Sobota 25. června 2022
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana
Oblačno, bouřka 24°C

Djokovič chválí ATP: Jsem rád, že se zastali ruských tenistů

Autor: pl

Když členové All England Clubu minulý měsíc rozhodli o zákazu startu pro ruské a běloruské tenisty na letošním Wimbledonu, světová jednička Novak Djokovič byl mezi prvními v řadě kritiků. Nyní se opět ozval. Tentokrát ale zněla slova chvály.

Srbský tenista řekl v pozápasovém rozhovoru novinářům, že rozhodnutí neudělovat body během Wimbledonu je správné řešení. „Jistě, že jsem tím byl negativně zasažen, když se mi nepřičtou žádné body. Z celkového hlediska ale mám radost, že se hráči sešli se zástupci ATP, a dali jasně najevo, že zákaz ruských a běloruských tenistům na Wimbledonu bude mít následky,“ nechal se slyšet Djokovič.

Kromě toho rodák z Bělehradu uvedl, že je to situace, ze které nikdo nemůže vzejít jako vítěz. „Cokoliv, o čem a jak v této situaci rozhodnete, naneštěstí povede k mnoha konfliktům namísto toho, aby se lidi sjednotili,“ sdělil jeden z nejlepších tenistů světa.

Wimbledon jako vysněný turnaj

Šestinásobný vítěz Wimbledonu poté dodal, že byl zklamaný z nedostatku komunikace ze strany vedení turnaje. Zároveň ho mrzí, že se nesnažili ani najít žádné alternativní řešení. Nicméně svou účast na Wimbledonu potvrdil. „Víte, pro mě nejsou nejdůležitější body nebo finanční výhra. Pro mě je to něco speciálního. Wimbledon je už od dětství mým vysněným turnajem.“ Djokovič porazil v prvním kole French Open Japonce Yoshihito Nishioku 3:0 na sety.

Novak Djokovič.
Novak Djokovič.