Český olympijský tým na LOH 2016 v Riu | iSport.cz | iSport.cz

Český tým

Na letních olympijských hrách Češi v minulosti nechali, a i v současnosti stále nechávají, zřetelné medailové stopy.

Mezi legendární jména, která vybojovala cenné kovy či zlomila světové rekordy, patří mezi prvními Emil Zátopek, Věra Čáslavská, Jarmila Kratochvílová nebo Jan Železný. Současní čeští sportovci, kteří za sebou také už mají medailové úspěchy, jsou třeba Bára Špotáková nebo Miroslava Knapková. Obě jsou také součástí reprezentace na LOH 2016 v Riu, stejně jako třeba Zuzana Hejnová nebo Martina Sáblíková.

Pro Českou republiku byla doposud medailově nejúspěšnější olympiáda v Londýně v roce 2012, kde Češi získali 10 medailí z toho 4 zlaté, stejně jako v Atlantě v roce 1996, kde jich získali celkově ještě o jednu více.

Češi na LOH

Michal Balner
Skok o tyči muži
Jaroslav Bába
Skok vysoký muži
Anežka Drahotová
20km chůze ženy
Lukáš Gdula
50km chůze muži
Zuzana Hejnová
400 m překážek ženy
Pavel Maslák
400 m muži
Kateřina Cachová
Sedmiboj ženy
Radek Juška
Skok daleký muži
Jiřina Ptáčníková
Skok o tyči ženy
Eliška Klučinová
Sedmiboj ženy
Petr Frydrych
Oštěp muži
Eva Vrabcová-Nývltová
Maraton ženy
Lukáš Melich
Kladivo muži
Denisa Rosolová
400 m překážek ženy
Adam Sebastien Helcelet
Desetiboj muži
Jakub Vadlejch
Oštěp muži
Vítězslav Veselý
Oštěp muži
Petr Svoboda
110 m překážek muži
Kateřina Šafránková
Kladivo ženy
Barbora Špotáková
Oštěp ženy
Jiří Sýkora
Desetiboj muži
Michaela Hrubá
Skok vysoký ženy
Jakub Holuša
1500 m muži
Jan Kudlička
Skok o tyči muži
Tomáš Staněk
Koule muži
Romana Maláčová
Skok o tyči ženy
Kristína Gavnholt
Dvouhra ženy
Petr Koukal
Dvouhra muži
Pavel Kelemen
Sprint muži
Keirin muži
Adam Ptáčník
Klára Spilková
Ženy
Ondřej Cink
Muži
Kateřina Nash
Ženy
Jaroslav Kulhavý
stříbro: Muži
Jan Škarnitzl
Muži
Veronika Kozelská-Fenclová
Ženy Laser Radial
Karel Lavický
Muži RS-X
Viktor Teplý
Muži Laser
Pavel Petřikov
Muži do 60 kg
Jaromír Ježek
Muži do 73 kg
Lukáš Krpálek
zlato: Muži do 100 kg
David Svoboda
Muži
Jan Kuf
Muži
Barbora Kodedová
Ženy
Simona Baumrtová
4x100m polohový závod ženy
200 m polohový závod ženy
200 m znak ženy
100 m znak ženy
Martina Moravčíková
4x100m polohový závod ženy
200 m prsa ženy
100 m prsa ženy
Jan Micka
1500 m volný způsob muži
400 m volný způsob muži
Jana Pechanová
Dálkové plavání 10 km ženy
Barbora Seemanová
4x100m polohový závod ženy
200 m volný způsob ženy
Barbora Závadová
200 m polohový závod ženy
400 m polohový závod ženy
Lucie Svěcená
4x100m polohový závod ženy
100 m motýlek ženy
Pavel Janeček
400 m polohový závod muži
Barbora Hermanová
Ženy
Markéta Sluková
Ženy
Filip Dvořák
C2 1000 m muži
Filip Šváb
K1 200 m muži
Lukáš Trefil
K4 1000 m muži
Daniel Havel
K2 1000 m muži
K4 1000 m muži
Josef Dostál
stříbro: K1 1000 m muži
K4 1000 m muži
Jan Štěrba
K2 1000 m muži
K4 1000 m muži
Martin Fuksa
C1 1000 m muži
C1 200 m muži
Jaroslav Radoň
C2 1000 m muži
Jan Bárta
Silniční závod muži
Časovka muži
Leopold König
Silniční závod muži
Časovka muži
Petr Vakoč
Silniční závod muži
Zdeněk Štybar
Silniční závod muži
David Jessen
Víceboj jednotlivci muži
Adéla Bruns
10m vzduchová puška ženy
50m puška, 3 pozice ženy
Filip Nepejchal
50m puška, střelba v leže muži
50m puška, 3 pozice muži
10m vzduchová puška muži
David Kostelecký
Trap muži
Libuše Jahodová
Skeet ženy
Nikola Mazurová
10m vzduchová puška ženy
50m puška, 3 pozice ženy
Hana Matelová
Dvouhry ženy
Dmitrij Prokopcov
Dvouhry muži
Iveta Vacenovská
Dvouhry ženy
Lubomír Jančařík
Dvouhry muži
Alžběta Dufková
Ženy dvojice
Soňa Bernardová
Ženy dvojice
Alexander Choupenitch
Fleret jednotlivci muži
Jiří Beran
Kord jednotlivci muži
Radek Štěpánek
Čtyřhra muži
Smíšená čtyřhra
Barbora Strýcová
Čtyřhra ženy
Dvouhra ženy
Lukáš Rosol
Dvouhra muži
Čtyřhra muži
Lucie Hradecká
Čtyřhra ženy
Smíšená čtyřhra
Dvouhra ženy
Petra Kvitová
bronz: Dvouhra ženy
Lucie Šafářová
Čtyřhra ženy
Dvouhra ženy
Andrea Hlaváčková
Čtyřhra ženy
Vendula Frintová
Ženy
Kristýna Fleissnerová
Dvojskif ženy
Miroslava Topinková Knapková
Skif ženy
Lenka Antošová
Dvojskif ženy
Lukáš Helešic
Dvojka bez kormidelníka muži
Jakub Podrazil
Dvojka bez kormidelníka muži
Miroslav Vraštil
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy muži
Jiří Kopáč
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy muži
Ondřej Synek
bronz: Skif muži
Jan Vetešník
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy muži
Ondřej Vetešník
Čtyřka bez kormidelníka lehké váhy muži
Jonáš Kašpar
C2 muži
Jiří Prskavec
bronz: K1 muži
Kateřina Kudějová
K1 ženy
Vítězslav Gebas
C1 muži
Marek Šindler
C2 muži
Jiří Orság
Nad 105 kg muži
Adéla Hanzlíčková
Volný styl do 63 kg ženy







Klasická verze
Mobilní verze