Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

Seznam nemocných biatlonistů z Nového Města stoupá: Covidem se nakazil i mistr světa!

Autor: ČTK, pl

Bratři Böové a Dmytro Pidručnyj (31). Biatlonisti, kteří si kromě zážitků ze závodů v rámci Světového poháru odnesli z Nového Města na Moravě také covid. A třeba takový druhý muž celkového pořadí letošního SP Sturla Holm Laegreid (26) kvůli onemocnění koronavirem v Česku ani nezávodil. Teď přibylo na seznam marodů další hvězdné jméno. Test vyšel pozitivně i úřadujícímu mistrovi světa v závodě s hromadným startem Sebastianu Samuelssonovi (25).

O Samuelssonově onemocnění informoval švédský biatlonový svaz. Podle reprezentačního trenéra Johannese Lukase měl závodník mírné příznaky nachlazení a testy u něho potvrdily koronavirus. Určitě tak přijde o čtvrteční vytrvalostní závod. ,,Doufáme, že bude moci závodit později o víkendu," uvedli zástupci svazu v prohlášení a dodali, že Samuelsson se cítí relativně dobře.

Při předposledním dílu SP v Östersundu mají biatlonisté po vytrvalostních závodech v sobotu na programu štafetu, v neděli se poběží závod s hromadným startem. Světový pohár vyvrcholí následující týden na Holmenkollenu v Oslu.

Bratři Böové ovládli na Vysočině čtvrteční sprint i sobotní stíhací závod, do něhož nastoupili, přestože už měli pozitivní test na covid-19. Protože se cítili dobře a pravidla jejich start nijak neomezovala, závodili i nakažení. V neděli byli opět pozitivní a do smíšených štafet už nenastoupili.

Norská biatlonová unie na webu následně uvedla, že bratři místo do dějiště dalšího SP odcestovali domů. Původně údajně chtěli cestovat společným charterovým letem mezinárodní federace s ostatními biatlonisty do Östersundu, což hlasitě kritizoval mimo jiné právě Samuelsson.

Kromě Samuelssona se nakazil například i lídr SP Johannes Thingnes Bö, který s onemocněním dokonce startoval
Kromě Samuelssona se nakazil například i lídr SP Johannes Thingnes Bö, který s onemocněním dokonce startoval