Česká softballová asociace - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


12. října 2019 • 21:34

Softbalisté Ledenic získali premiérový domácí titul

Softbalisté Ledenic vyhráli poprvé v historii českou extraligu. Žraloci zvítězili nad nováčky soutěže Locos Břeclav i ve třetím utkání finálové série a po výhře 2:0 slaví před domácím publikem premiérový titul mezi muži. Ženy Ledenic mají ve sbírce ligové trofeje už dvě.

11. října 2019 • 11:10

Extraliga juniorek: Mistrovskou trofej získaly hráčky Tempo Praha

Juniorky Tempa se umístily v základní části až na čtvrtém místě a získaly stejně výher jako proher. Bramborová placka z juniorské extraligy však pro Tempo nepřipadala v úvahu a dokráčely si až pro titul. "Byly to nervy! Můj nejdelší a nejblátivější zápas v životě. Věděly jsme, že rozhodující zápas bude těžký a že nesmíme polevit. Od začátku jsme si věřily, že to dáme a to se nám nakonec i podařilo. Ale byl to neskutečný boj." okomentovala rozhodující utkání catcher Tempa Kateřina Vacková.

9. října 2019 • 21:03

Extraliga juniorů: Painbusters Most jsou po šesti letech opět juniorští mistři

V elitní šestce nejlepších českých celků do 20 let nenašli přemožitele. Hráči Painbusters Most podávali stabilní výkon během celé základní části, ve které obsadili první místo bez jediné prohry. „Máme v týmu kluky, kteří momentálně působí v juniorském národním týmu, takže lepší parta a hráči se sejít nemohli. Vyhrát extraligu juniorů bez jediné porážky se ještě nikdy nikomu nepovedlo. Jsem na kluky hrozně pyšný!“ raduje se Vojtěch Buchner, klíčový hráč mosteckého týmu.

8. října 2019 • 17:13

Extraliga žen: Prvním finalistou jsou Eagles, sobota rozhodne o druhém

Počasí hodně zamíchalo kartami a v sobotu se odehrál jen jeden zápas. V tom zvítězila Čechie nad Sabatem a udržela si extraligovou příslušnost. V neděli již pokračovaly plnou parou i semifinále. Radovat se z postupu do finále mohou radovat Eagles, zatímco na Joudrs zbyde boj o třetí místo. Druhá série je po tomto víkendu vyrovnaná. O druhým postupujícím se rozhodne v sobotu 12:10. od 13:00 na hřišti Kunovic.

7. října 2019 • 15:46

Beavers obhájily titul v kadetkách

Za velmi chladného a deštivého počasí se v sobotu 5. října uskutečnil v severočeském Chomutově finálový turnaj Final Four MČR kadetek 2019.

1. října 2019 • 17:03

Rookie Ball U9: Mistrovský titul pro Blansko

Poslední zářijový víkend 27.-29.9.2019 vyvrcholil druhý ročník projektu Rookie Ball na mistrovství České republiky žáků do devíti let, které hostil Strawberryfield v Blansku.

1. října 2019 • 16:07

Povinnost extraligových klubů zajistit dvě mládežnická družstva od roku 2020

Předsednicvto ČSA avizovalo s dvouletým předstihem, že od soutěžního ročníku 2020 dojde k zavedení povinnosti extraligových klubů zajistit minimálně dvě mládežnická družstva v příslušné pohlavní linii v celostátních soutěžích ČSA. STK ČSA na základě pokynu P-ČSA vypracovala kritéria pro uznání účasti mládežnických družstev pro splnění podmínky. Tato kritéria schválilo P-ČSA dne 30.9.2019 na svém řádném jednání. Nařízení, vstoupí v platnost k datu podání přihlášek do soutěží ČSA 2020 tj. k 30.11.2019.

1. října 2019 • 15:10

Extraliga mužů: Ve finále se spolu utkají Ledenice a Břeclav!

Poslední víkend nakonec nabídl jen sobotu jako hrací den, jelikož oba týmy proměnily své mečboly a postoupily do finále. O vítězi letošní Extraligy mužů se tedy rozhodně mezi Žraloky a Locos! Zápasy o třetí příčku zbyly na poražené semifinalisty – Most a Chomutov.

1. října 2019 • 10:50

5. kolo Ligy žákyň

Na sklonku babího léta se většina žákyňských týmů rozloučila se sezonou 2019 turnaji s týmy, které mnohdy ještě nepotkaly.

30. září 2019 • 19:16

Mládežnické reprezentace žen pro rok 2020

Reprezentační kategorie pro rok 2020 budou fungovat pod jednotnou ideou a koncepcí, kterou navrhl Tomáš Kusý ve spolupráci s dalšími kolegy. Program reprezentace v přípravě bude úzce napojen na projekt STM tak, aby vznikla maximální podpora hráčkám, trenérům a jejich rozvoji. 

30. září 2019 • 18:09

Reprezentace kadetů pro ME 2020 - výběrový kemp

Projekt SCM mužů spolu s tréninkovými standardy pro reprezentace U15, U18 a U23 bude kompletně představen do 18.10. Jednou z prvních akcí je ale výběrový kemp pro adepty reprezentace kadetů. 

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud