Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


20. června 2018 • 21:54

I softbal má svoji Ester. Je z Pardubic.

Pavel Koblížek o víkendu nastoupil jako hráč Pasos Pardubice v zápase proti Žraloci Ledenice. Po basketbalu si tak zahrál i další nejvyšší soutěž v ČR – softbalovou Extraligu, která patří k nejkvalitnější lize v Evropě.

20. června 2018 • 00:03

Vidět hvězdy zblízka a zažít něco unikátního?

Pomáhat a poznat nové přátele - to je práce dobrovolníků. Velké akce a dobrovolníci, to jde ruku v ruce. V Čechách máme letos světový pohár v mužském softballu (Interkontinentální pohár) a příští rok dokonce domácí mistovství světa. Hledáme tedy spolehlivé a skvělé dobrovolníky! Zeptali jsme se Veroniky Clausové, softbalistky, hráčky brněnských Cats a dobrovolnice s mnoha zajímavými zkušenostmi. 

19. června 2018 • 08:31

Mládežnické soutěže od roku 2019 - změna kategorií

Předkládáme tímto softballové veřejnosti zásadnější koncepční materiál týkající se mládežnických softballových soutěží. Tento materiál projednalo PČSA na svém mimořádném jednání dne 4. 6. a potvrdilo na řádném jednání dne 15. 6.

19. června 2018 • 03:26

Mezi nejlepšími, ale bez medaile

Mužská slowpitchová reprezentace na svém prvním společném oficiálním působení obsadila čtvrté místo. Češi byli na mistrovství Evropy v Chocni krátcí na Velkou Británii, Německo a Nizozemsko. Noví evropští šampioni z ostrovů ale našim vysekli poklonu. I čísla ukázala, že někteří z našich hráčů patří k naprosté evropské špičce.

18. června 2018 • 15:43

Přes 16 soupeřů chceme medaili

Česká reprezentace se v minulých letech umisťovala vždy na medailových příčkách. Běžně na ME jezdilo kolem osmi týmů. Silným konkurentem je tradičně Holandsko a Rusko. Tyto dva týmy také na posledním ME v Pardubicích v roce 2016 obsadily první dvě příčky, na ČR zbyl bronz. Jaká bude ve skutečnosti konkurence letos, se pozná až na hřišti.

15. června 2018 • 14:55

Evropská softballová špička přijíždí na mistrovství do Havlíčkova Brodu

Do České republiky míří absolutní evropská špička softballu. Po evropském mistrovství, které bude Havlíčkův Brod hostit 25. – 30. června 2018 se na Vysočině odehraje o rok později i světový podnik. Cílem české reprezentace je podle národního trenéra Tomáš Kusého vybojovat za čtrnáct dní evropské zlato a příští rok si úspěch v Havlíčkově Brodě zopakovat, tedy skončit nejhůře pátí.Přípravy na ME pohledem portálu regionvysočina.cz

15. června 2018 • 12:34

Jsme v top čtyřce, teď pojistit medaili

Česká slowpitchová reprezentace mužů si v Chocní vede úspěšně. Postup mezi vytoužené nejlepší čtyři týmy, které budou hrát o medaile, měli naši jistý už před posledním zápasem základní skupiny. Zápas s Nizozemskem tak byl pojatý jako testovací pro případné změny v obraně. Do konce šampionátu zbývají dva dny, o medaili se s našimi poperou Britové, Nizozemci a Němci.

15. června 2018 • 07:48

Finále školních lig středních škol

V Kostelci nad Orlicí proběhlo ve dnech 13.-14.6.2018  Mistrovství ČR – finálový turnaj školních lig středních škol. Pořadatelem byl SK Kostelec Tigers společně se školou SŠZE a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí.

14. června 2018 • 18:15

Potvrzeno. Porazit můžeme kohokoli

Druhý den mužského slowpitchového mistrovství Evropy v Chocni přinesl Čechům jednu výhru a jednu prohru. Opět nejtěsněji – o bod – hráli naši s Velkou Británií. Večerní zápas se konečně nesl v neinfarktové atmosféře, Irové utrpěli prohru rozdílem. Žádnou prohru už si teď ale dovolit nesmíme.

14. června 2018 • 13:05

Nominace hráček do All Star týmu Senior League

Realizační tým Senior League ve spolupráci s dobrovolníky ze základní části soutěže sestavil nominaci All Star týmu, který se zúčastní Evropsko & Africké kvalifikace v Nizozemí v termínu 12. - 15.7.2018.

14. června 2018 • 00:21

Světový šampionát mužů již za 356 dní

 V Praze a Havlíčkově Brodě se pracuje na akci, který odstatuje právě za rok. V den, kdy se slaví Světový den softballu, 13. června 2019, bude zahájeno mistrovství světa v softballu mužů. 

13. června 2018 • 11:02

Dvakrát o bod, jednou nahoře, jednou dole

Poprvé v historii evropského softbalu se koná šampionát v mužském slowpitchi. Choceňský klub se ujal organizace turnaje pro celkem sedm týmů, do Čech dorazily týmy z Belgie, Irska, Itálie, Německa, Nizozemska, Velké Británie. O titul bojuje samozřejmě i reprezentace České republiky, která by se ráda do historie zapsala ziskem medaile. 

12. června 2018 • 01:45

Víkendové zápasy ovládlo počasí a Snails Kunovice

Ač to po sobotě vypadalo spíš na vítězství počasí nad softbalovými týmy, vždyť se odehrála jen polovina plánovaných zápasů, z nichž jeden ještě jen díky dohraným potřebným pěti směnám, v neděli nakonec počasí naštěstí program příliš neovlivnilo. Týmem víkendu se stal tým Snails Kunovice který nejen, že měl štěstí na počasí a odehrál všechny zápasy, ale všechny také dokázal vyhrát (komu jinému než šnekům také svědčí mokro?).

11. června 2018 • 12:51

iRozhlas: Softbalisté si na mistrovství Evropy věří

Softbalisté budou na čtvrtý evropský titul v řadě a postup na mistrovství světa útočit na domácí půdě bez nejlepšího nadhazovače. V nominaci na mistrovství Evropy v Havlíčkově Brodu, kde se turnaj uskuteční koncem června, chybí Michal Holobrádek, ale i další nadhazovač Marek Malý a chytač Mikuláš Klas, protože se ve stejném termínu zúčastní přípravy na světový turnaj ISC v USA.Celý článek čtěte na iRozhlas.cz

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze