Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Pohřeb Mariána Čišovského (†40). Dojemné loučení, vdova děkovala

Autor: jon, rou, ris

Sbohem, Čišo! Nejbližší rodina, přátelé, spoluhráči i fanoušci se v pátek odpoledne v Plzni rozloučili s fotbalistou Mariánem Čišovským (†40), který v neděli po šestiletém boji podlehl následkům amyotrofické laterální sklerózy (ALS). „Srdečně děkujeme každému za tichou vzpomínku na Mariána,“ vzkázala vdova po bývalém slovenském reprezentantovi a legendě plzeňské Viktorie.

Loučení s Mariánem Čišovským jsme sledovali ONLINE

16:30 Poděkování fanouškům zveřejnila na twitterovém účtu Plzně zarmoucená vdova Martina Čišovská: „Děkujeme všem, kteří se přišli rozloučit s naším Mariánem. Děkujeme za projevy soustrasti a květinové dary, kterými se snažili zmírnit náš žal. Srdečně děkujeme každému za tichou vzpomínku na Mariána. Velké díky patří fotbalovému klubu Viktoria Plzeň.“

16:20 Smuteční řeč při obřadu měli Marek Bakoš a Matúš Kozáčik, pouštěly se písničky, které měl Marián Čišovský rád.

16:10 Smuteční obřad skončil, ubrečení hosté pomalu opouštějí obřadní síň. Hráči Plzně odjeli společně autobusem.

Trenér fotbalistů Příbrami Pavel Horváth přichází na pohřeb Mariána Čišovského
Trenér fotbalistů Příbrami Pavel Horváth přichází na pohřeb Mariána Čišovského

15:45 Samotné poslední rozloučení probíhá v obřadní síni bez účasti novinářů.

15:30 Uvnitř už jsou i současní hráči a trenérský štáb Viktorie, obřad za malou chvíli začne...

15:20 Do smuteční síně zamířila skupina nejbližších příbuzných a známých, z klubu mezi nimi byli současní trenéři Marek Bakoš a Matúš Kozáčik. Všichni čekají, až se otevřou dveře do obřadní síně...

15:10 Přišel kondolovat i šéf hokejové Plzně Martin Straka.

15:05 Před obřadní síní se schází i první fanoušci s květinami, aby dali poslední sbohem svému hrdinovi.

15:01 Přicházejí i další hráči, kteří Čišovského dobře znali - plzeňští odchovanci Martin Fillo a Václav Procházka, dnes hráči Baníku. Krátce se pozdravili s explzeňským trenérem Miroslavem Koubkem.

Fotbalisté Václav Procházka s Martinem Fillem na pohřbu Mariána ČišovskéhoFotbalisté Václav Procházka s Martinem Fillem na pohřbu Mariána ČišovskéhoFoto Michal Beránek (Sport)

14:55 Před obřadní síní se objevil první ze současných hráčů Viktorie, David Limberský. Přišel sám, manželka Lenka v úterý porodila dceru Lilien.

14:46 Přišel plzeňský šéf Adolf Šádek, stejně jako majitel Tomáš Paclík v černém klobouku. U vchodu se krátce pozdravili s Pavlem Horváthem.

14:40 Dorazil už i velký Čišovského kamarád Pavel Horváth s rodinou, příbuzní zajíždí k obřadní síni auty.

14:30 K obřadní síni dorazili bývalí hráči Viktorie Milan Bakoš a Matúš Kozáčik s květinami v rukou a zmizeli vevnitř.

Ve Velké obřadní síni v Plzni se koná poslední rozloučení s Mariánem ČišovskýmVe Velké obřadní síni v Plzni se koná poslední rozloučení s Mariánem ČišovskýmFoto Michal Beránek (Sport)

14:00 Poslední rozloučení s Mariánem Čišovským se uskuteční v pátek od 15:30 ve Velké obřadní síni v Plzni. Dovnitř na žádost rodiny nemají přístup novináři.