Challenger Ostrava -  ONLINE PŘENOS -  Zsombor Piros : Adam Pavlásek - 1. května 2019   12:15

3

Pavlásek nakonec nepotvrdil roli favorita. V prvním setu přišel jednou o podání. Piros měl problémy jen v úvodním gemu, kdy nabídl soupeři tři brejkboly, ale Pavlásek nevyužil. Od té doby byl Piros lepším hráčem.

Druhý set patřil českému hráči, který dokázal třikrát vzít soupeři jeho servis. Ve druhém setu jsme byli svědky prvního přerušení kvůli dešti (za stavu 0:2 pro Pavláska). Bezmála přes hodinu trvalo, než se hráči vrátili zpět na kurt. Po návratu na kurt neměl Pavlásek dobrý start a hned nabídl soupeři tři brejkboly, ale Piros jimi pohrdl a nedokázal snížit stav na 1:2. Následně již dominoval Pavlásek a zvítězil ve druhém setu 6:0!

Avšak do závěrečného setu nevstoupil český tenista nejlépe a hned v úvodním gemu ztratil podání. V šestém gemu dokázal čistou hrou vzít soupeři servis a vyrovnat na 3:3. Nicméně v dalším gemu si opět Pavlásek vybral slabší chvilku a ztratil další servis. Piros potvrdil důležitý brejk čistou hrou a opět se nám rozpršelo. Utkání se již nedohrálo a dohrávalo se až na druhý den. V dohrávce dokázal Pavlásek při svém servisu uhrát jediný míček a Piros se mohl radovat z celkového vítězství.
Konec zápasu
6:3
Je to tak! Pavlásek vztekle odpálil míček a prohrává tohle utkání. Piros neměl v dohrávce mnoho práce a postupuje do dalšího kola!
40-15
Piros si vypracoval dva mečboly a nejspíše nás čeká velmi rychlá dohrávka.
30-15
Chyba českého hráče, který se nemůže trefit do servisu.
15-15
Míček získává Pavlásek.
15-0
Pavlásek prohrává první míček v důležitém gemu.
Zápas se již dnes nestihne odehrát a bude dohráván zítra. Nejspíše v odpoledních hodinách. Zatím Vám děkuji za pozornost.
Sotva vysušili a upravili kurt, tak se nám opět spustila průtrž mračen! Opravdu s podivem a s nepochopením nechápu, proč i na turnajích typu challenger nejsou povinné plachty k zakrytí kurtů. Ono to sušení zabere poměrně dost času. Takže i nadále musíme čekat, až se počasí nad Ostravou umoudří a dle srážkového radaru to nevypadá příliš optimisticky. Tak uvidíme!
Přestalo pršet a nyní na kurtu operují páni sušiči. Ti snad vysuší kurt, aniž by nám opět začalo pršet a dočkáme se dohrání zápasu.
Hráči již opustili hrací plochu. Čeká nás tedy druhá delší pauza.
Další přerušení. Nad Ostravou se nám opět rozpršelo. Hráči však zůstávají pod deštníky na kurtu.
5:3
Maďar čistou hrou potvrzuje brejk a je hodně blízko k celkovému vítězství. To vše za drobného deště a doufejme, že se stihne zápas odehrát.
40-0
Dlouhý míček, který končí za základní čarou. Čárový sice nezahlásil, ale umpirový rozhodčí ano. Žádný protest ze strany českého hráče se nekoná.
30-0
Pavlásek doběhl míček u sítě, ale již nedokázal adekvátně vrátit zpět do kurtu!
15-0
Piros výborně umísťoval míčky k bočním lajnám a počkal si na delší míček z rakety soupeře, který míří mimo.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Zsombor Piros.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Piros zvládá hru u sítě a opět bere soupeři servis. Pavlásek má další nůž na krku!
A-40
Dobrý dojem nyní kazí první dvojchyba Pavláska v tomto zápase!
40-40
Perfektní výměna! Piros toho nyní hodně naběhal. Pavlásek si jej dokonce přitáhl k síti a následně zakončuje smečí!
40-30
Piros vítězným pokřikem dává najevo svou touhu po vítězství a po nevynucené chybě soupeře má možnost brejkbolu!
30-30
Pavlásek se dostává z obtížné situace a vyrovnává stav gemu. Nyní jej bude čekat další důležitý míček.
30-15
Piros returnuje druhé podání mimo kurt.
30-0
Dlouhá výměna, ve které byl Piros aktivnějším hráčem a to se mu také vyplácí.
15-0
Piros získává první míček v sedmém gemu a v blížící se koncovce třetí sady.
3:3
Ihned první využit a Pavlásek se dočkal a dostává se zpět do hry!
0-40
Piros si vybírá slabší chvilku a hned jsou z toho tři brejkboly pro Pavláska.
0-30
Teď nedoběhl míček, respektive doběhl, ale pozdě.
0-15
Pirosovi nyní nesedl úder a nejspíše rámem rakety poslal míček hodně mimo.
3:2
3:2
3:2
Pavlásek povzbuzen a ukončuje tento gem bez dalších větších obtíží.
30-40
Štěstí se však má jít naproti a eso pro Pavláska!
30-30
Teď mu však síť pomáhá, kdy poslal razantní úder a míček se překulil na druhou stranu kurtu. Nyní i štěstí pro českého hráče.
30-15
Český hráč musel přes druhý servis a po krátké výměně trefuje síť.
15-15
Avšak nyní zahrává míček z bekhendu za boční lajnu.
0-15
Pavlásek si nyní pomohl dobře trefeným servisem.
3:1
Piros zvládá ihned na první pokus ukončit tento gem a nedovoluje shodu. Pavlásek se zatím marně snaží dostat k brejkbolům.
40-30
Je to ta druhá možnost. Piros byl u sítě pozorný a z první zakončuje do odkryté části dvorce.
30-30
Dlouhý aut od českého hráče a nyní nás čeká důležitý míček. Brejkbol nebo gembol?
15-30
Při další hře kazí poměrně jednoduchý míček u sítě a opět pouští Pavláska do vedení v gemu.
15-15
Piros neponechává nic náhodě a srovnává po patnácti.
0-15
Pavlásek začíná velmi dobře na příjmu a získává úvodní míček.
2:1
2:1
2:1
A to také činí a tentokrát již soupeři nenabízí zisk svého servisu.
40-A
Pavlásek se však dostává k další možnosti ukončit třetí gem třetí rozhodující sady.
40-40
Shoda! Pavlásek zahrával míček pozdě po odskoku a jeho míček opouští kurt mimo vymezené pole působnosti.
30-40
Zatím nikoliv. Jeho krátký bekhendový úder zamířil jen do sítě.
30-30
Piros dramatizuje i další gem při servisu Pavláska, tak uvidíme, jestli si i nyní dokáže vypracovat možnost brejkbolu.
15-30
Ten třetí již jde na konto maďarského hráče.
0-30
Pavlásek získává druhý míček v řadě za sebou.
0-15
Bekhend k boční lajně, který se rychle svezl po povrchu a soupeř již nedokázal adekvátně odpovědět.
2:0
Nádherná výměna a neskutečně co nyní Piros doběhl. Od základní čáry doběhl hodně zkrácený míček a ještě křížem dokázal zakončit podél pásky. Pavlásek bez šance! Ač byl jeho kraťas sebevíc povedený.
40-30
Další dvojchyba na straně Pirose.
40-15
Další dva výborné forhendy, přechod na síť a přesné zakončení do volného prostoru!
30-15
Piros zabrzdil hru dvěma kratšími bekhendy a následně vyslal vítězný forhend k boční lajně.
15-15
Maďar zahrával míček již hodně mimo osu kurtu a také to tak dopadlo. Míček končí v autu.
15-0
Po delší výměně přichází chyba z rakety českého hráče a Piros se dostává na koně.
1:0
Pavlásek nezvládá začátek rozhodujícího setu a nabízí jako první soupeři svůj servis!
40-15
Piros má ihned v prvním gemu ve třetím setu možnost odskočit ve skóre!
30-15
Pavlásek si výborným kraťasem přitáhl soupeře k síti. Ten i s pomocí skluzu dokázal vrátit míček. Pavláskův následný úder zastavuje páska.
15-15
I Piros se po další výměně trefuje mimo kurt.
15-0
Bekhendový úder Pavláska od základní čáry končí v autu.
0:6
Piros dostává ve druhém setu nepopulárního kanára a tento zápas rozhodne třetí sada! Pavlásek je rozhodně nyní na koni.
15-40
Dvojchyba na straně Pirose a nyní to pro hráče z Maďarska nevypadá vůbec dobře!
15-30
Pavlásek i nadále hraje lépe než jeho soupeř a to i na returnu.
15-15
Nyní chyba na straně Pirose.
15-0
Pavlásek zahrává do autu.
0:5
Pavlásek čistou hrou získává tento gem a Piros po přestávce půjde podávat na udržení se ve druhém setu.
0-40
0-30
Pavlásek se po vynuceném přerušení rozehrál a získává další míček!
0-15
0:4
Piros se bránil hodně hluboko za základní čarou. Pavlásek toho využil, naběhl si k síti a dvěma dobrými údery si vypracoval pohodlné vedení 4:0 ve druhém setu! Piros ztrácí podruhé servis!
30-40
Piros se trápí na svém servisu a Pavlásek má další možnost brejkbolu.
40-15
Vzápětí zahlášen další aut a v gemu máme srovnáno!
30-15
Aut ze strany českého hráče.
15-15
Piros si naběhl k síti, ale svým úderem namazal svému soupeři a ten jej bez větších obtíží prohazuje.
15-0
Další míček v řadě za sebou už Pavlásek nepřidá. Po returnu prvního servisu soupeře trefuje jen síť.
0:3
Ano, Pavlásek má nyní dobrou vítěznou šňůru a nakonec obrací vývoj tohoto gemu ve svůj prospěch. Piros nyní prováhal velkou šanci k tomu, aby si vzal svůj servis zpět.
40-A
Čtvrtý míček na straně pro českého hráče a uvidíme, jestli to bude i pátý (konečný) míček tohoto gemu v řadě za sebou!
40-40
Vítězný forhend a Pavlásek třemi míčky v řadě dává na shodu. O tento gem to vypadá na delší souboj?
40-30
Dobrý první servis na téčko a následné zakončení k základní čáře!
40-15
Pavlásek přešel na síť, kde smečí ukončuje delší výměnu a snižuje stav gemu.
40-0
Pavláskovi při jednom úderu pomohla síť. Přitom následném to bylo již naopak a Piros má ihned na začátku tři brejkboly!
30-0
Pavlásek zamířil do sítě. Piros je blízko k potenciálním brejkbolům.
15-0
Dlouhá výměna ihned v úvodu. Po ní zakončuje Piros přesně do středu kurtu a to do protipohybu Pavláska.
Hráči se již rozcvičují a zanedlouho budeme moci pokračovat ve hře.
V Ostravě přestalo pršet a po vysušení kurtu se bude pokračovat ve hře!
Uvidíme, na jak dlouho bude nad Ostravou déšť trvat. Podle odrazových radarů nad Ostravou to vypadá na větší přeháňku, která by se měla brzy přehnat a následně by se mohlo pokračovat.
0:2
Pavlásek využívá hned první nabídnutý brejkbol ve druhé sadě, když se vzápětí rozpršelo a hra je nyní přerušena!
15-40
Pavlásek zabrala a vypracoval si dva brejkboly.
15-30
Delší výměna, ve které byl Pavlásek hodně agresivní a razantní úder do rohu kurtu přináší své ovoce.
15-15
Nyní však ustřelil svůj forhend daleko mimo vymezenou hrací plochu.
15-0
Maďar také vstupuje do prvního servisu druhého setu dobře a získává úvodní míček.
0:1
Pavlásek začal dobře a ukončuje bez obtíží první gem druhého setu.
15-40
Adam Pavlásek začíná dobře druhou sadu a má dva gemboly.
15-30
Pavlásek nyní dobře využil celý prostor protějšího kurtu a donutil soupeře k nevynucené chybě.
15-15
Piros se nyní netrefil do bekhendu a poslal jej mimo boční lajnu.
15-0
Pavlásek sice trefil první servis, ale po dobrém returnu soupeře trefuje jen síť.
6:3
Piros zahrál dobrý první servis a Pavlásek returnuje jen mimo kurt! První sadu získává Zsombor Piros.
40-15
A jsou tu dva setboly. Pavlásek si jde pro novou raketu, nejspíše nevydržela výplet a jde čelit prvnímu setbolu!
30-15
Po delší výměně končí míček v síti a Pirosovi schází dva míčky od získání prvního setu.
15-15
Křižný forhend k boční lajně a Pavlásek returnuje do autu.
0-15
Nevynucená chyba Pirose a ten v důležitém gemu nezačíná vůbec dobře.
5:3
Teď se sice dostal do hry, ale nyní nebyl ve hře u sítě úspěšný.
0-40
Piros se zatím nedostává do hry a opět nedokázal returnovat první servis českého hráče.
0-30
Pavlásek trefuje první servis a to podruhé za sebou a získává snadný bod na svou stranu.
0-15
Druhé eso Pavláska v tomto zápase!
5:2
Konec přestávky, podávat bude Adam Pavlásek.
5:2
5:2
Pirosova hra je zatím bezchybná, když pomineme úvodní gem. Už jen jeden gem mu schází k zisku první sady!
40-30
Piros opět úspěšnější při hře u sítě a bezpečně prohazuje svého soupeře.
30-30
Pavlásek srovnává a nyní jej čeká důležitá výměna!
30-15
Ale Pavlásek nevyužívá možnost, když jeho soupeř hrál druhý servis. Nakonec vítězný úder Pirose.
15-15
Forhend v síti a možná se naskýtá možnost jak dostat Pirose v tomto gemu pod tlak.
15-0
Hlavní rozhodčí zahlásil aut a Pavlásek ani neprotestuje.
4:2
Pavlásek získává tento gem čistou hrou a to je díky nevynuceným chybám svého soka.
0-40
Ustřelený míček od Pirose a ten se v tomto gemu taktéž nedostává do hry.
0-30
Opět těží z nevynucené chyby svého soupeře.
0-15
Piros trefuje jen síť. Pavlásek má nyní herní krizi a není schopen zahrát vítězný úder.
4:1
4:1
4:1
Piros neponechává nic náhodě a zvládá potvrdit svůj předchozí brejk!
40-15
Přesto si Piros vybojoval možnost zakončit tento gem.
30-15
Míček v síti a Pavlásek po delší době získává bod!
30-0
Pavláskovi nyní vůbec nesedl úder a jeho soupeř mu nebezpečně odskakuje ve skóre.
15-0
Piros má nyní psychickou výhodu a zvládá důležitý první míček v tomto pátém gemu.
3:1
Piros proměňuje ihned svůj první brejk tohoto zápasu a ujímá se jako první vedení v prvním setu!
40-0
Urputný boj u sítě, kde si hráči dvakrát vyměnili míček. Následně Pavláskův úder zastavuje páska! Pěkná výměna od obou stran. Nicméně tři brejkboly pro Pirose
30-0
Opět nepřišel první servis a úder jen do sítě. Že by první problémy na straně českého hráče?
15-0
Po druhém servisu se dostal Pavlásek pod tlak a pouze se bránil hluboko za základní čarou. Nakonec trefuje aut.
2:1
2:1
2:1
Tvrdý druhý servis k boční lajně a return pouze do sítě. Nyní to bylo ze strany maďarského hráče bez problémů.
40-15
Piros je zatím na síti hodně úspěšný a opět doběhl zkrácený míček a na jistotu prohazuje.
30-15
Výborně Piros, který zahrál na boční lajnu. Pavlásek poslal jen krátký míček. Piros si naběhl k síti a neomylně zakončuje do volného prostoru.
15-15
Maďar a jeho další nevynucená chyba.
15-0
Pavlásek opět z returnu trefuje daleko za základní čáru.
1:1
Forhend Pirose končí za boční lajnou a nyní to nebude gem přes shodu.
30-40
Prvním esem otáčí Pavlásek vývoj tohoto gemu.
30-30
Pavláska zachraňuje od potenciálních brejkbolů pro soupeře, jeho další nevynucená chyba.
30-15
Pavlásek zvládl dobře první míček u sítě, ale soupeř jej doběhl a prohazuje českého hráče.
15-15
Srovnáno, když Piros zahrává kousek za boční lajnu.
15-0
Adam Pavlásek nezačíná dobře. Nyní netrefil jednoduchý míček a nepochopitelně mu proletěl pod raketou.
1:0
A to se mu daří, když i přes druhý servis dokázal následně zakončit podél boční lajny.
A-40
Bekhend Pavláska končí v síti a první možnost pro Pirose, jak ukončit tento úvodní gem.
40-40
Ale ani ten Pavlásek neproměnil, když po delší výměně zakončuje do sítě.
40-A
Pěkně nyní český hráč, který poslal první úder na boční lajnu, další pak na druhou stranu a vypracoval si třetí brejk!
40-40
Piros i přes druhý servis odvrací druhý brejk, když Pavlásek returnuje za základní čáru.
40-A
Vzápětí přichází další možnost pro českého hráče.
40-40
Piros si pomáhá dobře trefeným servisem a odvrací první brejk zápasu.
30-40
A je tu první brejk ihned v úvodním gemu. Piros těsně za boční lajnu.
30-30
Nevynucená chyba Pirose.
30-15
Pavlásek se ihned z první opřel do returnu z prvního podání, ale poslal hodně daleko míček za základní čáru.
15-15
Piros zakončuje forhendem do sítě.
15-0
Pavláskův bekhend byl příliš dlouhý a posílá míček za základní lajnu.
0:0
Piros z Maďarska se již na ostravském challengeru představil v prvním kole, když vyřadil českého zástupce Václava Šafránka ve dvou setech. Piros dokázal v obou setech vzít svému soupeři dvakrát podání a mohl se radovat z výhry 6:2 a 6:2. Šafránek nedokázal ani jednou prorazit servis svému soupeři. Piros aktuálně drží až 377. místo v žebříčku ATP a i ve druhém zápase narazí na českého zástupce.
Adam Pavlásek jako nasazená třináctka měl v prvním kole volný los. Pavláskovi patří 204. místo v žebříčku ATP a jeho momentální výkony jsou jako den a noc. Jak si vedl na posledních třech turnajích? Challenger Marbella byl pro něj neúspěšný, kdy vypadl hned v prvním kole na raketě Zapaty Mirallese (1:2 na sety). Na čínském turnaji v An-Ningu přešel první kolo, ale vypadl ve druhém kole s Gunneswarenem (0:2). Na dalším podniku v Číně (Nanchang), také prošel do druhého kola, kde mu vystavil stopku A. Harris z Austrálie (1:2). Na českém podniku bude chtít určitě zahrát co nejlepší výsledek a v dnešním střetnutí je také pasován do role mírnějšího favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.