Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


15. ledna 2018 • 19:01

Reprezentace mužů se připravuje na výjezd na Nový Zéland

PRAHA – Během uplynulého víkendu proběhlo první soustředění mužského výběru v novém roce, které bylo zároveň posledním před únorovou cestou na Nový Zéland. Výběr trenéra Tomáše Kusého se v nafukovací hale v areálu Joudrs věnoval všem herním činnostem: nadhazovačům se věnoval kromě Stanislava Havla také argentinský trenér Beto Guerrinieri, chytačům předával cenné rady a zkušenosti Dan Vavruša, pálkařské tréninky prokládané lekcemi žonglování vedl Jaroslav Korčák, kondiční trénink probíhal pod kuratelou přísného Ivana Kleina a při večerní poradě týmu tón udával kouč Jan Přibyl. Polaři již v pondělí absolvovali dvě tréninkové jednotky s Petrem Barochem.

9. ledna 2018 • 12:58

Mostecká líheň přinesla nároďáku dva nové přírůstky

Co mají společného reprezentanti Patrik Kolkus, Tomáš Benda nebo Jirka Nezbeda? Všichni softballově vyrostli v severočeském Mostě. Nyní k nim přibyli další dva – mladé opory Painbusters Daniel Černý a Matouš Kasal, kteří mají dosud zkušenosti jen s juniorskými výběry. Oba mimochodem patří mezi nejlepší tři pálkaře letošní Extraligy podle pálkařského průměru. O obou píše i Mostecký Deník.

9. ledna 2018 • 11:19

Soutěž Little League U11 v regionu Jihozápad zahájena

Díky dobrovolnickému úslí příznivců pálkovacích her v Jihozápasní oblasti, zejména Jiřímu Šimanovi a Radkovi Drmotovi se podařilo sestavit první ročník soutěže U11 Coachball v regionu. Česká softballová asociace děkuje všem dobrovolníkům, kteří se o vznik soutěže postarali a vyjadřujeme nad tímto rozšířením konceptu Little League ze skvělý krok kupředu.

5. ledna 2018 • 18:00

Proběhl 2. hrací den Little League Senior District Program 2018

Další maraton utkání šesti utkání šesti týmů Senior League začal v pravé poledne v sobotu 16. prosince v Čimické hale LOB Bohnice. V dobré náladě se sjelo skoro 80 hráček z celé republiky, aby za účasti nových rozhodčích odehrály další sérii zápasů. 

3. ledna 2018 • 10:15

Ti nejlepší umí pálit se zavřenýma očima, říká Monti VanBrunt

Monti VanBrunt, bývalý trenér čínského národního týmu, absolvoval už v prosinci první soustředění s členkami Olympijského tréninkového centra jako pálkařský konzultant. „Budeme se věnovat i švihu samotnému, ale nejvíc úsilí věnujeme mentálnímu tréninku – vidět míč, dokázat co nejrychleji zpracovat získanou informaci a podle toho reagovat,“ říká trenér, pod jehož vedením se hráčky učí pálit poslepu.Rozhovor s Monti VanBruntem můžete zhlédnout ZDE.

2. ledna 2018 • 16:56

Doškolení trenérů v Kunovicích 5. - 7.1.2018

Olympijské tréninkové centrum žen se o nadcházejícím víkendu přesouvá do Brna, Kunovic a Uherského hradiště na soustředění. Pálkařský specialista Američan Monti VanBrunt dorazí na svou druhou návštěvu do ČR a povede pálkařské tréninky. Dalším expertem, kterého bude možné sledovat je vysokoškolský profesor na FTVS UK a kondiční trenér OTC pan Radim Jebavý. Trenéři všech tříd se mohou doškolit z odborného semináře pokud se zúčastní jako pozorovatelé alespoň 6-ti hodin tréninků.

2. ledna 2018 • 11:43

Pozvánka na seminář ČOV 4.1.2018

Pozvánka na seminář ČOV - Rodiče a Talent, který sde koná 4.1.2018 v Nymburce. Účastníkům semináře bude uznáno doškolení z odborného semináře pro trenéry I., II., III. třídy.

1. ledna 2018 • 15:51

Házení může být složitější než kvantová fyzika

Začátkem prosince se konalo v areálu SK Joudrs Praha školení trenérů III. třídy. "Zjistila jsem, že házení může být složitější než kvantová fyzika. Že existuje tolik drobností, které odlišují dobré hráče od těch excelentních. Celkově mi to rozšířilo obzory o složitosti tohoto sportu. Odnáším si ze školení mnoho nových znalostí, které bych ráda přes zimu v tělocvičně přetavila do svých dovedností," říká Martina Marešová, účastnice školení z Pikes Praha

31. prosince 2017 • 15:11

Kolůch hvězdou tisku na Slovácku

Na dvojitou sportvní kariéru Michala Kolůcha jsme upozornili média v jeho rodném bydlišti. Po roce 2012, kdy byl Michal ještě jako junior vyhlášen nejlepším sportovcem Kunovic, se tak vrací na stránky novin už jako člen mužské reprezentace.   

23. prosince 2017 • 22:51

Kompletní termíny a místa školení pro zapisovatele 2018

Před novu sezonou 2018 pořádá komise scorerů ČSA ve spolupráci s zapisovatelskou komisí ČBA školení na zápis pomocí iScore. Školení proběhnou ve všech regionech od ledna do března 2018 jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Přihlášky jsou přijímány přes datovou komunikaci ČBA zde.

19. prosince 2017 • 09:59

Rozvoj pálkovacích her pro děti do 9-ti let získal novou platformu

Minulý týden uzavřela Česká softballová a Česká baseballová asociace smlouvu o spolupráci při rozvoji pálkovacích her v kategorii dětí do 9-ti let na území České republiky. Na znění smlouvy pracoval přípravný výbor složený ze zástupce ČSA, ČBA a nezávislého koordinátora téměř rok. Výsledkem je ustavení spolupráce na úrovni lokálních soutěží, a to zejména v oblasti koordinace termínů a pravidel hry.

14. prosince 2017 • 17:26

Pro olympiádu mění své životy, nikdy dřív nemakaly tolik

Česká softballová reprezentace si stanovila jasnou misi – chceme být jeden z šesti týmů, který bude hrát v Japonsku na OH 2020. K tomuto cíli trenéři spolu s hráčkami vystavili nový přípravný program. Olympijské tréninkové centrum nabízí hráčkám podmínky a možnosti, které softball dosud neznal. Trenéři nikoho do programu nenominují, hráčky samy si volí, zda náročnému programu a olympijskému cíli chtějí podřídit svůj život.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze