Muži -  ONLINE PŘENOS -  Terence Atmane : Zdeněk Kolář - 23. května 2023   10:07

6

Terence Atmane dostal od pořadatelů divokou kartu, ale svým výkonem se jim neodvděčil. Udělal příliš nevynucených chyb a to se na takovém turnaji, jako je Franch Open, trestá. Zdeněk Kolář předvedl dobrý výkon, soupeře k ničemu nepustil a za necelou hodinu postupuje do druhého kola kvalifikace, kde ho bude čekat nasazená dvojka z Německa Yannick Hanfmann, nebo Ital Mattia Bellucci.
Konec zápasu
2:6
Druhý mečbol Zdeněk Kolář využívá a postupuje dál! Ani jeden nechtěl udělat v této výměně chybu, nakonec se Atmane opřel do forhendu a míček skončil pouze v síti!
30-40
Skvělý forhend Francouze, který nedal soupeři šanci a stále se drží v zápase.
15-40
Dva mečboly pro Koláře! Viděli jsme výměnu, ve které se z forhendu Atmane vyhazuje.
15-30
Kolář se dobře bránil, Francouz diktoval tempo hry a jeho forhend končí za základní čarou. Dva míčky dělí českého tenistu od vítězství.
15-15
Francouz pomáhá nevynucenou chybou, Kolář přichází zadarmo k bodu.
15-0
Kolář šel do výměny přes druhý servis, Atmane hrál přes forhend a ten druhý byl vítězný.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Kolář vyhrává sedmý gem! Pomohl mu úder přesně na základní čáru, kdy Francouz nevrátil míček podle svých představ a Kolář toho využil, dostal se do dobré pozice a donutil soupeře chybovat!
15-40
Atmane chybuje z forhendu a Kolář má k dispozici dva brejkboly!
15-30
Další dvojchyba z rakety Atmaneho, tentokrát v nevhodnou chvíli.
15-15
Další dobrý forhend Francouze, který šel následně na síť, Kolář ale zahrál míček přesně na tělo a získává tento bod.
15-0
Atmane vytáhl dva skvělé forhendy, na ten druhý do protipohybu nedokázal Kolář zareagovat.
2:4
Český tenista si pomáhá servisem, return soupeře končí v síti. Kolář je tak dva gemy od postupu do dalšího kola.
15-40
Aktivní Kolář si došel pro dva gemboly, donutil soupeře k chybě.
15-30
Chyba z forhendu českého tenisty, který tak daruje bod soupeři.
0-30
Atmane se vyhazuje z bekhendu, Kolář si šel pro bod a ten také získává.
0-15
Český tenista začíná šestý gem lépe, jeho zkrácení hry bylo přesné, Atmane byl u míčku pozdě.
2:3
2:3
2:3
Terence Atmane si připisuje eso a ukončuje tento gem. Konečně poklidný gem pro Francouze.
40-0
Atmane si pomáhá servisem, má tři gemboly.
30-0
Kolář nedokázal dostat míček do kurtu a z forhendu se vyhazuje.
15-0
Forhend Francouze byl přesný, Kolář měl velké problémy a bohužel míček skončil v autu.
1:3
Poklidný gem pro Koláře, který si připisuje čtvrtý gem na svou stranu.
0-40
Zbytečná nevynucená chyba Atmaneho, který svůj bekhend netrefil vůbec dobře a míček skončil daleko v autu.
0-30
Další delší výměna, Kolář vytáhl skvělý bekhend a soupeř nedokázal míček dostat zpátky do kurtu.
0-15
Atmane zahrál úder těsně za základní čáru a tato delší výměna se tak připisuje českému tenistovi.
1:2
1:2
1:2
Atmane vyhrává třetí gem druhého setu. Kolář si připisuje nevynucenou chybu.
40-30
Bekhend nyní pomáhá domácímu tenistovi, který si došel na síť pro gembol.
30-30
Atmane si pomáhá servisem, return Koláře skončil v autu.
15-30
Výborná obrana Koláře, který musel čelit smeči soupeře, ten se následně pokusil o čop, ten ale nebyl přesný a Kolář si svým bekhend připisuje bod.
15-15
Další return z rakety Koláře končí za základní čarou, což potvrzuje i rozhodčí, která se šla podívat na kurt.
0-15
Return Koláře netrefil Atmane čistě a míček končí mimo kurt.
0:2
Servis Koláře skončil přesně na čáře a return Francouze končí za základní čarou.
40-A
Přichází ale chyba z bekhendu a Kolář má k dispozici další gembol.
40-40
Výborně teď Atmane, který byl sice v úzkých, ale vytáhl další parádní úder a druhý gem bude pokračovat. Vidíme i poprvé první "come on" od Francouze.
30-40
Francouzský tenista se pomalu osměluje, nyní dobrými údery dostal soupeře pod tlak a bekhendem ukončuje výměnu.
15-40
Atmane šel do výměny aktivně, jeho forhend ale skončil těsně za základní čarou. Kolář má k dispozici dva gemboly na potvrzení brejku.
15-30
Český tenista si pomáhá servisem ven z dvorce, následný forhend už neměl šanci Atmane vrátit.
15-15
Kolář zkusil zkrátit hru, bylo to velmi dobré řešení. Atmane byl u míčku pozdě a český tenista ukončil výměnu.
15-0
Kolář byl ve výměně aktivní, jeho forhend ale skončil těsně v autu.
0:1
0:1
0:1
Terence Atmane ukončuje první gem druhého setu dvojchybou! Kolář i do druhého setu vstupuje lépe a zápas má ve svých rukou.
15-40
Nyní se na síti blýskl Atmane, který nechce dát svou kůži lacino.
0-40
Kolář má hned na úvod druhého setu tři brejkboly! Druhý servis odehrál velmi dobře z bekhendu a dostal soupeře pod tlak, náběh na síť byl poté už jasný.
0-30
Opět se šlo do výměny, Atmane znovu přes forhend pouze do pásky.
0-15
Druhý set začíná lépe Kolář, Atmane zahrál forhend pouze do sítě.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Terence Atmane.
1:6
První set končí! Zdeněk Kolář po zásluze ovládl první set, Atmane měl příliš nevynucených chyb a bude muset do druhého setu hodně zpřesnit hru.
0-40
Kolář má k dispozici tři setboly! Tohle už vypadá pro českého tenistu dobře.
0-30
Kolář je dva míčky od vítězství v prvním setu, Atmane byl v této hře bez šance.
0-15
První bod sedmé hry si připisuje český tenista.
1:5
Kolář se vyhazuje a kanár tak v prvním setu nebude. Atmane si připisuje první gem v tomto setu na svou stranu.
40-30
Atmane vyzkoušel servis – síť, vítězný úder ale nepřidal, míček končí v autu.
40-15
Další tvrdý servis, Kolář vrací míček až za základní čáru.
30-15
Atmane poslal servis přímo na tělo, Kolář vrátil na střed hřiště a forhend z rakety Francouze byl vítězný.
15-15
Na druhé straně končí pro změnu v síti forhend. Je srovnáno.
15-0
Kolár zkoušel bekhendem po lajně ukončit výměnu, míček zastavuje páska.
0:5
0:5
0:5
Bekhend Francouze je příliš dlouhý a ani pátý gem prvního setu nezíská. Za malý moment tak bude podávat a bude se chtít vyhnout jedné věci, a tím je kanár.
30-40
Český tenista byl ve výměně až moc pasivní a bod si tentokrát nepřipisuje.
15-40
Kolář má k dispozici dva gemboly, Atmane z forhendu po lajně těsně minul vymezený prostor pro dvouhru.
15-30
Teď se Atmane dostal do výměny a jeho úder přes celý kurt zahnal Koláře do úzkých.
0-30
Atmane posílá return za základní čáru a čárový rozhodčí samozřejmě hlásí aut.
0-15
Kolář šel do výměny přes první servis, Atmane chybuje z forhendu, jeho pokus končí v síti.
0:4
A máme tady další brejk! Atmane znovu dělá nevynucenou chybu a Kolář jde do pohodového vedení o dva brejky.
0-40
Další nevynucená chyba z rakety domácího tenisty, kterému úvod utkání vůbec nevychází a je na něm vidět velká nervozita z premiérového startu na French Open.
0-30
Kolář odvrátil servis soupeře, který následným úderem posílá svůj forhend mimo kurt.
0-15
Výborná obrana Koláře, který nakonec vytahuje skvělý bekhend a připisuje si bod.
0:3
0:3
0:3
Kolář teď nezahrál ideálně čop, nicméně Atmane za pomocí pásky posílá svůj úder do autu. Kolář tak potvrzuje brejk.
15-40
Po delší době vítězný míč z rakety francouzského tenisty, který svůj forhend zamířil přesně do rohu kurtu, Kolář se jen ohlédl.
0-40
Forhend Atmane znovu vyhazuje a dává tak soupeři možnost tří gembolů.
0-30
Ve fotbalové terminologii by se dalo říct, že se hraje "na jednu branku". Kolář dominuje a svými údery nedává soupeři moc šancí.
0-15
Vstup do utkání českému tenistovi vychází, nyní aktivní hrou z forhendu donutil soupeře hrát z těžkých pozic a náběh na síť tak jen korunoval tuto výměnu.
0:2
Druhý servis Atmane zahrál dobře, nicméně laciná chyba z forhendu znamená, že Kolář jde do vedení o dva gemy!
30-40
Výborně teď Atmane, který tlačil do výměny z forhendu, jeho následný náběh na síť byl účinný a donutil Koláře chybovat.
15-40
Kolář má k dispozici dva brejkboly. Atmane přestal po jednom míčku hrát, neboť se domníval, že skončil v autu. Hlavní rozhodčí se šla podívat na dopad míčku a usoudila, že byl ve dvorci.
15-30
První nevynucená chyba zápasu pro Koláře, který vyhodil bekhend od základní čáry.
0-30
Tentokrát neposlechl domácího hráče forhend a míček končí v síti. Kolář tak má hned v úvodu zápasu velkou šanci přiblížit se brejkbolům.
0-15
Atmane šel přes druhý servis, forhend Koláře byl dostatečně razantní a následný bekhend Francouze končí v autu.
0:1
0:1
0:1
Velmi rychlý, a hlavně poklidný gem. Kolář opět tvrdým servisem nedovolil soupeři vrátit míček do kurtu.
0-40
Kolář si pomáhá prvním servisem, return soupeře skončil za základní čarou.
0-30
Znovu forhend z rakety Atmaneho končí pouze v síti.
0-15
Český tenista si připisuje první bod, úder domácího tenisty skončil v síti.
0:0
Na podání začíná Zdeněk Kolář.
Informace o utkání
Oba hráči se dnes utkají poprvé, mají tedy co zjišťovat o tom druhém. Francouzský tenista je levák, což je "teoreticky" vždy pro praváka nepříjemné, a tím právě Kolář je. Uvidíme, jak zápas dopadne, hrát se bude na kurtu číslo sedm a zápas je první v pořadí, takže se očekává zahájení utkání těsně po desáté hodině.

Přeháňky v Paříži dnes dle předpovědi nepřijdou, tak nebude nic bránit k tomu, aby zápas začal ve stanovený čas.
Francouzský tenista se aktuálně nachází na 249. místě žebříčku ATP a ve svých jedenadvaceti letech je to jeho dosavadní maximum. Na French Open startuje poprvé a na domácí půdě bude mít jistě o motivaci postaráno. Na tento turnaj dostal od pořadatelů divokou kartu.

Letošní bilance Atmaneho na antuce je 17/8 a poprvé v tomto roce se výrazněji věnuje tomuto povrchu. Do té doby odehrál na antuce jen 11 zápasů a věnoval se hře na tvrdém povrchu. Atmane hrál na začátku tohoto roku Challengery a v Jížní a Střední Americe, vždy ale ztroskotal ve čtvrtfinále.
Český tenista se aktuálně nachází na 171. místě žebříčku ATP. Jeho maximum v kariéře je 111. místo. V minulém roce začínal Kolář také v kvalifikaci, kterou úspěšně zvládl a poté v hlavní soutěži došel do druhého kola, kde nestačil na Stefanose Tsitsipase, kterému podlehl 1:3 na sety.

Letošní bilance Koláře na antuce je 10/5 a můžeme říct, že právě tento povrch je českého tenisty nejoblíbenější, odehrál na něm za svou kariéru nejvíce zápasů. Před měsícem dokázal Kolář zvítězit na Challengeru v Ostravě, kde po velmi dobrých výkonech po zásluze slavil vítězství.
Úterní dopoledne nabídne v Paříži zbývající zápasy prvního kola kvalifikace na French Open. Domácí hráč Terence Atmane bude mít na úvod těžkého soupeře, nastoupí proti němu totiž Zdeněk Kolář. A tento zápas Vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.