Čtvrtek 6. října 2022
Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna
Polojasno 20°C

Tenisová legenda Martina Hingisová: Rozchod čtyři roky od pohádkové svatby!

Autor: ptr

Čtyřletá pohádka je u konce. Bývalá veleúspěšná tenistka Martina Hingisová (41) se rozešla se svým manželem Harrym Leemannem (42). Sportovkyně s česko-slovenskými kořeny se odstěhovala ze společného domu v Zugu i s dcerkou Liou.

Harry se do Martiny zamiloval, když působil jako týmový lékař švýcarského fedcupového týmu. Láska byla oboustranná a v roce 2018 přišla na řadu pohádková svatba. Jedna z nejúspěšnějších švýcarských sportovkyň si vzala renomovaného sportovního lékaře z Zugu. O pouhý rok později stvrdili vytvoření rodiny, když se jim narodila dcera Lia.

Uplynuly čtyři roky a vše je jinak. Lásky je konec a Martina se i s malou dcerkou odstěhovala do bytu u Curyšského jezera, který je nedaleko bydliště její matky. „Ano, Harry a já jsme se rozešli. Máme jiné životní plány, jiné cíle a půjdeme každý svojí cestou,“ potvrdila Hingisová.

Pro Hingisovou se jedná už o druhé neúspěšné manželství. Mezi lety 2010 až 2013 byla provdána za francouzského parkurového skokana Thibaulta Hutina. To, že se jí rozpadl i další vztah, je velmi bolestivou zkušeností, ale sama cítí, že to bylo nevyhnutelné. „Je to lepší pro všechny zúčastněné,“ svěřila se.

„Harry je otec mé dcery. A cílem je, abychom v budoucnu udrželi rozumný vztah,“ doufá Hingisová v rozumné vyústění situace. Nyní se tedy snaží napjatý vztah trochu uklidnit, aby tím Lia netrpěla.

Tenistka Martina Hingisová se rozešla se svým manželem Harrym Leemannem.
Tenistka Martina Hingisová se rozešla se svým manželem Harrym Leemannem.