Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Přední světový plavec (†26): nečekaná smrt po zhroucení v šatně

Autor: ČTK, iSport.cz

Přední světový plavec Kenneth To zemřel v 26 letech na následky kolapsu po tréninku na soustředění v USA. Rodák z Hongkongu, který dlouhodobě reprezentoval Austrálii, se zhroutil v šatně v areálu floridské univerzity v Gainesville a byl převezen do nemocnice, kde jej lékaři nedokázali udržet při životě.

Největšího individuálního úspěchu dosáhl To v roce 2012, kdy na mistrovství světa v krátkém bazénu v Istanbulu vybojoval stříbro v polohovém závodě na 100 metrů a celkově pak ovládl Světový pohár. V dalším roce se podílel na stříbru australské polohové štafety na "velkém" mistrovství světa v Barceloně.

V Austrálii žil od dvou let a v jejích barvách vybojoval i šest medailí na olympijských hrách mládeže v roce 2010 v Singapuru a v kariéře vytvořil řadu národních rekordů. Od roku 2017 reprezentoval rodný Hongkong, na loňském MS v krátkém bazénu v Chang-čou skončil šestý na polohové stovce a v současné době se připravoval na olympijské hry v Tokiu. V USA byl na tříměsíčním kempu. O jeho smrti informoval hongkongský sportovní institut.

Tohle je moje kancelář, napsal tragicky zesnulý plavec Kenneth To k této fotografii
Tohle je moje kancelář, napsal tragicky zesnulý plavec Kenneth To k této fotografii