Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Pljuščenkův výlev nezvládla ani manželka: Už mě neotravujte!

Autor: sm

Jevgenij Pljuščenko (40) to ve své domovině schytává ze všech stran! Před časem se dost nevybíravě ohradil proti hodnocení jeho svěřenců na domácím šampionátu a spustil tím lavinu zloby ze všech stran. Jedna z mála, v kom má ještě dvojnásobný olympijský šampion podporu je jeho žena Jana Rudkovská (48), která má jako vždy dojem, že má k aktuální kauze co říct...

Krasobruslařského šampiona zvedlo před časem hodnocení jeho svěřenců na jedné ze soutěží. Obořil se do rozhodčích, kteří podle něj křivdili členkám jeho akademie a začal se ohánět konzultací u diktátora Putina, přičemž vyhrožoval odchodem svých krasobruslařek do reprezentací cizích zemí. 

Konkurenční trenérka Sofia Fedčenková následně chování Pljuščenka označila za hysterické a nařkla ho z neschopnosti přiznat si trenérké chyby. Tím ale jako kdyby přilila olej do ohně, protože na ni Rus poslal etickou komisi.

Jevgenijova žena Jana Rudkovská se následně pustila do rozboru chování svého muže. „Jako člověk s vyšším lékařským vzděláním dokážu rozeznat hysterii od normální lidské řeči,“ potvrdila svou schopnost mít odborný názor na vše, politikou počínaje a děním v královské rodině konče. Dodala, že takto si to vyloží každý rozumný člověk. „Už mě neobtěžujte, teď mám »kodex mlčení«!“ štěkla prý po ruských redaktorech Sport Expressu Rudkovská vzápětí.

Je ironií, že jen krátce poté se k celé kauze vyjádřila i legendární trenérka Taťjána Tarasovová, která si přisadila. Odbornému názoru ruské producentky evidentně velkou váhu nepřikládala a do Pljuščenka se ostře pustila:  „Takový blázen! Je to vůbec muž?! Ukazuje se, že hysterie pokračuje,“ vrtěla hlavou.

Jana Rudkovská k věci poskytla svůj odborný názor
Jana Rudkovská k věci poskytla svůj odborný názor