Středa 1. prosince 2021
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, déšť 5°C

Zlehčovat covid? Byl jsem idiot, teď jsem dostal lekci, vzkázal cyklista z nemocnice

Autor: sm

Někdejší cyklista Filippo Pozzato (40) nebyl zastáncem očkování. Covid se mu ale nevyhnul a bohužel kvůli němu skončil na kyslíku v nemocnici. Z té nyní poslal důležitý vzkaz.

„Nenechal jsem se očkovat, protože jsem se cítil silný," prohlásil cyklistický šampion z nemocničního lůžka, kde jej musí podporovat kyslíkem. Podle všeho pokládal vakcínu za věc, která v jeho případně není nutná. Předpokládal, že je u něj, coby sportovce, malé pravděpodobné, aby jej při covidu postihly komplikace.

„Mám masku a těžko se mi mluví. Včera jsem měl nosní dýchací přístroj, dnes ráno mi ho nasadili, aby mi dali méně kyslíku a pochopili, jak moje tělo reaguje. Můj syn Giacomo měl 22. července dva roky a vídám ho každý den přes Skype. Je to můj důvod k životu, ten, který mě nutí bojovat proti Covidu," popisoval svůj boj Pozzato pro italský web Gazzetta.it.

Webu Tuttobici pak řekl, že byl „idiot“ a „dostal pořádnou lekci“. Kvůli komplikacím, které jeho stav provází, navíc musel v nemocnici San Bortolo strávit i své 40. narozeniny. Podle svých slov Pozzato doufá, že se jeho stav ještě nezhorší.

Italský cyklista na sportovním poli sklidil dříve mnoho úspěchů. Patří mezi ně například vítězství na závodech Milán - San Remo, Vattenfall Cyclassics, E3 Harelbeke, Omloop Het Nieuwsblad či Tirreno–Adriatico. Když v roce 2018 pověsil svou kariéru cyklisty na hřebík, začal se angažovat jako organizátor závodů.