Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 8°C

Kauzu s StB ustál, podřízení Krále podrželi ve funkci: Srabi!

Autor: mib

Ani spolupráce s vojenskou kontrarozvědkou StB nezlomila Tomáši Královi (57) vaz. Členové výkonného výboru ho jako srabi alibisticky ve funkci podrželi. Šéf Českého hokeje skončí z vlastní vůle až v červnu.

„Mám skončit?“ zeptal se Král svých podřízených poté, co deník Sport zveřejnil detaily jeho spolupráce se Státní bezpečností (StB) během vojenské služby v roce 1987. Výsledek? Z deseti zbývajících hokejových vládců hlasoval v tajné volbě jeden jediný pro. Ale kdo?! To se veřejnost nedozví… Jaromír Jágr a spol. se dohodli, že zachovají mlčenlivost. Podruhé se zachovali jako zbabělci. Jednak nenašli odvahu šéfa odvolat, a ani říct, komu se Králova komunistická minulost nelíbí.

 „K tomu jednomu hlasu pro konec Tomáše Krále žádná diskuze neproběhla ani náznakem,“ řekl mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund. Všechny hlasující si protřelý právník Král vybral sám. Jágr řídí Kladno, Libor Zábranský je majitelem brněnské Komety, v klubech jsou zainteresování i další členové.

„Jsem přesvědčen, že se každý rozhodoval bez vnějších vlivů,“ citoval Krále Zikmund. Takhle to tedy vypadá, že se v jednom z hokejových »bafuňářů« kvůli šéfově temné minulosti hnulo svědomí. Nebo se i přesto, že volba probíhala tajně do zapečetěných obálek pod dohledem nezávislého advokáta, dohodli, že jeden z nich se »obětuje«. Aby výsledek hlasování nevypadal jako v totalitních režimech. Královi vyjádřil podle Zikmunda podporu sponzor Tipsport, který však zároveň uvítal Králův avizovaný konec.

Členové výkonného výboru ČSLH.Foto Archív BleskSport

Ostatní se neozvali. Hokejový vládce zopakoval, že odstoupit nyní nehodlá a neomluví se, i když podle archivních dokumentů donášel na svého nadřízeného a kolegu vojína. Odejde až v červnu 2022, kdy se koná konference Českého hokeje. „Můj konec je mé osobní rozhodnutí,“ vzkázal hokejovému světu, čímž popřel svá pondělní slova o tom, že sám neodstoupí. Do června, kdy svaz buď najde nástupce, nebo jej vystřídá někdo z viceprezidentů, si ještě stanovil tři priority.

Král zůstává ve funkci, v červnu ale svaz opustí stejně
Video se připravuje ...