Svitolinová - Siniaková | ONLINE | 30.8.2017 17:05 | US Open 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

US Open - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Elina Svitolinová : Kateřina Siniaková - 30. srpna 2017   17:05

Ukončeno
Elina Svitolinová
22 let  174 cm  Ukrajina
2
6
65
6
Kateřina Siniaková
21 let  174 cm  Česká rep.
1
0
75
3
Přenos se aktualizuje automaticky

Kateřina Siniaková končí na US Open na raketě nasazené čtyřky. Utkání, které bylo vinou deště rozloženo do dvou dnů nakonec prohrává 0:6, 7:6 a 3:6.

Rodačka z Hradce Králové vstoupila do utkání velmi nervózně, nedokázala si servisem pomoci a to favoritka zápasu nekompromisně trestala. Jelina Svitolinová ovládla první sadu jednoznačně 6:0. Také do poloviny druhého dějství se vše vyvíjelo velmi podobně, Siniaková byla o brejk pozadu, ale poté se začaly nad Flushing Meadows stahovat mračna. Několik přestávat na sušení kurtu pomohly více české tenistce, která dokázala na Ukrajinku vyvinout tlak. Ukrajinka nedokázala doservírovat druhý set do vítězného konce a muselo se pokračovat až do tiebreaku. Za stavu 2:1 v rozhodujícím gemu druhé sady byl zápas definitivně přerušen. Téměř den odpočinku prospěl rozhodně více Siniakové, která dokázala tiebreak jasně získat na svou stranu, poté vedla také v sadě třetí dokonce 2:0, ale následně už úřadovala jen nasazené čtyřka. Ukrajinka dokázala získat pět her v řadě a celý zápas poté v klidu doservírovala do konce.

Jelina Svitolinová si zahraje ve druhém kole s vítězkou duelu Rodinaová – Bouchardová.
Konec zápasu
6:3
Je konec! Nasazené čtyřka trefila další velmi kvalitní první podání na boční lajnu, Češka na returnu riskovala více než měla a míček z její rakety vylétl až za základní lajnu.
40-15
Dva mečboly. Po dalším vynikajícím prvním servisu se return české hráčky do kurtu nevešel.
30-15
Teprve třetí eso zápasu si favoritka šetřila na důležitou hru.
15-15
Ukrajinka si vytvořila tlak od základní lajny, poté se ale také musela bránit. Češka byla agresivnější a získává fiftýn bekhendem.
15-0
Jelina Svitolinová začíná důležitý gem povedeným forhendem do rohu kurtu.
5:3
Rodačka z Hradce Králové netrefila první podání do kurtu. Úder nasazené čtyřky zastavila páska a zápas tak bude pokračovat minimálně ještě jednou hrou.
30-40
Siniaková se musela bránit. V nouzi však hraje bekhendem jen do sítě.
15-40
Kateřina Siniaková si pomáhá přímým bodem po prvním podání do středu kurtu.
15-30
Kateřina Siniaková riskovala stranu při jasném úderu soupeřky ze středu kurtu. Svitolinová boduje forhendem.
0-30
Nyní už se muselo hrát po druhém podání. Další přesné druhé podání na boční lajnu a lehké zakončení do opačné části kurtu.
0-15
Kateřina Siniaková podává proti konci zápasu. Přesné první podání podpořila Češka vynikající bekhendem.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Kateřina Siniaková.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Siniaková riskovala na returnu, na malou chvíli dostala soupeřku do potíží, ale poté Ukrajinka předvedla proč je světovou čtyřkou. Vítězný forhend do rohu kurtu a Češka byla bez šance.
40-0
Tentokrát první podání končí v deblovém území. Siniaková si ještě poradila se servisem na tělo, poté se Ukrajinka dostala k síti a to co před malou chvíli Češka nezvládla se jí podařilo. Přesný volej.
30-0
Znovu musela favoritka zápasu použít druhé podání. Siniaková šla sebevědomě k síti, ale těžký volej nedokázala umístit do kurtu.
15-0
Ani Svitolinové se nedaří první podání. Klid z úvodu setu je pryč, Siniaková chybuje forhendem do sítě.
4:2
Siniaková sice trefila první podání do středu kurtu, ale následně se jí nepodařil forhend křížem, který končí jen na pásce. Čtvrtá hra pro nasazenou čtyřku v řadě.
A-40
Dlouhá výměna od základní lajny končí smečí ukrajinské reprezentantky. Další šance na brejk, již třetí v tomto gemu.
40-40
Kateřina Siniaková musela proti brejkbolu hrát přes druhé podání. Svitolinová si poradila se servisem na tělo, ale poté vyrábí nevynucenou chybu. Shoda.
A-40
První podání odhodila páska do autu. Tentokrát to byla favoritka zápasu, která byla agresivnější. Češka bojovala za základní lajnou, ale přesný úder již nedokázala umístit do kurtu.
40-40
Svitolinová se nyní jen držela ve výměně, útočila česká tenistka. Siniaková si došla razancí pro shodu. Ukrajinka byla bez šance na úder.
40-30
Kateřina Siniaková měla problémy s nadhozem prvního servisu. Nakonec se muselo hrát přes druhé podání. Svitolinová zaútočila hned returnem po lajně a vybojovala si tak brejkbol.
30-30
První podání zastavila páska. Svitolinová se musela bránit i po druhém podání. Češka byla aktivnější tenistkou, dlouho se jí však nedaří přehrát soupeřku. Svitolinová předvedla vynikající kontraúder po lajně a srovnává tak tento gem.
15-30
Podobná pozice pro českou hráčku, ale tentokrát končí míček daleko v autu.
0-30
České hráčce se nedaří první podání. Svitolinová vytáhla parádní return po lajně, ale Siniaková se ještě dokázala vrátit do hry. Za základní lajnou si vytvořila pozici pro přechod k sít a ze středu kurtu ukončila delší výměnu bekhendem do rohu kurtu.
0-15
První podání končí v autu. Po druhém servisu se již Ukrajinka musela zapojit do hry. V nedobré pozice poté musí hrát čtvrtá hráčka světa jen do autu.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Kateřina Siniaková.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Kateřina Siniaková se snaží tvořit hru, ale s agresivní hrou přichází také chyby. Jednu takovou nyní vyrobila z forhendu. Třetí gem v řadě pro favoritku zápasu.
40-30
Opět jen druhé podání pro Ukrajinku. Velmi lehké druhé podání české hráčce vyhovuje mnohem více. Následně ale přichází nevynucená chyba do autu.
30-30
Jelina Svitolinová zahrála první podání do sítě. Na druhé podání Češka zaútočila returnem po lajně a je srovnáno.
30-15
Tentokrát ale předvedla rodačka z Hradce Králové parádní return pod nohy soupeřky.
30-0
Svitolinové se začíná dařit první podání a je to znát. Češka se nedostává ihned do herní převahy, nyní chybuje v nouzi do sítě.
15-0
Také Svitolinová převedla tvrdé první podání do středu kurtu. Čtvrtá hráčka světa byla pod velkým tlakem za základní lajnou, dlouho odolávala a nakonec po chybě do sítě od české tenistky bere fiftýn.
2:2
Kateřina Siniaková musela hrát proti brejkbolu přes druhé podání. Nyní Svitolinová trefila parádní return do rohu kurtu křížem. Češka ještě udržela míček ve hře, ale mezitím si Svitolinová došla k síti a výměnu ukončila smečí.
A-40
Třetí brejkbol! Kateřina Siniaková netrefila forhend po lajně a je znovu v potížích.
40-40
Po tvrdém prvním servisu do středu kurtu přišel vynikající forhend do protipohybu soupeřky. Shoda.
A-40
Ještě jedna šance pro favoritku zápasu. Siniaková neudržela svůj forhend v kurtu.
40-40
Siniaková si šla pro shodu. Opět dokonale zatlačila soupeřku daleko za základní lajnu. Vítězným bekhendem do rohu kurtu je tady shoda.
40-30
Opět musela česká hráčka zapojit i druhé podání. Po nátlakové hře od základní lajny se musela Svitolinová bránit. Dlouho odolávala a nakonec po nepřesném stopbalu Siniakové bere bod. Brejkbol.
30-30
Těsný aut prvního servisu do středu kurtu. Siniaková dokáže přidat přímý bod i po druhém podání.
30-15
Po povedeném prvním podání se česká tenistka vyhazuje z forhendu daleko do autu.
15-15
První podání dopadlo až za vymezené území. Svitolinová zatlačila českou hráčku returnem, poté ale nedokázala výměnu ukončit a musela se bránit. Vše jí ale ulehčuje chyba Siniakové.
0-15
Kateřina Siniaková zahajuje gem při vlastním servisu parádním bekhendem po lajně.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Kateřina Siniaková.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Nyní už světová čtyřka musela přes druhé podání. Svitolinová přitvrdila z forhendu a Češka se již jen odhlédla za přesným úderem do rohu kurtu.
40-15
Kateřina Siniaková netrefila return čistě a míček se nedostal ani k polovině.
30-15
Svitolinová napálila první podání do sítě. Po druhém podání měla Češka return na raketě, ale posílá ho jen pod pásku.
15-15
Siniaková se štěstím našla returnem kurt, poté se ještě snažila vrátit do výměny, ale Ukrajinka ukončuje rozehru forhendem.
0-15
Svitolinová chybuje. Ukrajince se po návratu na kurt nedaří.
0:2
Brejk je potvrzen! Jelina Svitolinová nedokázala zreturnovat tvrdé první podání na tělo.
15-40
Po dalším nechytatelném úderu sympatické Češky neměla nasazené čtyřka žádnou šanci.
15-30
Kateřina Siniaková měla problémy s nadhozem prvního podání. Následně si ale pomáhá bekhendem do protipohybu soupeřky.
15-15
Po vynikajícím prvním podání na tělo soupeřky se dostala Češka do ofenzivní pozice. Siniaková hnala Ukrajinku přesnou hrou od základní lajny, Svitolinová chtěla změnit rytmus hry kraťasem, ale Češka byla připravena a skvěle zakončuje výměnu forhendem.
15-0
Kateřina Siniaková nastoupila dnes na kurt velmi odhodlaně. Skvěle uhrála koncovku druhého setu a nyní prorazila podání soupeřce. Při vlastním servisu však začíná chybou.
0:1
Svitolinová trefila několikrát velmi šťastně základní lajnu, tím se ale Češka nenechala rozhodit. Další maratonská výměna už mohla skončit po doteku pásky, Svitolinová ještě míček udržela ve hře, ale na lob už nemohla dosáhnout.
30-40
Nyní se musela bránit Češka, světová čtyřka nedokázala tlak proměnit ve fiftýn a Siniaková má k dispozici hned v prvním gemu třetí sady brejkbol.
30-30
Ani tentokrát se nepodařilo dostat první podání do vymezeného území. Kateřina Siniaková přidává bod ihned returnem po lajně.
30-15
Svitolinové se nedaří první podání. Češka toho dokázala využít, rozběhala soupeřku a donutila jí k chybě.
30-0
Svitolinová musela hrát přes druhé podání. Siniaková předvedla vynikající returnu křížem do rohu kurtu, ale už k tomu nepřidala bekhend přes pásku.
15-0
Do rozhodujícího setu vstupuje na podání světová hráčka číslo 4. Siniaková v dobré pozice vyhazuje bekhend až za základní lajnu.
6:7
Kateřina Siniaková měla při třetím setbolu při nadhozu podání. Češka se musela po prvním podání bránit, to jí však vyneslo fiftýn a tím i třetí sadu. Ukrajinka razantně našla forhendem jen pásku.
5-6
Tentokrát už musela ukrajinská hráčka použít i druhé podání. Siniaková v další delší výměně od základní lajny chybuje forhendem do sítě.
4-6
Jelina Svitolinová odvrací první setbol přímým bodem po prvním servisu do středu kurtu.
3-6
Svitolinová se lehce dostala do výměny od základní lajny, poté musela bojovat o každý úder. Češka byla aktivnější hráčkou, diktovala tempo zpoza základní lajny. Maratonskou výměnu nakonec ukončila až nepřesnost světové čtyřky. Tři setboly.
3-5
Kateřina Siniaková napálila první podání do sítě. Po druhém servisu se už Ukrajinka musela zapojit do hry. Přesným forhendem si bere jedno ztracené podání zpět.
2-5
Ani tentokrát se nehrálo po prvním servisu. Ukrajinka si připisuje dokonce dvojchybu a stále tak čeká na první uhraný bod.
2-4
Jelina Svitolinová musela použít druhé podání. Siniaková tlačila z bekhendu a to stačilo. Třetí bod v řadě pro českou hráčku po návratu na kurt.
2-3
Rodačka z Hradce Králové si pomáhá tvrdým prvním servisem a v tiebreaku jde do vedení.
2-2
Kateřina Siniaková se po dlouhé pauze opřela do prvního servisu. Bekhendovou přestřelku od základní lajny bere na své konto Češka.
Po více než dvaadvaceti hodinách se Kateřina Siniaková s Jelinou Svitolinovou vrací na dvorec. Za několik málo okamžiků nás čeká velmi důležitý závěr druhé sady.
Nepříznivé počasí v New Yorku nedovoluje pokračovat a téměř celý úterní program je tak odložen. Kateřina Siniaková bude dohrávat zápas prvního kola s Jelinou Svitolinovou nejdříve ve středu v 17:00 českého času.
Déšť se začíná stupňovat. Hráčky odcházejí do šaten a zápas se tak definitivně přerušuje.
2-1
Nad Flushing Meadows se stahují mračna. Zápas je přerušen. Hráčky zatím zůstávají na kurtu.
2-1
Po dalším výborném podání na boční lajnu se Ukrajinka opřela do finálního úderu po čáře. Míček dopadl přesně do rohu kurtu.
1-1
Jelina Svitolinová musela hrát jen přes druhé podání. Siniaková toho nevyužila a musí skousnout vítězný úder soupeřky.
0-1
Kateřina Siniaková zahájila zkrácenou hru na podání. Dokázala soupeřky rozpohybovat ze strany na stranu a vše ukončila volejem.
6:6
O druhém setu rozhodne tiebreak. Po prvním podání se Ukrajinka vydala k síti, tam už ale hrát nemusela. Lob české hráčky jde do autu.
40-15
Znovu to vypadalo na přímý bod, ale tentokrát je zahlášen aut. Siniaková po druhém servisu nenašla bekhendem postranní lajnu.
30-15
Čtvrtá hráčka světa si pomáhá prvním servisem na boční lajnu.
15-15
Svitolinová napálila první podání do sítě. Po druhém servisu se hrálo od základní lajny, tam právě Ukrajinka forhendem chybuje.
15-0
Jelina Svitolinová nedoservírovala zápas do vítězného konce, nyní podává proti ztrátě druhé sady. Siniaková v jasné pozici ve středu kurtu kazí forhend do autu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Jelina Svitolinová.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Přestřelka od základní lajny končí nevynucenou chybou favoritky zápasu. Vůbec poprvé se tak Češka dostává v setu do vedení a má jistý minimálně tiebreak.
40-A
Nyní to byla Siniaková, která diktovala od úvodu tempo výměny. Vítězný úder na lajnu a výhoda je na české straně.
40-40
První podání napálila Kateřina Siniaková jen do sítě. Svitolinová si šla aktivně za shodou, ofenzivní pozici dokázala využít forhendovým úderem. Shoda.
30-40
Další dlouhá výměna od základní lajny. Nyní se musela bránit Češka. Svitolinová rozehru nedokázala ukončit a toho využívá parádním úderem Siniaková.
30-30
Svitolinová se dostala lehce do výměny. Češka však agresivně přešla k síti a bekhendem křížem výměnu rozhodla.
30-15
Svitolinová předvedla parádní return do rohu kurtu a poté už přichází nevynucená chyba mladší z obou hráček.
15-15
Kateřina Siniaková se dostává více a více do hry nepřesnostmi ukrajinské hráčky.
15-0
Siniaková si rozpohybovala soupeřku, ale kraťasem už výměnu neukončila. Míček končí v síti.
5:5
Ani nyní se nevydařilo první podání. Už to vypadalo na jasný vítězný return po lajně, ale Ukrajinka ještě udržela míček ve hře. Na smeč do volného místa, ale už nemohla dosáhnout. Je srovnáno.
40-A
Další dlouhá výměna od základní lajny. Světová čtyřka napálila forhend do sítě. Druhý brejkbol v tomto gemu pro Češku.
40-40
Jelina Svitolinová i proti brejkbolu musela přes druhé podání. Siniaková bojovala za koncovou lajnou, ale tentokrát se neubránila. Shoda.
30-40
První podání se opět nedostalo do vymezeného prostoru. Od základní lajny byla aktivnější Češka, která dokázala soupeřku zatlačit a vybojovat si brejkbol.
30-30
Jelina Svitolinová si však nyní pomáhá tvrdým servisem na tělo soupeřky.
15-30
Svitolinové se nedaří první podání. A to trestá bodem přímý z returnu sympatická Češka.
15-15
První podání zastavila síť. Svitolinová nedokázala čelit dvěma tvrdým úderům české tenistky.
15-0
Jelina Svitolinová může při vlastním servisu ukončit zápas. Dvaadvacetiletá Ukrajinka začíná těsným autem z prvního servisu. Siniaková se dostala do hry returnem, ale poté už nestačilo na přesný forhend soupeřky.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Jelina Svitolinová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Kateřina Siniaková si ještě vybojovala pokračování zápasu. Po přesném prvním podání zakončila výměnu forhendem ze středu kurtu.
30-40
Kateřina Siniaková napálila prvním servisem síť. Svitolinová skvěle returnovala po lajně, ale svou razanci přehnala a přetáhla svůj forhend do autu.
30-30
Svitolinová si tentokrát pohrála s českou hráčku od základní lajny, poté musí hrát Siniaková jen do sítě.
15-30
Siniaková našla servisem dvakrát síť. Osmá dvojchyba české hráčky.
0-30
A další chyba favoritky zápasu v nouzi do autu.
0-15
Kateřina Siniaková podává proti konci zápasu. Začíná skvělou nátlakovou hrou. Ukrajinka byla nyní bez šance.
5:3
Následně ale první podání poslala jen do pásky. Kateřina Siniaková našla bekhendovým returnem jen síť. Svitolinová je jeden gem od postupu.
A-40
Jelina Svitolinová navíc trefuje také druhé eso zápasu.
40-40
Proti brejkbolu musela favoritka zápasu přes druhé podání. Siniaková hrála agresivně, šla si pro důležitý fiftýn, ale Ukrajinka odolala v obraně a získává shodu.
30-40
Ukrajinka musela hned dvakrát opakovat první podání. Nakonec se šlo do výměny od základní lajny, Svitolinová byla aktivnější hráčkou, ale nedokázala ukončit výměnu. To se daří české hráčce po přechodu k síti. Brejkbol.
30-30
Těsný aut prvního servisu. Siniaková našla returnem základní lajnu, ale nedokázala toho využít. V delší výměně kazí lehký úder do sítě.
15-30
Jelina Svitolinová si pomáhá přímým bodem po prvním servisu do středu kurtu.
0-30
Ani tentokrát se nehrálo přes první podání. Siniaková se dokázala dostat do ofenzivní pozice a přeběhem k síti boduje.
0-15
Jelina Svitolinová se může při vlastním servisu výrazně přiblížit postupu do druhého kola. Je z toho však dvojchyba na úvod gemu.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Kateřina Siniaková se ještě drží v kontaktu. Po druhém podání vyhazuje Ukrajinka return do autu. Stále to je "jen" o jeden brejk.
40-A
Svitolinová vůbec nezatlačila soupeřku returnem a to trestá česká hráčka bekhendem do protipohybu.
40-40
Shoda. Siniaková udolala soupeřku tvrdou hrou od základní lajny.
40-30
Ani nyní se Češka netrefila do prvního podání. Následně hraje Siniaková bekhend v běhu jen do deblového území. Brejkbol.
30-30
Česká tenistka musela použít druhé podání, ale to končí v síti. Již sedmá dvojchyba.
15-30
Siniaková náběhy k síti rozhodně nešetří. Další povedený volej mimo dosah soupeřky.
15-15
Nyní se ale dostala do jasné pozici ve středu kurtu Češka a bekhendem jí proměňuje.
15-0
Kateřina Siniaková napálila první podání do sítě. Svitolinová toho využívá a ukončuje rozehru hned returnem.
4:2
Jelina Svitolinová si dokonce připisuje první eso zápasu!
40-15
I nyní se nehrálo příliš dlouho. Svitolinová přispěchala po prvním podání k síti a prvním volejem ukončila výměnu.
30-15
Další vynikající první podání nasazené čtyřky.
15-15
Svitolinová si pomáhá vynikajícím prvním servisem do středu kurtu. Češka ještě prosila o přezkoumání videem, ale i to potvrzuje bod pro soupeřku.
0-15
Dvaadvacetiletá Ukrajinka začíná gem na podání nepřesností od základní lajny.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Jelina Svitolinová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Vůbec první udržené podání české tenistky. Svitolinová v ofenzivní pozici vyhazuje forhend do autu. Stále však má čtvrtá hráčka světa k dispozici jeden brejk ve druhém setu.
30-40
Ukrajinka se musela bránit za základní lajnou, odvrátila několik přesných úderů, ale na volej české tenistky již nemohla dosáhnout.
30-30
První podání dopadlo těsně za vymezený prostor. Ani v tomto gemu to nebude mít Češka jednoduché. Svitolinová trefuje parádní úder po lajně.
15-30
Tentokrát hrála Siniaková prvním servisem, ale nabíhaný volej se jí vůbec nevydařil a toho využívá Ukrajinka k prohozu.
0-30
Opět se muselo hrát po druhém podání. Svitolinová byla znovu v hluboké defenzivě. Češka si došla pro vítěznou smeč k síti.
0-15
Česká tenistka netrefila první podání do kurtu. Pomáhá jí však protihráčka nepřesným returnem.
3:1
Svitolinová se opět vydala sebevědomě k síti. Hned prvním volejem našla volné místo v rohu kurtu a potvrzuje tak brejk.
40-15
Svitolinová měla po parádním servisu jasnou pozici na síti, ale dva údery nedokázaly výměnu ukončit. Češka toho ale nedokázala využít.
30-15
Ukrajinka začala kvalitním servisem do středu kurtu, poté hned dvakrát otečovala úderem pásku. Míček ale zůstal ve hře. Češka se vydala k síti, ale byla perfektně přelobována. Následný volej už byl pro Svitolinovou jen formalitou.
15-15
Svitolinová přepálila první podání do autu. Po druhém podání se ale může radovat z fiftýnu po parádním forhendovém prohozu po lajně.
0-15
Jelina Svitolinová první brejk ve druhé sadě nepotvrdila. Nyní má druhou šanci. Světová i nasazená čtyřka začíná nepřesným bekhendem do sítě.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Jelina Svitolinová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Ani nyní se Češka podání neudržela! Svitolinová tentokrát byla aktivnější hráčkou, zatlačila soupeřku a ta v nouzi hraje mimo dvorec.
40-30
Nyní už se hrálo po prvním podání. Siniaková diktovala tempo hry, ale finální úder poslala do autu.
30-30
První servis na tělo jde jen do autu. Druhé podání končí v síti. Další dvojchyba.
15-30
První podání končí daleko v autu. Po druhém už se hrálo. Siniaková útočila tvrdě ze středu kurtu, poté si dokonce došla až pro vítězný volej těsně k síti.
15-15
Již pátá dvojchyba české hráčky v zápase.
0-15
Kateřina Siniaková si přiběhla ihned po prvním podání k síti a přesným volejem ukončila rychlou výměnu.
1:1
Jelina Svitolinová měla jasnou pozici ve středu kurtu po vysokém returnu české hráčky. Ukrajinka ale situaci nedokázala zakončit a od základní lajny už byla poté silnější Siniaková.
30-40
Je tady dokonce brejkbol. Svitolinová ztrácí třetí výměnu v řadě, nyní hraje forhendem pod pásku.
30-30
První podání zastavila páska sítě. Siniaková vymetla returnem po lajně roh kurtu a dostává se do hry.
30-15
Až nyní se bodově prosazuje Češka. I Svitolinová umí vyhodit míček do autu.
30-0
Ukrajinka navíc přidává také přímý bod po servisu do středu kurtu.
15-0
Jelina Svitolinová má k dispozici na podání nové míčky. Nasazená čtyřka začíná přesnou hrou od základní lajny. Češka chybuje z forhendu do sítě.
1:0
Po dvou nepřesných servisech končí první gem druhé sady dvojchybou.
40-15
Povedené první podání do středu kurtu nedělalo Ukrajince žádné problémy. Po nevynucené chybě české hráčky jsou tady dva brejkboly.
30-15
Svitolinová se tentokrát tlaku české hráčky neubránila.
30-0
Jelina Svitolinová se velmi lehce dostala do hry returnem po lajně. Následně přišel tvrdý úder české tenistky do těsného autu.
15-0
I do druhé sady vstupuje na podání česká tenistka. Svitolinová skvěle zahrála bekhend křížem a bere první fiftýn.
6:0
I při setbolu musela Ukrajinka využít druhé podání. Kateřina Siniaková už trochu odevzdaně odpálila return daleko za základní lajnu. První sada jde na konto favoritky.
40-30
Čtvrtá hráčka světa netrefila první podání. Po druhém se musela bránit, ale Češka z klidné pozice napálila míček do sítě. Setbol.
30-30
Svitolinová musela do kolem po přesném returnu, poté se i Ukrajinka vydala k síti, ale její přípravný úder končí mimo.
30-15
Siniaková se dostala do výměny od základní lajny, ale opět svůj bekhend posílá jen do autu.
15-15
Svitolinová nyní nehrála agresivně, naopak Češka si došla pro jednoduchý volej k síti a srovnává.
15-0
Jelina Svitolinová podává po dvaceti minutách hry na zisk první sady. Siniaková returnuje druhé podání jen do autu.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Jelina Svitolinová.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Kateřina Siniaková musela hrát jen přes druhé podání. Svitolinová útočila hned returnem, poté trefila forhendem pásku, která rozhodila českou tenistku a ta poté hraje jen do autu. Pátá hra v řadě pro ukrajinskou reprezentantku.
40-15
Ještě je tady naděje. Svitolinová netrefila svůj další parádní prohoz do kurtu.
40-0
Siniaková se zatím trápí na servisu. Po dalším lehkém druhém podání se hrálo od základní lajny. Češka přestřeluje forhend ze středu do deblového území. Tři brejkboly.
30-0
Svitolinová předvedla parádní kraťas, když byla Češka daleko za základní lajnou. Siniaková zabojovala a vyškrábla míček ze země, ale na další volej už neměla.
15-0
První podání končí v polovině sítě. I druhý servis nekončí ve vymezeném území. Siniaková začíná dvojchybou.
4:0
Svitolinová se opřela do prvního podání na tělo soupeřky Češka hraje v nouzi jen do sítě.
40-15
Tentokrát nepálila Ukrajinka první podání do sítě. Siniaková se dostala lehce do hry, ale poté chybuje bekhendem do autu.
30-15
Těsný aut prvního podání do středu kurtu. Siniaková však následně returnuje pomalejší druhé podání jen do sítě.
15-15
Siniaková dokázala rychle umístit return do rohu kurtu, poté se ale dostala pod tlak od základní lajny. Dlouho statečně čelila úderům Ukrajinky a nakonec bere fiftýn.
15-0
Jelina Svitolinová může při vlastním servisu potvrdit již druhý brejk v prvním setu. Čtvrtá hráčka světa začíná dalším fantastickým prohozem po lajně.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Jelina Svitolinová.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Nyní už se muselo hrát po druhém podání. Svitolinová bekhendovým returnem našla přesně roh kurtu, tím se česká hráčka dostala do defenzivy, ze které se již nedostala. Ukrajinak bere Siniakové i druhé podání.
40-30
Kateřina Siniaková si pomáhá v těžké chvíli přímým bodem.
40-15
Opět se nehrálo po prvním servisu do středu kurtu. Svitolinová skvěle returnuje, Češka se přesto vydala k síti, první tvrdý úder soupeřky ještě dostala do kurtu, ale na další vynikající forhend už nedokázala reagovat. Dva brejkboly.
30-15
První podání dopadlo v těsném autu. Druhé servis zastavuje síť. Dvojchyba pro českou hráčku.
15-15
Siniaková musela použít druhé podání. Od základní lajny byla aktivnější právě Češka, která poté zvolila krátký úder za síť, který už soupeřka nedostihla.
15-0
Svitolinová našla returnem přesně základní lajnu, tím zatlačila českou hráčku, která poté musela hrát už jen do sítě.
2:0
Jelina Svitolinová dokázala odvrátit tři brejkboly a drží si tak svůj servis. Nyní jí pomáhá nevynucená chyba české tenistky do sítě.
A-40
Svitolinové se nedaří první podání. Siniaková útočila na druhé výrazně pomalejší podání, ale po dalším náběhu na síť se daří Ukrajince.
40-40
Svitolinová si však pomohla kvalitním servisem na boční lajnu a poté ukončila výměnu forhendem. Shoda.
40-A
Je tady ještě jedna šance pro sympatickou českou tenistku po vítězném forhendu.
40-40
Tentokrát už Ukrajinka musela přes druhé podání. Siniaková hrála opět velmi aktivně, opět šla k síti, ale Svitolinová měla o poznání více čase na úder než v předešlé výměně a dokoázala Češku prohodit. Shoda.
30-40
První delší výměna od základní lajny končí nevynucenou chybou níže postavené hráčky v žebříčku.
15-40
A nedaří se jí trefit první podání i nyní. Siniaková zatlačila returnem křížem, poté se Češka vydala k síti, usměrnila lehký úder na opačnou stranu a má dva brejkboly.
15-30
První podání končí jen v síti. Po druhém se také nehrálo. Stejně jako česká tenistka, tak i Ukrajinka si neodpustila dvojchybu.
15-15
Jelina Svitolinová opět trefila první podání na boční lajnu, ale od základní čáry hraje forhendem jen do sítě.
15-0
Čtvrtá hráčka světa může hned při svém prvním gemu na podání potvrdit brejk. Začíná přímým bodem.
1:0
I proti brejkbolu musela Siniaková přes druhé podání. To vyhovovalo Ukrajince, která přitvrdila na returnu a hned prvním úderem získala fiftýn a tím i celý gem.
40-15
Ani tentokrát se první podání nevydařilo. Svitolinová se lehce dostala do hry od základní lajny, několika údery rozběhala českou tenistku a poté výměnu ukončila kraťasem. Dva brejkboly.
30-15
První podání zastavila páska sítě. Druhé podání naopak končí daleko za vymezeným územím.
15-15
Sympatická hráčka z Česka opět trefila první podání a tentokrát již bere i první fiftýn.
15-0
Kateřina Siniaková se jako první představí v dnešním zápase na podání. Jednadvacetiletá Češka zvolila pro úvodní úder servis ven z kurtu. Svitolinová perfektně returnuje pod nohy podávající hráčky.
0:0
Utkání právě začalo.
Jelina Svitolinová i Kateřina Siniaková již jsou na druhém největším dvorci ve Flushing Meadows. Po krátkém rozehrání může zápas prvního kola US Open začít.
Jelina Svitolinová

Dvaadvacetiletá Ukrajinka prožívá zlomovou sezonu. Dva turnajové tituly z letošního února jí poprvé v kariéře vynesly do první desítky světového žebříčku. Na triumfy z Tchaj-peje a Dubaje navázala i na antuce. Před French Open dokázala vyhrát další dva podniky, v Istanbulu si poradila ve finále s Mertensovou, o tři týdny později v Římě ve finále poradila Simonu Halepovou. Parádní výsledky má Ukrajinka i v posledních týdnech na betonu. Na silně obsazeném turnaji v Torontu postupně přehrála Venus Williamsovou, Garbine Muguruzaovou, Simonu Halepovou a v bitvě o další trofej uštědřila Caroline Wozniacké dokonce nepopulárního kanára.

V předchozích letech se na US Open dostala nejdále do třetího kola. Před rokem jí právě ve třetím zápase zastavila ve dvou setech Petra Kvitová.
Kateřina Siniaková

Jednadvacetiletá Češka si v letošním roce připsala již dva turnajové tituly. V úvodu roku přehrála všechny soupeřky v čínském Šen-čenu. Druhou trofej Siniaková vybojovala před měsícem. Na antuce ve švédském Bastadu nebyla favoritkou v semifinále proti Garciaové ani následném finále proti Wozniacké, ale oba duely zvládla skvěle. Neztratila ani set a po výhře nad hráčkou z první desítky se radovala z titulu. Aktuálně 42. hráčce světového žebříčku se po přechodu na beton vůbec nedaří. V Torontu bylo konečnou pro Češku druhé kolo proti Venus Williamsové. V Cincinnati i New Haven shodně vypadlo již v prvním zápase.

Teprve jednadvacetiletá tenistka startuje na US Open již počtvrté v řadě. Nejlepší výsledek si připsala loni, když v prvním kole vyřadila favoritku střetnutí Kanaďanku Bouchardovou ve třech setech. Ve druhém kole již nestačila po dalším třísetovém zápase na Caroline Garciaovou.
Krásný úterní podvečer, vítám všechny příznivce tenisu. V New Yorku startuje závěrečný grandslam sezony US Open. V prvním kole prestižního turnaje velké čtyřky se představí také Kateřina Siniakové. Sympatické Češce los přisoudil pro úvodní zápas aktuálně čtvrtou hráčku světa Jelinu Svitolinovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
Články odjinud