Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav
Polojasno 14°C

Takhle vydělává hvězdná Soukalová: Ze Švédska si veze 722 tisíc!

Autor: Petr Žaloudek

Ještě než se postavila na start, už měla vyděláno 20 tisíc. Gabriele Soukalové (26) stačilo obléknout dres pro vedoucí ženu Světového poháru. Ve stíhačce v Östersundu pak dojela pátá.

Sobotní vítězství ve sprintu vystřelilo Gábinu do čela průběžného pořadí svěťáku. Včerejší závod ve Švédsku tak jela ve žlutém dresu lídra, který oblékla poprvé od 16. ledna 2014. „Upřímně řečeno jsem ani nedoufala, že by se mi někdy tohle ještě podařilo,“ přiznala.

Kromě cenné relikvie, kterou zařadí do své sbírky, získala biatlonistka i příjemný finanční bonus. Jen za start ve »žluťákovi« se totiž vyplácí odměna 750 eur (20 tisíc korun). Další zlaťáky pak přisypala v cíli. Kvůli dvěma nepřesnostem sice ztratila vedoucí příčku, ze které na trať vyrazila, ale díky pátému místu si přijde na 108 tisíc kaček.

Spokojeni s výkonem Soukalové byli i trenéři. „Jen je maličko škoda té jedné rány. Mohlo to být ještě výš. A bylo vidět, že jí to poslední kolo moc nešlo, ale bojovala až do cíle,“ našel drobné rezervy kouč Zdeněk Vítek.

Přesto Gábina udržela o pět bodů vedení ve Světovém poháru, a tak i v rakouském Hochfilzenu začne v pátek závodit ve žlutém.