Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Zdrcený horolezec Jaroš o smrti kamarádů: Po Matějovi zůstala roční dcerka!

Autor: Kateřina Baranová, Soňa Molatová

Těšil se za kamarády na dovolenou do Adršpašských skal. Společně ji měli završit horolezeckým festivalem. Místo toho Radek Jaroš (58) truchlí. Jeho kamarády Matěje Molcara a Zikmunda Schwarzkopfa ml. srazilo auto, jehož řidič se rozhodl namísto pomoci zvolit útěk a oba muži zemřeli. Na Matěje přitom doma čekala malá dcerka...

Matěj Molcar a Zikmund Schwarzkopf ml. hory milovali. Oba pracovali ve vedení české fi my High Point, která vyrábí outdoorové oblečení. Na dovolenou a festival za nimi měl dorazit i Radek Jaroš, který si svou nepřítomností možná zachránil život.

„Jsou věci, které nevrátíte. Hodiny, dny, chvíle, ale především život... Jako horolezec, vodák, řidič a člověk vím, že se pohybuju na hraně rizika. Zároveň vím, že od okamžiku, kdy se člověk narodí mu hrozí, že umře. Bohužel někdo dřív, jiný později. A každá smrt je bolestivá ztráta především pro ty co tady zůstávají dál,“ vzkázal jim dojemně populární horolezec a spisovatel.

„Každá smrt je bolestivá ztráta, především pro ty, co tady zůstávají dál. Po Matějovi zbyla roční dcerka,“ svěřil smutně Blesku.

Smutní také firma, ve které oba muži pracovali. Podle vyjádření na sociálních sítích je jasné, jak hluboké rány tato ztráta způsobila: „S obrovskou bolestí na srdci oznamujeme všem našim zákazníkům, přátelům a obchodním partnerům, že v pondělí 22.8. ve večerních hodinách tragicky zahynuli v Adršpachu naši šéfové, kolegové a nejbližší kamarádi Zikmund Schwarzkopf mladší a Matěj Molcar. Oba se jako chodci stali účastníky dopravní nehody jejíž následky nepřežili. V tuto chvíli bychom Vás chtěli zdvořile požádat o čas a trpělivost.“

Řidiče policie obvinila z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. V případě odsouzení za to muži hrozí až pět let vězení.

Témata:  blesksportsmrtRadek Jarošhorolezec