30. května 2015 • 21:11

Jícha nevyhraje potřetí s Kielem házenkářskou Ligu mistrů

0
Nejlepší český házenkář Filip Jícha letos potřetí s Kielem Ligu mistrů nevyhraje. Německý tým v semifinále podlehl v Kolíně nad Rýnem maďarskému Veszprému 27:31 a v neděli bude usilovat alespoň o bronz proti polskému celku Kielce.

Jícha vyhrál Ligu mistrů v letech 2010 a 2012, loni bral stříbro. Zápas Kielu s Veszprémem byl vyrovnaný do poločasové pauzy (13:13), po ní se Maďarům povedl tříbrankový trhák a Kiel už ztrátu nedohnal. Ke smutku domácích fanoušků, kterých bylo ve vyprodané hale bezmála dvacet tisíc.

"Ve druhém poločase se nám nepodařilo postavit takovou obranu, jako se to povedlo Veszprému," označil kapitán Kielu Jícha hlavní důvod porážky. Sám dal v semifinále dvě branky.

Veszprém se v neděli o trofej utká s Barcelonou, která porazila Kielce 33:28 a nejlepší klubovou soutěž může vyhrát už podeváté.