Autor: as, cad

Životní sezonu jí narušil bacil! Tenistka Lucie Šafářová (28) úpí na nemocničním lůžku a stále neví, na čem přesně je. Dokonce ji možná nemine operace!

Fanouškům poslala přes sociální sítě oblíbený srdíčkový vzkaz, ale jinak je i z fotky na nemocničním lůžku patrné, že hej jí rozhodně není. „Několik dní jsem měla vysoké horečky a silné bolesti v krku. Bojuji s bakteriální infekcí,“ vysvětlila Lucie důvod nečekané hospitalizace v brněnské Fakultní nemocnici.

Nemůže jíst

V týden, kdy ji žebříček WTA vystřelil až na 5. místo, což její životní maximum, zdravotně odpadla. A lékaři stále nevědí, co s ní! „Zatím se nerozhodli, zda jí třeba neodeberou krční mandle,“ naznačil otec tenistky Milan Šafář, že se dokonce zvažuje operační zákrok.

O mladší dceru má pochopitelně strach. „Lucce je pořád špatně, nemůže jíst, protože jí to moc bolí při polykání. Věřím, že bude brzo v pořádku, na tenis to ale teď rozhodně není,“ přidal včera odpoledne.

Stihne Fed Cup?

Přitom Šafářová bojuje o premiérovou účast na Turnaji mistryň a nutně potřebuje sbírat bodíky. Navíc už za necelé dva měsíce má po boku Kvitové táhnout v O2 areně český tým ve finále Fed Cupu proti Ruskám!

Zatím se jen odhlásila z turnaje v Tokiu příští týden. „Pokud jde o závěr sezony, není důvod k obavám,“ řekl mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal. „Pro finále Fed Cupu nepředpokládám komplikace,“ přidal i týmu kapitán Petr Pála. Kéž by měli pravdu...

Deblový souboj českých tenistek vyhrála na turnaji v Torontu Lucie Šafářová. Ta spolu s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou postoupila do finále. Třetí nasazený pár zvítězil v semifinále nad Karolínou Plíškovou a Kristinou Mladenovicovou z Francie 6:4, 7:6.