Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno 13°C

Chvíle hrůzy na mistrovství Evropy v atletice: Drsný pád a úraz hlavy!

Autor: ptr

V děsivou podívanou se změnil nedělní závod na šedesát metrů překážek během halového mistrovství Evropy v tureckém Istanbulu. Mladý španělský atlet Enrique Llopis (22) při finálovém běhu škobrtl o překážku a následoval absolutně nekontrolovaný pád, při kterém se tvrdě uhodil do hlavy a následně zůstal v bezvědomí ležet.

K zraněnému ihned přispěchala početná zdravotní pomoc i řada pořadatelů, kteří kolem bezvládného těla drželi plachtu, aby ušetřili diváky nepříjemné podívané a zajistili mu soukromí. Po poskytnutí základní pomoci, zafixování krku a hlavy, byl Enrique odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice.

Fanoušci následně napjatě čekali na jakoukoliv zprávu o jeho stavu. V půl desáté večer si všichni oddechli. Španělská atletická federace zveřejnila video z nemocnice, na kterém talentovaný atlet zdraví fanoušky. „Všechny testy dopadly dobře, teď se musím vzpamatovat z toho šoku,“ řekl mimo jiné. „Enrique Llopis je v pořádku a chce vám všem moc poděkovat za podporu, kterou jste mu v posledních hodinách vyjádřili,“ připsala federace ke vzkazu tu nejdůležitější informaci.

Španělský atlet Enrique Llopis měl nepříjemný pád na mistrovství Evropy.
Španělský atlet Enrique Llopis měl nepříjemný pád na mistrovství Evropy.