Česká softballová asociace - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


31. května 2020 • 12:35

Proběhlo Národní finále LL dívek

Poslední květnová sobota patřila v Hippos aréně dívkám, které se dostaly ve svých regionech do čtyř výběrů. Tři Juniory navíc doplnil jeden tým Major.

29. května 2020 • 10:33

Letní pálkařský kemp II.

Nabídka letních kempů vzbudila velkou pozornost a pálkařský kemp byl v krátké době naplněn a zájemci se hlásili dál. ČSA vychází potřebám vstříc a vypisuje tak Letní pálkařský kemp II. v termínu 23. - 24. 7. 2020. Podrobnosti ke kempu jsou níže.

28. května 2020 • 13:54

Chomutovští zahájili rekonstrukci

Areál v Chomutově je připravený na velkou rekonstrukci. Tento rok vzniknou nová hřiště i zázemí a Beavers se musí popasovat s rozběhnutou sezónou na okolních hřištích.

28. května 2020 • 12:58

LL U9 Národní finále 2020

V neděli 31. května se uskuteční v Havlíčkově Brodě akce s názvem Little League U9 Národní finále za účasti čtyř družstev. Na turnaji se představí výběry soutěží LL U9 Jihozápad, LL U11 Morava (pouze děti roč. 2011 a mladší) a 2 družstva soutěže LL U9 Severozápad. 

28. května 2020 • 10:22

Clash of Skills na pohárech ČSA: Vyhrajte trénink s reprezentanty!

Softballové mládežnické soutěže se brzy dočkají svého startu, a tak se konečně i program Clash of Skills může ukázat na hřištích. Součástí vybraných turnajů bude Souboj dovedností, kde týmy prokážou své pohybové schopnosti. Ty nejlepší týmy si vyslouží nejen trofej a ceny pro vítěze, ale především trénink s reprezentanty!

26. května 2020 • 21:59

Preview Extraligy žen: Žraloci Ledenice

Ledenické ženy v posledních letech vládnou ženské extralize, a tak ji vyhrály už třikrát po sobě. Letos se však budou muset obejít bez svého nadhazovačského esa. Podaří se jim obhájit titul? A čekají tým ještě nějaké personální změny?

26. května 2020 • 01:43

Trenérské Dialogy živě

Česká trenérská akademie ČOV pořádá pro trenéry, sportovní nadšence i rodiče sportujících dětí vzdělávací semináře Dialogy na téma Rodiče a talent, které se v minulých měsících a letech konaly již ve všech částech naší republiky. 

26. května 2020 • 01:18

LL Junior Národní finále 2020

O uplynulém víkendu proběhly čtyři turnaje, které byly součástí akce Little League Days. Na tyto turnaje navazuje víkendová akce LL Národní finále, která se uskuteční 30. a 31. května v Havlíčkově Brodě.

22. května 2020 • 13:52

Přihlášky na OPEN MČR ve slowpitchi otevřeny

OPEN MČR ve slowpitchi se uskuteční v netradičním termínu. 25. - 26. července 2020 Mladých Bukách, v Trutnově HSM a ve Svobodě nad Úpou. Tentokrát bude z důvodu úprav termínové listiny po COVID-19 turnaj pouze dvodenní. Kluby a slowpitchová uskupení tímto vyzýváme k podání přihlášky na turnaj.

21. května 2020 • 16:11

Předligové semináře pro rozhodčí  

Ligové soutěže se již blíží a příprava rozhodčích na tyto soutěže také kulminuje. Rozhodčí úrovní A a B jsou tak zváni k účasti na předligovém semináři. 

21. května 2020 • 12:33

Preview Extraligy mužů 2020: Žraloci Ledenice

Ledenice zažily loni parádní sezónu, která skončila jejich prvním titulem v nejvyšší softballové soutěži mužů. Výhodou pro Žraloky bude to, že tým zůstává stejný jako v minulé sezóně. Jaký cíl si pro letošek jihočeský tým zvolil? A koho hlavní trenér vidí jako černého koně Extraligy?

21. května 2020 • 12:12

Start sezony si budeme užívat jako loňské MS, říká Holobrádek

V červnu zažívali softbalisté při domácím mistrovství světa vrchol sezony, letos do ní v tomto měsíci kvůli koronavirové krizi teprve vstoupí. „Už se nemůžu dočkat, až extraliga vypukne. Možná si tyhle první zápasy budeme užívat stejně jako ty na šampionátu. Po tak dlouhé pauze to bude pro všechny svátek,“ přiznal český reprezentant Michal Holobrádek.

20. května 2020 • 09:55

Open Poháry mládeže

V letošním roce se na začátku léta uskuteční celkem pět mládežnických turnajů s názvem Open Pohár ČSA. Bude se hrát v kategoriích U16 kadetky, U16 kadeti, U13 žákyně, U13 žáci a U11 mix.

17. května 2020 • 18:20

Preview Extraligy mužů 2020: Locos Břeclav

O největší překvapení loňského extraligového ročníku se postarali hráči Locos Břeclav. Jako nováček soutěže se v play-off dokázal ze šestého místa po základní části dostat až do finále a po prvním roce působení v nejvyšší soutěži získat medaili. Jaký cíl mají jihomoravští letos? „Na sezónu se nesmírně těšíme. Řekl bych že odložení startu extraligy nám víc pomohlo, než ubralo. Vyladili jsme nějaké nedostatky a jako tým nás to stmelilo. Po silné minulé sezoně máme všem co dokázat, takže cíl je určitě placka, nejlépe ta zlatá,“ odpovídá hráč Locos, George Harris.

15. května 2020 • 19:00

Preview Extraligy žen 2020: Eagles Praha

Pražské tým Eagles Praha má za sebou tři úspěšné roky zakončené medailí. Loni se po dvou bronzových sezónách dostal i do finále, kde nestačil na jihočeské hráčky Ledenic. „Zimní příprava byla zkrácena nedobrovolně, ale snažili jsme se trénovat i v karanténě a věřím, že budeme připraveni. Na sezónu se už moc těšíme. Bude hezké se znovu potkávat na hřišti s ostatními extraligovými týmy. Síly dokážeme rozložit jak do útoku, tak do obrany, ale nejvíc věřím ve vnitřní sílu našeho týmu. Cíle máme nejvyšší, vyhrát extraligu a vrátit titul zpět na Eagles po generační obměně,“ dodává před novou sezónou kapitánka týmu Jana Chýlová.

15. května 2020 • 17:21

Little League DAYS 2020

Speciální akce pro účastníky programu Little League s názvem Little League Days se uskuteční ve dnech 23. a 24. května 2020.

14. května 2020 • 22:36

Japonský nadhazovač Matsuda sdílí výuková videa zdarma

Chcete se učit od nadhazovače světové třídy? Chcete poznat japonskou techniku nadhozu? Tým Hirakin v čele s nadhazovačem Hikaru Matsuda natáčejí výuková videa o nadhazovaní a zcela zdarma je sdílejí na svém YouTube kanále. Videa jsou k dispozici s anglickými titulky, a tím pádem dostupná pro velkou část softballové komunity po celém světě.

14. května 2020 • 17:14

Shrnutí soutěží LL Junior 2020

Letošní ročník programu Little League zastihla také výluka kvůli pandemii, ale naštěstí jen okrajově. Stihla se odehrát velká většina naplánovaných utkání. 

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud