Pátek 10. května 2024
Svátek slaví Blažena, zítra Svatava
Polojasno 18°C

Autor: ČTK, spo

Neuvěřitelné! Fotbalista Nového Zélandu inkasoval kopanec do hlavy, z které mu tryskala krev. Tržná rána byla evidentní. Ale rozhodčí? Nic! I po poradě s pomezním ukázal, ať se pokračuje ve hře. Žádná penalta, žádná karta.

K incidentu došlo v 90. minutě za stavu 1:1. A přestože Novozélanďané nakonec zvítězili brankou ve čtvrté minutě nastavení, tyhle hrůzné okamžiky si budou pamatovat nadosmrti.

Zejména pak Shane Smeltz, který schytal nepříjemný šlapák do hlavy před malým vápnem Nové Kaledonie. Soupeřovy kolíky se mu zaryly do kůže, z které následně tekl proud krve.

VIDEO | Podívejte se na brutální faul

Ale co je horší, rozhodčí faul nijak netrestal. Radil se i se svým asistentem, penaltu však neodpískal. Hříšník neobdržel ani žlutou kartu.

Po vítězství 2:1 se fotbalisté Nového Zélandu probojovali do interkontinentální baráže o účast na mistrovství světa v Brazílii. O postup na šampionát v příštím roce budou usilovat v listopadovém dvojzápase se čtvrtým týmem z kvalifikační zóny zemí Severní a Střední Ameriky (CONCACAF).