Česká softballová asociace - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


26. dubna 2019 • 08:18

Dotace za členskou základnu 2018

Předsednictvo ČSA schválilo na své schůzi dne 24. 4. 2019 výši dotace do jednotlivých klubů za členskou základnu roku 2019. Jedná se o naplnění dotačního titulu číslo 5 Dotačního programu ČSA na léta 2016 - 2018. Výše přidělené dotace dle tohoto titulu naleznete zde. Finanční prostředky budou poskytnuty stejně jako v loňském roce ze zdroje, kterým jsou odvody z loterií. V průběhu květnabudou dotčeným klubům zaslány darovací smlouvy. 

23. dubna 2019 • 23:28

Reprezentantky otestovaly hřiště mistrovství Evropy

Prodloužený velikonoční víkend využil národní tým k hernímu soustředění a návštěvě areálů klubů Arrows Ostrava a BK Klasik. Důvodem bylo seznámení s místními hřišti a odhalení specifik, aby zde české hráčky během šampionátu nic nezaskočilo. Narozdíl od předešlého víkendu si hráčky na hřištích užívaly i krásné softballové počasí.

18. dubna 2019 • 16:07

56 dní do mistrovství světa - Matouš Kasal

Matouš Kasal se v reprezentaci ještě moc neohřál, ale už má na svědomí několik zásadních momentů, třeba dva walk-off homeruny z mistrovství Evropy. Představujeme vám ho v den, kdy do mistrovství světa zbývá přesně 56 dní. Stejné číslo noší Matouš na dresu.

17. dubna 2019 • 23:56

Extraliga mužů: Jediní Žraloci startují sezonu bez zaváhání

O víkendu odstartovala nejvyšší mužská soutěž. Všech osm týmů odehrálo čtyři zápasy, ve kterých si nejlépe vedli Žraloci Ledenice, kteří připsali samé výhry. Velmi dobře si vedl také nováček z Břeclavi, jenž vyhrál hned třikrát, stejně tak Havlíčkův Brod.

16. dubna 2019 • 12:20

Extraliga žen: Po víkendu stoprocentní pouze Joudrs

Softballová sezóna konečně začala! Podmínky nebyly, hlavně tedy v neděli, ideální, jelikož na několika místech sněžilo. Přesto se odehrály všechny zápasy. Jedinými hráčkami, které dokázaly vyhrát čtyřikrát, se staly softballistky z Joudrs.

16. dubna 2019 • 11:07

Softbalová sezona v Praze odstartovala

Pražský deník.cz v sobotu informoval o začátku extraligové sezony pražských týmů. "Zahraniční posilu přivítalo Tempo řízkem" hlásá titulek.

11. dubna 2019 • 23:41

Preview Extraligy: Stříbrní budou chtít úspěch zopakovat

Loni došli téměř na vrchol, zasekli se ale těsně pod ním. I tak ale považují Snails Kunovice i Hroši Havlíčkův Brod loňský ročník za úspěšný. Do dalšího roku by se jistě podobnému úspěchu nebránili, ale raději by šli ještě o stupínek výš.

11. dubna 2019 • 15:27

Slowpitchová reprezentace startuje sezonu proti 15 kvalitním soupeřům

Slowpitchová reprezentace se v rámci přípravy na ME v Maďarsku zúčastní o víkendu 13.-14.4.2019 mezinárodního turnaje Sláva Hosana v Pardubicích. Mezi šestnácti týmy ze šesti zemí jsou reprezentace Belgie a Slovenska, tým z USA a hráči bristké, německé i nizozemské reprezentace. 

10. dubna 2019 • 23:03

3 tipy, kam vyrazit na Opening Game

Úvodní zápas sezony, to je báječná příležitost nalákat fanoušky do ochozů. Máme pro vás tři tipy, kam už tento víkend zajít na softballovou Opening Game.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud