Když ne Schick, tak Penner! Juventus koupil talent ze Sparty za tři miliony | iSport.cz
Jakub Konečný
19. července 2017 • 16:01

Když ne Schick, tak Penner! Juventus koupil talent ze Sparty za tři miliony

TOP VIDEA
Kouč Brazílie: Češi? Čekáme hlubokou defenzivu. Ale nemusí být tak rychlá Kouč Brazílie: Češi? Čekáme hlubokou defenzivu. Ale nemusí být tak rychlá
Mladá Boleslav - Liberec: Hudáček se proletěl! Kurka předvedl parádní bodyček Mladá Boleslav - Liberec: Hudáček se proletěl! Kurka předvedl parádní bodyček
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouho avizovaný přestup Patrika Schicka sice včera padl, nicméně jeden Čech dres Juventusu v příští sezoně oblékat bude. Tříletou smlouvu s úřadujícím italským mistrem dnes podepsal šestnáctiletý Nicolas Penner, dosud hráč pražské Sparty, která za mládežnického reprezentanta dostane necelé tři miliony korun. „Nicolas bude nastupovat za Primaveru,“ potvrdil redakci iSport.cz hráčův agent Jiří Müller z agentury ESAM.Byť jde v případě Nicolase Pennera stále ještě jen o dorostence, jeho přestup se řešil na té nejvyšší úrovni. Do Prahy kvůli němu v květnu z Juventusu přiletěli viceprezident klubu Pavel Nedvěd s šéfem mládeže Federikem Cherubinim, aby transfer doladili přímo s majitelem Sparty Danielem Křetínským.

V pondělí pak Penner odletěl se svým agentem Jiřím Müllerem a sportovním ředitelem agentury ESAM Davidem Kratochvílem do Turína, aby po absolvování důkladné zdravotní prohlídky dnes podepsal v Juventusu tříletou profesionální smlouvu.

„Strašně si vážím toho, že jsem mohl přestoupit do tak velkého klubu, jako je Juventus. Zároveň bych chtěl moc poděkovat všem trenérům, kteří mě trénovali v Budějovicích a ve Spartě,“ uvedl Penner.

Letenský klub dostane podle informací redakce iSport.cz za mládežnického reprezentanta 100 tisíc eur, tedy 2,6 milionu korun, plus další bonusy závislé na jeho výkonech.

„Jsem za Nicolase moc rád, protože od chvíle, kdy tu byl na zkoušce, byl Juventus jeho velký sen. A ten se mu nyní splnil,“ dodal Müller s tím, že jeho klient bude v příští sezoně působit v týmu Primavera, což je italská obdoba staršího dorostu.

Fotbalové přestupy ONLINE sledujte ZDE>>>

Témata:  sport, fotbal, přestupy, Penner
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

28. kolo
Články odjinud


Články odjinud