Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Jágr na dně: Kladno je bez peněz, bodů i bez domova!

Autor: vba

Co s tím, Jaromíre? Jágrovo Kladno se pomalu, ale jistě propadá na extraligové dno a žádné dobré vyhlídky před sebou nemá!

Na tohle je i hokejový bůh krátký. Rytíři, kteří před sezonou kvůli bídné finanční situaci skoro vůbec neposílili, a ještě kvůli rekonstrukci zimáku hrají v chomutovském vyhnanství, zle tápou. Naposledy padli ve veledůležitém boji s posledním Zlínem doma 1:3. Přímý sestup z extraligy se jim tak přiblížil na rozdíl pouhých tří bodů…

„To se nemělo stát,“ hlesl kladenský bek Baránek. „Pro nás je zápas velkým zklamáním,“ doplnil kladenský kouč Burger. Jeho kolegu Čermáka pak prořídlé tribuny vyzvaly pokřikem k rezignaci.

Sám majitel Jágr nejprve zdrceně seděl ve dvířkách střídačky, pak ze zimáku rychle a beze slova prchnul. Rozčarování na něm bylo patrné. Vždyť z posledních deseti zápasů vyhrál jeho tým jen proti Litvínovu, a to až v prodloužení. Nebýt 49letého »Džegra«, který v onom utkání body zařídil gólem a asistencí, bylo by na tom Kladno v tabulce ještě hůř!

Jarda to však sám s neúnavným Tomášem Plekancem neuhraje. Tím spíš, že kvůli přetrvávajícímu zranění není zdaleka v top kondici. Do toho navíc musí řešit prázdnou klubovou kasičku. Té by pomohla dotace na zimní stadion, jemuž roste nová střecha. Jenže stát zatím desítky milionů korun neuvolnil.

Momentálně prý šetří, nakolik peníze pomohou rozvoji kladenské mládeže a nakolik profesionálnímu klubu. Jágr tak čeká a čeká…

A mezitím se potápí hlouběji a hlouběji…

Jágrův půlrok v extralize: Podívejte se na všechny jeho góly a asistence
Video se připravuje ...