Úterý 28. června 2022
Svátek slaví Lubomír, zítra Petr a Pavel
Polojasno 32°C

Slovenská reportérka, která urazila trenérku: Kvůli práci málem oslepla!

Autor: sm

Oči všech hokejových fanoušků jsou momentálně upnuty na probíhající šampionát ve Finsku. Tam si pro sebe neplánovaně urvala kus pozornosti slovenská reportérka RTVS Barbora Žiačiková, o které momentálně píší snad všechny sportovní weby napříč světem. Méně lidí ale ví, že tomu není tak dávno, kdy Žiačikovou mohla její práce připravit o zrak...

Slovenka se dostala do centra pozornosti, když položila trenérce Němců Jessice Campbellové podivnou otázku odkazující na fakt, že se jako pohledná žena nachází mezi skupinou mužských sportovců.

Zatímco teď nad jejím chováním fanoušci vrtí hlavou, před více než dvěma lety ji posílali mnoho sil, které potřebovala na zotavení po šíleném »pracovním úrazu«. K tomu nešťastně došlo během zápasu mezi Bánskou Bystricou a Popradem, když Žiačiková stála u mantinelu. 

Německá vítězství na MS ve Finsku slaví na střídačce také kanadská asistentka trenéra Jessica Campbellová
Video se připravuje ...

Shodou náhod byl u zranění reportérky přítel Nely Slovákové, hokejista Lukáš Kozák. Ten se snažil pro puk, který soupeř vyhodil z pásma, vyskočit a chytit jej.

„Jenže letěl moc vysoko, takže jsem na něj nedosáhl. Otočil jsem se a chtěl pro něj dojet. A viděl jsem, jak ji trefil. Až mi z toho pohledu bylo zle,“ popisoval Kozák tehdy pro Nový čas.

Reportérka střet s pukem odnesla zlomenou kostí, podlitinami, otřesem mozku a otevřenou krvácející ránou. Obrovský otazník visel také nad tím, jestli Žiačiková nepřijde o zrak. Oko měla opuchlé a zalité krví. 

Lékaři však udělali maximum a slovenská reportérka se tak mohla poměrně brzy ke své práci vrátit. Několikrát pak ukázala fanouškům fotky od kluziště, kam už ale chodila pouze v hokejové helmě s mřížkou.

Žiačiková má za sebou nepříjemnou zkušenost, kvůli které mohla přijít o zrak
Žiačiková má za sebou nepříjemnou zkušenost, kvůli které mohla přijít o zrak