Úterý 11. srpen 2020
Svátek slaví Zuzana, zítra Klára
Polojasno, bouřka 30°C

Hrál za repre, v krizi zkusil Bednář drogy: Co říká o sebevraždách fotbalistů?

Autor: sjs

Patří ke stejné hráčské generaci. Fotbalista Roman Bednář (34) se znal s Františkem Rajtoralem (†31) i Davidem Bystroněm (†34). Oba hráči si loni sáhli na život. Někdejší reprezentant Bednář přiznal v pořadu Česká ulička na DIGI TV, že byl taky na dně a krizi řešil dokonce i užíváním drog.

Celým fotbalovým světem loni v dubnu otřásla zpráva, že se oběsil František Rajtoral a měsíc po něm i jeho bývalý spoluhráč z Viktorie Plzeň David Bystroň. Málokdo dokázal pochopit, proč to zašlo až tak daleko, že si vzali život.

Roman Bednář v České uličce: promluvil o nákupu drog i kasinech

„Profesionální fotbal je jeden velký byznys. Ti kluci fotbalisti vědí, že není čas, aby se někdo cítil špatně. Jakmile budou říkat, že je něco trápí, tak budou nechtěný a kontrakt bude pryč. Všichni se tak tváří, že je vše v pořádku, ale každý má v sobě nějaké problémy. Někdo je na tenhle svět připravený víc a někdo míň a tutlá se to. Pak to dopadá takhle...“ řekl Bednář a sám promluvil o tom, že i on měl špatné období a zkusil i drogy.

Roman Bednář lituje zahozené penalty v rozstřelu s Bohemkou v rámci Letního ligového poháru Prahy
Roman Bednář lituje zahozené penalty v rozstřelu s Bohemkou v rámci Letního ligového poháru Prahy

„Ano, vyzkoušel jsem to. Přiznal jsem se k tomu a nikdy jsem o tom nelhal. To období bylo hodně černý. Cítil jsem se být na dně a nikdo o tom nevěděl. Někteří kluci spoluhráči dopadli ještě hůř. Já jsem koupil jenom drogy,“ dodal někdejší útočník Sparty či anglického West Bromwich Albion, který nyní trénuje dorostence v klubu Meteor Praha.

Celý díl České uličky Michala Hrdličky sledujte zde »

Rajnoch v pořadu Overtime: Profi sport je stres, hráči by měli procházet psychotesty

Zemřel David Bystroň, hlavičkář, co vyhrál ligu s Baníkem i Plzní