Pátek 14. srpen 2020
Svátek slaví Alan, zítra Hana
Polojasno 30°C

Volby v USA: Trumpa nechce ani moje 13letá neteř z Česka, říká Navrátilová

Autor: pta
 • Do předvolební kampaně se v USA zapojili také sportovci

  Předvolební maraton je u konce. Ve Spojených státech si dnes zvolí budoucího prezidenta. Má jím být republikán Donald Trump, nebo mírně favorizovaná demokratka Hillary Clintonová? Stejnou otázku si v zámoří položila také řada sportovních celebrit. Podívejte se, na jakou stranu se známá jména přiklonila.

 • Dennis Rodman (pro Trumpa)

  Dennis Rodman

  Excentrický bývalý basketbalista vzbudil pozornost už svými vazbami na totalitní KLDR a přátelstvím s tamním diktátorem Kim Čong-unem. Nyní bude držet palce Trumpovi . „Je mým přítelem už řadu let. Nepotřebujeme dalšího politika, ale byznysmena jako je pan Trump,“ napsal o republikánském kandidátovi.

 • Mike Tyson (pro Trumpa)

  Mike Tyson

  Někdejší boxerský mistr těžké váhy neváhá. Tysonovu podporu má Donald Trump. „Zkusme něco nového,“ vyzval. Je přesvědčený, že Trump je schopný odbourat rasové předsudky. „Řiďme Ameriku jako podnik, kde barva kůže nehraje roli. Když někdo na tu práci má, ať ji dostane.“

 • Magic Johnson (pro Clintonovou)

  Magic Johnson

  Jednoho z nejúspěšnějších basketbalistů všech dob váže dlouhodobé přátelství k rodině Clintonové . A tak není žádným překvapením, že uspořádal společně s herci Denzelem Washingtonem a Samuelem L. Jacksonem letos večeři, na níž vybrali společně 1,3 milionu dolarů na podporu kampaně demokratické kandidátky.

 • Stephen Curry (pro Clintonovou)

  Stephen CurryFoto Profimedia.cz

  Z Curryho podpory současnosti musela mít Clintonová velkou radost. Když dostal otázku, kterého z kandidátů podporuje, odpověděl hráč Golden State Warriors stručně: „Hillary.“ Když něco takového řekne podle mnohých největší sportovní hvězda v zámoří, úplně to stačí.

 • Martina Navrátilová (pro Clintonovou)

  Martina Navrátilová

  Tenisová legenda dlouhodobě podporuje Clintonovou a výrazně se angažuje proti Trumpovi. „Ani moje třináctiletá neteř v České republice nemůže věřit, že by někdo Trumpa volil. I ona rozumí jeho rasismu i nenávisti k ženám. Proč to nezvládneme my?“ ptala se v pátek na Twitteru.

Témata:  sportVIPsportprezidentvolbyUSASpojené státy