Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Vraždění je fér?! Tenisový válečník Stachovskyj se ostře pustil do Nadala

Autor: pl

To rozhodnutí spustilo lavinu debat a názorů. K vyloučení ruských a běloruských tenistů z Wimbledonu se stihla vyjádřit taková jména jako Srb Novak Djokovič nebo legendární Martina Navrátilová. Oba se k zákazu stavěli kriticky. Stejně jako Rafael Nadal (35), který řekl, že je to nefér. Jeho prohlášení ale nenechalo chladným ukrajinského ex-tenistu Serhije Stachovského (36), který hájí svou vlast přímo na bitevním poli.

Španělský tenista podle tiskové agentury AP řekl, že je zákaz pro jeho kolegy nefér. „Oni přece nemohou za to, co se aktuálně děje na Ukrajině. Je mi jich líto. Je možné, že ostatní hráči k tomu v průběhu několika dalších týdnů zaujmou stanovisko, a na základě toho udělají určitá rozhodnutí,“ vyjádřil se Nadal ohledně vyloučení.

Tahle výpověď rozohnila bývalého ukrajinského tenistu Serhije Stachovského, který je od konce února na válečné frontě. Rodák z Kyjeva se k Nadalovi vyjádřil na Twitteru, a rozhodně se nedržel zpátky. „Známe se už dlouhá léta, hráli jsme proti sobě. Takže mi laskavě řekni, je podle tebe fér, že se ukrajinští tenisté nemohou vrátit domů? Je fér, že ukrajinské děti nemohou hrát tenis? Je fér, že Ukrajinci umírají?“ ptal se Stachovskyj jednoho z nejlepších tenistů v historii.

Letošní vítěz Australian Open na Stachovského slova prozatím nereagoval. Nadal díky triumfu v Austrálii vyrovnal Djokoviče a Švýcara Rogera Federera v počtu grandslamových titulů (21). Stachovskij pověsil raketu na hřebík poměrně nedávno. Svůj oficiální konec kariéry oznámil uprostřed letošního ledna.

Ukrajinský tenista Serhij Stachovskyj brání svou vlast.
Ukrajinský tenista Serhij Stachovskyj brání svou vlast.