Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Divoké mládí Davida Limberského: Kdo ho zachránil před policií?!

Autor: nem

Memoáry se mají psát, když má jejich hrdina něco za sebou. Fotbalový pábitel David Limberský (38) ukončil košatou kariéru a dal se do díla. Právě vychází jeho kniha s trefným názvem Byla to jízda!

Je to v tuzemské kopané nadmíru otevřená, veselá i zadumaná četba. Neboli taková, jaký byl a je znamenitý plejer »Limba«.

„Určitě to není nic, na co jsem pyšný, i když to byly pouhé dva měsíce na hraně zákona. Ale je to součást mého života,“ začal David kapitolu o svém výrostkovském plzeňském lumpačení. „Na Slovanech jsme si vyhlédli obchod se sportovními potřebami značky Mizuno. Naplánovali jsme, že to vezmeme rychlým útokem, sebrat pár věcí a zmizet. Adrenalin pořádně vystoupal, vlítli jsme dovnitř, čapnul jsem nějaká trička, mikiny a ven,“ popsal lapkovský pokus provedený se stejně nezletilým kumpánem.

„Jenže když jsme vyběhli, ohlédneme se a vidíme, že šéf obchodu se hrne po nás. Ve vteřině řešíte: Co teď? Zdrhat? Jasně, zdrhat! Jenže bylo pozdě, asi jsme podcenili, že někdo na nás tak bleskově zareaguje. Čapnul nás, odvedl zpět do krámu a zavolal policii i rodičům.“

Limberský se loučí. Divočák, který hrál naplno na hřišti i mimo něj

Takhle se »zloděj Limba« řítil do obřího maléru, leč vlastník obchodu usoudil, že postačí výchovný »pohlavek«. „Pan Marák se nás vyptával, kdo jsme a co děláme. Když jako bývalý sportovec zjistil, že hraju za Viktorku a chodím na sportovní školu, uštědřil mi životní lekci. Policajty, kteří právě přicházeli, zase odvolal,“ odstartoval finále dramatické příhody Limberský.

„Kdyby ne, vyhodili by mě ze školy i z Viktorky. Moc dobře vím, jaké štěstí jsem měl díky jednomu majiteli obchodu, kterého jsem chtěl okrást. Kdo ví. Možná měl pocit, že je brzy nad námi zlomit hůl, že si ještě zasloužíme šanci a nerosteme pro kriminál. Dostal jsem od něj druhou šanci a můj život se mohl ubírat správným směrem.“ Tak uzavřel své povídání o loupežné výpravě David Limberský. Další dva díly z jeho nepřeberných zážitků přijdou v Blesku zítra a v pátek.

Jde na pulty

David Limberský zkorigoval autorům text, tiskaři se pochlapili a unikátní zpověď jde na pulty. Celou si ji přečtete v knize, která vychází u renomovaných knihkupců v pátek.

Paměti bývalého fotbalového reprezentanta Davida Limberského právě vychází Paměti bývalého fotbalového reprezentanta Davida Limberského právě vycházíFoto ABL

Paměti bývalého fotbalového reprezentanta Davida Limberského právě vychází
Paměti bývalého fotbalového reprezentanta Davida Limberského právě vychází