6. února 2023 • 20:35

Rashford: věčný princ United v životní formě. Kouč: Lepší je snad jen Mbappé

Autor: vfo
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Řepka vzpomíná: Chacharem ve Spartě, taxikářem s corvettou i konec na ibalginu
Zřekne se Trpišovský na Letné rokenrolu? Podzimní Panák je zpátky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude to 7 let, kdy tehdy 18letý Marcus Rashford vtrhl na scénu. Stylově. Při únorovém debutu za áčko Manchesteru United v Evropské lize vstřelil dva góly Midtjyllandu (5:1). Stejný počin zopakoval o tři dny později v lize s Arsenalem (3:2). Zrodila se hvězda, zasáhlo fotbalový svět poselství. Naplnilo se? Spíš ne… Zatím. Nyní 25letý útočník či křídelník rozehrál part, aby redefinoval status věčného prince. Z MS v Kataru se vrátil – dost možná – v životní formě.Neexistuje dobré, ani špatné rozhodnutí. „Prostě si vyberete a žijete,“ tvrdil Jean-Paul Sartre, jeden z hlavních představitelů existencialismu ve 20. století, který pojednává o tom, že lidé jsou odsouzeni k volbě. Definovat se v absurdním světě bez pravidel.

Jenže co když si nezvolíte? I to nese důsledky. Jako v případě Marcuse Rashforda. Stín průměrnosti, nebo záře reflektorů? To je, oč tu běží. Narodil se s velkým osudem. Napíše historii, věděli skauti, když poprvé spatřili šestiletého kluka, ze kterého chtěl otec Robert původně vychovat hráče kriketu.

Ač odchovanec Manchesteru United, začínal v akademii City. Představitelé červené části města ale přesvědčili rodiče, že bledě modrá není správná barva. A tak se v sedmi stal rudým ďáblem.

„Tréninkové centrum znám nazpaměť, prošel jsem všemi mládežnickými výběry,“ vypráví Rashford, pro něhož měli, mají a vždy budou mít fanoušci slabost. Princ Manchesteru, říkají s oblibou o talentu, jenž za první tým United nastřílel 112 branek v 335 zápasech, přidal 65 nahrávek. Navzdory tomu spíš sedí přívlastek věčný princ, jehož korunovace mezi světovou elitou se neustále odkládá.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

27. kolo
Články odjinud


Články odjinud