Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Limberského dobré srdce: Pomáhá rodině zesnulého gólmana! (†33)

Autor: pl

Na fotbalovém trávníku mu spousta fanoušků nemůže přijít na jméno. Teď ale David Limberský (39) ukázal srdce ze zlata. Rozhodl se využít svůj dosah a pomoct těhotné vdově zesnulého brankáře a spoluhráče Adama Brataniče (†33).

Jak? Na sociální síti sdílel finanční sbírku na zarmoucenou rodinu, která se má co nevidět rozrůst o další uzlíček štěstí. „Vážení sportovní přátelé, finanční příspěvek rodině Adama Brataniče, brankáře Jiskry Domažlice, který zemřel ve věku 33 let, je možno zaslat na účet číslo 319611698/0300 pod variabilním symbolem 22, zpráva pro příjemce – heslo: Adam,“ píše se na facebookové stránce domažlického celku.

Bratanič dostal těžký zápal plic, ke kterému se navíc přidalo krvácení do mozku. Tragédie je o to bolestnější, že po sobě zanechal tříletého syna a manželku, která je v osmém měsíci těhotenství. „Děkujeme všem, kteří se připojí k této možnosti podpory,“ doplnili zástupci klubu.

Limberský neváhal a sdílel prosbu na instagramu, kde ho sleduje přes 60 tisíc lidí. „Prosím, kdo může, ať pomůže. Třeba i menší částkou, díky moc,“ přidal „Limba“ k prosbě. Nezbývá než doufat, že rodina nebude muset po tragédii řešit další starosti.

Úmrtí Brataniče naneštěstí není jedinou klubovou tragédií. V minulém roce na podzim podlehl amyotrofické laterální skleróze (ALS) někdejší hráč a kouč Domažlic Jiří Šámal (†49). V roce 2018 zase vyhasl život fotbalisty Tomáše Sovy (†27) během autonehody. Jel na zápas, na který už nikdy nedorazil. Stejně jako Bratanič, i Sova měl malého potomka. Zůstal po něm dvouměsíční synek.

Brankář Domažlic Adam Bratanič (†33) po sobě zanechal malého syna a ženu v pokročilém stádiu těhotenství
Brankář Domažlic Adam Bratanič (†33) po sobě zanechal malého syna a ženu v pokročilém stádiu těhotenství