Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Smrt skokana Hájka (†35) na oblíbeném místě: Chtěl si jen odpočinout?

Autor: Tadeáš Mahel

Malajsii miloval. Skokan na lyžích Antonín Hájek (†35) se do tropického ráje vracel rok co rok, aby ve vlnách moře nakonec našel svou smrt.

Na ostrov Langkawi jezdil Hájek pravidelně. „S jeho bývalou manželkou tam létali každý rok na dovolenou,“ řekl vítěz Turné čtyř můstků a nyní poslanec za ODS Jakub Janda (44). Antonín a Veronika se na sociálních sítích chlubili snímky z krásných pláží, obdivovali místní přírodu i exotické živočichy, užívali si skvělé jídlo. Jenomže pak se vše pokazilo.

Rozvod a zmizení

Hájek si coby kouč ženské reprezentace začal se svou svěřenkyní, a když na to Veronika přišla, následoval rozvod. Ten proběhl loni v září. Hned potom Hájek do Malajsie odletěl sám. „Tenkrát se asi rozhodl odjet tam a odpočinout si, protože poslední rok nebo půlrok neproběhl podle jeho představ,“ uvedl Janda pro CNN Prima News.

Měsíce v márnici

Dle informací Blesku se měl Hájek ztratit už koncem září v rozbouřeném moři, jeho tělo po třech dnech objevil turista. „Bylo spatřeno pasažérem osobní lodi kolem poledne 30. září,“ informovala malajská média. Evidentně trvalo několik měsíců, než se podařilo spárovat Hájkovu DNA s do té doby neznámým tělem. Jeho úmrtí oficiálně potvrdil lyžařský svaz v pátek.

Hájkovo manželství nedopadlo vůbec dobře. Stejně jako jeho život
Hájkovo manželství nedopadlo vůbec dobře. Stejně jako jeho život