ATP Řím - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Rafael Nadal : Novak Djokovič - 18. května 2014   16:20

6

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a u dalších tenisových on-line přenosů se někdy v budoucnu těším na počtenou!
Statistiky:
Esa – 0:7
Dvojchyby – 2:0
Vítězné míče po prvním servisu – 54 % : 71 %
Vítězné míče po druhém servisu – 43 % : 55 %
Rafael Nadal si již přebral ocenění pro poraženého finalistu. Nyní dostává pohár vítěz – Novak Djoković!
Novak Djoković sice nezahájil utkání zrovna dobře a prohrál první set, ale od druhé sady už byl na kurtu jasně lepším hráčem a zaslouženě dnes Nadala porazil. Srbský tenista tak v Římě vítězí potřetí v kariéře a přerušil tedy kralování Rafaela Nadala na tomto turnaji. Úchvatné je, že za posledních deset let Řím nepoznal jiného vítěze, než některého z dnešních finalistů. Utkání se hrálo 2 hodiny a 19 minut.
Konec zápasu
3:6
Novak Djoković dostal Nadala do obtížné situace už nepříjemným returnem. Nadal se v té chvíli ještě dokázal udržet ve výměně, ale nakonec je to on, kdo poslal míček do autu. Novak Djoković je vítězem letošního ročníku turnaje Internazionale Italia v Římě!
30-40
První Nadal odvrátil servisem, co druhý?
15-40
Vítězný return Djokoviće znamená dva mečboly!
15-30
Nadal si dokázal pomoci podáním.
0-30
Další aut, Djoković je dva míčky od triumfu...
0-15
Nadalovi nesedl úder a poslal míček mimo.
3:5
Novak Djoković vytáhl své sedmé eso v utkání a je gem od vítězství v tomto finále!
0-40
To je zatím hodně rychlý gem.
0-30
Djokovič bekhendem přitlačil Nadala a zakončil výměnu úderem do jeho protipohybu.
0-15
Djoković vykročil dobře, zahrál winner.
3:4
Konec přestávky, Novak Djoković bude potvrzovat brejk.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Dlouhou výměnu ukončil Nadalův úder, který dopadl za základní čáru! Djoković má opět výhodu brejku!
15-40
Nadal opět ukazuje, že za nepříznivého stavu umí hrát agresivněji. První brejkbol odvrácen.
0-40
Teď zahrála proti Nadalovi také páska, Djoković má tři brejkboly!
0-30
Nadal poslal míček mimo kurt...
0-15
Novak Djoković si připravil útok, který zakončil vítězným úderem do odkryté strany kurtu.
3:3
Rafael Nadal v tomto gemu předvedl perfektní tenis a je zpět!
40-15
V podobné pozici Djoković napálil jen síť! Nadal má dva brejkboly a může srovnat stav třetího setu!
30-15
Rafa hrál míček u sítě hodně dole, ale dokázal ho dostat tam, kam potřeboval!
15-15
Teď však Novak zahrál až za základní čáru.
0-15
Djoković si připravil pozici servisem a druhým úderem zakončil.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
2:3
2:3
Diváci se teď mohli kochat krásným prohozem Nadala. Djoković se u sítě jen ohlédl!
40-30
Přichází vítězný return Djokoviće!
40-15
Djoković teď pouze nalil Nadalovi míček na smeč.
30-15
Djokovićův kraťas Nadal sice doběhl, ale nedostal už míček přes síť.
30-0
Nadalův servis Djoković nezreturnoval.
15-0
Bekhend k lajně teď vytáhl ze své zásobárny úderů Nadal.
1:3
Djoković si však vypomáhá servisem a odmítá další problémy.
30-40
Djokovićovi zahlášen aut, Nadal je v tomto gemu stále ve hře.
15-40
S vítězným returnem teď přišel i Rafa Nadal.
0-40
Že by čistá hra? Přímý bod z podání.
0-30
Djoković zahájil svůj servis dobře, zahrál vítězný úder k lajně.
0-15
Míček získává Djoković.
1:2
1:2
1:2
Hodně dlouhý gem nakonec získává Nadal. To může být důležitý moment.
A-40
Djoković zahrál do autu. Hra však i poté pokračovala, do autu pak zahrál i Nadal, ale rozhodčí nakonec přisoudil fiftýn Nadalovi, přestože ten výměnu nepřerušil.
40-40
Djoković chtěl zahrát další vítězný return, balónek končí těsně za lajnou!
40-A
Další dobrý return a Nadal se s tím nepopasoval. Nole se tak propracoval k dalšímu brejkbolu.
40-40
Nechytatelný return Djokoviće na druhé podání Nadala!
A-40
Pokud začne hrát Nadal útočněji, najednou to jde. Výměnu zakončil křížným úderem k lajně.
40-40
Nadal si připravil dobrou pozici prvním servisem, jenže druhý úder poslal do autu.
A-40
A Nadal má výhodu!
40-40
A Nadal pod tlakem přešel do ofenzivy – shoda.
40-A
Aut Nadala, takže Djoković má brejkbol na 0:3!
40-40
Djoković na síti zahrál volej do protipohybu Nadala. Shoda.
40-30
Nadal začal hrát agresivněji a otočil průběh tohoto gemu.
30-30
Nadalův kraťas už nemohly doběhnout ani rychlé nohy Djokoviće.
15-30
Míček získává Nadal.
0-30
Djoković trefil z krkolomné pozice return tak, že z toho byl vítězný úder. To Srb ani nechtěl!
0-15
Novak Djoković teď hraje opravdu parádně. U všech míčků je včas a Nadal neví, co hrát.
0:1
Moc dlouhý úder Nadala! Djoković si tak připsal důležitý brejk.
15-40
Nadal musí na druhý servis, už se přitom zdálo, že zaboduje z podání.
15-40
Djokovićův útok dopadl přesně na boční lajnu! Dva brejkboly na úvod setu.
15-30
Nadal se nedostal k úderu včas a zahrál do autu.
15-15
Djoković předvedl parádní obranu, ale Nadal to nakonec vydřel!
0-15
Djoković vstupuje do třetího setu fiftýnem.
0:0
Druhý set opanoval Novak Djoković, který soupeři dvakrát prorazil servis a vyhrál tuto sadu 3:6. O osudu zápasu tak musí rozhodnout třetí set, který slibuje skvělou podívanou.
3:6
Přímý bod z podání! Je vyrovnáno!
30-40
Djoković má setbol!
30-30
Djoković teď na síti uštval Nadala. Rozhodující byl volej do Španělova protipohybu.
30-15
Djoković svůj forhend poslal do těsného autu!
15-15
Tentokrát úder Djokoviće zastavila páska.
0-15
Volejem u sítě si Novak Djoković získal první fiftýn v gemu.
3:5
Djoković jde podávat na zisk druhé sady.
3:5
Rafael Nadal tuto hru zvládl a ještě odvrací konec druhého setu.
40-30
Ani teč míčku o pásku Nadala nerozhodila a Španěl obrací vývoj tohoto gemu!
30-30
Zatím se to Rafovi daří, pomohl si servisem.
15-30
Nadal se snaží vyhrabat z problémů a získal fiftýn.
0-30
Djoković teď na kurtu vládle. Dobrý return a zakončení drop shotem.
0-15
Novak Djoković se opět trefuje do volné poloviny kurtu.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Rafael Nadal.
2:5
2:5
Čistá hra znamená potvrzený brejk. Djoković je blízko vyrovnání stavu utkání.
0-40
Další winner, tentokrát to byl bekhend po lajně.
0-30
Vítězný úder k lajně v podání Djokoviće.
0-15
Nadalovi nebyla ani parádní obrana k ničemu platná! Španěl vrátil, co se dalo, ale Djoković nakonec jeho defenzivu prorazil!
2:4
Novak Djoković brejkbol využil a opět Nadalovi odskakuje!
30-40
Skvělá výměna hodná elitních tenistů! Djoković ji zakončil volejem na síti a má brejkbol.
30-30
Nadal trefil míček rámem, z čehož samozřejmě pramenil aut.
30-15
15-15
Nadal byl bleskurychle u Djokovićova drop shotu a poslal míček mimo dosah soupeře!
0-15
Do tohoto gemu vstoupil Djoković lépe.
2:3
2:3
Djoković teď možná nebyl plně koncentrován a ztrácí podání! Na brejky ve druhém setu je tak srovnáno.
A-40
Djoković musel odložit své podání pro rozruch v hledišti, kde se pohybují malé děti.
A-40
Dokonce brejkbol pro Rafu!
40-40
Se záludným odskokem se Djoković nevypořádal a najednou tu máme shodu!
30-40
No, teď Djoković zbytečně kazí a zahrál pouze do sítě.
15-40
0-40
Velmi suverénně teď Srb servíruje. Druhý se je o něčem jiném než první.
0-30
Djokovićův křížný úder dopadl k lajně.
0-15
Nadalovi zahlášen aut.
1:3
Nadal nejprve dobře zaservíroval a po returnu soupeře gem zakončil vítězným úderem. Získává tak svou první hru ve druhém setu.
40-30
30-30
Djoković dostal Nadala přesnými údery pod tlak a těží z toho.
30-15
Teď si fiftýn vysloužil Djoković.
30-0
Srb chtěl zahrát do protipohybu Nadala, ale poslal míček až za boční lajnu.
15-0
Djoković zahodil míček až do autu.
0:3
0:3
0:3
Nole zakončil gem parádním kraťasem a potvrzuje brejk čistou hrou.
0-40
Přímý bod z podání pro Djokoviće.
0-30
0-15
Dlouhou výměnu od základní čáry zakončil vítězným bekhendem po lajně Djoković.
0:2
Novak Djoković soupeře krásně prohodil a Nadal tak ztrácí své podání! Skvělý vstup Srba do druhého setu.
30-40
Přeci jen brejkbol! Djoković vyhnal Nadala z kurtu a Španěl v těžké pozici nedokázal vrátit.
30-30
Nadal za nepříznivého stavu přitlačil.
15-30
Nadal vydřel tento fiftýn. V průběhu výměny přešel do ofenzivy.
0-30
Výborně to zahrál Djoković, který si došel pro suverénní vítězný volej!
0-15
Úder Nadala zastavila páska.
0:1
Eso Noleho! Čistá hra na úvod druhého setu.
0-40
Přišel také dobrý servis Djokoviće.
0-30
Novak Djoković uhrál i další výměnu.
0-15
Tentokrát to byl Djoković, kdo vracel míčky tak dlouho, až Nadal pokazil úder a poslal ho do autu.
0:0
Novak Djoković jde servírovat.
0:0
První set získal za 48 minut Rafael Nadal. Djoković v úvodu zápasu hodně kazil a Španěl mu utekl až na skóre 4:1. Srbský tenista se poté zlepšil, ale na obrat to v úvodním setu již nestačilo.
6:4
Přímý bod z podání! Nadal tedy vítězí v prvním setu!
40-15
Máme tu dva setboly!
30-15
Nadal z těžké pozice dokázal zahrát do odkrytého rohu kurtu a Djoković již nevrátil balónek do dvorce.
15-15
Nole nedokázal returnovat Nadalův servis, špatně odhadl odskok.
0-15
Divácky atraktivní výměna, kterou Djoković zakončil směčí nad hlavou.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran. Podávat na vítězství v setu půjde Nadal.
5:4
Novak Djoković si vypomohl podáním a ukončil devátý gem zápasu.
15-40
Zahlášen aut, čistá hra se tedy nekoná.
0-40
0-30
Nadal se dobře bránil, ale Djoković, i s přispěním štěstí, těžkou situaci na síti zvládl a dostal míček do kurtu.
0-15
Djoković teď zaútočil přesně na boční lajnu.
5:3
Možná klíčový gem první sady nakonec uhrál podávající Rafa Nadal. Španěl je tak blízko zisku prvního setu!
A-40
Další aut Djokoviće, Rafa má najednou výhodu!
40-40
Míček v autu, shoda!
30-40
Forhendový úder Nadala do protipohybu soupeře a také druhý brejkbol je fuč.
15-40
První odvrácen kvalitním servisem.
0-40
Tři brejkboly na 4:4!
0-30
Nadal zahrál až za základní čáru a dostává se do problémů!
0-15
V dlouhé výměně byl trpělivější Djoković. Výkon Srba má stoupající tendenci.
4:3
4:3
4:3
A vzápětí i první eso zápasu!
15-40
15-30
Djoković přidal a vybojoval další fiftýn.
15-15
Křížný forhend Djokoviće, na který Nadal nemohl reagovat.
15-0
Dobrá volba úderů Nadala v této výměně.
4:2
Djoković zaútočil do Nadalova forhendu a dostává se na rozdíl jednoho brejku.
15-40
Nepovedený drop shot Srba skončil v síti.
0-40
Djokovićovi pomohla páska, míček se od ní svalil na polovinu Nadala. Nole má tři brejkboly!
0-30
Dvojchyba Nadala!
0-15
4:1
4:1
Djoković dnes zatím působí ospale a nesoustředěně. Uvidíme, zda se dokáže zvednout.
4:1
4:1
Djoković znovu kazí a ztrácí již svůj druhý servis! První set se vyvíjí jasně pro Nadala.
40-15
Nadal předvedl výbornou obranu a Djoković na síti opět kazí! To není Nole, jakého známe. Dva brejkboly pro Rafu.
30-15
Teď poslal Djoković balónek až do deblového koridoru, tedy do autu.
15-15
Nadalův pokus o prohoz skončil v autu.
15-0
Ale! Djoković pokazil lehký úder na síti.
3:1
A znovu! Nadal tak potvrzuje brejk z předchozí hry.
40-15
Přímý bod z podání pro Nadala.
30-15
Tentokrát si Djoković vypomohl výborným returnem.
30-0
Djoković, ve snaze zakončit výměnu, posílá balónek do autu. Nadaj je zatím přesnějím tenistou na kurtu.
15-0
Výměny se začínají prodlužovat. Tuto ukončil příliš dlouhý úder Srba.
2:1
2:1
2:1
Tohle je tenis, který je hodný dvou nejlepších tenistů světa! Oba hráči dokázali vrátit těžké balónky, ale byl to Nadal, kdo po chvilce přitlačil a proráží soupeři servis!
40-30
Hodně dlouhá výměna, kterou ukončil Nadalův aut. Také druhý brejkbol je minulostí, zbývá poslední...
40-15
Djoković se konečně trefil do kurtu a je z toho vítězný úder.
40-0
V autu tentokrát končí Djokovićův bekhend. Tři brejkboly pro Nadala!
30-0
Forhend Djokoviće končí v autu, Srb se při svém podání dostává do problémů.
15-0
Djoković zbrkle zkrátil hru, Nadal balónek u sítě doběhl a soupeře prohodil.
1:1
Další přímý bod z podání a Nadal tento gem, i přes komplikace, získává.
A-40
Djoković chyboval po druhém servisu Rafy Nadala.
40-40
Prasátko, které zahrál Djoković. S tím Nadal nemohl nic dělat. Ze stavu 40:0 je tu shoda!
40-30
Nadal zahrál do sítě a Djoković se ještě dostává do hry o tento gem.
40-15
Čistá hra to nebude, Nadal chyboval.
40-0
Nadal rozběhal Djokoviće, který se do vzdálenějšího rohu dvorce již nedostal včas, aby balónek odehrál přes síť.
30-0
Return Djokoviće skončil v autu.
15-0
Páska zahrála s Nadalem. Míček se od ní odrazil do autu.
0:1
Nadalovi vůbec nesedl return po Djokovićově druhém servisu. Srb získává úvodní gem zápasu.
30-40
30-30
Křížný bekhend Djokoviće, Nadal se jen ohlédl.
30-15
Další výměnu zakončil Nadal přesnou smečí do rohu kurtu.
15-15
Djoković dobře zaservíroval a poté zahrál i vítězný úder.
15-0
První výměna zápasu vyzněla pro Nadala.
0:0
Podáním zahajuje Novak Djoković.
0:0
Rafael Nadal a Novak Djoković spolu dlouhodobě svádí obrovské bitvy. Dnes jde již o 41. vzájemné utkání, což nemá v historii tenisu mezi elitními hráči obdoby.
Oba tenisté právě nastupují na centrální dvorec. Následovat bude krátké rozehrání.
Finále "tisícovkového" turnaje Internazionale Italia v Římě bude rozehráno za pár minut. Souboj tenisových gigantů bude samozřejmě sledovat zaplněné hlediště.
Statistika vzájemných zápasů mírně hovoří pro Rafu Nadala, který Djokoviće ve 22 případech porazil. Srbský tenista vyhrál 18 vzájemných soubojů. Nutno však dodat, že poslední tři zápasy opanoval Novak Djoković.
Vítám tu všechny příznivce tenisu! Finále antukového turnaje v Římě přináší opravdovou lahůdku v podobě souboje dvou nejlepších tenistů světa. Světová jednička Rafael Nadal se utká s druhým hráčem žebříčku ATP Novakem Djokovićem. Španělský hráč v Římě opanoval poslední dva ročníky a Djoković se tedy bude snažit jeho nadvládu narušit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.