Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Zdrcený Koller o smrti Pěničky: Díky němu jsem se seznámil s bývalou ženou

Autor: sm

Jako blesk z čistého nebe zasáhla o víkendu českou fotbalovou scénu zpráva o smrti bývalého mistra ligy Martina Pěničky (†53). Ten před lety válel v dresu Slavie, která se ve velmi krátké době musí vyrovnat po úmrtí Františka Cipra (†75) už s druhou ztrátou z řad osobností, které jsou s klubem nesmazatelně spojeny. O Pěničkovi promluvil pro web TN.cz fotbalista Jan Koller (49).

Fotbalový dlouhán se na hřišti potkával s Pěničkou v roli soupeře i spoluhráče. A dokonce mu vděčí za jednu dost zásadní událost ve svém životě. „Bydleli jsme vedle sebe. Díky němu jsem se seznámil se svojí bývalou ženou,“ prozradil pro web Koller, který má se svou ex dcery Hedviku a Kateřinu.

Samotný skon Martina Pěničky byl pro něj poměrně šokem: „Bylo to pro mě překvapení, ale pak jsem se dozvěděl, že byl dlouhodobě nemocný. Hodně dlouho jsme se neviděli," uvedl Jan, který s Pěničkou skoro tři roky hrál v Belgii za Lokeren.

„Je mi to hrozně líto, chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast. Je to tragédie, že musel takhle brzy odejít,“ pravil Koller, podle kterého byl Pěnička velice obratný a důrazný hráč, což nakonec i on sám jednou v pozici soupeře pocítil. „Ne náhodou byl základním kamenem Slavie, když postoupila do semifinále Poháru UEFA,“ tuší bývalý fotbalový reprezentant.

Jan Koller prý díky Martinu Pěničkovi poznal svou bývalou ženu, se kterou má dvě děti
Jan Koller prý díky Martinu Pěničkovi poznal svou bývalou ženu, se kterou má dvě děti