Portugalský mág Ronaldo vyhlížel Čechy před duelem Ligy národů: Tak tady mě máte!
Už asi po milionté ve dvacetileté kariéře vystavil své vypracované tělo. Zpocený usedl na trávník po tréninku Portugalců a zahleděl se do dáli. Vyhlížel Čechy a jeho pohled říkal: „Tady mě máte!“
Cristiano Ronadlo (37) se s nároďákem našinců utká poprvé na domácí půdě. Ve čtvrtek ve 20:45 v Lisabonu (vysílá ČT Sport) v elitní grupě Ligy národů.
Souček a Coufal s ním měli tu čest poměřit síly v anglické Premier League. Pro ostatní hochy trenéra Šilhavého to bude s historicky nejlepším střelcem mezistátních zápasů (dal 117 gólů) premiéra.
Rozdají si to s fenomenálním zakončovatelem senzačně o první místo ve skupině A2 a pro novou hvězdu reprezentace Jana Kuchtu (25) to bude navíc nečekaně speciální duel. Po dvou kolech Ligy národů jsou totiž s Ronaldem svorně na prvním fleku tabulky kanonýrů shodně s dvěma brankami!
Jenže »Kuchtič« Cristiana, který se včera náramně bavil při bagu portugalského výběru, z titulu své funkce hroťáka bránit nebude! To musejí udělat jiní, ale jak? Nenechat ho otočit s míčem, hlídat ho ustavičně jako oko v hlavě a sem tam ho vzít po česku »přes párky«, aby nebyl v pohodě!
Protože jinak je i v sedmatřiceti děsně nebezpečný. „Věk nikdo nezastaví, už není tak rychlý a obratný, co se ale nemění, je Ronaldovo umění dát gól. To hráč musí mít v sobě. Umí si najít každou šanci. Vyplave balon, on se tam objeví a dá gól. Tohle mu půjde, i když nastoupí za staré pány,“ řekl portálu isport.cz bývalý kapitán národního áčka Tomáš Sivok.
