Pondělí 8. srpna 2022
Svátek slaví Soběslav, zítra Roman
Polojasno 23°C

Na Letné už začal exodus. A co vysněný Jankto? Slehla se po něm zem!

Autor: vba

Hanebný konec v Evropě si na Spartě začíná vybírat hráčskou daň. Nejenže už odstartoval exodus, ale také se zabrzdil příchod Jakuba Jankta (26)!

Přesun českého reprezentanta ze španělského Getafe, kde toho moc neodkopal (v patnácti zápasech nedal gól a připsal si jen dvě asistence), se bral jako jasná věc. Byť tedy zprvu klub z předměstí Madridu nekývl na rudou nabídku ve výši 75 milionů korun, rýsovalo se dvouleté hostování s opcí.

Sám Jankto v Praze jednal, na Instagramu bagatelizoval svou slávistickou minulost a ještě tam přidal video, jak trénuje s modrým, žlutým a červeným kuželem – tedy ctil barvy Sparty. Po trapasu s norským Stavangerem se po něm ovšem slehla zem. Jako by o mančaft, jemuž utekly evropské poháry, najednou neměl až takový zájem...

Priskeho fén. Po zápase si svolal všechny sparťany do kolečka a vyříkává si zápas
Video se připravuje ...

Jisté ale je, že přesuny opačným směrem – tedy z Letné ven – už odstartovaly. Jako první se pakoval záložník reprezentační jednadvacítky Filip Souček (21), jehož si vypůjčilo Brno. Dalším má být jiný mladík Ryneš. „Pro fotbalisty, kteří potřebují hrát, je zásadní, aby minuty měli v jiných týmech, aby se mohli dál zlepšovat,“ vysvětluje sportovní ředitel Tomáš Rosický. Kromě řady hostování se však dají čekat i trvalé odchody mnohem větších ryb. Feyenoord dál krouží okolo »nešťastníka z Norska« Hancka a zájem ze zahraničí je i o momentálně zraněného bojovníka Krejčího ml.

Kdo může Spartu opustit?

Nita, Hancko, Panák, Vindheim, Vitík, Krejčí, Ryneš, Pavelka, Minčev, Sáček, Drchal, Juliš.