou naši jezdci myslet vysoko.

17. října 2018 • 22:49

Čeští junioři na YOG celkově sedmí

Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Na tomto umístění nic nezměnil ani poslední závod, jímž bylo silniční kritérium na 32 kilometrů, ve kterém Petr Kelemen obsadil osmé místo. Samuela Jirouse bohužel potkal další pád a s četnými odřeninami závod nedokončil.

17. října 2018 • 21:28

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Pečínkové utekla medaile o čtyři body a vzápětí poté UCI oznámila radikální změny v pravidlech pro příští sezonu - i takovouto rádoby senzační zkratkou lze shrnout víkendové dění ve světě trialu. Ve skutečnosti ale jde samozřejmě o na sobě nezávislé jevy.

17. října 2018 • 11:35

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD, JUN) od 1. 1. 2019 za striktní podmínky, že kotouč bude včetně krytek tzv. „plný“ (např. Shimano Dura Ace) z důvodu bezpečnosti při pádech. Viz. foto v příloze. Při použití jiného typu kotouče nebude závodníkovi umožněn start v závodě. Za důkladnou kontrolu je zodpovědný hlavní rozhodčí daného závodu.

16. října 2018 • 21:56

Kelemen pátý v short tracku na YOG

Cenné páté místo v short tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires. Velmi dobře zvládl dopolední klasifikační jízdu a ze čtvrté pozice bez problému postoupil do odpoledního finále. Samuel Jirouš po pádu a následných technických problémech klasifikační jízdu nedokončil.

16. října 2018 • 08:35

Mladí cyklisté KOVO Praha ve velkém zatížení

Mladí dráhaři z pražského týmu Kovo vstoupili do podzimní části dráhové sezony s plnou vervou. Kadeti se zúčastnili třídenních závodů ve švýcarském Aigle a prakticky ihned po návratu se připojili k celotýmové výpravě na další tři dny do Vídně.

15. října 2018 • 21:14

Češi na YOG po třech dnech sedmí

Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires. Naši reprezentanti Petr Kelemen a Samuel Jirouš bez problému zvládli úvodní kvalifikaci, ale postupový klíč naší dvojici přiřadil společné osmifinálové jízdy, ze kterých postoupil dál jenom Petr Kelemen.

15. října 2018 • 16:07

Čeští dráhaři úspěšní v Vídni

Řadu skvělých umístění, včetně pěti prvenství, vybojovali čeští dráhaři na závodech I. kategorie UCI na dráze ve Vídni. Mezi sprintery kralovali jezdci Dukly Brno, ve stíhacích disciplínách žen se prosadily naopak závodnice Dukly Praha. Všichni si připsali cenné body do světového žebříčku.

15. října 2018 • 15:00

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Vysoký počet týmů se letos přihlásilo do domácích soutěží v kolové. Z tohoto důvodu se odehrály nejprve v Chrastavě a poté v Liberci dva tzv. rozřazovací turnaje, jichž se zúčastnilo 15 týmů. Ty rozhodly o účastnících Extraligy a 1. ligy.

13. října 2018 • 22:42

Český tým na YOG v časovce dvojic čtvrtý

Úvodní disciplínu cyklistických soutěží na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires, časovku dvojic, zvládli velmi dobře naši juniorští reprezentanti Petr Kelemen a Samuel Jirouš, když obsadili čtvrté místo.

13. října 2018 • 22:07

Časovka na YOG Čechům vyšla

Úvodní disciplínu cyklistických soutěží, časovku dvojic, na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires zvládli velmi dobře naši juniorští reprezentanti, Petr Kelemen a Sam Jirouš, když obsadili čtvrté místo.

13. října 2018 • 19:35

Havlíková i Nesvadba vyhráli i v Jičíně

Druhé pohárové vítězství si dnes v Jičíně připsali Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) a Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor). Mezi juniory byl nejrychlejší Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor).

12. října 2018 • 21:35

Na YOG začíná boj o nejprestižnější medaile

Cyklistické soutěže na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires míří k velkému finále. Tím je týmový závod bikerů a silničářů. Olympijský Green Park bude od sobotního dopoledne dějištěm pětidenního cyklistického maratonu, kdy dvojice nominovaných států budou usilovat o zisk cenných bodů v časovce dvojic, silničním závodě, MTB Cross country Eliminator, MTB cross country Short Track a silničním kritériu.

11. října 2018 • 23:07

Čeští freestylisté na YOG šestí

Šesté místo v soutěži smíšených dvojic obsadili naši reprezentanti Nikol Přikrylová a Martin Habada v nové olympijské disciplíně BMX freestyle na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.

11. října 2018 • 21:07

Zhodnocení sezóny TJ Favoritu Brno

Tým mužů Favoritu Brno má za sebou úspěšnou sezónu. Vybojoval v ní řadu velmi dobrých výsledků. Na vrcholu stojí druhé místo Petra Hampla v kategorii elite konečného hodnocení Českého poháru Kalas Cupu.

10. října 2018 • 22:35

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Mladí čeští reprezentanti budou v nové olympijské disciplíně BMX Freestyle na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires bojovat o umístění v malém finále. Rozhodly o tom dnešní kvalifikační jízdy.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze