Neděle 28. listopadu 2021
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Räikkönen na luxusním vejminku: Legenda F1 bude odpočívat ve vile za 510 milionů!

Autor: sm

Dokončí sezónu a pak šmitec. Kimi Räikkönen (42) se rozhodl působení ve Formuli 1 a zároveň svou kariéru, během které si vydělal poměrně slušné jmění. To investoval například do nemovitostí. Na pořádný balík jej vyšel dům ve Švýcarsku, který je synonemem luxusu!

Jeho pracovní život byl pořádná jízda. A to doslova! Klid s rodinou si prostořeký jezdec Kimi Räikkönen bude užívat patrně ve svém přepychovém domě ve Švýcarsku. To v roce 2009 koupil finský závodník přibližně za neuvěřitelných 510 milionů korun. Hodnota nemovitosti, která se nachází kousek od Curychu, by v tuhle chvíli měla být ještě o něco vyšší – přibližně o 90 milionů. 

Luxusní vila nese v překladu název MOTÝL, ačkoliv původ není úplně jasný. Objekt se nachází ve vesničce Baar, která je  přibližně 25 kilometrů od Curychu. Pozemek má rozlohu 3 000 metrů čtverečních a součástí nemovitosti je vnitřní i venkovní bazén a podzemní garáž pro 10 aut.

Kimi spolu s rodinou, kterou tvoří manželka Minttu a děti Robin a Rianna, pojal vilu ve Švýcarsku jako hlavní sídlo. Kromě toho má ale také dům v Helsinkách, jehož hodnota se odhaduje na 77 milionů korun, rezidenci na pláži v Phuketu za 33 milionů korun a předpokládá se, že výčet jeho nemovitostí rozšiřuje ještě pár dalších objektů ve Finsku a Dubaji.

Kimi s manželkou Minttu a dvěma dětmi žije v luxusní vile ve Švýcarsku.
Kimi s manželkou Minttu a dvěma dětmi žije v luxusní vile ve Švýcarsku.