Česká softballová asociace - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


15. srpna 2018 • 07:27

ČSA má silného partnera - firmu KAPPA

Již při první letošní velké mezinárodní domácí akci, kterou bylo ME mužů v Havlíčkově Brodě, přišla ČSA s novou produktovou řadou oblečení s logem CZECH SOFTBALL. Oblečení je z dílny KAPPA a ČSA s touto firmou podepsala tříletý kontrakt na léta 2018 – 2020.

12. srpna 2018 • 22:48

Základní část Extraligy finišuje, ale ještě není jasno

Základní část Extraligy žen se pomalu chýlí ke konci. Po tomto víkendu chybí většině týmům už jen dva zápasy. Kterých pět týmů postoupí do play-off je jasné, ale o šesté místo se trhne ještě velký boj, který se rozhodne přímo na hřišti, jelikož o jedno místo budou o posledním hracím dnu bojovat Storms a Snails.

10. srpna 2018 • 13:52

Extraliga mužů: Miří Painbusters do play-off?

Společně s ženskou extraligou se uprostřed léta navrátila i ta mužská. O překvapení letního extraligového víkendu se postarali mostečtí, kteří ukořistili skalp v Ledenících i v Brodě. S čistým štítem, i kvůli náhlé síle Painbusters, z víkendu neodešel ani jeden z osmičlenné extraligové skupiny. 

7. srpna 2018 • 23:48

Zpět do extraligy žen: Čas na zámořské posily

Po reprezentační pauze se vracíme dějem mezi hranice České republiky do dějství ženské i mužské extraligy. Jak se z parného léta které týmy probraly? Storms a SaBaT představily zámořské posily. Storms to ale zatím ovoce nepřineslo.

5. srpna 2018 • 09:44

Intenzifikace škol - část 3. - Praha a Brno

Ve třetí části přinášíme pohledy, jak probíhal rozvojový program Intenzifikace školních sportovních kroužků ve školním roce 2017 / 2018 ve velkých městech - v Praze a Brně.

3. srpna 2018 • 14:55

Trenérský seminář v době Intercontinental Cupu

!!! Možnost doškolení pro trenéry držitele 2. a 3. trenérské třídy !!! U příležitosti konání Intercontinental Cupu v Praze proběhne trenérský seminář, jehož náplní bude sledování vybraných utkání a jejich rozbor. Seminář je primárně určen trenérům dospělých kategorií, ale jsou vítáni i zájemci, kteří mají zájem vidět mužský světový fastpitch a přemýšlet o něm.

2. srpna 2018 • 09:43

Češi se ukážou v plné palbě

Zatímco do boje o evropský titul byli povoláni někteří mladší hráči a vybrané opory dostaly povolenku odcestovat na turnaj do USA, na Intercontinental Cupu se reprezentace ukáže opravdu s tím úplně nejlepším. Rozcvička a testovačka na MS jak má být.

2. srpna 2018 • 09:26

Intenzifikace škol - část 1. - Jižní Morava

Ve třech pos sobě jdoucích příspěvcích představíme, jak probíhal rozvojový program Intenzifikace školních sportovních kroužků ve školním roce 2017 / 2018. První část představí jižní Moravu, konkrétně Kunovice, Lednici a Břeclav.

29. července 2018 • 00:33

Česká reprezentace do 22 let skončila na letošním ME šestá

Naděje českého týmu na medaili se definitivně rozplynula po pátečním večerním zápase s Holandskem, který pro tmu skončil po páté směně s výsledkem 0:5. Porazit Holandsko však byl velmi těžký úkol, neboť bylo doposud neporažené a do finále postoupilo s devíti výhrami v řadě. Česká reprezentace si cestu k medaili chtěla zajistit výhrou v dopoledním zápase nad Irskem, které však s jednobodovým náskokem české plány překazilo. Tým tak v konkurenci 16 týmů obsadil šestou pozici.

27. července 2018 • 15:35

Sportovní centra mládeže od podzimu v novém nastavení

Česká softballová asociace připravila v návaznosti na změnu věkových kategorií WBSC i nový formát přípravy talentované mládeže ve Sportovních centrech mládeže. Ta budou kopírovat reprezentační týmy v jednotlivých kategoriích a rozeběhnou se od podzimu 2018.

27. července 2018 • 13:24

U22: Dvě prohry ztížily cestu k medaili

Na pořadu dne bylo polední utkání proti Itálii a večerní proti Rusku. V obou utkáních byla klíčová první směna, ve které protihráčky nasázely českému týmu několik bodů a vedení udržely. Těžké prohry tak učinily cestu k placce těžší a poslední naději na ní je výhra proti Irsku dnes v 11:45. Největšími adepty na finále je holandská a italská reprezentace.

26. července 2018 • 00:15

MEU22: Výhra nad Velkou Británií přišla až v tiebreaku

Dnes dvakrát splněno. Češky měly ve středu na programu dvě utkání, která rozhodují o tom, jak snadná bude cesta k medaili. Dopoledne čelila reprezentace žen do 22 let výběru Belgie a večer hráčkám Velké Británie. Oba zápasy přinesly velmi vypjaté chvíle, dramatické rozehry, dlouho vyrovnané skóre, a v závěru zasloužený happyend pro český tým.

25. července 2018 • 09:45

Český tým do 22 let vyhrál svoji skupinu a míří do další fáze ME

I přes pomalejší rozjezd s Polskem porazila česká reprezentace další týmy ze svojí skupiny, Maďarsko a Švýcarsko, a z prvního místa postupuje mezi 8 nejlepších týmů turnaje. První dílčí cíl tak splnila velmi snadno a ode dneška jde do tuhého. V další fázi mistrovství se utká s Belgií, Velkou Británií a Itálií. S prvními dvěma zmíněnými odehraje utkání již dnes. Do finálové šestky projdou jen tři týmy z této pětice.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze