Muži -  ONLINE PŘENOS -  Tomáš Berdych : Novak Djokovič - 12. července 2017   18:05

Ukončeno
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
31 let  196 cm  Česká rep.
1
72
2
Novak Djokovič
Novak Djokovič
30 let  188 cm  Srbsko
0
62
0
Přenos se aktualizuje automaticky

Tomáš Berdych postupuje po skreči srbského tenisty do semifinále Wimbledonu! Novak Djoković měl problémy s pravým ramenem už ve včerejším osmifinálovém zápasu. Dnes se nechal po prvním setu ošetřovat, ale po ztraceném prvním servisu v sadě druhé už se rozhodl dále netrápit.

I přes zdravotní trable bývalé světové jedničky dnes podal Tomáš Berdych vynikající výkon. Nedopřál soupeři ani jeden brejkbol, první sadu dovedl do vítězného konce po skvělém tiebreaku. Ve úvodu druhého setu už byl Srb v potížích od začátku, prohrál si hned úvodní podání, Čech vedl o dva gemy a poté přišlo ukončení zápasu ze strany srbské tenisové legendy. Český tenista tak obhajuje loňské semifinále.

Tomáš Berdych se utká o wimbledonské finále s vítězem duelu Raonic – Federer.
Je konec! Novak Djoković vzdává čtvrtfinálový zápas!
15-0
Tomáš Berdych může při vlastním servisu potvrdit brejk z předešlé hry. Djoković se navezl do returnu po lajně, ale poté už nestačil na přesné údery české jedničky.
2:0
Novak Djoković musel proti brejkbolu jen přes druhé podání. Berdych nyní skvěle returnuje, ihned se český tenista dostal do výměny od základní lajny. Dokonce trefil přesně lajnu a s tím si již Srb neporadil. Vynikající vstup české jedničky do druhé sady.
A-40
Tak to je fantazie. Djoković se chtěl vydat hned k síti, ale je parádně prohozem po lajně. Brejkbol.
40-40
Berdych znovu našel returnem místo pod nohama soupeře a najednou je tady dokonce shoda.
30-40
Novak Djoković chybuje od základní lajny. Hrubá chyba bývalé světové jedničky.
15-40
Tomáš Berdych se opřel do returnu křížem a to mu přineslo fiftýn.
0-40
Nyní předvádí perfektní servisy také Srb. Další přímý bod po servisu na boční lajnu.
0-30
Djoković tlačil po prvním podání forhendem. Český tenista se dokázal bránit, ale na zkrácení hry už nedokázal reagovat.
0-15
Také Novak Djoković se představí poprvé ve druhém setu na podání. Berdych riskoval return po lajně, ale míček dopadl v autu.
1:0
Až teď dostal Srb return do kurtu, ale to mu ani k fiftýnu nestačilo. Berdych zakončuje ihned druhým úderem do volného kurtu.
40-0
A znovu se nehrálo. Tomáš Berdych nyní exceluje na servisu.
30-0
Další první dělové podání, tentokrát do středu kurtu.
15-0
Do druhého setu vstupuje na podání česká tenista. A začíná skvěle. Přímý bod po servisu na boční lajnu.
0:0
V přestávce mezi sety si nechává srbský tenista ošetřovat pravé rameno. Právě s ramenem měl Djoković problémy už na konci osmifinálového zápasu.
7:6
Djoković se přesouval po dlouhé době znovu k síti, ale s halfvolejem si neporadil. Míček dopadl ještě na polovině Srba. Tak Takhle nějak si česká jednička představovala vstup do čtvrtfinále!
6-2
Djoković musel hrát jen přes druhé podání, ale i to na českého hráče nyní stačilo.
6-1
Vynikajícím servisem rozehrál český tenista výměnu. Poté se ale musel za základní lajnou bránit. Djoković vymýšlel úder za síť, ale ten se mu vůbec nevyvedl. Pět setbolů.
5-1
Nyní už to byl jasný aut z prvního podání do středu kurtu. Novak Djoković returnuje druhé podání na tělo jen daleko do autu. Následuje výměna stran.
4-1
I Djoković musel ve zkrácené hře přes druhé podání. Berdych byl rychle ve výměně, dokázal si dokonce připravit pozici, ale tu ani nemusel použít. Srb chybuje do sítě. Česká jednička je velmi blízko prvnímu setu.
3-1
Také Djoković si pomohl prvním servisem na boční lajnu. Český tenista ještě udržel míček ve hře, ale druhým úderem nachází jen síť.
3-0
Další parádní první podání českého hráče. Djoković hraje jen do deblového území a Berdych si drží oba své servisy.
2-0
Umpirový rozhodčí musel opravovat rozhodnutí čárového. Berdych se dožadoval bodu, ale nakonec se musela výměna opakovat. Je tady přímý bod po servisu na boční lajnu.
1-0
Novak Djoković začíná zkrácenou hru na servisu. Fantazie z české strany. Vše začalo po parádním returnu křížem, následně vše Berdych vyšperkoval zkrácením hry za síť.
6:6
Tomáš Berdych ukončuje důležitý gem přímým bodem po servisu do středu kurtu.
A-40
Tomáš Berdych znovu musel použít i druhý servis. Djoković stačil jen tak tak uhnout druhému servisu na tělo. Dostal před sebe raketu, ale na další český úder už nemohl reagovat.
40-40
Nyní už první podání zastavila páska. I po druhém servisu se ale český hráč dostal do tlaku od základní lajny, dokázal si soupeře rozběhat, ale finální zakončení končí znovu jen v autu. Shoda.
A-40
V důležitou chvíli si připisuje český tenista první eso.
40-40
Už to vypadalo na eso a tím pádem i ukončení gemu, ale je to těsný aut. Poté po druhém podání našel Djoković returnem pásku a je tu první shoda zápasu.
40-30
První podání vyletělo do autu. Po druhém podání byl znovu český tenista v mírně ofenzivnější pozici. Srb ale vytahuje skvělý úder po lajně.
40-15
Novak Djoković otřel return o pásku. Následně se Čech přibližoval k síti, ale jeho finální úder končí jen v deblovém území.
40-0
Djoković se ubránil prvnímu podání, byl neustále pod tlakem. Za přesným forhendem do rohu kurtu se už ale jen ohlédl.
30-0
První podání se muselo po doteku pásky opakovat. Berdych následně trefil první servis na tělo soupeře. Druhý úder Srba končí v síti.
15-0
Tomáš Berdych podává znovu proti konci prvního setu. Rodák z Valašského Meziříčí začíná snad prvním přeběhem k síti a povedenou smečí.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Djoković opět trefil první podání do středu kurtu. Následně se vypořádal s returnem pod nohy a poté už přichází nepřesný český úder do sítě.
30-40
Djoković byl pod tlakem i po prvním podání. Český tenista dokázal diktovat výměnu, ale první brejkbol nevybojoval. Tvrdý forhend křížem končí v síti. To je velká škoda pro českou jedničku.
30-30
Berdych se výborně natáhl za returnem do středu kurtu, dostal se do výměny. Srb přišel k síti, první prohoz křížem ještě stačil vrátit, ale na Berdychův úder po lajně už neměl.
15-30
Novak Djoković se mohl opět spolehnout na první podání do středu kurtu. Následně ale vyrábí nevynucenou chybu od základní lajny.
0-30
Berdych byl znovu ve hře od základní lajny, nalákal si soupeře k síti, ale prohoz české jednička končí v těsném autu.
0-15
Také Srb ale trefuje jedno první podání za druhým. Nyní se stačil ještě český tenista ubránit prvotnímu tlaku, ale později už v nouzi chybuje.
5:5
Parádní přestavení české jedničky na podání v tomto gemu. Djoković returnuje jen do sítě.
40-15
Berdych sice trefil první podání, ale poté se nevypořádal s returnem pod nohy.
40-0
Až nyní musel český hráč použít druhé podání. Novak Djoković byl najednou mnohem více aktivní, ale i tak chybuje. Jeho bekhend dopadl až za základní lajnou.
30-0
A znovu skvělé první podání, přechod blíže k síti a lehké zakončení do protipohybu soupeře.
15-0
Tomáš Berdych podává proti konci prvního setu. Zatím neměl při vlastním servisu žádné větší problémy. A skvěle začíná i nyní. Srb bojoval za základní lajnou, ale na ofenzivní sílu českého hráče neměl.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Berdych si chtěl vynutit shodu a tak se opřel do returnu po lajně, ale jeho bekhend dopadl až za základní lajnou. Novak Djoković je jeden gem od zisku první sady.
30-40
Berdych si však pomáhá přesným returnem po lajny a do sítě hraje také srbská hvězda.
15-40
Djoković napálil první podání jen do sítě. Po druhém servisu dokázal Čech soupeře zatlačit, už to vypadalo, že by se Berdych mohl dostat k zakončení ze středu kurtu, ale na poslední chvíli si neporadil s horším odskokem.
15-30
Tomáš Berdych se dostal do hry po returnu pod nohy podávajícího hráče. Následně přichází nevynucená chyba také od Srba.
0-30
Djoković vytáhl další umístěné první podání. Berdych returnuje jen do zámezí.
0-15
Také Djoković začal přesným prvním servisem. Přestřelku od základní lajny ukončila až chyba českého hráče do sítě.
4:4
Po dvojchybě přichází ale přímý bod po podání do středu kurtu. Znovu se returnující hráč nedostal ani ke shodě.
40-30
Tomáš Berdych napálil první podání do poloviny sítě. I druhé podání jde mimo vymezené území. První dvojchyba zápasu.
40-15
Djoković si poradil se servisem na tělo, ale už nedokázal umístit míček do kurtu.
30-15
Znovu jen druhé podání pro českou jedničku. Novak Djoković už nyní hodně riskoval na returnu a to se mu vyplatilo. Míček dopadl přesně do rohu kurtu.
30-0
Znovu se dostal Srb do hry po prvním podání, ale následně ho český tenista bez problémů přehrává. Djoković byl za základní lajnou bez šance.
15-0
Česká jednička má k dispozici na podání nové míčky. Po druhém podání se dostal Djoković do hry, ale ne na dlouho. Berdych trefuje světový úder do rohu kurtu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Novak Djoković netrefil první podání do kurtu. Berdych si přeběhl k returnu forhendem, dostal soupeře do potíží, ale druhý úder přetahuje do autu. Srb znovu drží bez problémů své podání.
15-40
Až nyní se dostal Berdych do hry po prvním podání soupeře. Djoković měl připravenou pozici pro přechod k síti, ale český tenista ho skvěle po lajně prohazuje.
0-40
Další vynikající první podání, tentokrát na boční lajnu.
0-30
Novak Djoković přidává další povedené první podání. Berdych je nyní bez šance.
0-15
Srbský tenista se mohl spolehnout na první podání. Berdych sice dokázal zasáhnout míček, ale přes pásku už ho nedostal.
3:3
Třetí gem na svém servisu ukončuje česká jednička přímým bodem do středu kurtu.
40-15
Opět jen přetažené první podání českého hráče. Djoković se opřel do returnu po lajně, Čech se stačil ubránit, ale musel hned řešit další přesný úder soupeře. Berdych se udržel ve hře a poté už přichází nevynucená chyba srbské legendy.
30-15
Tomáš Berdych si pomáhá kvalitním prvním servisem na boční lajnu.
15-15
Tomáš Berdych nyní musel hrát přes druhé podání. S tím si Srb poradil. Na základní lajny byl ale pod tlakem. Tentokrát však Berdych hraje forhendem jen do sítě.
15-0
Znovu je řada na české jedničce na servisu. Tomáš Berdych začíná gem tvrdým servisem do středu kurtu. Následně si Čech došel pro kratší return blíže k síti a lehce zakončil.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Další vynikající první podání, Čech se musel znovu natahovat pro return. Druhý úder do protipohybu už Berdych nestačil vrátit na polovinu soupeře. Stále čekáme na první brejkbol.
15-40
První eso zápasu pro srbského hráče. Přesná boční lajna.
15-30
Berdych se musel natahovat za returnem, ale udržel míček ve hře. To už se ale nedá říct o dalším úderu bekhendem do sítě.
15-15
Djoković nyní trefil první podání, rozběhal si českého hráče, ale výměnu neukončil. Berdych se dostal z defenzivy do útoku a je v tomto gemu ve hře.
0-15
Bývalá světová jednička se také nemohla nyní spolehnout na první podání. Tomáš Berdych však zbytečně riskoval od základní lajny a vyhazuje úder do autu.
2:2
Těsný aut prvního podání ven z kurtu. Djoković se navezl do returnu, ale na českého hráče nevyzrál. Berdych byl ve střehu a skvěle ukončil výměnu forhendem do rohu kurtu.
40-15
Berdych si znovu zatlačil soupeře prvním servisem do středu kurtu a poté jednoduše zakončuje k postranní lajně.
30-15
Skvěle. První podání zafungovalo. Novak Djoković returnuje jen daleko do autu.
15-15
První podání zastavila páska. Po druhém podání se už hrálo. Berdych však trefil bekhend jen rámem rakety a míček vyletěl až za základní lajnu.
15-0
Tomáš Berdych musí v prvním setu při vlastním servisu dotahovat vedení soupeře. Česká jednička musela řešit return pod nohy, ale Čech se skvěle udržel ve hře a poté si počkal na nevynucenou chybu soupeře.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Djokovićův první servisem šel do středu kurtu. Následně se ještě Berdych ubránil, ale na forhend do protipohybu už byl krátký.
30-40
Bývalá světová jednička si pomáhá dalším vynikajícím prvním servisem. Čech byl bez šance.
30-30
Tomáš Berdych returnuje první podání soupeře do těsného autu vedle postranní lajny.
30-15
Další přesné první podání srbského hráče. Berdych ale dokáže držet krok ve výměně od základní lajny a bere další bod.
15-15
Novak Djoković si pomáhá přímým bodem po prvním servisu do středu kurtu.
15-0
Třicetiletý srbský tenista nyní diktoval hru od základní lajny. Čech se ale výborně ubránil a když vycítil možnost k útoku, tak jí využil bekhendem křížem.
1:1
To je ono. První podání zafungovalo, ale Djoković byl ve hře. Nyní se musel bránit český tenista a dokázal vybojovat fiftýn. Také Srb dělá chyby od základní lajny.
40-30
Ještě ani jednou netrefil český tenista první podání. Toho využil Djoković k lehkému returnu po lajně, ale druhý úder už Srb hraje jen do sítě.
30-30
Ani tentokrát se nemohl Berdych spolehnout na první podání. Dlouhodobě nejlepší český tenista znovu zatlačil soupeře přesnou hrou od základní lajny, ale Srb vytáhl fantastický forhend křížem.
30-15
Další nepřesné první podání českého hráče. Djoković si přistoupil blíže k returnu, rychle napálil míčem forhendem pod nohy podávajícího hráče.
30-0
Berdych nemůže trefit první podání do vymezeného území. Berdych skvěle zatlačil soupeře bekhendem po lajně a Srb byl u míčku překvapivě pozdě.
15-0
Tomáš Berdych si hned po prvním gemu mění u lavičky raketu. S novou raketou napálil první podání do těsného autu. Djoković se se štěstím dostal do hry nečistým returnem. Dlouhou přestřelku od základní lajny ukončila až páska, která výrazně zkrátila Berdychův úder.
0:1
Novak Djoković trefil první podání do středu kurtu. Česká jednička ale vyhazuje poměrně jednoduchý úder za základní lajnu. První gem zápasu tak jde na konto favorita.
30-40
První podání zastavila páska. Po druhém servisu se už dostal Djoković do hry. Berdych skvěle returnuval, poté se stačil přesunout a ještě vybrat rychlý úder do protipohybu.
15-40
Až nyní musel Srb použít druhé podání. Tomáš Berdych skvěle zatlačil soupeře aktivní hrou od základní lajny, rozběhal Srba, který v nouzi hraje jen do autu.
0-40
Další trefené první podání. Dva přesné údery ještě stačil Berdych vrátit, na třetí už neměl nárok.
0-30
Djoković si dal záležet na prvním servisu a vyplatilo se. Po kratším returnu českého hráče bez problémů zakončuje bekhendem.
0-15
Trojnásobný wimbledonský vítěz začíná dnešní střetnutí na servisu. Novak Djoković zvolil na úvod podání do středu kurtu. Berdych se snadno dostal do výměny od základní lajny, ale následně chybuje forhendem do sítě.
0:0
Utkání právě začalo.
Tomáš Berdych i Novak Djoković již jsou na kurtu číslo 1. Po krátkém rozehrání může čtvrtfinálový souboj začít. Jako první půjde na podání srbský tenista.
Marin Čilič udolal v pěti setech lucemburského tenistu Müllera a zahraje si o finále. Nyní už přichází čas na zápas české jedničky s Novakem Djokovićem.
Bilance vzájemných zápasů

Novak Djoković je pro českou jedničku možná vůbec nejneoblíbenějším soupeřem. Ze sedmadvaceti vzájemných zápasů se Berdych radoval z výhry jen dvakrát! Naposledy se český tenista prosadil proti Srbovi v roce 2013 v Římě na antuce, kdy vyhrál 2:6, 7:5 a 6:4. Od té doby prohrál Berdych všech dvanáct vzájemných zápasů a v nich uhrál jen dva sety!

Na wimbledonské trávě je ale stav vyrovnaný 1:1 na zápasy. V roce 2010 přehrál Berdych srbského hráče ve třech setech a postoupil do svého jediného grandslamového finále. O tři roky později mu ale tehdejší světová jednička porážku oplatila ve čtvrtfinálovém zápase také ve třech sadách.
Tomáš Berdych

Dlouholetý nejlepší český tenista se od úvodu roku propadl z první desítky na patnácté místo světového žebříčku, ale stále si drží slušnou výkonnost. Na letošním Australian Open měl velkou smůlu na los, když už ve třetím kole narazil pozdějšího vítěze Rogera Federera a proti tenisové legendě se mu nepodařilo uhrát ani set. V týdnu před druhým grandslamem sezony se Berdychovi dařilo z celé sezony nejlépe. V Lyonu se prodral přes Simona a Raonice až do finále, ale v něm nestačil na dalšího domácího tenistu, Jo-Wilfrieda Tsongu. Po podařené generálce, ale na French Open nepřevedl Berdych optimální výkon a musel se s turnajem rozloučit již ve druhém kole, když nestačil na mladíka Karena Chačanova z Ruska. Po přechodu na trávu uhrála česká jednička dva čtvrtfinálové výsledky, ve Stuttgartu i poté v Queensu prohrál s Felicianem Lopezem, který chytil před Wimbledonem parádní formu.

V All England Clubu to Tomáš Berdych moc dobře zná, startuje tu totiž již počtrnácté v řadě! Největší úspěch zaznamenal před sedmi lety, kdy tady vyřadil cestou do finále Rogera Federera i Novana Djokoviče, ale zatím ve svém jediném grandslamovém boji o trofej nestačil na Španěla Rafaela Nadala ve třech sadách. Vůbec špatně si ve Wimbledonu nevedl ani minulý rok. Zastavil ho až v semifinálovém zápase pozdější vítěz, domácí Andy Murray.

Letos Berdycha drží celý turnaj velmi kvalitní servis. Po čtyřsetových zápasech s Chardym a Harrisonem přišel možná zatím nejlepší výkon českého hráče tenisty na třetím grandslamu sezony. Španěla Davida Ferrera vyprovodil z turnaje po třech jednoznačných setech. V osmifinále už ale přišel těžký boj. Proti Dominiku Thiemovi z Rakouska musel do pátého setu, v něm už ale světová osmička nestačila na rozjetého Berdycha.
Novak Djokovič

Srbská tenisová superstar vyhrála v minulém roce hned sedm turnajů, letos to je o poznání slabší. Djoković triumfoval "jen" v úvodu roku v Dauhá a poté v generálce na Wimbledon v slaběji obsazeném turnaji v Eastbourne. Na letošním Australian Open vypadl překvapivě již ve druhém kole s Denisem Istominem. Na antukovém grandslamu v Paříži poté nestačil již ve čtvrtfinále na Rakušana Thiema, když v třetím, poledním setu inkasoval dokonce nepopulárního kanára. Srb už není tak dominantní jako v předchozích letech a to se projevilo i na postavení ve světovém žebříčku. Novak Djoković se propadl "až" na čtvrté místo, mimo TOP 3 byl Srb předtím naposledy v roce 2009!

Z dvanácti opanovaných grandslamů hned třikrát zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Wimbledonu. V loňském roce ale zaváhal už ve třetím kole, když nestačil na Američana Sama Querreyho.

Letos ale v cestě do čtvrtfinále ještě neztratil ani set. V prvním kole mu vzdal v průběhu druhého setu Slovák Kližan. Adam Pavlásek ho ve druhém kole zdržel na kurtu jen něco málo přes 90 minut. Ani Ernests Gulbis a Adrian Mannarino velkého favorita na celkové vítězství příliš neprověřili. Nevýhodnou pro Djokoviće může být osmifinálový zápas, který musel odehrát až v úterý a měl tak výrazně kratší čas na regeneraci oproti české jedničce.
Krásné středeční odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Tomáš Berdych zůstal jako poslední český zástupce v singlovém turnaji. Dnes proti němu bude usilovat o postup do semifinále Wimbledonu bývalá světová jednička Srb Novak Djokovič.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
Články odjinud