Česká softballová asociace - Rozcestník českého sportu | iSport.cz

Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


11. května 2021 • 19:51

Sezóna 2021 začne o víkendu 29. - 30. května

Na základě pondělního zasedání předsednictva ČSA a vlády ČR bylo rozhodnuto o zahájení všech soutěží od víkendu 29.-30. května. Sportovní příprava do 30 osob může probíhat již od 17. května.

11. května 2021 • 11:18

Výprodej MS merch se slevou 50 - 75 %

Vyprodáváme merch z mistrovství světa mužů 2019. Na produkty je nově 50 - 75 % sleva a najdete zde trička, mikiny, polo trička, podsedáky, polštářky, ručníky a další. Koukněte na náš eshop.

10. května 2021 • 22:17

Reprezentace mužů absolvovala herní soustředění v Záhřebu

Reprezentace mužů, kterou letos čeká ME a obhajoba evropského titulu, se letos poprvé sešla na hřišti, a to v zahraničí. Širší výběr odjel do chorvatského Záhřebu, kde strávil několik dní a využil zázemí tamního klubu. Hodnocení soustředění a nejbližší program reprezentace uvedl hlavní trenér Jaroslav Korčák.

10. května 2021 • 16:28

Hledají se dobrovolníci na ME mužů v Ledenicích

Chcete být u skvělé akce? A chcete být v první linii při organizaci? Neváhejte a přihlaste se. Organizační tým mistrovství Evropy hledá dobrovolníky, kteří pomohou zajistit hladký chod turnaje.

10. května 2021 • 10:54

Kopicová a Stejskalová míří na NJCAA DI National Championship

Natálie Kopicová hraje druhým rokem za floridskou Chipola College, Eliška Stejskalová prvním rokem na Florida Southwestern University. Minulá sezóna byla poznamenaná epidemií a skončila předčasně. Letos se univerzitní týmy dočkaly a čeká je vrchol sezóny. Kopicová a Stejskalová stejně jako další české hráčky (Saviola a Čejková-Kolací) hrají soutěž dvouletých univerzit Divizi I, kde jsou týmy rozděleny do 24 regionů. Z těchto 24 regionů se kvalifikuje 16 týmů, které si zahrají NJCAA Division I National Chamionship.

8. května 2021 • 08:30

Pravidla pro trénování od 10.5.

S týdenním režimem se postupně rozvolňují pravidla pro trénování. Vláda na svém čtvrtečním jednání rozhodla o dalším uvolňování sportu - mimořádné opatření v plném znění najdete zde. Jak to bude platit od pondělí 10. května?

7. května 2021 • 14:58

Jonáš Hajný: Mám kolem sebe lidi, kteří mi věří

Osobností extraligy se v loňském roce stal Jonáš Hajný z Ledenic. Dvaadvacetiletý nadhazovač tvořil několik let nadhazovačskou dvojici se zkušeným Jaroslavem Breníkem. V novém roce to už ale tak nebude. Z tandemu Breník-Hajný zůstává ve žraločí zátoce jen druhý jmenovaný. „Zaplnit místo po Jardovi určitě nebude lehké. Do týmu však přichází Patrik Jech a já věřím, že se nám společně povede vést ledenickou obranu,“ dodává v našem rozhovoru, na prahu nové extraligové sezóny, Jonáš Hajný.

5. května 2021 • 10:31

Speciální akce na eshopu Czech Softball

Tréninky jsou v plném proudu a my pro vás máme akci - 3 značková trička Kappa + ručník s Homerunem zdarma. Přesné barvy a velikosti lze zadat na úplném konci objednávky. Platí ode dneška na 2 týdny. Objednávejte ZDE. 

5. května 2021 • 10:28

Clash of Skills: 10 úkolů, 10 sportů, 234 dětí

Projekty Clash of Skills a Trenéři ve škole spojily síly a vytvořily desetidenní pohybovou hru Pohybová Desítka. V průběhu dvou týdnů v dubnu obdrželi soutěžící deset pohybových úkolů od trenérů z deseti různých sportů.

4. května 2021 • 11:43

Evropsko-africké kvalifikace Little League jsou zrušeny

Světové série Little League budou letos hrány pouze za účasti amerických týmů, proto byly zrušeny kvalifikace jiných regionů včetně té evropsko-africké. Na základě tohoto rozhodnutí nebude Česká softballová asociace pořádat žádné národní kvalifikace.

29. dubna 2021 • 12:40

Preview Extraligy mužů 2021: Hroši Havlíčkův Brod

Svůj třetí titul v klubové historii vybojovali v loňském roce Hroši z Havlíčkova Brodu. V základní části obsadili čtvrté místo a v nadstavbě si polepšili o jednu příčku. Do semifinálových bojích pak nastoupili proti ledenickým Žralokům, které porazili až v pátém rozhodujícím zápase a ve finále přehráli třikrát Beavers. Skvělou formu nejen v průběhu play-off ukazoval nadhazovač Michal Holobrádek, který získal cenu MVP play-off Extraligy mužů 2020 a předsezónní rozhovor s ním si můžete přečíst zde. Na otázky k preview odpovídal trenér Dušan Šnelly.

28. dubna 2021 • 21:53

Klára Pospěchová získala stipendium na americké univerzitě

Klára Pospěchová se stane již sedmou českou hráčkou, která vyrazí sbírat herní i životní zkušenosti za oceán. Stipendium získala na univerzitě Howard College, kterou v současnosti navštěvuje Barbora Saviola. Kláře gratulujeme a ať se daří!

28. dubna 2021 • 21:47

Czech Softball má vlastní GIFY!

Spolu s reprezentanty připravilo marketingové oddělení GIFy, které už teď můžete nalézt v GIF vyhledávačích a na profilu Giphy pod heslem "czechsoftball". Doufáme, že se vám fanouškům líbí a užijete je při blížících se reprezentačních akcích!

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
Volejbal
Články odjinud