Martinez Portero - Macháč | ONLINE | 16.10.2020 11:13 | Challenger Alicante 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Challenger Alicante -  ONLINE PŘENOS -  Pedro Martinez Portero : Tomáš Macháč - 16. října 2020   11:13

Ukončeno
Pedro Martinez Portero
23 let  185 cm  Španělsko
2
6
1
6
Tomáš Macháč
20 let  183 cm  Česká rep.
1
4
6
2
Přenos se aktualizuje automaticky

Pedro Martínez Portero ve čtvrtfinále domácího challengeru v Alicante potvrdil roli favorita, Tomáše Macháče zdolal ve třech setech výsledkem 6:4, 1:6 a 6:2.

V prvním dějství nehrál servis prakticky žádnou roli. Macháč rychle odskočil do vedení 2:0, avšak Martínez Portero následně získal tři gemy v řadě, aby okamžitě přišel o podání a opět umožnil srovnání stavu. Bohužel, ani Macháč nedokázal brejk potvrdit, tudíž prohrával 3:4 a potřebné dva gemy na servisu pro zisk setu Španěl ubojoval a první dějství sebral pro sebe.

Druhý set byl úplně o něčem jiném. Tomáš Macháč dominoval po všech směrech, naopak výkonnost turnajové jedničky oproti první sadě výrazně opadla. To se projevilo i na výsledku, rodák z Berouna zvítězil 6:1 a posunul zápas do rozhodujícího setu.

V něm se zase role obrátily. Pedro Martínez Portero v pravý čas našel ztracenou formu, naopak Macháč začal více chybovat. Třiadvacetiletý rodák z Alicanty nakonec po zásluze a dvou získaných brejcích urval postup do semifinále, na returnu proměnil hned první mečbol.

V semifinále se Pedro Martínez Portero utká s vítězem zápasu Zapata Miralles – Vukic.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Konec zápasu
6:2
Je konec! Pedro Martínez Portero postupuje do semifinále. Soupeř mu výraznou měrou pomohl, když po dobrém servisu zaútočil forhendem do deblového koridoru.
40-30
Rodák z Alicanty má k dispozici mečbol. Bekhendový return dokázal vměstnat do kurtu, vzápětí Macháč bekhend nikoliv.
30-30
Pohledná útočná hra, na jejímž konci je zasloužené srovnání stavu v gemu. Macháč honil konkurenta ze strany na stranu, až jej dorazil forhendem po lajně.
30-15
Turnajová jednička je dva míčky od vítězství. Nejprve to vypadalo na bod pro českého mladíka, avšak ukázalo se, že jeho bekhend, po němž Španěl chyboval, dopadl za základní čáru.
15-15
Čitelný kraťas Pedro Martínez Portero s přehledem doběhl a forhendem po lajně zapsal vítězný balón.
0-15
Vstup do osmého gemu třetího setu zvládl Tomáš Macháč na výbornou. Na síti nezaváhal při smeči.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Macháč.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Pedro Martínez Portero je jediný gem od postupu do semifinále. Kratší return potrestal bez servítek, a to nechytatelným bekhendem po lajně.
40-30
Přímý bod po podání ven z dvorce.
30-30
Druhé zkrácení hry v řadě, tentokráte úspěšné. Český bojovník ještě zasprintoval a ze všech sil se natáhl, jenže vymezený prostor minul.
15-30
Macháč sahá po brejkbolech. U kraťasu byl včas, navíc dokázal míček přehodit přes síť. Prohoz Martíneze Portera byl příliš dlouhý.
15-15
Vzápětí útočil dvacetiletý hráč z Česka a také úspěšně. Bekhend posadil přesně na lajnu, načež Španěl v záklonu chyboval.
15-0
To mu ale domácí Pedro Martínez Portero určitě nebude chtít povolit. Vytrvalá útočná hra přinesla kýžené ovoce, soupeř minul bekhendem.
4:2
Tomáš Macháč zásluhou přímého bodu snižuje na 2:4, stále tak má šanci zabojovat o postup mezi nejlepší čtyři.
15-40
Fantastický kratší bekhend v podání českého mladíka, turnajová jednička a velký favorit na postup do semifinále zůstal stát na základní čáře.
15-30
Výborná práce u sítě. Forhendem Macháč zatlačil Martíneze Portera pod tlak a bekhendem ukončil výměnu.
15-15
Nečistě trefený forhend znamená srovnání stavu v gemu. Skoro to vypadalo, že by z toho nakonec mohlo být povedené zkrácení hry, bohužel míček skončil v deblovém koridoru.
0-15
Český tenista v klíčovou chvíli sáhl pro zkrácení hry, které vyšlo. Španěl mu pouze nalil na vítězný bekhend.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Macháč.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Rodák z Alicanty gembol využil a ujal se vedení 4:1. Náskok se zdá býti výrazný, stále v něm však je ukryt jediný brejk.
A-40
A místo brejku budeme sledovat, jak si Martínez Portero poradí s gembolem. Po servisu ven z dvorce donutil soka chybovat forhendem po lajně.
40-40
To je obrovská škoda. Macháč měl skvěle nakročeno k brejku, jenže bekhendovým volejem hrál přímo do soupeře, který ho bezpečně přehodil.
40-A
A přichází brejkbol pro berounského rodáka! Španěl útočil, avšak bekhendem trefil jenom deblový koridor.
40-40
A to se také děje! Martínez Portero slabým bekhendem otevřel vlastní pravou polovinu, kam český hráč bekhendem neomylně zamířil.
40-30
Druhá dvojchyba v průběhu jednoho gemu. Macháč má šanci dotáhnout gem do shody.
40-15
Přímý bod po podání ven z kurtu.
30-15
Turnajová jednička trefuje svou třetí dvojchybu.
30-0
Nyní si Pedro Martínez Portero s velkým klidem došel pro fiftýn. Po servisu přebral roli iniciátora, za forhendem kros běžel český protivník bez úspěchu.
15-0
Český tenista možná nemusel tak moc tlačit na pilu. Útočným forhendem poslal míček za základní čáru, přestože byl soupeř daleko od místa dopadu balónku.
3:1
Skvěle. Dlouhý gem patří Tomášovi Macháčovi, kterého by tato skutečnost určitě mohla zase nakopnout k výkonu, jenž předváděl ve druhém setu. Martínez Portero poslal return do sítě.
40-A
K dalšímu brejkbolu však dvacetiletý hráč zatím soka nepustil. Za dobře provedeným kraťasem běžela nasazená jednička marně.
40-40
Ne, ani teď to nevyšlo. U sítě dostal Macháč možnost ukončovat výměnu bekhendovým volejem, avšak míčkem trefil pásku.
40-A
Gembol, a ten by bylo třeba využít! Dvacetiletý rodák z Berouna sledoval, jak soupeřův bekhend končí v autu.
40-40
Který Macháč odvrátil stejným způsobem jako před malou chvílí. Tedy servisem ven z dvorce a následným úderem do stejného prostoru.
A-40
Český hráč pálil rychle po odskoku míčku, a to byla chyba, jeho bekhend znovu vyletěl mimo vymezený prostor. Brejkbol.
40-40
Macháč střídá světlejší chvilky s těmi horšími. Teď si vybral tu horší, útočným bekhendem poslal míček za základní lajnu.
40-A
A opět parádní útočná hra berounského rodáka. Španěl v nouzi volil bekhendový slajz, jenž skončil pod páskou.
40-40
Takhle by to šlo. Servis ven z kurtu Macháč doplnil o forhend do stejného místa, zatímco soupeř pokračoval v pohybu na střed.
A-40
Druhá dvojchyba v krátkém časovém sledu znamená brejkbol pro Španěla.
40-40
Bohužel, ani druhá gembol nebyl proměněn a my tak uvidíme další shodu. V jasné pozici Španěl volil jistotu, forhendem zaútočil na volný střed.
30-40
Při prvním gembolu Macháč trefil dvojchybu.
15-40
Dva gemboly pro dvacetiletého mladíka z České republiky. Martínez Portero chtěl přejít z obrany do útoku, avšak bekhend poslal pod pásku.
15-30
Turnajová jednička snižuje. Povedeným returnem dostala Macháče pod tlak, v záklonu vypálil nepřesný forhend.
0-30
Velké štěstí nyní stálo na straně českého tenisty. Jeho forhend se odrazil od pásky a spadl nechytatelně na polovinu Španěla.
0-15
Konečně Tomáš Macháč předvedl zdařilý útok. Na síti dostal těžký míček pod nohy, přesto dokázal zahrát vítězný forhendový úder.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Macháč.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Martínez Portero potvrzuje brejk a vede 3:0. Macháč měl dobře nakročeno k prodloužení třetí hry, jenže forhendem přestřelil.
40-15
Španěl trefuje druhou dvojchybu v momentě, který zřejmě neohrozí vývoj gemu.
40-0
Pedro Martínez Portero na kurtu dominuje, a to po všech směrech. Znovu trestal kratší úder protivníka, a sice vítězným bekhendovým krosem.
30-0
Krátký, navíc vysoký return musel rodák z Alicanty potrestat. Při smeči snad ani nešlo minout odkrytý kurt.
15-0
Delší rozehra pro Martíneze Portera, jenž viditelně našel herní pohodu z prvního setu. Macháč umístil bekhend za základní čáru.
2:0
Španělský hráč udělal velký krok směrem k postupu do semifinále. Macháčovi směřujícímu na síť zahrál na tělo, volej zastavila páska.
40-15
Dva brejkboly pro nasazenou jedničku! Český hráč mu nabídl šanci vysokým bekhendem, Martínez Portero dělovým forhendem zabil výměnu.
30-15
Nyní byl Macháč u pásky nekompromisní. Bekhendový volej umístil na volnou polovinu, navíc přesně na boční lajnu.
30-0
Rodák z Alicanty je blízko brejkbolům. K zisku fiftýnu mu nyní stačilo zahrát return, sok následně zkazil forhend.
15-0
Varianta servis – síť bohužel nebyla úspěšná. Macháč totiž při smečí pálil o kus za základní čáru.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Macháč.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Pedro Martínez Portero si pomohl výborným servisem, který protivník nedokázal returnovat. Úvodní hru třetí sady urval pro sebe.
A-40
Macháčova nevynucená chyba z forhendu znamená, že turnajová jednička má po odvráceném brejkbolu výhodu gembolu.
40-40
Bekhendový return skončil v síti.
30-40
Český hráč si zásluhou skvěle provedeného lobu došel pro brejkbol! Soupeř pouštěl míček do autu, ten však ještě lízl lajnu.
30-30
Berounský rodák bude bojovat o brejkbol. U sítě si s přehledem došel pro zisk bodu, poslední smeč byla jen třešničkou na dortu.
30-15
Přímý bod po podání ven z dvorce.
15-15
V záklonu ještě český tenista dokázal vykouzlit parádní kraťas. Španěl míček dostihl, ale nevytáhl ho přes pásku.
15-0
První fiftýn rozhodujícího dějství patří Martínezovi Porterovi. Macháč dal útočnému bekhendu přílišnou délku.
0:0
Začíná třetí set.
1:6
O postupujícím do semifinále rozhodne třetí set! Tomáš Macháč hrál trpělivě, a to se vyplatilo, jeho španělský protivník naopak zkazil bekhend.
30-40
První příležitost je pryč. Berounský rodák opět útočil, bohužel jej zklamal bekhend, balónek poslal do deblového koridoru.
15-40
Snaha přejít z obrany do útoku nevyšla, Martínez Portero bekhendem balónek poslal o pár čísel za základní lajnu. Dva setboly!
15-30
Macháč je zase o něco blíže setbolu, či setbolům. Jeho bekhend po lajně neměl chybu, soupeř jen sledoval, jak balónek padá do kurtu.
15-15
Dlouhá výměna pro Martíneze Portera. Ten v klíčovou chvíli zahrál sokovi na těla, reakce přišla v podobě dlouhého bekhendu.
0-15
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
1:5
Přímým bodem nasazená jednička odvrací hrozbu kanáru. Zachránit druhý set ale bude těžkým, takřka neřešitelným úkolem.
40-30
Místo setbolu přichází gembol. Macháčovi se vůbec nepovedl pokus o lob, jen nahrál konkurentovi na vítězný volej.
30-30
Bude se hrát o setbol. Dlouhý return donutil hrát Martíneze Portera ve velkém záklonu, což mělo za následek další ránu do sítě.
30-15
Dobrá práce turnajové jedničky u sítě. Bekhendový stopvolej proměnil ve vítězný, Macháč ani nezkoušel balónek doběhnout.
15-15
Pěkná výměna plná technických úderů na obou stranách. Nakonec vybojoval fiftýn Španěl, český hráč v záklonu minul dvorec.
0-15
Trefit return stačilo Macháčovi k zisku fiftýnu. Soupeř následně útočným forhendem pálil pod pásku.
0:5
Konec přestávky, podávat bude Pedro Martínez Portero.
0:5
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5
A další zkažený return, pro změnu z bekhendové strany a za základní lajnu. Macháč směřuje za snadným ziskem druhého setu.
15-40
Forhendový return doletěl do deblového koridoru. Dva gemboly.
15-30
Příjem z bekhendu spadl na základní lajnu. Macháč reagoval slabým bekhendem pod pásku.
0-30
Eso na kříž.
0-15
Přímý bod po podání ven z dvorce.
0:4
Dvacetiletý český tenista má skvěle nakročeno k zisku druhého setu, vede už 4:0! Jediný brejkbol využil parádním bekhendem po lajně.
30-40
Jeden brejkbol však přeci jen přichází. Po servisu totiž Pedro Martínez Portero zahrál příliš dlouhý bekhend.
30-30
Kraťas z forhendové strany neměl chybu. Macháč ještě zkusil balónek dostihnout, na dlouhou ruku však vracel mimo kurt.
15-30
Brejkboly ještě Martínez Portero soupeři nepovolil. Rodák z Berouna zaútočil bekhendem za základní lajnu.
0-30
Neúspěšná kombinace servis-síť v podání turnajové jedničky. Bekhendový stopvolej skončil v deblovém koridoru.
0-15
Tomáš Macháč je ve druhém setu jasně lepším tenistou. Po vysokém bekhendu Španěla počkal na odskok míčku a forhendem jej napálil mimo jeho dosah.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Pedro Martínez Portero.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Důležitý gem je u konce a vítězně ho zvládl ukončit Tomáš Macháč. Konkurent podlehl tlaku, forhendem zasáhl pouze střed sítě.
40-A
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
40-40
S ledovým klidem dvacetiletý mladík odvrátil hrozbu ztráty podání. Smeč v tomto případě kontroloval, poslal ji na druhou stranu než kde stál Španěl.
A-40
Třetí pokus úspěšný, Pedro Martínez Portero má brejkbol. Velkou měrou se o tuto skutečnost zapříčinil český hráč, jenž minul útočným forhendem kurt.
40-40
Ani druhý gembol Macháč neproměnil. Bránil statečně, bohužel na skvěle provedené zkrácení hry neměl šanci reagovat.
40-A
Na brejkboly si však ještě bude muset počkat. Nasazená jednička útočila, jenže posledním forhendem přestřelila dvorec.
40-40
Jdeme do shody. Martínez Portero zariskoval při returnu, což se vyplatilo. Soupeř v záklonu zasáhl pásku.
30-40
Macháč vybojoval gembol. Po vysokém úderu protivníka počkal na odskok balónku a forhendem zapsal další vítězný balón.
30-30
Berounský rodák zaváhání okamžitě napravil, a to zásluhou výborného prvního servisu a vítězného bekhendového kříže.
30-15
Velká chyba, jež by českého hráče mohla ještě hodně mrzet. Zdánlivě jednoduchou smečí trefil síť.
15-15
Rychlé srovnání. Po servisu přišel bekhend na opačnou stranu, tenista na příjmu doklouzával bez úspěchu.
15-0
Technická rozehra patří rodákovi z Alicante. Macháč totiž bekhendovým slajzem napálil pásku.
0:2
Do třetice to vyšlo! Tomáš Macháč zatlačil Martíneze Portera pod velký tlak, navíc naběhl dopředu. Španěl při snaze o prohoz napálil síť.
30-40
Zbývá poslední možnost. Dvacetiletý Čech sice dobře útočil, avšak konkurent se ubránil. Poslední útočný forhend skončil za základní čárou.
15-40
Macháčovi vůbec nevyšel kraťas. Turnajová jednička tak u sítě mohla útočit, na druhý pokus snížila stav druhého gemu.
0-40
Třiadvacetiletý Španěl šel po servisu na síť, avšak bekhendovým volejem nevytáhl balónek nad síť. Tři brejkboly!
0-30
Začátek druhého setu zastihl českého tenistu ve výborném rozpoložení, naopak Martínez Portero jako by se hledal. Lehký forhend poslal pod pásku.
0-15
Macháč začal hrát více technických úderů, které dělají protivníkovi obrovské problémy. Zase se pouze podíval za forhendovým čopem.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Pedro Martínez Portero.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Úvodní gem druhého setu zvládl Tomáš Macháč na jedničku. V doposud poslední rozehře opět útočil a přinutil soupeře k zaváhání.
15-40
S velkou jistotou si rodák z Berouna došel pro dva gemboly. Soka rozběhal ze strany na stranu, vítzěný byl forhendový volej.
15-30
Přiriskované druhé podání vyšlo. Forhendový return Španěl poslal přímo do soka, který zareagoval nechytatelným forhendem po pravé straně.
15-15
Vysoký forhendový return spadl přesně na základní čáru. Český hráč pak z těžké pozice trefil jen síť.
0-15
Pedro Martínez Portero chtěl jít k síti, avšak Macháč jej dokonale zaskočil čopovaným forhendem do levého rohu.
0:0
Začíná druhý set.
6:4
Který proměnil s obrovskou dávkou štěstí! Jeho bekhend se totiž odrazil od pásky na polovinu soupeře, Macháč již nedokázal míček dostihnout. Vzteky pak odhodil raketu daleko za základní lajnu.
40-30
Bekhendový return doletěl za základní čáru. Třiadvacetiletý rodák z Alicante má první setbol!
30-30
Kterou vykompenzoval dobře oběhanou výměnou a vítězným forhendovým volejem u sítě. Macháč byl vez šance.
15-30
Pedro Martínez Portero zapisuje na své konto první dvojchybu.
15-15
Přímý bod po podání ven z dvorce.
0-15
Technickou výměnu ovládl Macháč. Ten reagoval na bekhendový slajz soka nechytatelným kraťasem těsně za pásku.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Pedro Martínez Portero.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
A tu proměnil. Dvacetiletý berounský rodák zachoval v důležitém okamžiku chladnou hlavu, bekhend po čáře Španěl nemohl doběhnout.
30-40
Gembol nebo setbol? Platí první možnost. Macháč šel na síť, kde potvrdil dobrá čísla, bekhendovým volejem vybojoval výhodu gembolu.
30-30
Český tenista trefuje třetí dvojchybu.
15-30
Tomáš Macháč útočil, a to až do samotného konce rozehry. Udržel přesnou ruku, což bylo klíčové. Poslední bekhend po lajně byl vítězný.
15-15
Tentokráte Španěl skvěle přečetl zkrácení hry soka, balónek doběhl s velkou rezervou. Nadvakrát pak ukončil výměnu ve svůj prospěch.
0-15
Macháč se vydal na síť, kde zahrál povedený stopvolej. Protivník ještě zasprintoval, avšak uklouzl a spadl na zem. Naštěstí se zdá býti v pořádku.
5:3
Forhendový return doplachtil za základní čáru. Martínez Portero potvrzuje brejk a jediný gem od zisku prvního setu.
40-15
Technicky je španělský tenista vybavený skvěle. Rytmus hry změnil parádně provedeným bekhendovým slajzem, na nějž soupeř nedokázal odpovědět.
30-15
Rodák z Alicany naběhl k síti, kde si počínal velmi jistě. Po forhendovém voleji smečí zabil rozehru.
15-15
Tomáš Macháč zprvu nevěřil, že jeho bekhend skončil v autu. Šel se proto podívat na stopu míčku až k síti. Nakonec musel uznat svou chybu.
0-15
Servisem ven z dvorce si Pedro Martínez Portero dobře připravil pozici pro ukončení výměny. To se podařilo, jenže forhendem do deblového koridoru. Bod patří Čechovi.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Pedro Martínez Portero.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Podání zatím v zápase nehraje moc velkou roli. Turnajová jednička dnes potřetí zabodovala na příjmu, v posledním případě zásluhou nechytatelného forhendu po lajně.
40-15
Vlastní chybou posunul český hráč protivníka k dalším dvě brejkbolům. Forhend s úmyslem hrát po lajně se nevešel do kurtu.
30-15
Macháč zapisuje druhou dvojchybu.
15-15
Z těžké pozice dokázal rodák z Berouna vytáhnout fantastický forhend do pravého rohu kurtu. Soupeř za ním natahoval raketu marně.
15-0
Forhendový return pod nohy nadělal českému tenistovi velké problémy. Forhend hraný v předklonu skončil v síti.
3:3
Je vyrovnáno! Martínez Portero zariskoval a zkracoval hru. Směr balónku pozměnila páska, ten nakonec spadl do deblového koridoru.
40-A
Brejkbol pro českého mladíka! Ten teď nechal nasazenou jedničku útočit, což se vyplatilo. Proti útočnému forhendu úřadovala páska.
40-40
V nejdelší výměně střetnutí dokázal Macháč poslat hru do shody. V klíčovou chvíli vytáhl kraťas a Španěla prohodil křížem.
40-30
Pedro Martínez Portero dnes poněkolikáté přerušil výměnu a i v tomto případě udělal dobře. Return soka byl skutečně příliš dlouhý. Gembol.
30-30
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
15-30
Martínez Portero snižuje. Vsadil opět na svou klasiku, obrannou hru. Macháč umístil bekhend o kousek za základní lajnu.
0-30
A ve výborném tempu pokračuje. Kraťasem přilákal soupeře k síti, Španěl forhendem napálil pouze síť.
0-15
Do šestého gemu vstupuje Macháč výborně, a sice vítězným bekhendovým returnem po lajně.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Pedro Martínez Portero.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Jenže druhý brejkbol nasazená jednička proměnila a vybojovala pro sebe třetí gem v řadě. Bekhendový slajz protivníka pořádně překvapil, forhend hraný ve velkém předklonu vyletěl za základní čáru.
40-15
Zbývají ještě dvě možnosti. Rodák z Berouna předvedl úspěšnou kombinaci servis-síť, bekhendový volej vyšel na jedničku.
40-0
Macháč premiérovou dvojchybou daroval soupeři várku tří brejkbolů.
30-0
Bekhendové přestřelka pro rodáka z Alicanty. Ten byl opět v roli vyčkávacího hráče, aby následně sokovi směřujícímu k síti zahrál na tělo. Stopvolej skončil pod páskou.
15-0
Turnajová jednička začala hrát trpělivě, a to se jí zatím vyplácí. Naopak Macháč začal více chybovat, nyní přepálil bekhend.
2:2
Pedro Martínez Portero potvrzuje brejk a srovnává na 2:2. Český tenista chtěl přejít do útoku forhendem, který však napálil mimo dvorec.
40-15
Jednou mu kraťas vyšel, podruhé ne. Macháč to zamýšlel velmi dobře, bohužel páska byla proti.
30-15
Bekhendový return skončil v síti.
15-15
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
0-15
Skvělá defenzivní hra Macháče vede k zaslouženému fiftýnu. Španěl posledním forhendem trefil území pro čtyřhru.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Pedro Martínez Portero.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
To je škoda. Pedro Martínez Portero v průběhu výměny, kdy převážně bránil, přestal hrát a měl k tomu pádný důvod. Forhend soka skončil v zámezí.
40-30
První hrozbu ztráty servisu odvrátil Macháč s velkým přehledem. Podáním ven z kurtu, doplněné o nechytatelný forhend do opačného rohu.
40-15
Rodák z Alicanty disponuje také dvěma brejkboly. Returnem na čáru získal potřebný tlak, za forhendem inside-out se soupeř jen ohlédl.
30-15
Eso na téčko.
30-0
A znovu přišla nevynucená chyba z rakety českého mladíka. Tentokráte z forhendový strany, aut byl hodně výrazný.
15-0
Nyní chtěl Macháč až moc. Bekhendem sice ze začátku přesně útočil, bohužel poslední rána dopadla těsně vedle boční čáry.
0:2
Fantastický start dvacetiletého českého mladíka do zápasu! Ten teď soupeřovi ukázal, jak se provádějí kraťasy, následně i navzdory mírnému záklonu předvedl parádní křižný prohoz.
15-40
Dva brejkboly pro Tomáše Macháče! Turnajová jednička zkusila po servisu kraťas, balónek zastavila páska.
15-30
Rodák z Berouna pouštěl bekhendový volej do autu. Velký risk, který vyšel, míček o pár centimetrů skutečně minul základní lajnu.
15-15
Opět Španěl zahrál výborné první podání, avšak o poznání horší druhý úder. Forhendem zasáhl deblový koridor.
15-0
První servis základem úspěchu. Pedro Martínez Portero jím soka zatlačil pod tlak, z něhož se už Macháč nedokázal dostat.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
K síti se vydal v další rozehře také Pedro Martínez Portero, který si ovšem nedokázal poradit s míčkem pod nohy, volej poslal až za základní čáru.
15-40
Dobrý přechod dvacetiletého Čecha k síti po útočném forhendu. Forhendový volej ještě protivník vrátil, následnou smeč nikoliv.
15-30
Rodák z Berouna hrál v průběhu delší výměny kratší bekhend, čehož Martínez Portero okamžitě využil, ze stejné strany zahrál vítězný míč po lajně.
0-30
S returnem na základní čáru měl český hráč velké problémy, jeho obranný bekhend přizvedla páska. To Španěla rozhodilo a čopem trefil síť.
0-15
První fiftýn zápasu patří Tomášovi Macháčovi. Ten po servisu ven z dvorce pálil forhendem na opačnou stranu, soupeř vracel pod pásku.
0:0
Utkání právě začalo.
Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Tomáš Macháč.
Vzájemné zápasy

Tenisté proti sobě sehrají první vzájemný zápas.
Tomáš Macháč, to je kometa českého tenisu. Dvacetiletý rodák z Berouna se sice nachází až ve třetí světové stovce (218. místo), avšak v posledních týdnech předvádí parádní výkonu. Na Roland Garros si zahrál svůj první grandslam, když skvěle zvládl kvalifikaci a dlouho vzdoroval v prvním kole i 27. nasazenému Američanovi Fritzovi, jemuž nakonec podlehl po obrovské pětisetové bitvě. Minulý týden zkoušel Macháč štěstí v Parmě, kde vypadl ve dvou setech s pozdějším finalistou Carusem. V Alicante český tenista zatím prochízí bez ztráty setu, vyřadil Polanského i Broadyho.
Pedro Martínez Portero je v současné chvíli členem elitní stovky, konkrétně se nachází na 97. pozici žebříčku ATP. K tomuto faktu mu dopomohl výborný výkon na French Open, kde zaznamenal své kariérní maximum, a to když došel do třetího kola, v němž vypadl s mladým Sebastianem Kordou. Martínez Portero je ryzí antukář a kromě US Open neodehrál po znovuobnovení tenisového světa turnaj na jiném povrchu. Nejdále došel na challengeru v Prostějově, a sice do osmifinále. Nutno ale podotknout, že Španěl zkoušel štěstí i na turnajích ATP, kde bývá daleko lepší hráčské obsazení. Na domácím turnaji Marínez Portero zatím neměl moc práce. V prvním kole mu v průběhu druhé sady vzdal Trungelliti, v osmifinále zvládl ve dvou setech zápas s veteránem Garcíou-Lópezem.
Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásné páteční dopoledne! Vítám vás při sledování čtvrtfinále na challengeru ve španělském Alicante, v němž Tomáš Macháč vyzve domácího hráče a nasazenou jedničku Pedra Martíneze Portera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud