Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Vánoční abeceda Karolíny Plíškové: Advent v teple, úklid nepřehání

Autor: as

Jak tráví největší svátky roku? Co tenisová hvězda Karolína Plíšková (29) miluje na Vánocích? A jak se vypořádává s přísnou životosprávou? To vše a mnoho dalšího prozradila v exkluzivní vánoční abecedě.

Advent

Pravidelně ho trávím pracovně, tedy na kurtech. V časech adventů je příprava na další sezonu v plném proudu. Ale zapaluji svíčky a snažím se vychutnat si večery v pohodové atmosféře.

Karolína Plíšková se snoubencem Michalem Hrdličkou na charitativní akci zapózovali u vánočního stromečku
Karolína Plíšková se snoubencem Michalem Hrdličkou na charitativní akci zapózovali u vánočního stromečku

Betlém

Ráda se na ně dívám a řada z nich mě opravdu zaujala svým zpracováním a krásou. V dětství mě pak hodně zajímaly příběhy všech postav.

Cukroví

Vánoce si bez něj neumím představit. Letos jsem sice neměla čas péct, ale těším se na pravidelnou dávku od maminky. Manžel Michal si tentokrát poručil i netradiční proteinové cukroví, které připravuje jeho babička. No, jsem na to zvědavá... (smích)

Dárky

Pečlivě si vedu seznam, kde mám všechny rodinné příslušníky a kamarády a k nim už zakoupené dárky. Ráda nakupuji s předstihem, abych to nemusela honit na poslední chvíli.

Karolína Plíšková se snoubencem Michalem Hrdličkou na charitativní akci zapózovali u vánočního stromečkuFoto Pavel Machan (Blesk)

Exotika

Letos jsem vlastně celý adventní čas trávila v teple na Tenerife a domů se vracím až před Štědrým dnem. O to víc se těším, až nasaju tu pravou atmosféru. Ale mám za sebou i vyloženě exotické Vánoce, předloni jsem hrála na Štědrý den exhibici v Thajsku.

Fronty

V mém životě se pořád na něco čeká – na zápas, na letadlo atd., fronty mě tak vůbec nebaví. Proto je lepší se jim vyvarovat a třeba nakoupit online.

Gurmán

Za toho se vyloženě nepovažuju, ve výběru jídla jsem dost konzervativní. Většinu roku jím těstoviny, ryby, maso, rýži. Když je ale volno, dám si třeba svíčkovou, kachnu nebo řízek.

Hvězda vánoční

Jeden ze symbolů Vánoc, nikdy nesmí chybět ani u nás doma na vánočním stromku.

Instagram

V dnešní době je nedílnou součástí života naší generace. Snažím se tam ukázat fanouškům hlavně zákulisí svého tenisového života. Ale ráda se podělím třeba i o zážitky z Vánoc.

Ježíšek

Dodává Vánocům u nás to pravé kouzlo. Když jsou s dětmi, které na Ježíška věří, je to úžasné. Máme v rodině holky (Michalova dcera a moje sestra) a píšeme dopisy Ježíškovi, čekáme, až zazvoní zvoneček. Je to krásné.

Kapr

Toho hlavně lovím během rybaření, k jídlu si dám raději řízek.

Karolína PlíškováFoto Instagram

Lenošení

Dokonce i já si ho letos na dva dny během svátků dopřeju. Třeba loni jsem i na Štědrý den byla na kurtu.

Mše

V poslední době na ně nechodím, ale párkrát jsem byla a pokaždé to bylo moc fajn. Další tradice, kterou mám na Vánocích ráda.

Nakupování

To je moje velká vášeň. Nakupuju prakticky pořád, v průběhu celého roku. Díky cestování po celém světě mám hodně možností a velký výběr. Snad moje letošní úlovky udělají blízkým pod stromečkem radost.

Ozdoby

Mám několik barevných kombinací a každý rok moc ráda zdobím. Stromeček, interiér bytu i třeba terasu.

Pohádky

O Ty miluju! České pohádky jsou úžasné. I na ně se dívám po celý rok, spoustu z nich jsem viděla minimálně desetkrát. Popelka, S čerty nejsou žerty, Tři bratři a spousta dalších. Letos poběží v televizi nonstop a nemůžu se dočkat.

Rodina

V tom vidím největší smysl Vánoc. Aby byla rodina pohromadě. Během těch pár dní před odletem do Austrálie navštívíme postupně celou rodinu.

Tenis

Letošní Vánoce na něj aspoň na ty dva dny zkusím nemyslet a nepůjdu ani hrát. Pak už se ale těším, až vezmu raketu do ruky a vyrazím na turnaje do Austrálie, která patří mezi mé nejoblíbenější destinace.

Karolína Plíšková se sestrou Kristýnou nedají na vánoční atmosféru dopustitFoto Instagram

Stromeček

Letos mi ho přivezl táta s předstihem, ale zdobit budeme až těsně před Vánoci po návratu ze soustředění. Tentokrát bude menší než loni, ale trvám na tom, aby byl živý. Mám ráda tu vůni.

Uklízení

Určitě budeme mít uklizeno a připravenou štědrovečerní tabuli, ale zase to nepřeháním v tom smyslu, že bych na Vánoce podnikala zásadní generální úklid.

Váječný koňák

Alkohol skoro nepiju, ale je pravda, že koňak mi chutná. Maminka dělá každý rok domácí, takže i letos určitě ochutnám.

Zlaté prasátko

To můžu s jistotou říct, že nikdy neuvidím (smích). Na Štědrý den chodíme pravidelně na vánoční oběd s rodinou do jedné oblíbené restaurace a letos tomu nebude jinak.