Česká softballová asociace

Webové stránky: http://www.softball.cz

Softball je sport, který se vyvinul z baseballu. Také se při něm používá pálka, rukavice a má podobná základní pravidla. Softball hrají dvě družstva o devíti, minimálně však pěti hráčích. Jedno družstvo je v poli, druhé na pálce a střídají se. Softball je rychlejší než baseball.

V českých městech existuje řada družstev a oddílů, které se softballu věnují, zvláště jsou to velká města jako Praha, Brno nebo Plzeň. Softball se v Česku (a předtím v Československu) hraje od roku 1919, první oddíl vznikl v Plzni. Dnes patří česká softbalová reprezentace k evropské špičce. V ČR řídí soutěže Česká softballová asociace.


Kontakt
Zátopkova 100/2
169 00, Praha-Břevnov
Telefon: +420 233 356 441
E-mail: softball@cstv.cz


19. dubna 2018 • 16:53

Odložte zbraně, playball!

Na velikonoční víkend se do Ronchi dei Legionari, malého města na úpatí italských Dolomit v blízkosti hranic se Slovinskem, sjely čtyři týmy. Čtyři týmy zastupující čtyři národy. Tento turnaj nebyl obyčejnou rozehrávkou před sezónou a ani národy, které zde byly zastoupeny a místo turnaje nebylo náhodné. Celý turnaj měl totiž jednu myšlenku, která i navzdory chladnému a deštivému počasí byla naplněna.

17. dubna 2018 • 20:38

Preview Extraligy: Eagles chtějí víc než bronz, Tempo mění kouče

Bronz. Tak zakončily loňskou sezonu týmy Eagles a Tempa. Respektive ženy Eagles a muži z Tempa. Zatímco na Krči se po zisku medaile nic neměnilo, Tempo přistoupilo ke změně na trenérském postu, kádr ale zůstává stejný. Jak se na sezonu přichystali loňští semifinalisté?

17. dubna 2018 • 11:03

Extraliga mistrů Evropy začíná!

Již tuto středu začíná Extraliga mistrů Evropy. Do nové sezóny vstoupí v roli obhájců mistrovského titulu brodští Hroši. Úvodnímu extraligovému zápasu bude předcházet slavnostní zahájení a úvodního nadhozu se ujme starosta města Havlíčkův Brod pan Jan Tecl.

17. dubna 2018 • 05:49

Memoriál Radka Štěpánka 2018

Ve dnech 13.-15.4.2018 se v areálu Eagles Praha uskutečnil tradiční mužský předsezónní turnaj „Memoriál Radka Štěpánka“. Zúčastnilo se celkem 12 družstev – Hroši HB, Pasos Pardubice, Hladoví Hroši SÚ, Spectrum Praha, Beavers Chomutov, reprezentační výběr Německa, Tempo Praha, Eagles Praha, Radotínský SK, Žraloci Ledenice, Painbusters Most a SK Joudrs Praha.

16. dubna 2018 • 14:27

Waynes Pardubice lákají na kýtu a homeruny

Pardubice – Softbal je sport přátelství, cestování a fairplay. Mezinárodní turnaj Sláva Hosana, jehož šestý ročník se bude konat v Pardubicích 21. – 22. dubna, je toho důkazem. „Týmy sem nejezdí jen na zápasy. Jedou sem za skvělou přátelskou atmosférou, na večerní grilování, za zážitkem. Přitom jde o některé z nejlepších týmů v Evropě vůbec,“ přibližuje turnaj hlavní organizátor, Tomáš Rambousek.

13. dubna 2018 • 14:21

Bee Ball Day 2018

BEE BALL DAY je otevřená akce pro neregistrované děti do 10ti let. Je velmi jednoduše pochopitelná pro všechny - viz zde. Počet týmů závisí na tom, kolik se sejde dětí. Rozdělení na místě při prezentaci. Základním smyslem je oslavit svátek (28. září) sportem - dopoledne pro rodiče s dětmi pod hlavičkou SPORTUJ S NÁMI. Máte-li zájem se do akce zapojit, ozvěte se na sekretariát ČSA do 15. května.

13. dubna 2018 • 14:15

Dotace do oblastí

Předsednictvo ČSA na své dubnové schůzi schválilo dotace do oblastí za oblastní soutěže. Podmínkou vyplacení dotace je zveřejnění soupisek všech týmů htrající oblastní soutěže. Bohužel administrace soutěží výrazně pokulhává. Výše dotace je uvedena níže.

12. dubna 2018 • 11:33

Seminář pro zájemce o studium v USA - sportovní stipendia

Agentura Sport&university již několik let pořádá pro všechny zájemce o studium na univerzitách v USA pravidelné bezplatné semináře, kde jsou prezentovány veškeré základní informace o studiu a především možnostech získání sportovních a akademických stipendií na univerzitách v USA.

11. dubna 2018 • 13:29

Memoriál Radka Štěpánka již po dvacáté

V osmdesátých letech zaujal pan učitel, legendární propagátor Vlastimil Brych, pálkovacími hrami také bratry Svatopluka a Radka Štěpánkovi. Oba bratři se stali součástí komunity nejprve v Tempu (Michle, Lhotka), poté v oddílu Sokol Krč, kde hráli baseball a softball.

10. dubna 2018 • 15:53

COACH IV/2018

Další vydání magazínu COACH se zajímavým obsahem je opět na webu.

10. dubna 2018 • 09:55

Profesionálky z USA otestují náš výběr: Nominace oznámena

V Tokiu je místo jen pro šest softballových týmů. Cesta na OH přitom vede jedině přes vítězství na euro-africké kvalifikaci. V rámci přípravy se naše hráčky postaví týmu USSSA Pride, který již třikrát vybojoval titul americké profesionální ligy National Pro Fastpitch (NPF). Američanky v rámci evropské tour odehrají zápasy v Praze 27. a 28. dubna.

6. dubna 2018 • 16:01

Pozvánka na seminář ČOV 23. 4. 2018

Pozvánka na seminář ČOV a Unie profesionálních trenérů DIALOGY - X FAKTOR ÚSPĚCHU - JAK SE STÁT LEGENDOU V MAJOR LEAGUE BASEBALL, CO JE TO TALENT, ODKUD POCHÁZÍ VÁŠEŇ, který se koná 23.4.2018 v Praze v Americkém centru. Povede Cal Edwin Ripken jr. - Legenda MLB

6. dubna 2018 • 14:07

Vyfoťte se s bílou kartou

Šestý duben je den zasvěcený míru a sportu. Hnnutí Mír a sport (Peace and Sport) vyzývá sportovce po celém světě, aby se vyfotili s bílou kartou a podpořili tak symbolicky roli sportu při překonávání nenávisti a problémů.

6. dubna 2018 • 13:40

Komisaři se připravili na turnaje

Komise rozhodčích po dlouholetých přípravách a plánování letos zahájila systematickou práci na zajištění turnajů komisaři v pozici UIC (Umpire In Chief). Ve spolupráci s STK bude snaha v letošním roce obsadit turnaje kromě rozhodčích i komisaři, kteří budou na daném turnaji primárně odpovědni za organizaci, výchovu a rozvoj rozhodčích.

6. dubna 2018 • 11:50

Rozhodčí se sešli před sezónou

Poslední březnový víkend jako již tradičně patřil setkání rozhodčích na pravidelném jarním semináři před začátkem letní sezóny. Letošní seminář se konal v neděli 25.3. na Strahově v hlavní aule a účast byla hojná.

Americký fotbal
Baseball
Basketbal
Boby
Cheerleading
Cyklistika
Florbal
Gymnastika
Hokej
Hokejbal
Horolezectví
Judo
Kanoistika
Korfbal
Minigolf
Nohejbal
Orientační běh
Pozemní hokej
Rokenrol
Softball
Sportuj s námi
Stolní tenis
Taekwon-Do ITF
Taekwondo WTF
VolejbalKlasická verze
Mobilní verze