Pátek 7. října 2022
Svátek slaví Justýna, zítra Věra
Polojasno 19°C

Záhadný zákaz! Azarenková nedostala víza do Kanady

Autor: ljš

Bývalá světová jednička Běloruska Viktoria Azarenková nedostala vízum do Kanady a přijde o prestižní turnaj v Torontu, který je pro tenistky důležitou přípravou na US Open. Důvody však nejsou vůbec jasné...

Třiatřicetiletá rodačka z Minsku oznámila na twitteru, že její žádost o vízum kanadské úřady odmítly. "Jsem zklamaná. A smutná, že zmeškám oblíbený turnaj," napsala Azarenková.

Kvůli ruské invazi na Ukrajinu, kterou Bělorusko podporuje, nemohla dvacátá hráčka světového žebříčku nastoupit už ve Wimbledonu. Její fanoušci se proto domnívají, že jí víza byla odmítnuta ze stejného důvodu. Pod jejím příspěvkem se objevila řada fotek Viktorie s běloruským prezidentem Lukašenkem, který jde Putinovu režimu na ruku.

Zdá se ale, že kámen úrazu bude někde jinde. V turnajovém pavouku totiž figuruje krajanka Azarenkové Sabalenková a dokonce dvě Rusky. V Montrealu pak bojuje Rus Medveděv. Nikomu z nich  kanadské úřady s vízy problémy nedělaly.

Azarenková tak musí formu na US Open, kde byla třikrát ve finále, ladit jinak. Nyní plánuje hrát týden po Torontu v Cincinnati. V Kanadě se představí i Barbora Krejčíková a Karolína Plíšková, které los prvního kola svedl dohromady, dále Petra Kvitová a úspěšné kvalifikantky Martincová s Marií Bouzkovou. Poslední grandslam sezony začne 29. srpna. 

Victoria Azarenková s běloruským diktátorem Lukašenkem
Victoria Azarenková s běloruským diktátorem Lukašenkem