ATP Barcelona -  ONLINE PŘENOS -  Alejandro Davidovich Fokina : Tomáš Macháč - 17. dubna 2024   11:00

Ukončeno
Alejandro Davidovich Fokina
24 let  183 cm  Španělsko
1
Tomáš Macháč
23 let  183 cm  Česká rep.
0
Přenos se aktualizuje automaticky

Utkání mezi Tomášem Macháčem a Alejandrem Davidovichem Fokinou se na kurtu Rafaela Nadala bohužel neuskuteční. Český tenista z turnaje během středečního dopoledne ze zatím nespecifikovaných důvodů odstoupil. Španěl tak postoupil do osmifinále bez boje.
Hráči se spolu utkají poprvé. Jako velice mírného papírového favorita vidí sázkové kanceláře Davidoviche Fokinu. Na vítěze čeká v osmifinále lepší z dvojice Dušan Lajovič (SRB) – Ugo Humbert (FRA).
Alejandro Davidovich Fokina figuruje ve světovém pořadí na 27. příčce. Maximum má o šest míst výše. Letos došel na dvou akcích ATP do čtvrtfinále. Naposledy se představil na tisícovce v Monte Carlu, kde hned v prvním kole utrpěl z pozice mírného favorita debakl 1:6 a 2:6 s Američanem Kordou. V Barceloně měl čtyřiadvacetiletý Španěl coby jedenáctý nejvýše nasazený účastník v prvním kole volný los. Na turnaji startuje pošesté. Nejdále došel před rokem do čtvrtfinále. V sezoně zatím nastřádal shodně osm výher i porážek.
Tomáš Macháč je v žebříčku ATP na 50. místě. Osobní maximum má o sedm pozic výše. V letošním roce si zahrál třeba třetí kolo Australian Open. Naposledy se blýskl čtvrtfinálovou účastí na tisícovce v Miami. Poté si naordinoval volno a přípravu na antukovou část sezony. V Barceloně svou premiéru na drcené cihle zvládl. Číňana Ťün-čchenga Šanga porazil v úvodním kole dvakrát 6:4. Celkově letos nasbíral berounský rodák 15 výher a 7 porážek. Na turnaji v Katalánsku startuje poprvé v kariéře.
Hezké středeční dopoledne. Tomáš Macháč odehraje na antukové pětistovce v Barceloně utkání druhého kola. Soupeřem mu bude domácí Španěl Alejandro Davidovich Fokina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.
Články odjinud