Pátek 31. května 2024
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Oblačno, déšť 21°C

Krejčíková čtyři roky od smrti Novotné: Dojemné díky do nebe!

Autor: sm

V pátek uplynuly přesně čtyři roky od smrti úspěšné české tenistky Jany Novotné (†49). Vzpomínku ji věnovala například někdejší svěřenkyně Barbora Krejčíková, která své zesnulé trenérce poslala do nebe dojemné poděkování.

Tenistka, která spolu s Kateřinou Siniakovou ovládla Turnaj mistryň, sdílela fotku z kurtu, na kterém je právě se zesnulou Novotnou. K obrázku Barbora Krejčíková pomocí hashtagů připojila pro svou zesnulou trenérku dojemný vzkaz: „Děkuji, Jani.“

Úspěšná tenistka Jana Novotná podlehla v roce 2017 rakovině vaječníku. Během kariéry děsila soupeřky svou šikovností. Díky té měla na svém kontě nespočet úspěchů. Například v roce 1988 při olympijských hrách v Soulu vybojovala stříbrnou medaili ve čtyřhře žen a o osm let později se do vlasti vrátila z olympijských her v Atlantě s bronzovou medailí z dvouhry žen a stříbrnou z čtyřhry.

Několikanásobná grandslamová vítězka, ukončila svou kariéru v roce 1999, ale u tenisu zůstala. V únoru 2014 začala koučovat právě nynější tenisovou superstar Barboru Krejčíkovou. Jen zhruba o rok později byla Novotné diagnostikována rakovina, se kterou v roce 2017 prohrála svůj boj.  

Krejčíková ovládla se Siniakovou Turnaj mistryň. Teď poslala do nebe dojemný vzkaz své zesnulé trenérce.
Krejčíková ovládla se Siniakovou Turnaj mistryň. Teď poslala do nebe dojemný vzkaz své zesnulé trenérce.