Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť 12°C

Absolutní ostuda na mistrovství světa: Mladá biatlonistka se zapsala do dějin!

Autor: ptr

Tak tohle se jen tak nevidí. Mladá biatlonistka Martina Flores Herrmannová (17) z Chile si připsala na mistrovství světa juniorů v kazašském Ščučinsku nelichotivou statistickou zajímavost. Z dvaceti závodních terčů netrefila ani jediný! Bizarní střelecký zápis jí katapultoval s obří ztrátou na úplně poslední místo závodu.

Naprosto neuvěřitelný výpadek se jí podařil během vytrvalostního závodu juniorek na 12,5 kilometru. Jakmile se dostala na střelnici, tak začala panikařit a všech dvacet vypálených ran mířilo všude možně, jen ne do černých terčíků. Inkasovaná dvacetiminutová penalizace ji tak odsoudila k jednaosmdesátému místu, tedy poslednímu ze všech závodnic, které dokázaly dorazit až do cíle.

Že jde o ojedinělý případ, dokazuje i fakt, že druhá nejslabší střelkyně Rumunka Eszter Beczeová dokázala srazit alespoň tři terče. Na samotné trati pak Martina dokázala porazit o minutu a čtvrt svou krajanku Estefanii Fuentes Mirandovou, která doběhla předposlední, ale vzhledem k prachbídné střelbě na ní v celkové klasifikaci ztratila téměř deset minut.

Titul mistryně světa získala talentovaná Slovinka Kaja Zorcová. Závodu se účastnily i české reprezentantky a nejlepší z nich byla mladší sestra Tomáš Mikysky Svatava, která minula na střelnici jen jednou a obsadila konečné desáté místo.

Chilská biatlonistka Martina Flores Herrmannová měla nelichotivý střelecký zápis.
Chilská biatlonistka Martina Flores Herrmannová měla nelichotivý střelecký zápis.