Sobota 31. července 2021
Svátek slaví Ignác, zítra Oskar
Polojasno, déšť 25°C

Češi ve Wembley, kde nikdy nevyhráli: Do chrámu zkázy s postupem postupem v kapse

Autor: nem

Nejdelší den v roce měl pro české fotbalisty sladkou příchuť! Nehráli, letěli z Prahy do Londýna a i tak se dočkali jistoty postupu. Dnes si zakopou s Anglií (21:00, ČT sport) jen o pozici v pavouku osmifinále.

Zatímco ještě v letadle mohly trenéra i hráče strašit vzpomínky na debakl 0:5 z března 2019, jehož opakování hrozilo koncem na Euru, v noci bylo jasno. Jaroslav Šilhavý mohl šéfovi Fouskovi podat report: „Poslušně hlásím, postupový úkol splněn!“

Po včerejšku už jsou totiž dva týmy z třetích míst, Ukrajina a Finsko, pouze tříbodové, zatímco Češi mají před posledním zápasem body čtyři. Takže i když by skončili třetí, vejdou se bez ohledu na skóre mezi kvarteto s nejlepší bilancí!

Vyplatí se kvůli schůdnějšímu soupeři v osmifi nále prohrát, remizovat, nebo zvítězit? Na to je mnoho rozličných názorů... Poslední varianta obnáší historický fakt, že Češi a Čechoslováci na adrese London HA9 0WS nikdy nevyhráli! Ani na starém, ani na novém stadionu (byl otevřen v roce 2007). S bilancí 0–2–5 při skóre 4:17 je Wembley pro našince už pětapadesát let chrámem zkázy.

Před nároďákem je tedy přinejmenším výzva k vylepšení bídné statistiky. Autor tří gólů na šampionátu Patrik Schick (25) ho má v plánu. „Anglie má obrovskou kvalitu a top hráče, ale budeme chtít vyhrát,“ prohlásil střelec odhodlaně.

Stadion Wembley pojme až 90 tisíc fanoušků
Stadion Wembley pojme až 90 tisíc fanoušků

SÁZKAŘSKÉ TIPY: Schick další gól proti Anglii nepřidá. Redaktoři věří remíze