Úterý 5. března 2024
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Oblačno, déšť 10°C

USA na nohou! Bývalý fotbalista O. J. Simpson půjde z vězení, z 33 let odpykal 9

Autor: ČTK

Orenthal James Simpson, hráč amerického fotbalu a herec, který byl v roce 2008 odsouzen k trestu 33 let vězení za loupežné přepadení, bude v říjnu z nevadské věznice podmínečně propuštěn. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Nyní 70letý O. J. Simpson se proslavil zejména jako aktér sledovaného soudního procesu, v němž byl obviněn z dvojité vraždy své exmanželky Nicole Brownové a jejího přítele Ronalda Goldmana. V říjnu 1995 jej porota soudu v Los Angeles tohoto obvinění zprostila.

V roce 2008 byl odsouzen k trestu 33 let vězení za ozbrojené vniknutí do hotelového pokoje v Las Vegas a za únos dvou osob, které držely předměty spojené s jeho rodinou a sportovní kariérou.

Simpson tehdy v emotivním projevu před soudem konstatoval, že nechtěl nikoho zranit ani nic ukrást. Několikrát zopakoval, že chtěl jen získat zpět ukradené rodinné a osobní věci, které sběratelé podle něho neoprávněně prodávali na internetu.

Příslušný čtyřčlenný výbor odhlasoval podmínečné propuštění jednoho z nejslavnějších vězňů jednomyslně. Simpson sám se řízení zúčastnil prostřednictvím videopřenosu z věznice. Při hlasování byl vězeň podle agentur zjevně dojatý. K rozhodnutí výboru přispělo jeho dobré chování, čistý trestní rejstřík a přesvědčení čtveřice, že bývalý hvězda amerického fotbalu nepředstavuje žádné riziko pro veřejnost.

Ve prospěch Simpsona před výborem promluvila jeho dospělá dcera Arnelle, a dokonce i jedna ze dvou obětí loupežného přepadení z roku 2007, obchodník se sportovními memorabiliemi Bruce Fromong.

Simpson řekl, že je na život na svobodě připraven a těší se na čas strávený se svými dětmi a přáteli. "Nejsem chlápek, co vyvolává konflikty na ulici. Nečekám, že se mi něco takového po propuštění přihodí," uvedl před výborem.

Po devíti letech ve vězení půjde v říjnu na svobodu někdejší hvězda amerického fotbalu a herec O. J. Simpson
Po devíti letech ve vězení půjde v říjnu na svobodu někdejší hvězda amerického fotbalu a herec O. J. Simpson