Challenger An-Ning -  ONLINE PŘENOS -  Adam Pavlásek : Prajnesh Gunneswaran - 18. dubna 2019   08:02

6

S konstatováním, že do dalšího kola postupuje Prajnesh Gunneswaran, se s vámi loučím a přeji vám úspěšný zbytek čtvrtečního slunečného dne.
Sledovali jsme vyrovnané utkání, alespoň v jeho první polovině. V úvodním setu český hráč favoritovi zápasu hodně dlouhou vzdoroval, ale poté v koncovce na soupeře nestačil. Ve druhé sadě pak byl už mírně lepším hráčem na dvorci Prajnesh Gunneswaran, jenž dovedl utkání do vítězného konce.
Pavlásek se za dnešní výkon nemusí vůbec stydět, ale jeho vystoupení na turnaji končí.
Konec zápasu
3:6
Gem, set i zápas pro Inda! Na závěr jsme sledovali dlouhou výměnu, při které se oba hráči hodně naběhali. Adam Pavlásek pak zaznamenal aut, a tak na turnaji končí.
30-40
Je tu šance na ukončení zápasu! Pavlásek se vydal za kratším úderem, ale z forhendu poslal míček za základní čáru.
30-30
Prajnesh Gunneswaran diktoval tempo výměny, předvedl přechod k sítě, od níž trefil odkrytou část dvorce.
30-15
Oba hráči předvádějí dlouhé údery od základní čáry, tentokrát byl na řadě Ind.
15-15
Gunneswaran získává fiftýn.
15-0
Adam poslal míček na střed, následně Gunneswaran předvedl chybu z bekhendu.
3:5
Gunneswaran chtěl ukončit výměnu forhendem po lajně, ale trefuje jen síť. Dlouhý gem získává český hráč, ovšem Ind půjde podávat na zisk zápasu.
A-40
Ovšem stejný počin předvádí také Prajnesh Gunneswaran.
40-40
Nejde to a nejde to! Pavlásek trefuje jen pásku, je tu zase shoda.
A-40
Jenže v těžké chvíli si Adam Pavlásek pomáhá třetím esem.
40-40
Český hráč nedokáže ukončit gem, jeho další dlouhý forhend vrací gem na shodu.
A-40
Pavlásek posadil míček přesně na lajnu a vrací se na výhodu.
40-40
Vracíme se zpátky na shodu. Indický hráč si na return naskočil a poslal jej do odkryté části kurtu.
A-40
Gunneswaran předvedl dlouhý úder od základní čáry.
40-40
Je to dobré, český hráč zabojoval a utkání pokračuje.
40-A
Tak to není dobré! Prajnesh Gunneswaran poslal míček do protipohybu soupeře a získává důležitý fiftýn.
40-40
Český tenista chtěl poslat míček do rohu kurtu, ale dal mu příliš razance.
A-40
V těžké chvíli si Adam Pavlásek do statistik zapisuje druhé eso v duelu.
40-40
Shoda! Český hráč poslal míček ven z kurtu.
40-30
Jakoby se Adam nesoustředil, když chtěl zastavit výměnu, ale míček dopadl na lajnu.
40-15
Jenže po esu je k vidění dvojchyba.
40-0
Adam Pavlásek zaznamenává první eso v utkání.
30-0
Další míček pro Adama, který nyní potřebuje za každou cenu uspět.
15-0
Return indického tenisty končí za základní čárou.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Adam Pavlásek.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Prajnesh Gunneswaran dál drží svůj servis, a tak kráčíme ke koncovce druhého setu. Český hráč bude v následujícím gemu podávat na udržení se v zápase.
30-40
Pavlásek přerušil výměnu a zavolal na pomoc rozhodčího. Ten ukázal, že se jednalo o dobrý míček ze strany Inda.
30-30
Další těsný aut českého hráče, Prajnesh Gunneswaran přerušil správně výměnu.
30-15
Výměnu sice diktoval Gunneswaran, ovšem Adam hru zkrátil a donutil ho k poslání míčku do pásky.
15-15
Jenže tentokrát Adam předvedl další míček za základní lajnu.
15-0
Gunneswaran vyrobil druhou dvojchybu v utkání.
2:4
Gunneswaran brejkbol potvrzuje! Indický hráč jde do trháku a pokud si udrží vlastní servis, dnešní střetnutí vyhraje. Ovšem doufejme, že se Adam ještě vzepře.
30-40
Rozhodčí se vydal směrem k základní čáře, aby českému hráči ukázal, že jeho míček skončil v autu.
30-30
Prajnesh Gunneswaran diktoval tempo dlouhý výměny, Adam poslal forhend jen do pásky.
30-15
Opět výrazně zafoukalo, Ind tak poslal míček jen za základní čáru.
15-15
Pavlásek si pomohl servisem na střed, Gunneswaran pak poslal return mimo kurt.
0-15
Míček získává Gunneswaran.
2:3
2:3
2:3
Další snadný gem pro servírujícího Gunneswarana. Ten opět rychle podržel své podání a jde zpátky do vedení bez brejku.
15-40
Pavlásek posadil míček přesně do rohu kurtu, na což soupeře nedokázal odpovědět.
0-40
Forhendy od základní čáry českému hráči nyní moc nevychází.
0-30
Adam Pavlásek z returnu trefuje pouze síť.
0-15
Forhend Inda ven z kurtu se jevil jako správné řešení.
2:2
Asi nejdelší výměnu v zápase získává Adam Pavlásek. Český hráč si tak drží servis a jedeme dál.
A-40
Gunneswaran si na forhend naskočil, ale dal mu až příliš razance.
40-40
Shoda, celkem laciná. Pavlásek totiž vyrobil další dvojchybu.
40-30
Česká hráč posadil forhend přímo k postranní čáře, čímž zaznamenává vítězný fiftýn.
30-30
Tentokrát Prajnesh Gunneswaran trefil jen pásmu, Adam získává další fiftýn.
15-30
O Pavláskův servis se hodně bojuje, Adam předvedl další dlouhý úder.
15-15
Gunneswaran rozběhal českého hráče, kterého donutil k dlouhému forhendu.
15-0
Return idindického tenisty končí za základní lajnou.
1:2
1:2
1:2
V gemu vítězí Gunneswaran.
0-40
Při podání Gunneswarana to vypadá na další lehký gem pro podávajícího hráče.
0-30
Přímý bod z podání pro Inda.
0-15
1:1
Adam Pavlásek zaznamenal přímý bod z podání, když return soupeře zamířil jen do sítě.
A-40
Český hráč předvedl přechod na síť, Prajnesh Gunneswaran se jej snažil přelobovat, ale poslal míček za základní lajnu.
40-40
Vracíme se na shodu, jelikož Gunneswaran posílá míček jen do sítě.
40-A
Brejkbol pro soupeře. Českému hráči se nedaří trefovat kurt.
40-40
Shoda! Adam Pavlásek totiž forhend od základní čáry vyhodil jen mimo kurt.
40-30
Adam zahrál míček po čáře, na což soupeř odpověděl vyhozeným krosem.
30-30
Ind se do míčku pořádně opřel a posadil jej přesně na postranní lajnu.
30-15
Český tenista předvádí dvojchybu.
30-0
Gunneswaran si oběhl míček na forhend, ale úder šel jen mimo kurt.
15-0
Adam Pavlásek si pomohl servisem, a tak zapisuje přímý bod z podání.
0:1
Bekhendový return českého hráče šel jen ven z kurtu, čistá hra pro soupeře.
0-40
Tentokrát trefil český tenista jen síť.
0-30
Pavlásek do druhého setu nevstoupil vůbec dobře.
0-15
Pavláskův return z bekhendu zamířil ven z kurtu.
0:0
Jdeme do druhého setu, podávat bude Prajnesh Gunneswaran.
0:0
Úvodní set byl hodně vyrovnaným. Adam Pavlásek dlouho favoritovi zápasu vzdoroval, ovšem v samotné koncovce neudržel vlastní servis a bude o utkání muset zabojovat v následujícím setu. Naopak Prajnesh Gunneswaran bude moci hrát uvolněně a dotáhnout střetnutí do vítězného konce. Právě probíhá úprava dvorce, po které budeme opět pokračovat.
5:7
To snad ne! Adam Pavlásek chtěl zkrátit hru, jenže trefil jen pásku. Gunneswaran se tak ujímá vedení až v koncovce setu.
15-40
Dva setboly pro Prajneshe Gunneswarana! To by bylo nemilé, kdyby Adam takto přišel o úvodní set.
15-30
Ovšem o malou chvíli později předvádí český hráč další forhend za základní čáru.
15-15
Pavlásek se nyní cpal do soupeřova bekhendu a přechodem na síť jej donutil k chybě.
0-15
Míček měl český hráč v ideální výšce, přesto předvedl dlouhý forhend.
5:6
5:6
5:6
Opět nepříjemně zafoukalo, Gunneswaran se musel otočit zády do kurtu a pozdržet další servis. Ovšem Prajnesh poté Čecha rozhodil náběhem na síť a donutil jej k chybě.
30-40
Ovšem Pavlásek se dál drží ve hře o soupeřovo podání.
15-40
Prajnesh Gunneswaran připisuje přímý bod z podání.
15-30
Adam zahrál kratší úder, Ind se tak dostal blíže k míčku a z forhendu trefil roh kurtu.
15-15
Teď na kurt nepříjemně zafoukalo, což dopomohlo českému hráči.
0-15
Bekhend českého hráče od základní čáry byl opět nepřesný.
5:5
Je srovnáno! Gunneswaran předvedl další úder až za základní čáru. Koncovka úvodního setu tak bude hodně zajímavá.
40-30
Český tenista vyhnal soupeře z kurtu a poté ukončil výměnu k postranní čáře.
30-30
Po dobrém returnu Inda, zahrál Pavlásek bekhend do autu.
30-15
Český hráč předvedl náběh na síť, odkud ukončuje výměnu.
15-15
Pavláskův bekhend zamířil jen do sítě.
15-0
Prajnesh Gunneswaran předvedl příliš dlouhý forhend od základní čáry.
4:5
4:5
Gunneswaran trefuje podélnou čáru a Pavláskův obranný oblouček dopadl těsně vedle.
30-40
Zatím ne, Ind prohozem trestá jeho nepřipravený nástup na síť.
30-30
Gunneswaran netrefuje křížným forhendem kurt. Vybojuje Pavlásek první brejkbol?
15-30
Přímý bod rodáka z Čennaí.
15-15
Pavlásek nedoběhl umístěný míček.
15-0
Gunneswaran musel s podáním chvíli čekat, než pomine prudký poryv větru, který hnal soupeřům antuku do očí. Po krátké výměně přestřeluje.
4:4
Prajnesh Gunneswaran se v delší výměně ustřeluje z bekhendu obouruč, který by netrefil ani hřiště pro čtyřhru.
40-15
Povedený kraťas zpoza základní čáry ještě Gunneswaran doběhl, ale celý kurt nechal volný a Pavlásek bez potíží zakončil.
30-15
Českému tenistovi padají první servisy, na síti pak zkušeně pouští míček za sebe a za čáru.
15-15
Škoda, Pavlásek měl drtivou převahu a v jasně vyhrané pozici napálil míček do sítě.
15-0
Tvrdé podání na kříž Gunneswaran stěží vrátil a pak už měl Pavlásek na síti snadnou práci.
3:4
3:4
Pavláskův forhend končí metr za základní čarou.
15-40
Gunneswaran má po dalším tvrdém podání dva gemboly.
15-30
Míček získává Pavlásek.
0-30
Přímý bod 80. tenisty světového žebříčku.
0-15
Pavlásek se pokusil změnit rytmus hry, jenže jeho čop byl příliš dlouhý.
3:3
Čtyři returny v řadě vyletěly Indovi do zámezí, rychlý gem pro Pavláska.
40-15
Do třetice return mimo hřiště.
30-15
Adam Pavlásek znovu boduje rovnou z podání.
15-15
Přímým bodem Pavlásek vyrovnává.
0-15
Český tenista hned po podání trefuje pokaženým forhendem síť.
2:3
2:3
2:3
Síť zastavuje míček na Pavláskově straně.
30-40
Dvojchyba indického hráče.
15-40
Gunneswaranův úder dopadl do koridoru pro čtyřhru. První fiftýn pro Pavláska na příjmu.
0-40
Do třetice se už konala výměna, zakončil ji vítězným forhendem ven z kurtu Gunneswaran.
0-30
Ani další Pavláskův return se nevešel do dvorce.
0-15
Gunneswaran di drží formu na podání. Přímý bod.
2:2
A znovu úspěšný přechod k síti hned po podání. Pavlásek ani nemusel hrát, defenzivní úder Prajneshe Gunneswarana nepřešel pásku.
A-40
Return, který dopadl těsně za síť, Pavlásek snadno zatloukl.
40-40
Nevynucená chyba Adama Pavláska znamená další shodu.
A-40
Indický tenista se nyní vyhazuje až mimo areál.
40-40
Prajnesh Gunneswaran českého tenistu v zatím nejdelší výměně přestřílel a výměnu zakončil prudkým vítězným forhendem po čáře.
40-30
Znovu nebylo Adamovi na překážku druhé podání, Gunneswaran returnoval nečistě.
30-30
Pavlásek si pomáhá přímým bodem z druhého servisu.
15-30
Český tenista se zatím nemůže trefit do prvního podání a po tom druhém přestřeluje, načež jde ušlapat antuku uprostřed své strany kurtu. Odskok ho před chvilkou zradil.
15-15
Vzápětí ale pálí do sítě Pavlásek a teprve čtrnáctý fiftýn tohoto zápasu jde na konto hráče na příjmu.
15-0
V krátké forhendové přestřelce zastavila Gunneswaranův úder síť.
1:2
1:2
1:2
Přímý bod z dělového podání ven z kurtu. Tenisté si jdou odpočinout po třech čistých hrách.
0-40
Pavláskův return letí daleko za čáru.
0-30
Pavlásek vrátil tvrdý servis, pak ale zbytečně chybuje z bekhendu, který se mu opět vychýlil mimo.
0-15
Rychlý fiftýn pro rodáka z Čennaí.
1:1
Další přímý bod a Pavlásek se revanšuje rovněž čistou hrou.
40-0
Hráči na příjmu jsou stále nuloví. Pavlásek boduje i z druhého podání.
30-0
Přímý bod pro českého hráče.
15-0
Adam Pavlásek si po podání vytvořil tlak a metr za hranice kurtu se trefuje jeho soupeř.
0:1
Přímý bod ukončuje čistou otevírací hru pro Gunneswarana.
0-40
Výměnu od základní čáry znovu ukončil příliš dlouhý úder českého tenisty.
0-30
Pavláskův bekhend jednou rukou nabral rotaci těsně vedle rohu kurtu.
0-15
Prajnesh Gunneswaran začal na podání přímým bodem.
0:0
Předchozí maratónský zápas mezi Martinem a Milojevićem se protáhl na téměř tři hodiny a tak se Adam Pavlásek dostává teprve nyní na kurt k rozcvičení. Zápas by měl začít krátce po 8. hodině.
Indický tenista a druhý nasazený hráč Prajnesh Gunneswaran porazil na úvod turnaje svého krajana (a přemožitele Václava Šafránka) Myneniho 6:2, 6:4. Na prahu třicítky zažívá Gunneswaran naopak nejlepší období kariéry, vyšplhal se na 80. místo žebříčku ATP a nedávno prošel z kvalifikace až do třetího kola Masters v Miami, když na jeho raketě zůstal mimo jiné 17. hráč světa Basilašvili. Ind bude dnes jasným favoritem.
Adam Pavlásek ve svém prvním zápase v An-ningu pošetřil síly, když mu za stavu 7:6, 3:1 z jeho pohledu vzdal Korejec Čung.
Pavlásek zatím může jen vzpomínat na rok 2017, kdy se vyšvihl na 72. místo světového žebříčku. Momentálně patří českému hráči až 213. příčka, pohybuje se výhradně na challengerech a i tam má letos zápornou bilanci 5:7 a jeho sezónním maximem je právě osmifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:30.